Ćilibarske ogrlice za zubiće

odgovora

Objavljeno

Kupih i ja tu ogrlicu u Aksi.Cena 4000,Ogi je nosi,i dalje place,slinavi,nervozan je...Dzabe bacih pare.

MOzda treba malo vremena da dete odreaguje na nju.

Evo ja da se nadovezem na nasu pricu,

posle izbijanja jedinica ogrlica kao da vise nije delovala,

i ja sam je skinula nanici.

Pre skoro 3mes pocne ona opet da balavi i ja vratim ogrlicu,

danju nocu nisam skidala,

nije bila nervozna, balavljenje je prestalo kao da je neko "zatvorio slavinu",

i evo pre neki dan su izbile verovali ili ne 3 dvojke odjednom ,

i ja skinem ogrlicu na dva dana da je operem i osuncam i malecka odmah krene da balavi samo tako i opet smo vratili.

Ja i dalje ne verujem u tu ogrlicu, u njene carobne moci, ali kod mog deteta deluje i pomaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zašto ne pokušati? Ja sam čula dosta pozitivnih iskustava...stvarno treba obratiti pažnju na porijeklo jantara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam u okolini imala dosta pozitivnih iskustava i kada se nanica pocela buditi nocu i plakati, nista drugo nije pomagalo, ni gel,

a da joj dajem paracetamol nonstop nije resenje,

tako da sam i dalje ne verujuci kupila ogrlicu i za divno cudo deluje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li kupujem ili ne? Dajte mi savjet...

Stvarno ne znam šta da radim više...

I zanima me da li ima efekta ako posudim od nekoga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne razumem zasto ne sme da se pozajmi? Sta, izgubi dejstvo ako je pozajmjena ili sta???Pa Jana od treceg meseca nosi pozajmljenu ogrlicu,ne skidam joj nikada,ali nikada i nemama pojma kad joj je izasao zubic niti znam koliko zubica ima. Mozda je malo sasavo ali je tako. Ne bih da se ponavljam jer sam

vec pisala na ovu temu nase isusktvo. Ovih dana jurimo novu tj vecu jer joj je ova skoro mala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde mi posudi svoju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravi cilibar je abnormalno skup,tako da u ovo ogrlice bas i ne vjerujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravi cilibar je abnormalno skup,tako da u ovo ogrlice bas i ne vjerujem!

da pravi i samo ruski cilibar ima delotvorno dejstvo ciji je izvoza zabranjen. tako da mi nista oko te price nije jasno.

mi nismo imali neke tegobe oko nicanja zubica, mozda malo nervoze i balavljenja ali nista specijalno i sve zavisi za koji zub.....ali opet necu nista da pricam jer nismo tu ogrlicu nosili...ali ako je suditi po deci od mojih drugarica koje nisu skidale cilibar,cini mi se da smo mi i lakse podneli svo to nicanje.ili isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je sve to oko ogrlica malo nelogicno. Ne mogu da poverujem da kamencic moze da pomogne, a silni preparati koji postoje ne pomazu. I moja cerkica muku muci sa zubicima, a tek pre neki dan su joj prestali grcevi za koje smo probali rekordni broj preprata i nista dok ne prodju sami od sebe. Verovatno je tako i sa zubicima. Ja sam vise ocajna, i vise ne mogu da gledam kako mi se dete muci. Od kako se rodila samo prvih deset dana je bila bez bolova, i priznajem da sam padala u iskusenje da kupim i ogrlicu, jedino nam je to preostalo, ali me je suprug ipak ubedio da "spustim loptu". Pa jos i to sto kao ne valja da se pozajmljuje, pa se koristi i protiv mastita i jos nekih boljki....,malo mi vise lici na neku "amajliju", nego na nesto sto stvarno leci,odn.pomaze. Neka se ne ljute mame koje misle drugacije, postujem ja i druga misljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde mi posudi svoju :D

Vrlo rado,ali kazem ti da je i nasa pozajmljena tako da.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame da li imate iskustva sa ovim ogrlicama i da li su pomogle vasim bebcima??

mi imamo iskustvo sa ogrlicom,ali nemogu da kazem da mu je nesto preterano pomogla!Jeste sto se tice balavljenja-mnogo je manje balavio dok ju je nosio,ali sto se tice bolova pri izbijanju,mislim da mu nije bilo nista lakse nego dok je nije imao i nosio!b0240.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da pravi i samo ruski cilibar ima delotvorno dejstvo ciji je izvoza zabranjen. tako da mi nista oko te price nije jasno.

Meni je covek prodao ruski cilibar imam cak i sertifikat :blink: ali ako kazes da je izvoz zabranjem onda mi je definitivno KAO prodao ruski cilibar :angry: Ali nema veze i ovaj nam pomaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo muku mucili ali ja sam bila veoma nepoverljiva prema ogrlicama. taman kad se kao zagrejem, on se malo smiri... i tako u krug.. kasno su mu krenuli zubici a vrhunac muke je bilo nespavanje ceo oktobar i novembar... do pred novu godinu. to nije bilo normalno. svega 1h dnevno da odspava a mm i ja na smenu.. pa vise se nije moglo izdrzati. pred n.g. ja resim kupujemo, mislim, nemam sta da izgubim...

narucim preko neta, salju postom. zovu me odma jer su iz ns pa da vide da li hocemo da dodjemo po nju ili da nam salju. naravno odma u auto i po ogrlicu. stavili smo je i nas Luka je spavao do 05h ujutro. nismo mogli da verujemo... sledece jutro do 07h i tako se i stabilizovao.. on nije preterano puno nikad balavio niti trpao ruke samo ta nepodnosljiva nervoza, verovatno i bol i plac.. ja sam odusevljena, prijateljica je odma kupila kad je videla kako nama deluje i njihov mali je super odreagovao. prijateljima smo u Gacko poslali kao poklon, cerkici su rano je stavili i nikakve tegobe oko zubica nije imala. u maju treba ponovo da se porodim i mislim da znam sta cu prvo da kupim detetu !!!

ne znam to za nosenje tudje, pozajmljene ogrlice, ali znam da Luka svoju ne daje...

i da li je pravi balticki ili ne.. pa nisamo pukli 1000e sta me briga.. bitno mi je da je pomogao.. a oko cene i meni nije bilo jasno jer je jeftina, mislim 2200 a znam da sam mindjuse pre 2god platila (tada) 10000, od cilibara i zlata..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu prvo da uzmem od svoje bake ogrlicu. Mislim kupljena je pre najmanje 40 godina, valjda je prava... ;) Pa cemo videti.

Sasi je pre 4 dana izbila donja jedinica leva, mozda ce i desna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smatrala sam da su ćilibarske ogrlice čista glupost i nikako mi nije bilo jasno kako mogu da pomognu bebi, međutim kada sam pročitala da su priznate od strane medicine, odlučila sam da ipak pokušam. U našem slučaju, to je stvarno bilo bacanje para! Nosili smo je 4 dana, samo ga je žuljala i sve vreme je vukao i pokušavao da je skine! Tako smo na kraju odustali od ideje da je nosimo. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice cilibarske ogrlice mi smo je uzeli kada je imala 3 meseca.Jednom sedmicno se ispira pod tekucu vodu(kako bi se saprala negativna energija),a zatim se pola sata puni na svetlosti dana.Ogrlica je nesto sasvim licni,i ne moze se prenositi na drugo dete.Cak se i ne smeju kamencici pipati rukama,vec ima posebno za drzanje.

Mi smo uzeli od proverenog proizvodjaca,kostala je 4500 din.

E sad ne mogu da kazem da li je pomoglo,jer ne znam kako bi bilo bez nje,ali uglavnom ne balavi,nijedna prehlada do sada od rodjenja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemamo licno iskustvo,nije nam bila potrebna zubici su nam sa lakocom izlazili....ali cula sam da jako pomaze...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo muku mucili ali ja sam bila veoma nepoverljiva prema ogrlicama. taman kad se kao zagrejem, on se malo smiri... i tako u krug.. kasno su mu krenuli zubici a vrhunac muke je bilo nespavanje ceo oktobar i novembar... do pred novu godinu. to nije bilo normalno. svega 1h dnevno da odspava a mm i ja na smenu.. pa vise se nije moglo izdrzati. pred n.g. ja resim kupujemo, mislim, nemam sta da izgubim...

narucim preko neta, salju postom. zovu me odma jer su iz ns pa da vide da li hocemo da dodjemo po nju ili da nam salju. naravno odma u auto i po ogrlicu. stavili smo je i nas Luka je spavao do 05h ujutro. nismo mogli da verujemo... sledece jutro do 07h i tako se i stabilizovao.. on nije preterano puno nikad balavio niti trpao ruke samo ta nepodnosljiva nervoza, verovatno i bol i plac.. ja sam odusevljena, prijateljica je odma kupila kad je videla kako nama deluje i njihov mali je super odreagovao. prijateljima smo u Gacko poslali kao poklon, cerkici su rano je stavili i nikakve tegobe oko zubica nije imala. u maju treba ponovo da se porodim i mislim da znam sta cu prvo da kupim detetu !!!

ne znam to za nosenje tudje, pozajmljene ogrlice, ali znam da Luka svoju ne daje...

i da li je pravi balticki ili ne.. pa nisamo pukli 1000e sta me briga.. bitno mi je da je pomogao.. a oko cene i meni nije bilo jasno jer je jeftina, mislim 2200 a znam da sam mindjuse pre 2god platila (tada) 10000, od cilibara i zlata..

ivana posto smo sugradjanke,reci mi molim te gde si je uzela ,ili ako ne zelsi da ovde njimapravis reklamu,posalji mi pp HVALA :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma da li pomaze-nama nije ni trebala,svi zubi su nikli ne znam ni kada.Ni dana nije balavila,tako da je nosila ogrlicu,rekla bih da je zbog toga.Da smo imali problem,sigurno bih pokusala,ne moze da skodi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene drage, vec dve noci ne spavamo nija ni moj decak...Rasturaju ga zubi, samo cvili po noci i budi se svakih pola sata...Ozbiljno razmisljam o kupovini ove ogrlice. Vidim da su iskustva raznolika. Verovatno nista dok se ne proba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi je imamo od drugog meseca,i nismo imali nekih problema sa zubima,doduse nicanje zuba je pratila temperatra po jednu noc i to je to,neznam da li je zbog nje...inace da napomenem koristila sam i OSANIT homeopatske kuglice i gel,tako da bih pre zahvalnost prepisala njima nego samoj ogrlici...a ipak stavila sam je i maloj cerkici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame da li imate iskustva sa ovim ogrlicama i da li su pomogle vasim bebcima??

Moja Milica ima 8-ipo meseci i vec mesecima nosi ogrlicu od cilibara,mi smo zadovoljni jer manje place i grize rucice. Ona ne otklanja bol skroz,ali je bar u nasem slucaju ublazila. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gxm-DSC024.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prezadovoljna ogrlicom. Treci dan od kad smo je stavili prestala je nervoza, plac, nespavanje... I mogu vam reci da smo od tad svi odmorni i zadovoljni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prezadovoljna ogrlicom. Treci dan od kad smo je stavili prestala je nervoza, plac, nespavanje... I mogu vam reci da smo od tad svi odmorni i zadovoljni.

super.. drago mi je da j bolje !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.