Glavobolja u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Imam problem sa glavoboljom koja se javlja uglavnom u periodu kad sam trebala da dobijem. Nepodnošljiva je i tog dana ne idem nigde, ležim, ćutim :( Pitala sam doktorku šta da radim. Dozvolila mi je da pijem Febricet, 2-3 tablete mesečno. Kaže da to bebi ne može da škodi jer je već razvijena i da joj sada ne možemo ništa.

Šta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemas brige sto se Febricet-a tice, u toj meri ne moze da steti bebici, pogotovo sto si prevalila vec tri meseca. Dotle bih ti rekla da trpis, ali sada je u redu.

I to za glavobolju, ili bilo koji drugi simptom PMS-a, da, nisi jedina, kod mene je to trajalo 4-5 meseci i mislim da je proslo. Bas otprilike kada trebam dobiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam imala glavobolju, koju sam povezala sa niskim pritiskom, pila sam sto sam vise mogla tecnosti, da bi podigla pritisak. Cim bi gornji pritisak presao 100, glavobolja bi prestala. Nisam uzimala nikakve lekove, jer nisam znala da li smijem, a kad podjem kod lekara zaboravim da pitam. Ali kada sam presla u drugo tromesecje problem je nestao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam prije trunoce imala ozbiljnu migrenu povezanu sa niskim krvnim pritiskom i hormonina. pila sam jake lijekove protiv toga.

kada sam ostala trudna prva 3 mjeseca glavobolje skoro da su prestale. ponekad me je znalo zaboliti i to dosta jako, sve sam trpila, i do danas trpim, nisam niti jednu tabletu protiv bolova popila. mada sam nekada imala takve glavobolje da mi je mucno od njih.

moj savjet ti je da pokusas izdrzati, i da vratis film unazad i pokusas utvrditi uzrok glavobolje. vjerovatno je nizak ili visiok pritisak koji se u trudnoci javlja. ako je nizak pij dosta tecnosti, a ako je visok konsultuj se sa ljekarom.

glavobolje su grozne, ali pokusaj izdrzati, samo se sjeti bebice i da to radis zbog nje i dobices snagu :)

pozdrav i javi kako napredujes, ja sam sad u 31 sedmici :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pritisak mi je jako dobar. Redovno ga kontrolišem. Imala sam jake glavobolje i pre trudnoće, a naročito kad se vreme menja i kada trebam da dobijem. Evo, baš juče i danas je katastrofa ali pokušavam da je ignorišem. Nijedan Febricet nisam popila (što ne znači da do večeras neću).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ista sam takva :)

nisi napisala u kojoj si sedmici trudnoce.

moja kuma je i nakon trudnoce nastavila dojiti sve do danas, a danas beba ima 1,4 godine i dalje ne pije lijekove kada je zaboli glava. i glavobolje su se smanjile i prodju same od sebe, tako da ne brines puno. samo treba izdrzati. lezi. zamraci sobu, pokusaj zaspati. meni kada dodje mucno, povratim i nekad me prodje sama od sebe, a nekad kad odspavam. pomaze mi caj od kamilice ili od nane, zavisi sta ti vise odgovara.

pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ista sam takva :)

nisi napisala u kojoj si sedmici trudnoce.

moja kuma je i nakon trudnoce nastavila dojiti sve do danas, a danas beba ima 1,4 godine i dalje ne pije lijekove kada je zaboli glava. i glavobolje su se smanjile i prodju same od sebe, tako da ne brines puno. samo treba izdrzati. lezi. zamraci sobu, pokusaj zaspati. meni kada dodje mucno, povratim i nekad me prodje sama od sebe, a nekad kad odspavam. pomaze mi caj od kamilice ili od nane, zavisi sta ti vise odgovara.

pozdrav :)

17 nedelja i 3 dana, tj. danas sam ušla u 5-ti mesec. Čajevi mi ne pomažu. I od vode mi je muka a tek od hrane, to i da ne spominjem. Tada mi prijaju samo pomorandže i limun. Isto i ja, zamračim sobu, ne spavam ali mi prija da ćutim i da mi je tišina. Ponekad i ja povratim, ali ne tako često. A o izgledu mom i da ne govorim, naduvena kao da sam spavala 24h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma da, to ti je tipicna migrena. ja sam sad u 7. mjesecu jos, za 7 dana 8. ali kako vrijeme odmice imam utisak da sam pocela vladati situacijom. a borim se sa migrenom jos od srednje skole. svaka promjena u organizmu i oko njega prouzroci mi glavobolju.

imam osjecaj kako ne pijem lijekove da me glava boli manje, a i nekad zna proci samo od sebe, kad povratim ili kad nesto pojedem sto mi odgovara. to je obicno neka corbica ili slicno. meni citrusi nikako ne pomazu, imam osjecaj da mi je od njih jos gore, jer mi samo jos pojacaju kiselinu u stomaku.

svako je jedinka sama za sebe, pa moras skontati sta ti najvise odgovara. znam da su svi ti analgetici ili ne daj Boze antimigrenici jako stetni u trudnoci.

pijes li kafu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma da, to ti je tipicna migrena. ja sam sad u 7. mjesecu jos, za 7 dana 8. ali kako vrijeme odmice imam utisak da sam pocela vladati situacijom. a borim se sa migrenom jos od srednje skole. svaka promjena u organizmu i oko njega prouzroci mi glavobolju.

imam osjecaj kako ne pijem lijekove da me glava boli manje, a i nekad zna proci samo od sebe, kad povratim ili kad nesto pojedem sto mi odgovara. to je obicno neka corbica ili slicno. meni citrusi nikako ne pomazu, imam osjecaj da mi je od njih jos gore, jer mi samo jos pojacaju kiselinu u stomaku.

svako je jedinka sama za sebe, pa moras skontati sta ti najvise odgovara. znam da su svi ti analgetici ili ne daj Boze antimigrenici jako stetni u trudnoci.

pijes li kafu?

Ne tako često. Jedna ujutru i to je to. Tako sam pila i pre trudnoće. Nisam neki ljubitelj kafe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam problem sa glavoboljom koja se javlja uglavnom u periodu kad sam trebala da dobijem. Nepodnošljiva je i tog dana ne idem nigde, ležim, ćutim :( Pitala sam doktorku šta da radim. Dozvolila mi je da pijem Febricet, 2-3 tablete mesečno. Kaže da to bebi ne može da škodi jer je već razvijena i da joj sada ne možemo ništa.

Šta vi mislite?

ja sam imala blage glavobolje pred kraj 3. meseca,bukvalno mi je jedna tableta paracetamola(to ti je febricept),pomogla i prosle su.on ti je 100% proveren i jedino njega smes da pijes za bolove i temperaturu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam imala blage glavobolje pred kraj 3. meseca,bukvalno mi je jedna tableta paracetamola(to ti je febricept),pomogla i prosle su.on ti je 100% proveren i jedino njega smes da pijes za bolove i temperaturu

Mogu ti reći da su mi prestale glavobolje tek sada kad sam ušla u 5. mesec. Imam ih ali nisu strašne, čak i ne pijem febricet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala jake migrene u trudnoci i znala sam da popijem diklofen.Bebi mista nije smetalo.A i ginekolog mi je dao diklofen za temeraturu iako sam dojila.Rekao je da ne smeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam povremeno glavobolje, ali uspevam nekako da se izborim sa njima..kažu da je sve to normalni pratilac trudnoće..dakle..izdržite mame :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od kad su krenule vrucine,cim sam malo duze na suncu ili u nerashladjenoj prostoriji -pocne blaga i dosadna glavobolja...zasad ne pijem nista protiv njih,samo ne znam kako cu preziveti leto jer mi je tek 4.mesec.znaci celo leto trudna! :blink: jaoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od kad su krenule vrucine,cim sam malo duze na suncu ili u nerashladjenoj prostoriji -pocne blaga i dosadna glavobolja...zasad ne pijem nista protiv njih,samo ne znam kako cu preziveti leto jer mi je tek 4.mesec.znaci celo leto trudna! :blink: jaoo

s045.gif letooo! Biće veselo! s040.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od kad su krenule vrucine,cim sam malo duze na suncu ili u nerashladjenoj prostoriji -pocne blaga i dosadna glavobolja...zasad ne pijem nista protiv njih,samo ne znam kako cu preziveti leto jer mi je tek 4.mesec.znaci celo leto trudna! :blink: jaoo

Nisi sama..borićemo se zajedno hehhe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako su pocele vrucine,pocele su i glavobolje....

uzas,gledam da izbegavam sunce,pa se krijem u stanu,ako bas moram da negde idem,samo po hladu,u dobro provetrene prostorije,u kolima svi prozori otvoreni....

kad pomislim da me cela trudnoca zapada preko leta...i jaooooo i od toga pocne da me boli glava :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako su pocele vrucine,pocele su i glavobolje....

uzas,gledam da izbegavam sunce,pa se krijem u stanu,ako bas moram da negde idem,samo po hladu,u dobro provetrene prostorije,u kolima svi prozori otvoreni....

kad pomislim da me cela trudnoca zapada preko leta...i jaooooo i od toga pocne da me boli glava :lol:

Šmlc.. :lol::(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sestra je sada usla u sedmi i isto joj se desi da ima jake glavobolje ali legne, proba da odspava pa prodje, nisje pristalica lekova u trudnoci. Inace, migrene je nasledila od majke, to joj je sto joj je, izdrzava nekako, ponekada popije kafu pa joj bude lakse.

Od vrucine ce morati dobro da se krije i nju ce leto da uhvati pred sam kraj trudnoce :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene u porodici svi pate od migrene,tata,tetka,baba...pa ni mene nije zaobisla.Vec deset godina se borim sa specificnim tipom migrene-migrena sa aurom!Lecim je i kontrolisem u zavodu za mentalno zdravlje u palmoticevoj(centar za glavobolju)! Kada sam ostala trudna posetila sam svog neurologa radi saveta.Rekla mi je da se u trudnoci takva migrena obicno povlaci i nestaje,ali to nije bio slucaj samnom.Imala sam strasne bolove i jedino sto sam smela da pijem bio je eferalgan sumece tablete(baza paracetamola) i mazala sam biljnu rosu koja prijatno hladi,ali to nije dovoljno,morala sam da trpim veoma jake bolove.Posle porodjaja sam smela da pijem brufen i ako sam dojila

.Kada je beba imala oko 4 meseca ja sam ponovo ostala trudna i opet sam imala isti problem.Tako jaki bolovi,mucnina i nesvestica su zahtevali i jake lekove,kako nisam smela nista da pijem hitna pomoc je dolazila vise puta,pa onda urgentni,pa neurolog,sve sam znala napamet...toliko mucenja da bi na kraju dobila injekciju novalgetola koji sam smela da primim.

Kada je moja druga beba imala oko 4 meseca ja opet ostanem trudna i opet isti problemi samo jos intezivniji,jaci bolovi ma uzas.Posto je mala razlika izmedju beba,nisam imala ciklus,nisam ni znala da sam trudna pa sam svasta od lekova pila i za migrenu i jake antibiotike zbog sinusa...E onda sam posetila nacelnika N.Fronta da mi kaze sta ce biti sa trudnocom zbog svih tih lekova.Kada smo izracunali,na srecu lekove sam pila onda kada ne ostecuju plod,bila sam vec cetiri meseca trudna.

Kada smo pricali o mojim migrenoznim napadima,rekao mi je da slobodno pijem ono sto mi odgovara cim osetim da cu dobiti napad.Meni je u pocetnoj fazi migrenoznog napada odgovarao brufen i nacelnik mi hladno kaze pij slobodno i tri za dan ako ti pomaze,beba ce vise patiti ako se i ti mucis i ako si u grcu.

Uvek sam trpela glavobolju dokle sam mogla,pa sam sebe dovodila u situaciju da mi brufen ne pomogne ni malo,a onda ponovo urgentni,pa novalgetol,pa onda danima budem iscrpljena...Onda sam resila da poslusam nacelnika jer je definitivno u pravu...

Samo mi je krivo sto sam onoliko propatila u prve dve trudnoce,jer su svi pricali da ne sme apsolutno nista da se pije u trudnoci,a nije bas tako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

POMOOOOOC...

Vec tri dana za redom me boli glava, ali samo napred u celu i slepocnice... Da li to moze biti znak povisenog pritiska, ili mozda snizenog... Jer ne znam gde glava boli kad je snizen, a gde kada je povisen :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbarice isti problem sam ja imala. Uputili su me oftamologu :unsure: Nikada nisam imala dipotriju, a ni tada...dali su mi naočale sa zaštitnim faktorom i od tada glavobolja se nije vraćala...čudno, ali istinito!

A za početak popij gorku kafu sa nekoliko kapi limuna....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ce to da ga snizi...

Jer bas sam se uprpila, i mislim da mi je ipak povisen pritisak, jer nikad mene glava ne boli...

Pa sam sad citala o onoj preeklampsiji, ili kako vec, ne znam ni ja... Ali nemam nikakve simptome osim te glavobolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je glava bolela bas cesto prvih par meseci ali nisam nista pila niti sam trazila doktoru bilo sta od lekova... Koliko sam cula glavobolja u trudnoci je sasvim normalna pojava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je glava bolela bas cesto prvih par meseci ali nisam nista pila niti sam trazila doktoru bilo sta od lekova... Koliko sam cula glavobolja u trudnoci je sasvim normalna pojava...

Takodje, u 16. nedelji sam trudnoce i imala sam do sad glavobolje s vremena na vreme ali prosto pustim da prodje samo od sebe, ne volim bas lekove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.