Ćilibarske ogrlice za zubiće

odgovora

Objavljeno

Mi nismo od tih koji trce da kupe sve sto se pojavi , ali kad je doslo do par noci ne spavanja , od zivotinjskog ujedenja od strane naseg milog ceda od amo tri i po meseca odjurili smo po nju :D A prvi zub izasao tek 5 meseci posle :D Ne smem ni da zamislim kako bi nam proslo tih par meseci bez nje a dali je do nje , ne zelim ni da znam , mi smo se smirili u svakom slucaju , ujedanja vise nikad nije bilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se u nasu ogrlicu kunem.:) Bitno je dobro proveriti i kupiti od pravog cilibara. Nasa je kostala 5500 din. Znam kad sam kupovala da su me pitali hocu li jeftiniju od vestackog cilibara ili skuplju od pravog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo od tih koji trce da kupe sve sto se pojavi , ali kad je doslo do par noci ne spavanja , od zivotinjskog ujedenja od strane naseg milog ceda od amo tri i po meseca odjurili smo po nju :D A prvi zub izasao tek 5 meseci posle :D Ne smem ni da zamislim kako bi nam proslo tih par meseci bez nje a dali je do nje , ne zelim ni da znam , mi smo se smirili u svakom slucaju , ujedanja vise nikad nije bilo :)

Ovo je bio i kod nas slucaj, sve smo probali i ostalo jos to. Ma sve se smirilo, super je odkad je nosi, simptomi su mnogo blazi nego sto su bili. Neuporedivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se u nasu ogrlicu kunem.:) Bitno je dobro proveriti i kupiti od pravog cilibara. Nasa je kostala 5500 din. Znam kad sam kupovala da su me pitali hocu li jeftiniju od vestackog cilibara ili skuplju od pravog.

Izgleda da imamo istu :) I kunemo se u istu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da imamo istu :) I kunemo se u istu :D

:) Kad smo vezali 10 nociju nespavanja probali bi sve.

Mezzo voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo ogrlicu dobili na poklon iz Beca i kostala je oko 10e. Nosila je od cini mi se treceg meseca. uvek su joj izlazila dva zuba odjednom, prva dva sa 4 meseca i do godinu dana izasli njih 12. Sada ima god i mesec i nice jedna trojka. Nikada nije balavila (u drugom mesecu da, i tada nismo nosili ogrlicu, dal je do ogrlice ili ne, ne znam), nije bila nervozna zbog zubica a ako sam procenila da je mozda svrbi ili bolucka namazala sam i calgel. Iskreno, dal je pomogla ne znam ali mi sa zubima problem nemamo,

I da, do 6-7 meseci sam joj skidala za vreme kupanja, i onda je jednom bacila u kupatilu i od tada tu ogrlicu nismo videli :huh: (dal je pala u odvod il sta nemam pojma) i onda su nam poslali drugu i tu od tada niti smo skidali niti suncali niti prali hladnom vodom.

Ako nista drugo, slatki su sa nakitom ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam neku cilibarsku ogrlicu koju mi je davno poklonila jedna baka.Medjutim,nemam pojma da li je prava ili ne ine znam koga da pitam.Meni licno lici na obicnu ogrlicu ali kad je malo zasecem stvarno ima neki miris smole.Dosta su veliki ti "kamencici",ali onako laki.Kakve su vase?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

multi_v_cilibarske_ogrlice_za_bebe-160x1

Nasa je ovakva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

multi_v_cilibarske_ogrlice_za_bebe-160x1

Nasa je ovakva.

I nasa isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Problem sa zubicima je potpuno individualna stvar, nama je ogrlica stvarno pomogla opet drugima ne. Kada si ocajan, kupices sve svom detetu samo da mu pomognes. Mi smo nasu kupili i kostala je 50 eura tada a malopre vidim da na jednoj grupnoj kupovini (www.mojaponuda.rs) ima za 2200 din, takodje sa sertifikatom. Ko zapravo od nas zna da li su prave?....Nama je pomogla, bila prava ili ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam par drugarica kojima su cilibarske ogrlice bas pomogle pri nicanju zubica kod bebica.

Da li ste ih vi koristili i kakva su vasa iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, prebacila sam tvoj post tj. temu u postojecu. Na ovoj temi imas bas puno iskustva o ogrlicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e sad videh,super :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve Ok. samo cituckaj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se u nasu ogrlicu kunem.:) Bitno je dobro proveriti i kupiti od pravog cilibara. Nasa je kostala 5500 din. Znam kad sam kupovala da su me pitali hocu li jeftiniju od vestackog cilibara ili skuplju od pravog.

Ali gde kupiti i kako biti siguran da je pravi cilibar?

Ovih dana definitivno planiramo da je uzmemo, ovo moje inace zlatno dete je postalo jako nervozno, dobio je temperaturu, 38,4 i dr. nam je rekao da tu zubici prave problem. Pijemo brufen i koristimo Calgel, ali zelim ogrlicu, ako vec postoje pozitivna iskustva i bilo kakva sansa da ce mu pomoci da se manje muci. Nasla sam na netu, 2300 su, dobija se neki sertifikat ili sta vec, kao garancija da je od pravog baltickog cilibara. E sad, da li verovati? Po apotekama su oko 4000, a znam da su u inostranstvu dosta jeftinije. POMAGAJTEEE! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali gde kupiti i kako biti siguran da je pravi cilibar?

Ovih dana definitivno planiramo da je uzmemo, ovo moje inace zlatno dete je postalo jako nervozno, dobio je temperaturu, 38,4 i dr. nam je rekao da tu zubici prave problem. Pijemo brufen i koristimo Calgel, ali zelim ogrlicu, ako vec postoje pozitivna iskustva i bilo kakva sansa da ce mu pomoci da se manje muci. Nasla sam na netu, 2300 su, dobija se neki sertifikat ili sta vec, kao garancija da je od pravog baltickog cilibara. E sad, da li verovati? Po apotekama su oko 4000, a znam da su u inostranstvu dosta jeftinije. POMAGAJTEEE! :D

Ja sam na prosloj strani pisala kako je bilo u nasem slucaju.

Do treceg meseca je balavila, od kako nosi ogrlicu, ne balavi uopste nista, problem sa zubim nikada nismo imali i evo, samo petice nam fale :)

Sta znam, ja bih kupila da sam na tvom mestu, bar bih psihicki sebe smirila cinjenicom da sam sve pokusala da mu olaksam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo nosili pozajmljenu i radila poso 100%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali gde kupiti i kako biti siguran da je pravi cilibar?

Ovih dana definitivno planiramo da je uzmemo, ovo moje inace zlatno dete je postalo jako nervozno, dobio je temperaturu, 38,4 i dr. nam je rekao da tu zubici prave problem. Pijemo brufen i koristimo Calgel, ali zelim ogrlicu, ako vec postoje pozitivna iskustva i bilo kakva sansa da ce mu pomoci da se manje muci. Nasla sam na netu, 2300 su, dobija se neki sertifikat ili sta vec, kao garancija da je od pravog baltickog cilibara. E sad, da li verovati? Po apotekama su oko 4000, a znam da su u inostranstvu dosta jeftinije. POMAGAJTEEE! :D

Nama u pocetku nije pomagala,kupila sam je u Aksi kada je Ogi imao 8 meseci.Jedinice kad su mu izlazile dobio je temperaturu,puno je balavio i ujedao je svakog ko mu se nadje u blizini.Ostali zubici su izlazili bez ikakvih problema.Jos uvek je nosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam resila da probamo i svekrva mi je dala njenu ogrlicu od cilibara :) koja potpuno isto izgleda kao ove sto se prodaju za bebe...e sad nisam znala jeli pravi pa mi je sestra rekla kako da proverim...protrljati dobro o nesto vuneno, ako se oseti na smolu i ako se naelektrise prai je :) i ovaj moj jeste...e sutra cu je pod mlaz vode i na sunce pa detetu oko vrata, ne moze da skodi :)

javicu da l radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moji sin ima skoro 3god,stavila mu ogrlicukad je imao 3m i prvi zubi su mu izasli sa 9m kad smo isli na more, nikakvih problema nismo imali, jesam primetila povecanu tecnost pljuvacne zlezde,ali smo prosli bez besanih noci.

sad ima sve zubice,ali nece da je skine nikako, za njegov 3rodjendan pokonicu mu isto oglricu od cilibara,ali u vidu brojanica,a oba ide u penziju (bebinu škrinju)

Sad imam jos jednog sina ima 15-0g je napunio 3m i odmah sam mu stavila,pa cemo da vidimo kako ce sa njim biti,

nisam cula ni jednu prituzbu vezanu za cilibar.

elem,sto se cena tice,cena najvise zavisi od otoga od koga kupujete tj. da li je prodavac od proizvodjaca, odnosno distributera kupio i u kojoj kolicini.

ima tu jos nekoliko stavki koje uticu na cenu,ali necu o tome,da me nenalepe da se reklamiram itd.

:)

Kako prepoznati Originalni Ćilibar?

Vrela igla

Test cilibara vrelom iglom

Test sa toplom iglom se može koristiti da se napravi razlika između stvarnog i lažnog ćilibara . Pravi ćilibar je provodnik toplote.

Test podrazumeva lagano ubadanje igle u ćilibar. Ako je originalni ćilibara, igla neće ići glatko i osetićete posebni miris i aroma zapaljenih borovih iglica. Lažni ćilibar će mirisati na spaljenu plastiku.

Igla ostavlja trag na površini ćilibara, zato izaberite mesto gde se trag neće videti . Materijal Copal se iglom topi brže od ćilibara i emituje lagani miris. Ćilibar se ne topi.

Grejanje ćilibara će ga omekšati i na kraju će izgoreti. Zagrevanjem ispod 200 º C, ćilibar prati dekompozicija, ispušta "ulje ćilibara", ostavljajući crni talog.

Frižider

Test cilibara u frizideru

Položite parče ćilibara u frižider. Nakon nekoliko sati izvadite ga.

Primetićete da je ćilibar zadržao istu temperaturu koju je imao pre nego što ste ga stavili u frižider, ili se vrlo malo ohladio.

Posle nepunog minuta toplota ćilibara se prolagođava sobnoj temperaturi, što nije slučaj sa plastičnim kopijama.

Po istom principu - komad ćilibara nošen pored vašeg tela će "pokupiti" telesnu temperaturu i biće tačno 36.6 stepeni C ili 97 stepeni f.

Drugi materijali bi se u frižideru hladili i ne bi podigli svoju temperaturu na temperaturu tela.

Trenje

Test cilibara trenjem

Trljanje kamena od ćilibara o prirodne materijale kao što je svila ili vuna će omogućiti da ćilibar privuče lagane predmete kao što su mali komadiće papira ili kose.

Ovaj statički elektricitet je razlog zašto se ćilibar zove i "Elektron" od drevnih Grka.

Kada se testirani primerak energično trlja mekom krpom, to će pokazati da li će ćilibar ili copal. Ćilibar može da ispušta lagani neutralan miris dok copal može da omekša i postaje lepljiv.

Ćilibar će postati veoma statički naelektrisan.

Slana ili gazirana voda

Test cilibara slanom vodom

Napunite pola čaše vode, dodajte sedam kašičica soli i promešajte. Ostavite ga nekoliko minuta, uz povremeno mešanje svakih 30 sekundi. Ubacite parče ćilibara u čašu.

Slana voda ima viši nivi gravitacije od ćilibara tako da ovaj materijal pluta, dok će lažni Ćilibar (plastični) i drugi materijali potonuti.

Isto važi i kada koristite gaziranu vodu umesto slane vode.

Tvrdoća

Baltički ćilibar poseduje čvrstinu na nivou Mos-ove skale u opsegu od 2-3. http://en.wikipedia.org/wiki/Mohs_scale_of_mineral_hardness

Aceton

Rastvorljivost u kom može da se testira, jer će se copal otopiti u acetonu, dok će ćilibar ostati nepromenjen kada se ubaci u aceton.

Ultraljubičasto svetlo

Kada prođe kroz kratke talase Ultraljubičaste (UV) svetlosti, copal će pokazati vrlo malu promenu boje, dok će ćilibar prikazati bledu nijansu plave boje.

Degustacija

Degustacija ćilibara je još jedan način da se ispita autentičnost.

Nakon pranja ćilibara u sapunastoj vodi i onda običnom vodom, ako je komad napravljen od

plastične ili druge hemikalije, ona će imati jako neprijatan i hemijskih ukus.

Ćilibar nema nikakav određeni ukus .

Lomljenje

Uzimajući oštar nož da se "obrije" mali komad ćilibara takođe može pomoći kao dokaz. Pravi ćilibar se lomi u krhotine, a plastika i polimer mogu da se seku bez krhotina .

Nečistoće

Ćilibar može sadržati fosilizovane ostatke životinja i biljaka. Identifikovanje zarobljene flore ili faune može poslužiti kao odličan pokazatelj autentičnosti ćilibara.

Većina komada ćilibara sadrže životinjske vrste koje su do sada izumrle, ili su se značajno prilagodili novoj sredini.

Ćilibar često sadrži dlačice koje otpadaju sa pupoljaka hrasta u ranim fazama rasta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristimo je cetri dana,moj malisa najzad odspava po dva tri sata u cugu,pre to nije bilo izvodljivo.Mozda nema veze sa ogrlicom,ali da ipak kazem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni iskreno taj cilibar zvuci kao bacanje para :( zubici moraju da bole

mojoj bebici je za 10 dana 6 mjesec. vec ima 2 zuba (donja) koja nismo ni osjetili (prvi je nikao 9 dana prije 5-og mjeseca a drugi 10 dana poslije prvog)

sada je vec 7-8 dana nevjerovatno nervozna ali zubica nema. Jel neko koristio calgel i kako je pomogao?

ja sam probavala sa limunom, vrlo kratko djeluje.

A sto se baljenja djece tice, moja beba bali od mjesec dana... i bali jos uvijek.

od moje prijateljice beba nikako ne bali, 3 mjeseca je starija od moje ali nema nijednog zubica

pretezno bebe prestanu baliti sa 7-8-9 mjeseci. ja to ne povezujem sa zubicima jer mogu da niknu ranije ili kasnije a djeca jednako bale jer ne znaju progutati pljuvacku... i mi bi balili da su nam usta otvorena a ne gutamo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može li mi neko objasniti na kom principu deluju te ogrlice? Čula sam da ih dosta ljudi kupuje deci ali mi nešto neverovatno da to može išta da pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je meni poznato po principu nekih ulja koja izlaze na kozu i deluju smirujuce koliko sam ja cula mozda lupam :) Mi nemamo, ovde gotovo niko ne nosi, i ako nose to su sa nasih podrucja srb i bosna u apotekama se ne prodaje pitala u mulleru kad sam je uzele prodavacica mi je rekla bolje uzmite neku igracku detetu i mi je vratimo, dobili smo neku na poklon par puta je stavili i ja odustala.

Haha pa u pravu je žena :lol: I pretpostavila sam da je nešto na taj fazon pa zato ni ne verujem, ali hajd velim da pitam. Hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem mnogo u te ogrlice i te stvari. Dvoje dece imam i nisam ni sa jednim probala nista slicno. Jednostavno sam skeptih sto se toga tice, pre sam za to da masiram desni bebi eventualno nekim kapima, glodalice dolaze u obzir, jer mislim da je to prirodan proces i da svaka beba kroz to mora da prodje, a efikasnost tih preparata niko nije sa sigurnoscu potvrdio. Mislim da su rezultati individualni, ili onako kako mi dozivljavamo neke situacije, na primer e moje dete je nocas manje plakalo, pomogla nam je ogrlica. Mislim da je sve to diskutabilno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.