Recepti za torte

odgovora

Objavljeno

Trudnice slatke :)

Ajde svratite... pun pleh vas ceka

Tako bih rado! :)

Eto, umjesto da spavam, ja sada trazim sta bih mogla slatko pojesti.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bm nemam pojma stvarno,ali moja zaova koja ga bas cesto koristi kupuje gotov...

Ja danas pravila citana tortu...koja je danas nastala zbog cinjenice da nam se breskve vec danima vuku u frizideru jer sem Lee nema ko da ih pojede...a ni ona mukica ne moze sve...

"kora" klasicna plazma torta

300g plazme, 250g margarina, 250 ml soka(ananas), 2jaja,200gr secera u prahu

fil- u 900ml soka(ananas) skuvati tri pudinga od vanile,6-7kasika secera i dodati iseckane breskve(kolicina po zelji)

Kada se malo prohladi,preliti preko plazma kore(u kalupu,tepsiji),zatim umutiti 3 slaga sa 250ml mleka (po meni najlepsi "C" braon kesica) i premazati preko pudinga.Nakon sto malko odstoji u frizideru preliti cokoladnom glazurom :D

super torta!!!!njam njam,ovo cu da pravim kad mi budu dosli gosti na useljenje!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slag torta:

I kora - 200gr slaga umutiti sa 200ml kisele vode i u to dodati 300gr mlevene plazme

II kora - 200gr slaga umutiti sa 200ml kisele vode i u to dodati 150gr rendane cokolade

III kora - 200gr slaga umutiti sa 200ml kisele vode i u to dodati voce po zelji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova torta se brzo pravi a još brže pojede :lol:

1/2kg krem šlaga umutiti sa 100gr šećera u prahu i 700ml kisele vode (hladne)

Ovaj fil podeliti na 3 dela.

U prvi deo staviti 300gr mlevene plazme

U drugi deo staviti 200gr rendane čokolade

Treći deo ostaje žut

Filovati: prvi deo-drugi deo-treći deo-šlag

Prijatnooooooo!!!

I ja sam pravila isto ovakvu torticu samo sam u onaj poslednji deo stavila kesicu nes kafe.

PRELEP UKUS!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uskoro ce mome sinu divan dan i ja sam resila da ne kupujemo tortu za igraonicu vec da pravim sama ali ne znam koju...Ko ima ideju, necu mu nista!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1y7-medo.jpg

Ovakvu će tortu mama praviti svojo bebi za lođendan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti lično ćeš da praviš?! Napiši korak po korak i koja je torta, pošto zaista deluje ukusno, a spoljašnost i da ne komentarišem....File će da se oduševi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću praviti...a recept mi je kući, ne znam napamet...napisaću ga. Imam kalup u obliku mede, a ukrašavanje je jednostavno...šlag kreme...šprica...i etooo...

Inače ne volim vještačke boje i ukrase!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naše rođendanske torte su bile ovakve:

tny-DSCI05.jpg

Ovo je voćna torta sa jagodama :rolleyes:

mlp-DSCI05.jpg

A ovo je naravno čokoladna... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš si maštovite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TORTA SA KROASANIMA

Potrebno Je:

5 pudinga od vanile

2l mleka

16 kasika secera

1 margarin

200gr cok. za kuvanje

300gr. petit keksa

2 velike (7 days) kese kroasana sa cokoladom

100gr. eurokrema (ja sam stavljala manje da ne bude jako slatko)

3 slaga

Priprema:

Skuvati puding u 1,5l mleka sa 16 kas. secera. Kad se ohladi dodati margarin.

1/3 smese odvojiti i u odvojeni deo dodati 200gr. rastopljene cokolade.

Keks umakati u mleko i redjati na tacnu.

Cokoladnim filom premazati keks, a potom redjati kroasane prethodno umocene u mleko i premazane eurokremom (ja sam ga malo istopila pa samo prelila po kroasanima)

Preko kroasana premazati ostatak fila (zutog), odozgo slag.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naše rođendanske torte su bile ovakve:

tny-DSCI05.jpg

Ovo je voćna torta sa jagodama :rolleyes:

mlp-DSCI05.jpg

A ovo je naravno čokoladna... :P

torte su extra!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TORTA SA KROASANIMA

Potrebno Je:

5 pudinga od vanile

2l mleka

16 kasika secera

1 margarin

200gr cok. za kuvanje

300gr. petit keksa

2 velike (7 days) kese kroasana sa cokoladom

100gr. eurokrema (ja sam stavljala manje da ne bude jako slatko)

3 slaga

Priprema:

Skuvati puding u 1,5l mleka sa 16 kas. secera. Kad se ohladi dodati margarin.

1/3 smese odvojiti i u odvojeni deo dodati 200gr. rastopljene cokolade.

Keks umakati u mleko i redjati na tacnu.

Cokoladnim filom premazati keks, a potom redjati kroasane prethodno umocene u mleko i premazane eurokremom (ja sam ga malo istopila pa samo prelila po kroasanima)

Preko kroasana premazati ostatak fila (zutog), odozgo slag.

mislim da sam ovo jela na nekom decijem rodjendanu i bila je preukusna! a uopste nije tesako...samo mislim da su joj dali neko drugo ime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj zene,ja sam ispekla vise kolaca i torti u ovoj trudnoci nego ukupno u celom zivotu... :lol: :lol: :lol:

Samo trazim sta bih mogla praviti sledece i sad naisla na ove vase recepte... mmm... Ima da se ugojim jos 20kg do kraja! :lol:

A veceras pravim savijacu sa visnjama... mmm... :D

A mislim da cu sutra ovu tortu sa kroasanima,bas mi se dopada recept... :D Muz misli da sam prolupala na cisto... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj zene,ja sam ispekla vise kolaca i torti u ovoj trudnoci nego ukupno u celom zivotu... :lol: :lol: :lol:

Samo trazim sta bih mogla praviti sledece i sad naisla na ove vase recepte... mmm... Ima da se ugojim jos 20kg do kraja! :lol:

A veceras pravim savijacu sa visnjama... mmm... :D

A mislim da cu sutra ovu tortu sa kroasanima,bas mi se dopada recept... :D Muz misli da sam prolupala na cisto... :lol:

hahahaha...NE NISI,ILI PISI DA NAS JE 2! :lol: i ja isto tako,svaki dan nesto pravim,tokom godina sam nakupila toliko recepata,dasam sad ovako dokona odlucila da ih isprobam,posto kad radim imama malo vremena i uvek se pridrzavam onog ,,proverenog`` sto znam da svi vole itd itd,sad sam pocela da isprobavam sve po malo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Torta je lepa, brzo se pravi i prilicno je velika, pa uzmite malo vecu tacnu. Javite da li vam se svidja :)

Ja za vikend pravim onu sa bananicama :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Torta je lepa, brzo se pravi i prilicno je velika, pa uzmite malo vecu tacnu. Javite da li vam se svidja :)

Ja za vikend pravim onu sa bananicama :rolleyes:

I ja sam pravila tu tortu, svima se svidela, al je za moj ukus malo preslatka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

torte su extra!!!

Hvala :)

Al nisam ih ja pravila, to smo kod jedne žene poručili kod koje smo i tortu za svadbu pravili, torte su fenomenalne i prave domaće, bez puno margarina... svi su bili oduševljeni i ukusom i izgledom :rolleyes:

Ja sam samo odabrala "priče" i ukus... :P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahaha...NE NISI,ILI PISI DA NAS JE 2! :lol: i ja isto tako,svaki dan nesto pravim,tokom godina sam nakupila toliko recepata,dasam sad ovako dokona odlucila da ih isprobam,posto kad radim imama malo vremena i uvek se pridrzavam onog ,,proverenog`` sto znam da svi vole itd itd,sad sam pocela da isprobavam sve po malo ;)

Znaci da ostanem trudna :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

UKUSNA SAVIJACA

Potrebno je:

Za koru:500g brasna,80g maslaca,80g secera,3dl mleka,3 zumanceta,manje pakovanje kvasca,malo soli.

Za fil:1kg jagoda,250g secera,2 kasike griza

Priprema:Od brasna,kvasca razmucenog u mleku,secera,zumanceta,istopljenog maslaca i malo soli umesite glatko testo i ostavite na toplom da naraste.Naraslo testo podelite na dva dela,razvijete i na svaku koru raspodelite ociscene jagode,pospite izmesanim secerom i grizom.Uvijte u rolat i pecite 45min.na temp.od 180stepeni.

Ja sam pravila sa visnjama,ali kontam da se moze praviti sa bilo kojim vocem.Stavila sam i vanilin secer.Stavila sam papir za pecenje na tepsiju,tako da nema potrebeda se maze,posipa brasnom...

Prijatno... :)

5zq-savija_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Superiska torte cure! Svaka cast na trudu! ;)

Marica-dino jesi ti ukrasavala vase? Svidja mi se kucica i cela tema sa 3 praseta! Lepo uradjeno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chi zbrisa mi :(

A koje debljine je testo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marica-dino jesi ti ukrasavala vase? Svidja mi se kucica i cela tema sa 3 praseta! Lepo uradjeno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SAHER TORTA

-bečka kraljica među tortama-

Priprema

Otopiti struganu čokoladu sa dvije kašike vode na pari. Dodati istopljeni maslac.

Pjenasto umutiti žumanjke sa prah-šećerom, dodati čokoladi i izmiješati. Skloniti s vatre.

Istući čvrst snijeg od bjelanjaka i malo soli te naizmjenično s brašnom, kašiku po kašiku, dodavati čokoladnoj smjesi uz neprestano miješanje.

Uliti u namašćen pobrašnjen okrugli kalup srednje veličine ( 22cm.).

Peći u pećnici zagrijanoj na 180°C oko 35 – 40 min. Pećnica se ne smije otvarati prvih 25 minuta, jer bi se temperatura smanjila i torta splasnula!

Ispečenu tortu ostaviti da se malo “odmori” u kalupu, a zatim je prebaciti na rešetku da se potpuno ohladi.

Zatim površinu torte premazati marmeladom od marelica, te preliti glazurom:

U 1/2 dl. vode umiješati prah-šećer i zagrijati na tihoj vatri uz neprestano miješanje. Dodati struganu čokoladu i miješati još par minuta dok se potpuno ne otopi, skloniti s vatre i još dobro izmiješati. Preliti glazuru polako, žlicu po žlicu, preko marmelade i sa strane i ostaviti je u mlakoj isključenoj pećnici još nekoliko minuta da bi glazura dobila fini sjaj.

Tijesto

150 gr. prosijanog brašna

150 gr. prah – šećera

150 gr. maslaca

150 gr. fine čokolade za kuhanje, strugane

6 jaja

na-vrh-noža soli

Premaz

50 gr. marmelade od marelica

Glazura

200 gr. prah-šećera

1/2 dl. vode

100 gr. fine čokolade za kuhanje, strugane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AnaN. moraš ovo napraviti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.