Recepti za torte

odgovora

Objavljeno

Filipa hvala ti najlepse! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Filipa sto su ti dobre ove torte...moracu da probam obe, samo ne znam kada. Za vikend idemo malo u prirodu ali nacicu ja vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plazma torta

Potrebno je 600 grama plazme-keks, 500 grama ananasa-kolutići, 200 grama prženih lješnjaka, 5 kesica šlaga, 300 grama šećera u prahu, 1 maslac, 200 grama žele bombona, 4 pudinga od vanilije i mlijeka za skuhati 3 pudinga.

Smrviti plazma keks, politi sokom od ananasa, dodati isjeckane žele bombone i lješnjake.

Skuhani puding(treba biti gušći od običnog pudinga) izmješati sa maslacem i tučenim šlagom( 3 kesice).

Masu podijeliti u dva dijela. 1 dio pomiješati sa izmrvljenim keksom,ž.bombonima i lješnjacima. 1 dio redati u pleh-pa 2 dio(u koji ne ide ništa)-slagati kolutova ananasa-i ostatak šlaga(2 vrećice).

Zaključak: Puding treba biti jako čvrst jer ne možeš oblikovati tortu a treba staviti i malo u zamrzivač. Inače je jako fina.

Kamelija torta

1 kora- 5 bjelanjaka-100 grama šećera-100 grama mljevenih oraha-1 kašika brašna-malo p.p.

2 kora- 5 bjelanjaka-100 grama šećera-100 grama kokosa-1 kašika brašna-malo p.p.

3 kora- 4 cijela jaja-4 kašike šećera-2 štangle strugane čokolade-4kašike brašna-malo p.p.

Fil: 10 žumanjaka-300 grama šećera-6 kašika brašna-1/2 litre mlijeka⁄ skuhati kao puding.(Mlijeko skuhati sa šećerom.U malo hladnog mlijeka pomiješati umućena jaja i brašno).

Kada se masa ohladi dodati 250 grama umućenog margarina i dva umućena šlaga.

Filovati tortu i između kora staviti voća(banana, kivija, jagoda).

Ukrasiti šlagom.

OBE SU JEDNOSTAVNE I ODLIČNE!

Pravila sam obe torte za rođendan i svi su se oduševili i tražili mi recepte! :)

Zaista se lagano prave,a ukus....mmmmm :)

HVALA FILIPA !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t2706.gif Predragooo mi jeee....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dy2-PA0201.jpg

Filipova rođendanska torta...

Ipak su je mama i snaha pravili, ja nisam imala vremena...

Filipa,na osnovu cega forma ove torte je napravljena,pomocu kalupa?!Predivna jeeeeeeeee..........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da...kupljen je kalu u obliku mede...

ovako nešto 8176.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plazma torta

600 g mlevene plazme

200 g šećera (8-9 velikih kašika)

4 cela jajeta

1 margarin (Vitalov u kocki, na sobnoj temperaturi)

100 g seckanih oraha

100 g seckanih žele bombona

100 g seckanog suvog grožđa (ako volite)

2 dl gaziranog soka od narandže (Fanta, bilo koji, čaša)

Ukrašavanje: sve dolazi u obzir:-200 g šlaga umutiti sa malo hladne vode i nabacati -bilo kojom šlag penom prekriti tortu

-napraviti glazuru od čokolade

-izrendati čokoladu preko torte

Priprema

U jednu veću posudu staviti sve sastojke gore navedene, bilo kojim redosledom, osimGAZIRANOG soka od narandže. Ne dolazi u obzir običan bistri sok. Saspite pola pripremljenog soka, tj. pola čaše, pa mešajte rukama dok ne sjedinite sve sastojke. Obratite pažnju na margarin. Kada njega sjedinite tako da se ne primećuje, završili ste. Onda dodajte još soka ako mislite da je torta suva. Dobićete ogromnu grudvu od torte u rukama, i samo je prenesite na prethodno pripremljenu tacnu. Oblikujte rukama u oblik kakav želite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brza-Plazma torta sa bananama

300 gr mlevenog Plazma keksa

3 dcl sveže ceđene pomorandže

150 gr prženog mlevenog lešnika

100 grama prženog mlevenog oraha

6 žumanaca

250 gr šećera u prahu

250 gr putera

3 banane

slatka pavlaka za dekoraciju

Priprema:

Žumanca i šećer u prahu skuvate na pari. Kada se ohladi, penasto umutite sa puterom, dodate ostale sastojke i lepo sjedinite. Smesu stavite na tacnu formirate oblik i dodate isjeckane banane .

Dekorisati slatkom pavlakom.

Inteligentna krempita

8 jaja

9 kasika brasna

5 pakovanja vanilinog secera

150gr. Butera ili margarina

9 kasika secera u prahu

1 litar mleka

prezle

Priprema:

Sa buterom I prezlama podmazati pleh, zatim odvojiti belance I zumance a onda buter ,zumance I secer u prahu umutiti zajedno .Nakon toga vanillin secer , brasno I mleko u porcijama dodavati a kao poslednje dodati umuceno belance,pazljivo promesati I u dubok pleh celokupnu masu naliti.

Peci 25 min. na 180 stepeni pa onda 30 min. na 90 stepeni.

Kada se kolac ohladi stavite ga 30 min. u frizider i posuti preko secer u prahu.

Sa gornje i donje strane stvorice se korica a u sredini ce ostati samo krem! Nemoj te se iznenaditi to sto je smesa jako retka jel tako i treba da bude.

Zimski san

za koru :

4 jaja

2 kasike mleka

2 kasike ulja

4 kasike secera

5 kasika brasna

1 prasak za pecivo

1 vanil secer

za fil:

5 jabuka

700 ml mleka

1 kasika ulja

8 kasika secera

2 pudinga od cokolade

1 kesica cimeta

1 kesica krem slag od vanilije

5 kasika ruma

1 solica vode

Priprema :

Jaja razmutiti penasto pa dodati secer , ulje , mleko i vanilsecer . Brasno pomesati praskom za pecivo i polako mesajuci dodati u smesu sa jajima .

testo izliti u podmazan pleh i peci na 200 stepeni u predhodnoj zagrejanoj rerni oko 20 minuta . Skuvati puding u 700 ml mleka . Jabuke oljustiti , iseckati na komade pa staviti u dublju serpu , preliti sa soljicom vode, kasikom ulja , kasika secera i kuvati .

Kada prokljuca skloniti sa ringle i dodati cimet . Kada se ohlade jabuke preliti sa 5 kasika ruma . Na vrucu koru rasporedit fil od jabuka pa preko njih razmazati sa pudingom . Dekorisati sa slagom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

549062c91it46lgr.gif

Lenja žena

800 gr. šlaga

300 gr. mlevene plazme

10 čokoladnih bananica

200 gr. eurokrema

kisela voda

Priprema:

Prvi korak:

Umutiti 200 gr. šlaga sa čašom kisele vode (čaša od jogurta)

u to dodati 300 gr. mlevene plazme(kad se to sjedini oblikovati u tacni)

Drugi korak:

umutiti 200 gr. šlaga sa čašom kisele vode (čaša od jogurta), u to dodati 10 seckanih čokoladnih bananica (kad se to sjedini smesu staviti na smesu sa plazmom)

Treći korak:

Umutiti 200 gr. šlaga sa čašom kisele vode (čaša od jogurta)u to dodati 200 gr. euro krema (kad se to sjedini smesu staviti na smesu sa čok.bananicama

Četvrti korak: umututi 200 gr. šlaga sa čašom kisele vode (čaša od jogurta) i kad se umuti isflovati i staviti tortu u friz da se stegne

Ovu tortu možete da kombinujete da bude po vašoj želji npr: 400 gr.šlaga umutiti sa 600 gr. mlevene plazme i a ostalo sve da ostane kako jeste, npr: ja pravim sa 600 gr.šlaga i 900 gr. plazme (pošto više volim plazmu), a sve ostalo ostavim isto, i recimo ako mutite 600 gr. šlaga onda ide 3 čaše kisele vode itd…. Verujte mi nećete se pokajati, ovo je stvarno najbrža torta koja je čak šta više za mene i najlepša torta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čoko moko torta

4 jaja

5 kas. mlevenih oraha

3 kas. brasna

1/2 praska za recivo

750ml. cokoladnog mleka

4 kisele pavlake

200gr. secera u prahu

300gr. mlevenog plazma keksa

slag

Priprema:

Umutiti 4 belanca sa 4 kasike secera, dodati 4 zumanca, 5 kasika mlevenih oraha, 3 kasike brasna i 1/2 praska za pecivo. Ispeci 3 kore. svaku koru natopiti sa po 250ml. cokoladnog mleka.fil: Izmiksirati 4 kisele pavlake sa 200gr. secera u prahu pa u to dodati 300gr. mlevene plazme i 6 kasika umucenog slaga.

Tortu mozete ukrasiti slagom ili fondanom

s84-coko-m.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li vec ima ove torte ali mene je odusevila! Zove se

LENJA ZENA :D

I red- 200g slaga umutiti sa casom (od jogurta) kisele vode-dodati 300gr mlevene plazme

II red- 200g slaga umutiti sa casom kisele vode-dodati 10 iseckanih coko bananica

III red- 200g slaga umutiti sa casom kisele vode-dodati 200gr eurokrema

IV red - 200g slaga umutiti sa casom kisele vode

Najbolja je kad odstoji bar preko noci, a sl.put cu u II red ubaciti malo malina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li vec ima ove torte ali mene je odusevila! Zove se

LENJA ZENA :D

I red- 200g slaga umutiti sa casom (od jogurta) kisele vode-dodati 300gr mlevene plazme

II red- 200g slaga umutiti sa casom kisele vode-dodati 10 iseckanih coko bananica

III red- 200g slaga umutiti sa casom kisele vode-dodati 200gr eurokrema

IV red - 200g slaga umutiti sa casom kisele vode

Najbolja je kad odstoji bar preko noci, a sl.put cu u II red ubaciti malo malina

sam nazlov me je privukao da je napravim :lol: . a i deluje ukusno pa cu probati da je napravi,. a sta kisela voda radi sve tu????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slicna varijanta vam je i da u jednoide plazma,u drugi fil mlevene cokoladne napolitanke ,a u treci bobicasto voce (maline,jagode,sumski mix...) ;)

a naziv mi se ,definitivno,jako svidja! jos samo da mi neko napravi umesto mene :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a naziv mi se ,definitivno,jako svidja! jos samo da mi neko napravi umesto mene :lol:

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sta kisela voda radi sve tu????

nista spec. malo zuja bleja :P

kisela ti je umesto vode ili mleka...bude sa njom cvrsci slag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slicna varijanta vam je i da u jednoide plazma,u drugi fil mlevene cokoladne napolitanke ,a u treci bobicasto voce (maline,jagode,sumski mix...) ;)

a naziv mi se ,definitivno,jako svidja! jos samo da mi neko napravi umesto mene :lol:

Ma sad kad sam ga otkrila...preostaju mi samo varijacije na temu :)

A probacu i ovu tvoju varijantu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel možete samo da mi kažete za Lenju ženu, ne mora da se stavlja želatin u šlag? Ja sam pravila sličnu (Grčki sladoled) Sve isto, samo što se u šlag stavlja i želatin. Kako se stegne taj šlag?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I #MILENICA# dala idnetičan recept i ne pominje želatin. Tako da Taki, čisto sumnjam da ide. U svakom slučaju ja iskopirala recept i nadam se da ću je praviti za Božić

E samo da pitam, taj drugi deo što se pravi za čokoladnim bananicama, jel se to samo meša ili se takođe muti sve dok se i čokoladne bananice ne sjedine sa šlagom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam pravila Grčki sladoled, krem banane sam samo naseckala i promešala sa šlagom.

A jel ide šlag krem ili šlag pena? Uh, dosadna sam, ali gledam koju tortu da napravim mm za rođendan. On voli tako kremaste torte. :) Samo što bih ja nazvala ovu tortu SNALAŽLJIVA ŽENA, a ne LENJA. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taki ne ide zelatin...a slag bude bas cvrst...uopste ne mora da se stavlja u kalup,vec opusteno na tacnu za tortu (mi je zovemo BRZA ZENA ;) )

Ana kada umutis slag mikserom,bananice ubacis i samo promesas malo kasikom

Ja se izvinjavam...tek sad sam videla da je Milenica postavila stvarno identican recept :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taki ne ide zelatin...a slag bude bas cvrst...uopste ne mora da se stavlja u kalup,vec opusteno na tacnu za tortu (mi je zovemo BRZA ZENA ;) )

Ana kada umutis slag mikserom,bananice ubacis i samo promesas malo kasikom

Ja se izvinjavam...tek sad sam videla da je Milenica postavila stvarno identican recept :o

Hvala. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taki ne ide zelatin...a slag bude bas cvrst...uopste ne mora da se stavlja u kalup,vec opusteno na tacnu za tortu (mi je zovemo BRZA ZENA ;) )

Ana kada umutis slag mikserom,bananice ubacis i samo promesas malo kasikom

Ja se izvinjavam...tek sad sam videla da je Milenica postavila stvarno identican recept :o

E super... Stavila sve na spisak sta mi treba, pa sutra u nabavku za bozic ;)

Da li se torta zvala "Brza žena" ili "Lenja žena" meni torta fenomenalno deluje, a u ukus ne sumnjam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E drage moje upravo sam zavrsila sa filovanjem poslednje torte i sela da olizem spatulu od slaga i pogledam u sat 11:59. Pocinje post,mada sam ja vise za ono da greh izlazi iz usta,a ne da ulazi na usta ali Boze moj. No,evo vam jedne brze totre,a dosta izdasne,velike,onako domacinske.

-- pakovanje kora za rozen tortu

--1/2 kg slaga

--4 pudinga od vanile

--20 kasika secera

--200gr lesnika

--2 bele milke

--1,5l mleka

-- 2 margarina

-- 3 kisele pavlake

Skuvati u mleku puding i secer,kada se ohladi dodati umucen margarin,lesnike i izrendanu cokoladu. Umutiti slag sa kiselom vodom i pavlakom i filovati:

kora,fil,slag....

Ne znam kako se torta zove,znaci konkurs za kumu je otvoren ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bacina torta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa moze,bas je velika kao i ja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.