Usađivanje loših navika kod dece

odgovora

Objavljeno

da li vec sad primecujete da ste usadili "lose" navike kod svog deteta?Moj sincic sad ima 6 meseci,a od nekih 3meseca je samoinicijativno poceo da gleda tv(babytv iskljucivo) i toliko ga to okupira,zabavlja i usrecuje da mu niko i nista drugo ne treba dok prati svoje omiljene crtace.znam da to nije dobro ni za njegove oci(mada program babytv-a jeste zaista prilagodjen deci-ne menjaju se kadrovi i slike agresivno kao na dr programima),kao ni za njegov psikicki razvoj ali eto-dete voli pa voli. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li vec sad primecujete da ste usadili "lose" navike kod svog deteta?Moj sincic sad ima 6 meseci,a od nekih 3meseca je samoinicijativno poceo da gleda tv(babytv iskljucivo) i toliko ga to okupira,zabavlja i usrecuje da mu niko i nista drugo ne treba dok prati svoje omiljene crtace.znam da to nije dobro ni za njegove oci(mada program babytv-a jeste zaista prilagodjen deci-ne menjaju se kadrovi i slike agresivno kao na dr programima),kao ni za njegov psikicki razvoj ali eto-dete voli pa voli. :angry:

Ljubav prema gledanju televizije svakom danom je bivala sve jača. Kada se probudi, prvo je bacala pogled prema tv ekranu, i ako slučajno nije bio uključen, odmah se bunila. Baby tv joj je, naravno, omiljeni kanal, pravi problem ako slučajno nešto drugo pustimo. Tako je bilo kad je imala šest meseci, a tako je i danas, kada ima skoro četrnaest meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi gledamo babytv.

Znam da ne valja itd.., da ne treba dete da gleda tv duže od 15 minuta i sl.

Međutim, mi sa 21. mesec znamo sve brojeve na engleskom, kao i oko 30.tak drugih engleskih reči od kojih je neke počeo sasvim lepo da primenjuje.

Dakle, ima bar nešto dobro od tv.-a. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj i mi baš gledamo tv...mada se ja trudim da što manje gleda, ali kad god treba nešto da uradim ili kad mi nije dobro, kad sam premorena, ja joj pustim crtani i ona je mirna... znam da je to loše, ali šta ću... inače i mi obožavamo babytv...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj i mi baš gledamo tv...mada se ja trudim da što manje gleda, ali kad god treba nešto da uradim ili kad mi nije dobro, kad sam premorena, ja joj pustim crtani i ona je mirna... znam da je to loše, ali šta ću... inače i mi obožavamo babytv...

Isti slucaj, stidim se! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj i mi baš gledamo tv...mada se ja trudim da što manje gleda, ali kad god treba nešto da uradim ili kad mi nije dobro, kad sam premorena, ja joj pustim crtani i ona je mirna... znam da je to loše, ali šta ću... inače i mi obožavamo babytv...

ali godak i lena,vi imate preko god dana,a moj sincic je tek napunio 6meseci.ja se isto trudim da ga ne gleda puno,ali on se odmah okrece prema tv cim cuje muziku crtaca koje voli da gleda.bojim se da jos zbog glupog tv-a ne postane asocijalan ili jos gore ne zainteresovan za bilo sta drugo. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ali godak i lena,vi imate preko god dana,a moj sincic je tek napunio 6meseci.ja se isto trudim da ga ne gleda puno,ali on se odmah okrece prema tv cim cuje muziku crtaca koje voli da gleda.bojim se da jos zbog glupog tv-a ne postane asocijalan ili jos gore ne zainteresovan za bilo sta drugo. <_<

ne brini za to da će da postane asocijalan, ako ga vodiš redovno napolje i dolazi u kontakt sa drugom decom mislim da onda nije problem... moje dete baš voli decu i komunicira sa svima... mene pre svega brine to što nije dobro za njene okice da bulji u tv, a i loša je navika, čini mi se...

ali mi ne možemo ni da se nahranimo bez tv-a... ako joj ne pustim crtani nema ništa od jela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da i mi ih imamo...moje dete nece da spava bez muzike i upaljene lampe......mozda zato sto spava sam nece mamu i tatu u sobu odbacio nas je kada je imao tri meseca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi gledamo babytv.

Znam da ne valja itd.., da ne treba dete da gleda tv duže od 15 minuta i sl.

Međutim, mi sa 21. mesec znamo sve brojeve na engleskom, kao i oko 30.tak drugih engleskih reči od kojih je neke počeo sasvim lepo da primenjuje.

Dakle, ima bar nešto dobro od tv.-a. ;)

Drago mi je da čujem da ima koristi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice Baby kanala kod mene je jedno vreme na programu bio samo taj kanal, nista drugo se nije gledalo, cak bi se i svadjali ... on hoce Jetix, ona hoce Baby. Baby je bio ukljucen i kad ona nije u sobi. Sad voli da zaspe gledajuci ga, ali i to nije obavezno. Ne brinite ako vam deca gledaju taj kanal, nema tu nista lose, cak mogu reci da je ona mnogo stvari naucila gledajuci ga.  Trenutno voli da gleda onog macora sto jede u restoranu (pojma nemam kako se zove).

A sto se tice losih navika...bio bi predugacak post kad bi sve nabrajala :( . U zelji da sto vise pojede, jurim je po stanu i cesto se desava da ne jede sa nama za stolom, vec u drugoj sobi joj nadjem kakvu zanimaciju i trpam joj zalogaje u usta.

Voli da jede suv hleb koji nosa sa sobom i imamo trosica po svim sobama...

Ima joooooooosssss.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice Baby kanala kod mene je jedno vreme na programu bio samo taj kanal, nista drugo se nije gledalo, cak bi se i svadjali ... on hoce Jetix, ona hoce Baby. Baby je bio ukljucen i kad ona nije u sobi. Sad voli da zaspe gledajuci ga, ali i to nije obavezno. Ne brinite ako vam deca gledaju taj kanal, nema tu nista lose, cak mogu reci da je ona mnogo stvari naucila gledajuci ga.  Trenutno voli da gleda onog macora sto jede u restoranu (pojma nemam kako se zove).

A sto se tice losih navika...bio bi predugacak post kad bi sve nabrajala :( . U zelji da sto vise pojede, jurim je po stanu i cesto se desava da ne jede sa nama za stolom, vec u drugoj sobi joj nadjem kakvu zanimaciju i trpam joj zalogaje u usta.

Voli da jede suv hleb koji nosa sa sobom i imamo trosica po svim sobama...

Ima joooooooosssss.

crtac se zove hungre henry(nadam se da sam dobro napisala)i mi volimo njega,pich and poch,tuli,ema*s theatre,charllie and the numbers....i nama je po ceo dan tv na tom kanalu i vec ludim od njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

crtac se zove hungre henry(nadam se da sam dobro napisala)i mi volimo njega,pich and poch,tuli,ema*s theatre,charllie and the numbers....i nama je po ceo dan tv na tom kanalu i vec ludim od njega

i mi volimo Henry-ja, pich and poch, charllie-ja (njega obožavamo)... obožavamo i one silne pesmice koje se vrte na tom kanalu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A Oliver? A Tully? Njih ne volite? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

olivera manje više, a tully-ja baš i ne... volimo one Tiny, valjda, ona dva čovečuljka roze i plavi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Charlie and the numbers i Cuddlies. Ti su nam omiljeni. Sve ostalo manje više bude dosadno.

Ali sve ide po fazama.

Pre pola godine je voleo ona jaja što se maskiraju. Sad ih uopšte ne gleda. Cuddlies su mu isto bili pre nezanimljivi, a onda ih je zavoleo.

Sad polako splašnjava i ljubav prema Charliju. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A Oliver? A Tully? Njih ne volite? 

oliver ne toliko ali tulija obozava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad moje dete radi nešto što ne treba i ja počnem da vičem ona se odmah rasplače... i umesto da ostanem dosledna ja nemam srca da je gledam kako plače već je uzmem i počnem da je mazim i ljubim... mislim da je to skroz pogrešno,ali ja sam stvarno slaba na nju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos 1 nasa losa(?) navika je sto nocu spava sa nama u krevetu.Posle kupanja i preko dana on spava u krevecu,ali kada se probudi za nocni podoj prebacujemo ga kod nas u krevet.A da ne pricam o malom svetlu koje gori celu noc,upaljenoj muzici itd.Da mi je neko pricao da cu moci da spavam sa upaljenim svetlom(koliko god bilo malo) i sa muzikom,rekla bi mu da nije normalan.Ali,eto,zbog mog andjela navikla sam i na to :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sva sreća pa naše dete još uvek spava u svom krevetu... ali i nama lampa još uvek svetli celu noć... ja sam toliko navikla na nju da kad je mrak ja ne mogu da zaspim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na ovu temu dosta rigorozna. Vodim se mislju da ako ja ne kontrolisem sta ce, koliko i odakle sad uciti i gledati, sta cu onda sa njom kasnije... :blink: Nekako uspevam da mi za sad bude po volji tako sto kod nas u kuci TV gleda retko- tek od pre meseca-dva jedan dugometrazni crtic vikendom. Ja kontrolisem kod nas zato sto kod nane malo vise gleda (recimo po sat vremena, 2 dana u nedelji), pa pokusavam svesti na to da samo tamo i gleda, a kod kuce se bavi drugim aktivnostima. Sreca pa ni ona ne trazi, nije zavisna i ima puno drugih njoj precih sadrzaja da je okupiraju.

A ostale lose navike ko i svako dete=sundjer kupi sa svih strana i to je prosto nemoguce potpuno kontolisati. Srecom nisu to navike tipa nevaspitanja i sl, vec recimo tata jednom ostavi cipele ispred police i eto ti i nje, svoje preko njegovih, ne na mesto, ili skinemo joj jaknu i prebacimo preko stolice umesto na njen civiluk, ona je sledeci put skine i samo spusti tu gde je. Kad mozemo mi- moze i ona! Ali ono sto je bitno je da se svi oko nje jednako trudimo da uticemo na njene manire i da je naucimo redu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taca 75 - moj sin je spavam sa mnom u krevetu do treceg meseca trudnoce sa devojcicom. Proci ce i to.

Godak - ja moju kad me uhvati muka na nju ostavim da vristi kolko hoce, a nekad je i uzmem u narucje, ali je ne grlim i mazim, nego se kao pravim ljuta da shvati da je pogresila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja moju kad me uhvati muka na nju ostavim da vristi kolko hoce, a nekad je i uzmem u narucje, ali je ne grlim i mazim, nego se kao pravim ljuta da shvati da je pogresila.

Isti slucaj. Volim je, mazim i pazim, sve bih dala za nju ali neke stvari ne mogu da istolerisem. Mislim, da je sada pravo vreme da je ucim sta sme a sta ne sme da radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa losa navika je sto preko dana nece da zaspi ako je ne stavim u krilo i ne ljuljuskam je. Uvece je okupam, poljubim i stavim u krevetac i izadjem iz sobe. Ona se sama uspava ali zato preko dana :wacko: !!!!

Nikada nisam htela da spava sa nama u krevetu. I mm i ja spavamo nemirno, ona takodje pa bi neko sigurno bio povredjen u snu. Verovatno bih ja bila kao zombi jer ne znam kako bih uopste mogla da spavam ako znam da je ona sa nama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada sam se setila.... Jedna moja prijateljica mi je skoro rekla da njihov sin vec godinu dana spava sa njima u krevetu. Kada sam je pitala zasto to radi, stvara mu lose navike a ona je kao iz topa odgovorila: ''To mi najefikasnije sredstvo za kontracepciju!'' :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada sam se setila.... Jedna moja prijateljica mi je skoro rekla da njihov sin vec godinu dana spava sa njima u krevetu. Kada sam je pitala zasto to radi, stvara mu lose navike a ona je kao iz topa odgovorila: ''To mi najefikasnije sredstvo za kontracepciju!'' :lol::lol::lol:

hahahahah...e stvarno se nasmeja. :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Eto, to mi ne bi palo na pamet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.