Ćilibarske ogrlice za zubiće

odgovora

Objavljeno

Mog Luku su poceli da muce zubi od 3.meseca, sad ce skoro napuni 7, a jos nijedan mu nije izasao.Ali otkad smo stavili ogrlicu, negde u 4.mesecu, vise nije nervozan, kao pre, i dalje balavi i gricka glodalice, ali se "ne zali" na te bolove.

Mislim da mu je dosta pomoglo, sad videcemo ubuduce!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mog Luku su poceli da muce zubi od 3.meseca, sad ce skoro napuni 7, a jos nijedan mu nije izasao.Ali otkad smo stavili ogrlicu, negde u 4.mesecu, vise nije nervozan, kao pre, i dalje balavi i gricka glodalice, ali se "ne zali" na te bolove.

Mislim da mu je dosta pomoglo, sad videcemo ubuduce!!!

I ja mislim da pomazu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ova tema vec postoji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo poručili tu ogrlicu od baltičkog ćilibara (2200 din), beban je nosi dve nedelje i ne primećujem nikakvo poboljšanje. Način na koji deluju ima svoju logiku, ali da li smo, drage moje, kupile ćilibar-pitanje je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nas bas muce zubi, a imamo 4,5 meseci. samo sto nisu izasli kec i dvojka dole. sav se zaslinaveo, nervozan je i jako place.

raspitivala sam se i kazu da postoji sinteticki u apoteci i kosta oko 3000 dinara i pravi od 5000 dinara, apoteku drzi moja komsinica i kaze ko god je kupio njemu je pomogla, ali ne zna da li bi imali problema da je nisu stavili.

ne znam da li da je kupim u apoteci ili da narucim peko neta, koliko su i ti preko neta sigurni? da kupim pa videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cula sam da ima ogrlica za zubice al nisam sigurna dal pomaze ima li nesto drugo osim ogrlice :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponavljam da mi imamo ogrlicu i nemamo pojma kad je izasao novi zubic. Nama je super sto ne mora da znaci da ce svakom detetu prijati,sve je individualno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo ogrilicu i mislim da manje balavi kada je nosi. Samo me zanima da li ste nocu skidali ogrlicu ili ne? Ja mu skidam, bojim se da se ne udavi, ali moja drugarica svom sinu ne skida. Njemu su izbila dva zubica i nisu ni primetili. Mi jos cekamo prvi zubic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sinu nisma kupovala ogrlicu jer od starta nije imao tegobe nismo ni jedan zubic osetili

al malecka je vec sa III mes krenula sa tegobama, kenjkanje balavljenje budjenje nocu, davala dentinox, paracetamol nista ..i resim da kupim i tu carobnu ogrlicu.

Posle prvog nosenja je balavljenje prestalo i krenula je mirnije da spava. I tako nekih 2-3mes, onda kao da je ogrlica izgubila svoje carobne moci opet ispocetka <_<

Prvih par dana nisam stavljala nocu dok nisam videla kako ona reaguje na nju, al ona nije ni primecivala da nesto ima oko vrata. Sad planiram, ponovo da joj stavim jer su krenuli opet , gornje jedinice pa cu videti ..mada nasa je kratka pa mislim da nemoze da je uhvati i stavi u usta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nikada ne skidamo ogrlicu. Od kako smo je stavili,kada je bebana imala tri meseca do dana danasnjeg je nismo skidali osim jednom kada je povukla i otkinula.Neko je gore naveo da treba da se skida i drzi pod mlazom hladne vode i na suncu ali mi to nokada nismo radila i stvarno radi poso,prezadovolni smo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja svremena na vreme operem pod mlazom vodom i drzim malo na suncu da nakupi pozitivne energije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko kupio od milana ogrlicu i komentar, hvala ???

pozz

:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gdje ja zivim?!? prvi put cujem za te ogrlice i iskreno djeluje mi kao "americki san" izumitelju te ogrlice. Sto se ja ne sjetim tako necega ..... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo ogrlicu od drugog meseca i uzela sam je prvenstveno zbog grceva koji su trajali do 4 meseca i pomoglo je, ali za zubice pa i ne bas koliko ja mogu da primetim. Ja je nisam stavljala pod malz vode vec samo jednom mesecno na pamucnu krpicu stavim par kapi maslinovog ulja i sa tim predjem ogrlicu, a kupila sam je u Beogradju od jednog coveka koji se godinama bavi time i kostala je 3.650 dinara prirodan balticki cilibar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,ja sam ovde nova!Interesuje me da li pomazu te cilibarske ogrlice,psto mom bebcu izlaze zubi ali ga bas muce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nažalost,nama ogrlica nije pomogla...moja Anđelina ima sve 'tegobe' zbog izbijanja zubića...od bolova,temperature,proliva,nespavanjanervoze...e jedino nebalavi

Ali je interesantno da Ruskinje (ima ih na pCg primorju dosta) većinom traže sintetički ćilibar?!?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi generalno nismo imali problema sa izbijanjem zubica, malo oko trojki ali nikva sad panika ili bilo sta.

ja sam cula da je jedini delotvorni cilibar iz rusije i da je njegov izvoz zabranjen tako da ovo nije nista pravi cilibar. i da onda nema delotvornog dejstva. e sad, nisam siurna, provericu negde na netu.

mada ovde u grckoj nema cilibarskih ogrlica, niti njihove mame to narucuju iz inostranstva. tako da ja sam to videla tek kad sam stigla u bgd. ali kao sto sam rekla, nije nam bilo nista potrebno oko zuba, tako da nisa ni mnogo razmisljala na tu temu da li da je kupim ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi generalno nismo imali problema sa izbijanjem zubica, malo oko trojki ali nikva sad panika ili bilo sta.

ja sam cula da je jedini delotvorni cilibar iz rusije i da je njegov izvoz zabranjen tako da ovo nije nista pravi cilibar. i da onda nema delotvornog dejstva. e sad, nisam siurna, provericu negde na netu.

mada ovde u grckoj nema cilibarskih ogrlica, niti njihove mame to narucuju iz inostranstva. tako da ja sam to videla tek kad sam stigla u bgd. ali kao sto sam rekla, nije nam bilo nista potrebno oko zuba, tako da nisa ni mnogo razmisljala na tu temu da li da je kupim ili ne.

Šećeru,ovo što nama ovde prodaju je Baltički ćilibar...tako nam kažu...al' ko zna <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećeru,ovo što nama ovde prodaju je Baltički ćilibar...tako nam kažu...al' ko zna <_<

pa ne znam.moguce je. ja kazem ono sto sam cula, ali naravno nisam sigurna. daj Boze da pomaze oko izbijanja zubica da se ovi nasi bebironci ne muce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se dvoumim oko te ogrlice,bolovi su joj poceli oko treceg meseca,ali u prekidima,ponekad joj desni masiram Dentinox kapima,onda uzme glodalicu i mirna je. Danas je napunila sest meseci i nemamo jos zubice,a uglavnom balavi,bolovi dodju i prodju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mame,mene zanima gde ste kupile ogrlicu i koja je cena?juce sam gledala na netu i krece se od 1700 so 5000rs.u cemu je razlika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mame,mene zanima gde ste kupile ogrlicu i koja je cena?juce sam gledala na netu i krece se od 1700 so 5000rs.u cemu je razlika?

Sve je to isto....rekla sam gore da nama nažalost ne deluje,ali mnogi imaju pozitivna iskustva :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupih i ja tu ogrlicu u Aksi.Cena 4000,Ogi je nosi,i dalje place,slinavi,nervozan je...Dzabe bacih pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene ponovo, gore sam napisala da nam i nije bas pomogla, medjutim, sa 9.5 meseci izbije nam leva gornja jedinica (uf dok je izbila, uzas) od druge ni traga. Poslednjih nedelju dana nespava kako treba (ja joj skinem ogrlicu nocu) pogledam joj desne a ono samo sto nisu probile i dvojke gornje :blink: i ta desna jedinica...ostavim joj ja da zaspi (oko 20h)sa cilibarkom i skinem ogrlicu oko 23h, nije proslo ni pola sata ona je pocela da se vrti i place :blink: Tako da ne znam ni sama, ali cini mi se da sada deluje. (Nije mi jedino jasno kako joj nije pomogla za donje jedinice, svi kazu da donji zubici lakse probiju)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nažalost,nama ogrlica nije pomogla...moja Anđelina ima sve 'tegobe' zbog izbijanja zubića...od bolova,temperature,proliva,nespavanjanervoze...e jedino nebalavi

Ali je interesantno da Ruskinje (ima ih na pCg primorju dosta) većinom traže sintetički ćilibar?!?!

Mi zubice nismo osetili,Viki je nosio ogrlicu od sestog meseca,sa osam je izasao prvi zub.Taj dan je imao blago povisenu temperaturu i to je to. Svaki sledeci zub je pratio samo los apetit.

Inace,ogrlicu smo narucili preko neta,4500 je kostala.Skoro je moja svekrva bila u Rusiji pa sam je zamolila da kupi ogrlicu za bebu,posto se navodno cilibar ne moze prenositi na drugo dete. Medjutim nije nasla,i Rusi su joj rekli da se bebama ne stavlja cilibar.Nisu dali neko detaljnije objasnjenje.Verovatno zato Ruskinje traze sinteticki,ali mi nije jasno kako on moze da pomogne?

Na kraju je beba ipak dobila svoju ogrlicu od pravog ruskog cilibara,ali je velika,tako da je ja sada nosim,posto obozavam cilibare.

Probacu ipak da joj stavim bratovu ogrlicu,da vidim koliko ce delovati,mada mislim da je to sve individualno,i da svako dete razlicito podnosi nicanje zubica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.