Glavobolja u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Takodje, u 16. nedelji sam trudnoce i imala sam do sad glavobolje s vremena na vreme ali prosto pustim da prodje samo od sebe, ne volim bas lekove.

Preporučujem ti "tigrovu" mast ili mast "biljna rosa" da utrljavaš u deo glave koji te boli (slepoočnica ili čelo i sl). Na biljnoj su bazi i ne štete a bar malo ublaže tegobe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ušla sam u 16. sedmicu trudnoće i prije dva-tri dana su se počele javljati glavobolje (sljepoočnice, sam vrh glave...) i jutros sam jedva ustala iz kreveta...počelo je nešto sa vrtoglavicom...kako god glavu okrenem, cijela soba se počne okretati...

Jutros sam baš nikakva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ušla sam u 16. sedmicu trudnoće i prije dva-tri dana su se počele javljati glavobolje (sljepoočnice, sam vrh glave...) i jutros sam jedva ustala iz kreveta...počelo je nešto sa vrtoglavicom...kako god glavu okrenem, cijela soba se počne okretati...

Jutros sam baš nikakva...

Evo baš iznad imaš par odgovora :rolleyes:

Možeš i malo češće da proveravaš pritisak ovih dana, u svakomslučaju uzmi neke kapi na bazi mente koje ćeš da utrljaš da umanjiš bol....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo baš iznad imaš par odgovora :rolleyes:

Možeš i malo češće da proveravaš pritisak ovih dana, u svakomslučaju uzmi neke kapi na bazi mente koje ćeš da utrljaš da umanjiš bol....

Hvala :) pročitala sam i vidim da je to tu negdje, sve imamo ili smo imale slične probleme...

Sinoć sam pritisak mjerila 110/70, srce ubrzano lupa, al to je isto normalno...ništa danas mi je da legnem čim dođem kući i da odmaram...

Kafu ne podnosim, ne ide mi tako da ću pokušati sa tim kapima, a ako ništa, onda odspavati malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lelo probaj nes kafu, ona je jača od turske a i prijatnijeg je ukusa u trudnoći :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savjetima :)

Odmah mi bude nešto lakše :)

Pusa :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,ja sam u 30 nedelji trudnoce,imam glavobolje koje ne prati jak bol ali je opet nepodnosljivo.Lekar mi nije nista preporucio.Da li neko ima iskustva sa tim i shta moze da se popije? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih ti preporucila da posetis temu Treci trimestar, ovu ce ti vrv zatvoriti. 

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,ja sam u 30 nedelji trudnoce,imam glavobolje koje ne prati jak bol ali je opet nepodnosljivo.Lekar mi nije nista preporucio.Da li neko ima iskustva sa tim i shta moze da se popije? 

jedino febricet,tj.paracetamol smes u trudnoci.a ostalo-ne.ja imam migrene,pa cutim i trpim...ti imas jos malo,brzo ce proci vreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih ti preporucila da posetis temu Treci trimestar, ovu ce ti vrv zatvoriti. 

Tange, zar ima ko da zatvori :huh:

Ja druzinu 'sa sprata' nisam vidjela 100 godina :babycrib:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima, ima..Meni su prebacili post iz spec. pitanja u drugu temu. A da mi vrate postove sa moje teme koji su dragoceni roditeljima dece sa pp to ne moze :P

Sto se glavobolja tice, patim od migrena sa aurom i prilicno su jake. Samo paracetamol u trudnoci, brufen ne sme u nekim trimestrima i nedeljama, ne znam tacno, to bi smeo samo lekar da da. Obzirom da sam pila samo paracetamol koji mi nije dovoljan za jaku glavobolju, ja sam mazala konjsku mast na slepoocnice i celo, popila bih dva vitamina c kad krene glavobolja, caj od nane, slabo zasladjen i limunada sa hladnom vodom, nezasladjena...to je pomagalo...

leni i Ummu volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,ja sam u 30 nedelji trudnoce,imam glavobolje koje ne prati jak bol ali je opet nepodnosljivo.Lekar mi nije nista preporucio.Da li neko ima iskustva sa tim i shta moze da se popije? 

Paracetamol, preporucujem Panadol plavi(preporucila bih i crveni ali njega ne smes :) ) Magnezijum svaki dan, sto vise vode, redovns ishrana, lagana, manje sira, cokolade, mleka, teske hrane. Odrzavanje dobre cirkulacije setnjom, pravilno disanje.

Imam migrene i pratile su me kroz sve tri trudnoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

pozz, imam problema sa glavoboljom i  prije trudnoce a i sada, inace sam 16. sedmica. Ovi postovi su dosta stariji pa me zanima ima li jos trudnica sa slicnim "problemom" i da li je zaista paracetamol ok? 

Izmenjeno od strane ajla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.