Ćilibarske ogrlice za zubiće

odgovora

Objavljeno

Drage mame da li imate iskustva sa ovim ogrlicama i da li su pomogle vasim bebcima??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cula sam da su dobre,mada ja nemam licno iskustvo sa njima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame da li imate iskustva sa ovim ogrlicama i da li su pomogle vasim bebcima??

Ja licno mislim da je to bacanje para a to mi je potvrdila snaja koja je kupila to svom detetu.Kada izlaze zubici mora da boli i nista ne moze da spreci taj bol,vec samo da ublazi.Cula sam da se calgel dobro pokazao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja isto mislim da je to čista glupost. Setio se neko "lake love"- dečji proizvodi su najbolja stvar za izmamljivanje novca- mi čemo se nečega i odreči samo da pomognemo našim mališama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Моја беба је носи већ неких месец дана и вероватно је мало ублажила тегобе код ницања зубића, али не у потпуности.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pomoze bebama...ublazava svrab i bol ja sam je mojoj bebi stavila sa tri meseca i jos uvek je nismo skinuli i ako ima 26 meseci,kod nas su jako skupe a ovde su 10evra...treba probati dobre su...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebana nosi ogrlicu od 3. meseca, ali nisam sigurna koliko pomaže. Prva dva zubića su joj izbila sa 5 meseci, uz svrab i bol, naravno. Sad čekamo i ostale zubiće, ali uz ogrlicu mažemo Dentinox kapi, a ponekat gengigel baby.

Mislim da ta ogrlica i nema nekog efekta, ali mi je lakše kad znam da sam sve pokušala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne verujem u te ogrlice. Mislim da je to vise marketinski trik da se namucenim roditeljima izvuku pare. Ne znam...mozda gresim, ali ne verujem u ta cuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas su jako nekvalitetne - ljudi koji se bave prodajom tvrde da je kod njihovog proizvoda reč o nekoj vrsti ćilibara... a bojim se da je sintetički. U suštini dete taj period mora proći, kod nekoga je manje bolno kod nekoga više i traje danima. U inostranstvu sam čula da su prave ćilibarne ogrlice zaista jako ublažavale bolove, ali kod nas nema tih "pravih". Negde u apotekama ćete naći "sintetički" ćilibar - što je najobičnija imitacija, a negde vam neće priznati da je sintetički već će tvrditi da je posebna vrsta. U svakom slučaju kod nas nema pravog ćilibara.

Jedino ako neka vaša baka ima pravu ćilibarnu ogrlicu probajte sa njom - sigurno je kvalitetnija od ove koja se namenski prodaje kako neko reče da bi se roditeljima izvukao novac.

Pravi ćilibar je SMOLA, nije kamen iako se ubraja u drago kamenje, pa je mekan tj kada probate noktom da ga zagrebete ostaće brazda na njemu, i kažu poznavaoci da je gorak na ukus - trebalo bi da ga liznete da biste proverili... Kada ga snažno protrljate pamučnom ili vunenom tkaninom trebalo bi da ispusti miris koji podseća na borovinu, a prilikom trljanja pravi ćilibar se naelektriše. Ako ćilibar protrljate alkoholom a on počne da bledi, znajte da je u pitanju kopija.

Ćilibar kao lek

Vekovima se smatralo da ćilibar nosi u sebi lekovita svojstva, baš zbog osobine da privlači i sakuplja elektricitet. Prema antičkom verovanju, ćilibarska ogrlica branila je telo od bolesti, štitila grlo, otklanjala nervozu i pružala pozitivnu energiju. U Rusiji se i danas novorođenčetu stavlja ćilibarska ogrlica da ga nikada ne bi bolelo grlo. Soli ćilibarske kiseline nalaze se u repi i grožđu, a ova kiselina služi i kao biostimulator nervnog sistema, jačanja aktivnosti bubrega i poboljšanja protoka krvi kod starijih osoba. Pomaže i da se telo oslobodi otrova, pročiste creva i umanji nagomilan stres.

MamaNataša voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nemam neko preterano poverenje u to.. Ali ima i dosta onih koji su zadovoljini. Moja drugarica koja ima isto bebu od 14meseci kaze da njenoj cerkici nista nije pomogla, i pored nje je balavila, bila nervozna, gurala rukice u usta... To mora da se prodje pa mora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prezadovoljna cilibarskom ogrlicom. Jana je nosi od treceg meseca i do sad nikada nismo imali nikakvih problema. Inace ima sedam zubica. Ne znam ni kad je izasao,samo vidim beli se. Nikada nije balavila niti imala proliv,temperaturu ili bila nervozna. To je nase iskustvo i imamo samo reci hvale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi zubic sa 7 meseci,nervoza,odbijanje klope,balavljenje...uzas blagi.Onda iz Beca stigla ogrlica, i spasila i nas i nju.Mi smo znali tacno kad ce da izadje zub,jer se tad 4-5 dana budi placuci nocu.Kad su nicale cetvorke imala je u par navrata povisenu temperaturu i do 38.Ali nije bila nervozna,nisu joj bili crveni obrazi,nije balavila i odbijala hranu.Sad da li je do ogrlice ili ne,u svakom slucaju nije joj odmogla,a ako je pomogla-hvala joj :)

Inace cilibarske ogrlice je preporucljivo sa vremena na vreme,drzati pod mlazom hladne vode oko 5min,i posle toga ih ostaviti na suncu oko pola sata(da se napune)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi zubic sa 7 meseci,nervoza,odbijanje klope,balavljenje...uzas blagi.Onda iz Beca stigla ogrlica, i spasila i nas i nju.Mi smo znali tacno kad ce da izadje zub,jer se tad 4-5 dana budi placuci nocu.Kad su nicale cetvorke imala je u par navrata povisenu temperaturu i do 38.Ali nije bila nervozna,nisu joj bili crveni obrazi,nije balavila i odbijala hranu.Sad da li je do ogrlice ili ne,u svakom slucaju nije joj odmogla,a ako je pomogla-hvala joj :)

Inace cilibarske ogrlice je preporucljivo sa vremena na vreme,drzati pod mlazom hladne vode oko 5min,i posle toga ih ostaviti na suncu oko pola sata(da se napune)

Nisam znala za ovo punjenje,prvi put cujem. Mi nasu nikada ne skidamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U nekoj drugoj temi sam vec pominjala kakvo je nase iskustvo sa tom ogrlicom,mi smo se drzali svih uputstava da se pere pod mlazom vode,puni pola sata na dnevnoj svetlosti (najbolje suncu) i moja beba je pored svega odreagovala na nju tako sto je,cini mi se,tri puta vise balila,gurala razne predmete u usta,a cim je skinem prestane skroz da bali,eventualno izadje koja balica kad se bas zaigra ili se necemu jako obraduje,pa zaboravi da treba da guta :lol:

Mislim da je to cisto bacanje para,naravno,govorim o mom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U nasem slucaju se pokazala kao odlicna i ja ne mislim da je to bacena para,cak sta vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre 7 dana Aleksi je izasao prvi zubic. Ogrlicu je poceo da nosi sa puna 4 meseca. Par dana je balavio i zub se pojavio, bez plakanja, temperature i slicno. Jedino ruke gura u usta kao i sve sto dohvati.

Mi smo ogrlicu dobili iz Svajcarske, i mislim da nam je pomogla!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prezadovoljna cilibarskom ogrlicom. Jana je nosi od treceg meseca i do sad nikada nismo imali nikakvih problema. Inace ima sedam zubica. Ne znam ni kad je izasao,samo vidim beli se. Nikada nije balavila niti imala proliv,temperaturu ili bila nervozna. To je nase iskustvo i imamo samo reci hvale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima...prodajem ogrlice od cilibara uvoz iz nemacke u originalnom pakovanju,uputstvo na srpskom jeziku,poklon kutija.saljem postom u sve gradove.pomaze kod nicanja zubica i smiruje bebu u tom periodu......cena 2000 dinara. 0644701601 milan

Које је дужине и јел само ова на слици?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo ogrlicu kupili na preporuku moje sestre, ona ima blizance(kakve li je tek ona muke imala :( ) od godinu i 4meseca. Njima je pomogla pa smo rešili i mi da uzmemo za našeg bebca koji sad ima godinu dana. Nosimo je već 8meseci, i imamo 8zubića, i hvala bogu, nismo imali nikakvih problema tako da smo prezadovoljni. Mi smo prvo otišli u apoteku gde smo našli ogrlicu od ćilibara-multikolor i koja je bila preko 5000dinara. Pošto je sestra kupila ogrlice preko interneta, a zaboravila je tačno odakle, na netu smo našli par sajtova sa kojih može da se poruči i cene su bile od 2000 pa do 5000dinara. Zvali smo, raspitivali se i na kraju je ispalo da je sve to isto tako da smo odlučili da rizikujemo i narucili za 2200-multikolor. Verovali ili ne, stigla nam je ogrlica potpuno ista kao ona u apoteci koja je preko 5000dinara. Ako još neko želi da uštedi i istu stvar plati duplo manje ukucajte u google cilibarskeogrlicezabebe(pošto pretpostavljam da je zabranjeno ostavljati link sajta).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko sam videla,PRESKUPE SU,a kazu da su se kod nas na trzistu vec pojavile KOPIJE.inace,ne verujem nesto u lekovitu moc kristala i poludragog kamenja,mada vidim da je to u poslednje vremepopularno.vidim da su misljenja podeljena,nek se javi jos neko ko ima iskustva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko znam jedini cilibar koji ima lekovito svojstvo je ruski, a ruskom cilibaru je zabranjen izvoz....tako da od cega oni prave te druge ogrlice, ne znam...... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko znam jedini cilibar koji ima lekovito svojstvo je ruski, a ruskom cilibaru je zabranjen izvoz....tako da od cega oni prave te druge ogrlice, ne znam...... :unsure:

da to sam i ja cula...

zna li zasto je smao njihov lekovit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po informacijama koje sam ja nasla na netu, najlekovitiji je baltički ćilibar. U tu kategoriju spada i ruski iz Kalinjigrada. Koliko sam ja shvatila, što je veći procenat neke materije u njemu(ne znam tačno koje), to bolje. A tu materiju najviše sadrži baltički ćilibar. Možete to naći na wikipediji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam dobila ogrlicu,naručila sam je preko neta pa ću da vidim....2240 din. i izgleda mi isto kao one u apoteci,inače kažu da je od Baltičkog ćilibara.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me dali koristite cilibarske ogrlice i kakvo je vase iskustvo? Koliko ste ih platile? Mi smo jednu izgubili isad planiram da uzmem jos jednu jer je sin mnogo nervozan. ZUBI...... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.