Vaše telo nakon porođaja

odgovora

Objavljeno

To da pijem zbog imuno sistema ili da povratim kilograme?!Meni bas prija kad sam mrsavica!

45c76ad66b665dc972cf888dd5bcee17.gif

Onda nemoj da pricas da izgledas anoreksicno. Mislila sam da ti treba malo kg.

U svakom slucaju: B komplex ti otvara apetit prirodno, a Mg je dobar da te opusti malo i da ti vrati energiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kao slon pre trudnoce sam imala 48 kg na porodjaj otisla sa 74 a sad imam 63kg a da ne pricam o stomaku koji mi je ostao. Moj bebac je danas napunio dva meseca a ja ocajno izgledam :( Jedva cekam da prodje jos neko vreme pa da pocnem da vezbam jer mi svi kazu da ne smem dok dojim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kao slon pre trudnoce sam imala 48 kg na porodjaj otisla sa 74 a sad imam 63kg a da ne pricam o stomaku koji mi je ostao. Moj bebac je danas napunio dva meseca a ja ocajno izgledam :( Jedva cekam da prodje jos neko vreme pa da pocnem da vezbam jer mi svi kazu da ne smem dok dojim.

Naravno da mozes da vezbas. Ne smes da dizes tegove, ili da trcis maraton, ali mislim da to sad ne bi ni mogla, tako da samo napred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako ugojices se ako dojis,xoxooxoxoxo.Ja sam izasla iz porodilista kao da se nisam porodila,nema srija,stomaka,kilograma,ali onda sam pocela da dojim i tada su poceli i kilogrami.Ne zalim se ,pa bolje je da dojim i za bebu a i za mene.Evo sad nakon devet meseci sam blizu svog savrsenstva od 57 kg i super mi je.A da i dalje dojim ali sam vise aktivna.

Srce malo, isti je slucaj i sa mnom kad sam se porodila izgledalo je kao da nisam ali kad sam pocela da dojim i meni su poceli kilogrami da se nagomilavaju, naravno i ja delim misljenje da je najbolje da dojim bebu ali za cetiri meseca ugojila sam se 4 kg.... moja Sonjica puni za 2 dana 4 meseca a ja se pitam da li cu moci da skinem ovaj visak jer sebi ne izgledam bas lepo sa ovim salcetom :lol::angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  • Kako ste se osećali prvih dana nakon porođaja. Koliko je trajao oporavak? Da li ste imali neke promene na telu nakon porođaja i na koji način ste negovali ranu?

    prvi dan je bio uzas... Sad me rana i ne boli osim kad drzim duze moju devojcicu... Mazem ranu kantarionom do kontrole lekaru... Sad me muci kad pogledam svoje telo jedino stomak... Plasim se da ce da ostane posto sam pila dooooosta sokove u bolnici... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obzirom da sam trudnocu tesko podnosila, kada sam se porodila osecala sam se super :)

Sam porodjaj od pojave bolova je trajao jedva dva sata, porodila sam se za minut iz prvog napona, pa sam se lako i oporavila...

Jedino posto sam bila uska imam malo vecu ranu, pa me boli, ne mogu da sedim, a rekli su i da ne treba... Za telo sam vec rekla, sve se skoro osim obima struka vratilo na staro, a i to je blizu, jos koji cm, a pocecu da vezbam da vratim tonus misicima stomaka, steta kad je vec sve otislo da ga ne zategnem ponovo kad je vec ravan... naravno kad prodje 6 nedelja... Od kg mi nije ostalo nista i ono pola kile sto je bilo prve nedelje je otislo...Dojim i nemam problema za sada... Sto se hrane tice jedem onako, slab mi je apetit, ali to sto jedem je zdravo, a tecnosti pijem na litre :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi Bebo D :) Ja sam ostala trudna sa 48 kg porodila se sa 64kg, brzo skinula kilazu na 55kg i tu stojim i dan danas posle 15 meseci od porodjaja. Stomak mi je ostao (doduse uvek sam i imala mali stomacic) ali sta cu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obzirom da sam trudnocu tesko podnosila, kada sam se porodila osecala sam se super :)

Sam porodjaj od pojave bolova je trajao jedva dva sata, porodila sam se za minut iz prvog napona, pa sam se lako i oporavila...

Jedino posto sam bila uska imam malo vecu ranu, pa me boli, ne mogu da sedim, a rekli su i da ne treba... Za telo sam vec rekla, sve se skoro osim obima struka vratilo na staro, a i to je blizu, jos koji cm, a pocecu da vezbam da vratim tonus misicima stomaka, steta kad je vec sve otislo da ga ne zategnem ponovo kad je vec ravan... naravno kad prodje 6 nedelja... Od kg mi nije ostalo nista i ono pola kile sto je bilo prve nedelje je otislo...Dojim i nemam problema za sada... Sto se hrane tice jedem onako, slab mi je apetit, ali to sto jedem je zdravo, a tecnosti pijem na litre :)

blago tebi bebice... Ja sam progutala burence....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooooo ženskice moje više ne razmišljam o svom izgledu i kilogramima, trenutno imam strašnih problema sa hemoroidima. Užas, ovo sad mi je gore od samog porođaja koliko boli. Baš se patim... Uh! Ima li neko kakav savjet šta da preduzimam? Koristim Faktu mast ali nema puno pomoći... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veco, isti problem. Samo sto je kod mene problem i rana koje me boli kada mokrim. Iako sam se porodila pre 2.5 meseca to jos nije sredjeno. Pa ne znam sta mi je gore kada krenem u wc. :(

Milenice, ako te boli rana, pokusaj da sto vise izbegavas da vrsis pritisak na ranu odnosno da nosis bebu, dok ti skroz ne zaraste. Meni se desilo da rana nije dobro zarasla pa sada moram da idem na reviziju rane. :(

Inace, ja sam za mesec dana dosla na +2 od pre porodjaja i od tada ni makac. Dojim bebu, ali i jedem. Videcu da izbacim malo slatkise. Moj problem su visak kg pre porodjaja na cemu cu morati dodatno da radim.

Sto kaze Veca, sada imam gore muke. Inace, za hemoroide koristim Hemostop i malo mi je bolje, ali ipak i dalje booooliiiiiiiiiii. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooo...bolje da nisam ovo citala...na sta cu ja da licim :( nije mi bas svejedno,kao bas me briga kako izgledam i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooo...bolje da nisam ovo citala...na sta cu ja da licim :( nije mi bas svejedno,kao bas me briga kako izgledam i sl.

Vjeruj da ce ti biti bas svejedno, dovoljno je samo da pogledas to malo stvorenje zbog kojeg si dobila tih par kg viska...

Ja cu mozda uskoro na dijetu, imam nekih 6 kg vise od svoje idealne tezine, ali ako i ne uspijem smrsati, nije neki bauk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vjeruj da ce ti biti bas svejedno, dovoljno je samo da pogledas to malo stvorenje zbog kojeg si dobila tih par kg viska...

Ja cu mozda uskoro na dijetu, imam nekih 6 kg vise od svoje idealne tezine, ali ako i ne uspijem smrsati, nije neki bauk.

pa ne znam...nadam se da cu kad vidim mog bebca na sve da zaboravim... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veco, isti problem. Samo sto je kod mene problem i rana koje me boli kada mokrim. Iako sam se porodila pre 2.5 meseca to jos nije sredjeno. Pa ne znam sta mi je gore kada krenem u wc. :(

Inace, ja sam za mesec dana dosla na +2 od pre porodjaja i od tada ni makac. Dojim bebu, ali i jedem. Videcu da izbacim malo slatkise. Moj problem su visak kg pre porodjaja na cemu cu morati dodatno da radim.

Sto kaze Veca, sada imam gore muke. Inace, za hemoroide koristim Hemostop i malo mi je bolje, ali ipak i dalje booooliiiiiiiiiii. :(

Mene je rana strašno bolila prvih 7 dana dok sam bila u bolnici, pošto su me puno sjecnuli s obe strane a i grlić mi se pocijepao. Pila sam paracetamol i korisitla rivanol za oblog, sreća da sam ponijela sa sobom u bolnicu, inače bih se još više namučila čekajući sestre da mi donesu :angry: Kad sam došla kući bilo je puno bolje, boli malo ali nije strašno, strašnije mi je kad pogledam dole i vidim na šta liči :blink: Mažem povremeno zagrebačkim melemom kad osjetim da zateže.

Meni su najgori problem hemoroidi koji me baš muče uh. Prešla sam na svinjsku mast zadnja 2 dana, čini mi se da mi je bolje, probaj i ti.

Što se kilograma tiče isti smo slučaj, i ja sam imala višak prije trudnoće u trudnoći dobila 10, skinula 8 ali trebalo bi bar još 10 skinuti da bi bila ona nekadašnja ja od prije udaje ali otom-potom, sebi ne izgledam debelo, samo su mi grudiiii ogromne i malo stomaka ostalo ali sad dojim malecku i to me ne opterećuje puno. Ona mi je sad najvažnija od svega kao što reče Borjana. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene jako bole kukovi zadnjih par dana,da li se i vama to desavalo?

Inace imam siroke kukove ali sada su ...ccc i pretpostavljam da ce tako ostati zauvek,i kad smrsam,zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ne mora da znaci, ono sto je moje iskustvo je da se telo mnogo promeni posle porodjaja i da nekadasnjih 50kg ne izgleda vise ok nego je potrebno 52 npr da izgledas normalno

Ja sam zatrudnela sa 54.5 , otisla na porodjaj sa nekih 67-68 tako nesto, sve kg sam izgubila u prvih mesec dva i dosla na 53 kada je Iskra imala 3.5 meseca..e sad sam pocela nesto da zderem pa sam se vratila na 55...ali ono sto hocu da kazem je da mi je sad tih 55 kao nekada kad sam imala 52, nekako je bolje rasporedjeno , imam sad i sike (od dojenja) i guzu, sve...jedino je glupi stomak , odnosno koza jos uvek tu i cim se malo najedem on iskoci kao da sam 5 mesec trudnoce ali sta da radim...to je vezba , vezba i samo vezba...

Inace porodjaj mi je prosao super - 11h ali sa epiduralom OPUSTENOOOO!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima! KOnacno sam nasla temu na forumu koja mislim da odgovara delimicno mojem problemu. Elem porodila sam se carskim, jer je Suncica bila velika i bila je karlicna prezentacija, pre dva meseca. Sam oporavak od operacije je bio 3 dana teskog kretanja, bolova, mada posteno su nas kljukali lekovima, posle tri dana sam samo bila malo slomljena , pogrbljena , to je bio najveci problem , da se ispravim jer onda rana boli i zateze. Kad smo izasle iz bolnice nakon 5 dana, jer u Gradskoj u Bg se ostaje 5 dana posle carskog-ne znam da li je to svugde- kod kuce polako vec za dve nedelje sam nosila korpe sa vesho i razmestala stvari po kuci bez vecih problema, sad posle dva meseca mi se vratio i osecaj oko rane, koja je prilicno mala, samo linija crvene boje.

Nego se u bolnici pojavilo nesto sto su mi i tamo pregledali ali niko nije znao da mi kaze sta je, pa bih pitala ovde na forumu mozda se nekome to isto dogodilo. Dan nakon operacije sam primetila 5 cm od mesta gde se daju injekcije ka unutrasnjosti donjeg dela ledja(tj gornji deo guze :) se pojavila neka promena na kozi, kao opekotina, koja je bila potpuno neosetljiva kruznog oblika, i u tom krugu koji je zapravo tanak sloj koze ispod se videla infekcija, kao kad rana sa krasticom malo zagnoji. na to su mi stavili jod i dermatolog je rekao da ne zna sta je i rekao da stavljam embecin mast sto sam i radila. vremenom se to pretvorilo u krasticu i sad kad sam je skinula ta ranica je bas duboka pa sam se zabrinula. neko mi je u bolnici rekao da je to od nekakve struje za vreme operacije i da mi je na tom mestu telo doslo u kontakt sa nekim metalom na operacionom stolu pa je sprzena koza. na netu sam slicnu pojavu nasla i to je dekubitus, al ne znam dal je moguce da se dobije dekubitus od lezanja 1 dan, jer ja sam hodala vec drugi dan polako, i zanima me da li je neko imao slican problem. Hvala unapred

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dzi,evo informisah se o dekubitisu,pa nesto razmisljam mozda se to tebi desilo zato sto si nezgodno se namestila pre ulaska u anesteziju,ti tu nezgodnost nisi osetila,ali ko zna kako su se misici rasporedili kada si zaspala i mozda zbog anestezije,tj sto si bila u tom nesvesnom stanju ispalo je da imas posledice kao neko da je lezao svesno ne znam koliko.Ovo je cisto nalupavanje,ali ne znam sta bi moglo biti.Ja sam 3 puta isla na carski i desavalo mi se da me nesto zaboli sem rane (ledja i sl) i ukapiram da je od nepravilnog polozaja dok sam bila pod anestezijom,ali nikakve infekcije mi se nisu pojavljivale.

Savetuj se sa dermatologom da se utvrdi tacno sta je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje telo nakon porodjaja je katastrofa. mislila sam da poradim malo na tom pitanju pa iskoci problem- iznenadno smanjivanje mleka.. dojenje mi je prioritet pa se tako zgrozavam sama sebe ali sve za moje dete.. otom potom, ako uspem kasnije nesto ako ne, sta da radim.

posle Luke sam svasta pokusavala, kojekakve dijete, herba life, teretana i nista. jedino je teretana davala malo efekta ali sam tad vanredno zavrsavala neku dokvalifikaciju pa kako sam imala ispite svaki drugi mesec, tako sam i u teretanu isla svaki drugi i to tako nije islo..

iskreno mi je zao mm, jer se on zaljubio u zgodnu devojku a sad ima big mamu. on stalno govori kako njemu to ne smeta jer voli razloge mog viska kg..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od danas na djeti , htela sam danas i cigarete da ostavim ali to ce ipak malo sacekati jer ne mogu oboje odjednom :( JA bih trebala skinuti 25 kilograma da izgledam onako kako ja zelim , pre trudnoce sam imala visak od desetak , los nacin zivota ( sedenje u kancelariji po 15 sati dnevno) losa ishrana , pljeskavice , bureci i mc donalds i to prvi obrok nikad pre 17 h , prosto nisam uspevala od posla da mislim na sebe .. E zato sad moram debelo da se pomucim ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, žene kad sam se porodila sa onolikim stomakom sam se šalila da jednu bebu nisu izvadili napoljee ;)

Ja koja sam pre trudnoće bila 170/54 a posle 170/70 grrrr...

Za godinu dana nekim čudom otišlo 7 kga.

Vratim se na posao, i umesto da mršavim - ja se počnem gojiti.

Sad sam redukovala obroke, ništa nisam izbacila, samo sam smanjila.

I sad imam još oko 4-5 do moje težine.

Telo... Hm, lice, ruke, bokovi, noge - sve je fine - al taj višak mi je sav u stomaku!

Kažu radi vežbe... Ne mogu :P

b0216.gif

Kažem mužu da oću opet onako da mu budem kul ko pre, a on meni da sam mu taman.

I da ako smršam da budem ko grančica, da će opet da me ugoji ;)...

Al ja oću, zbog sebe....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, žene kad sam se porodila sa onolikim stomakom sam se šalila da jednu bebu nisu izvadili napoljee ;)

Ja koja sam pre trudnoće bila 170/54 a posle 170/70 grrrr...

Za godinu dana nekim čudom otišlo 7 kga.

Vratim se na posao, i umesto da mršavim - ja se počnem gojiti.

Sad sam redukovala obroke, ništa nisam izbacila, samo sam smanjila.

I sad imam još oko 4-5 do moje težine.

Telo... Hm, lice, ruke, bokovi, noge - sve je fine - al taj višak mi je sav u stomaku!

Kažu radi vežbe... Ne mogu :P

b0216.gif

Kažem mužu da oću opet onako da mu budem kul ko pre, a on meni da sam mu taman.

I da ako smršam da budem ko grančica, da će opet da me ugoji ;)...

Al ja oću, zbog sebe....

hocu i zbog sebe ali najvise zbog mm , on je toliko zgodan da me nervira :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da imate uvid o cemu vam pricam :(

[/codebox]

Ja pre trudnoce sa 5-6kg viska

[codebox]9o5-Copy-o.jpg

Ja, sat pred ulazak u porodjajnu salu ...

[/codebox]

Ja pre dve nedelje <_< to mi je jedina slika posle porodjaja a da njoj nije samo lice , ni ne slikam se vise ... a pogledajte mm kako je zgodan , toliko me nervira sa svojim ravnim stomakom da ne mogu da ga gledam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pre dve nedelje <_< to mi je jedina slika posle porodjaja a da njoj nije samo lice , ni ne slikam se vise ... a pogledajte mm kako je zgodan , toliko me nervira sa svojim ravnim stomakom da ne mogu da ga gledam :D

Pa kako si opisala, zamišljala sam baš da si neka BIG žena.

Pa nije tako kako govoriš, nisi uopšte toliko vel'ka :)

Muž ti je TOP! :D

Skinućeš kilograme, prepolovi obroke, za početak.

I nemoj da gladuješ, osim što budeš nervozna od toga - ne postižeš ništa da se posle nekoliko dana najedeš pa vratiš. :)

Posle 19h - ne jedi. :)

Doručkuj najkasnije 2 sata nakon što ustaneš iz kreveta.

Ja sam do pre dva meseca ustajala noću da jedem bananice, i plazmu - a kukala da smršam.

E, nije moglo... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja jesi bila macka i po, to stoji, ali sto se uzbudjujes, proslo je tek 5 meseci od porodjaja, ima vremena, skinuces, sve je to jos uvek sveze. Drugarica koja se porodila pre godinu i po dana se tek skoro dovela u red sa kilazom, prvih par meseci je isto tako kukala kako ne moze da oslabi, evo je sad, izgleda isto kao pre trudnoce. Kad mali prohoda krenuce i kile da se smanjuju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.