Recepti za torte

odgovora

Objavljeno

Iskusne zene domacice ajde pomoc oko odabira ukusa...reforma, kinder, puslica, snikers...ili ?? Torta ce bita ukrasena slagom, odustajem od fondana, ne rizikujem, ima ljudi koji to ne vole a i ona je jos mala da joj budu zanimljive torte takvog tipa pa zasto preterivati. Takodje nece biti vocna. Znaci coko kombinacije. Hvala.

I ja sam za puslicu.A i kinder je lepa.
Mmmoj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama se priblizava prvi rodjendan i pocela sam da mislim na tortu.Htela bih dve,na sprat,npr.kinder dole(veca),a gore plazma(manja).I da prekrijem fondanom,sama bih pravila.Jos se dvoumim oko torti,ne bih da bude komplokovana jer nisam neki strucnjak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

millar u pravu si,necu da rizikujem pa cu napraviti jednu vecu tortu i odlucila sam da bude plazma torta ali neka sa korama pa ide ovako:

kora:

18belanaca

30kas.secera

3 kas. sirceta

3 kas. ulja

3 kas. brasna

15kas.mlevene plazme

fil:

500g margarina

18 zumanaca

200g secera u prahu

400g mlev.plazme

slag

Redja se kora,fil,slag,kora,...ima tri kore.

Probala sam ovu tortu i ukusna je a i mislim da ce sigurnoi izdrzati fondan i ukrase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, drami...čekamo fotku...

drami voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja se spremam da prvi put pokušam da ukrasim tortu fondanom. Volela bih da to bude lego torta, ali videćemo koliko će mi ići od ruke.

E, sad, već sam ranije pravila Moskva šnit tortu ali mi nije bila baš jako stabilna. Imate li ideju koja bi torta bila prikladnija, a da nije plazma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozete li da mi napisete recept za sladoled tortu? Moj dragi hoce tu za rodjendan, a ja nemam recept i ne znam nikog ko je pravi, jer je to jeo kod nekog kolege na rodjendanu... Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni treba neka lepa lagana torta za decicu, za mesec i po slavimo drugi rodjendan, ja hocu pre toga da isprobam recept. Neka cvrsta, al da bude lagana za decu, ne previse slatka i ne previse jaka. Hocu da pravim spratnu tortu :)

Prosle godine je bio voz, ove godine ce biti nesto mnogo lepo, isto nesto slicno sto se njemu svidja... al' zelim pre toga da isprobam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni treba neka lepa lagana torta za decicu, za mesec i po slavimo drugi rodjendan, ja hocu pre toga da isprobam recept. Neka cvrsta, al da bude lagana za decu, ne previse slatka i ne previse jaka. Hocu da pravim spratnu tortu :)

Prosle godine je bio voz, ove godine ce biti nesto mnogo lepo, isto nesto slicno sto se njemu svidja... al' zelim pre toga da isprobam :)

imam recept za beli rozen tako ga ja zovem :) zaista je lagana bela cokolada,slag,rozen korice :) hoces?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam recept za beli rozen tako ga ja zovem :) zaista je lagana bela cokolada,slag,rozen korice :) hoces?

Hocu :)Je l' moze da se pravi na sprat, je l' cvrsta? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam recept za beli rozen tako ga ja zovem :) zaista je lagana bela cokolada,slag,rozen korice :) hoces?

Ova torta je fantazija... moja mama je često pravi, ja je obožavam :wub:

blesava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja volim kinder :)

i sad mi se jede kinder

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu :)Je l' moze da se pravi na sprat, je l' cvrsta? :)

da jeste,ja sam jednom pravila na sprat ali manju.ne nzma koliko kg ti treba koliko ces imati ljudi?a imam i jednu cokoladnu koju kozes definitivno na sprat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova torta je fantazija... moja mama je često pravi, ja je obožavam :wub:

fenomenalna je torta :wub: ja sam prosli put stavila maline i bila je izvrsna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a iskreno volim sve torte :wub: :wub: bas sam pricala sa mm da ako bi mi ponudilu ciniju voca i tacnu cokolade,mislim da bi cokolada prevegnula :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

beli rozen :wub: ovako ja pravim

500g slaga

4 pudinga sa ukusom slatke pavlake

1l mleka

300g bele cokolade

i pakovanje korica za rozen

1 margarin

u 1l mleka skuvam 4 pudinga sa ukusom slatke pavlake.u drugu posudu umutim 500g slaga (mutim ga sa kiselom ili sa obicnom vodom).kada se skuva puding ostavim ga da se malo prohladi i onda u to stavim 300 g cokolade i malo manje od celog margarina.kada se to ohladi stavljam

kora+fil+slag+kora+fil+slag i sve dok ne potorisite korice :wub:

Kristina86 i MamaNataša volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.coolinarika.com/recept/nesquik-san-torta/

Prvo da preporucim tortu,pravila je pre nedelju dana,divna je,ima malo zezanja oko nje,ali je to moja nova omiljena torta..

Nego dodjoh ovde da pitam nesto..pravila sam je cetvrtastu,sada bih pravila okruglu tortu sa ovakvom dekoracijom

dsc04076.jpg

ali bih umesto slaga gore stavila cokoladni preliv da se ove bombonice ne bi razmazale..ono sto mi treba je dobar cokoladni preliv koji se ne lomi kada secem,a i nije previse mek da se bombonice ne razmazu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirka a da prilikom topljenja cokolade dodas mleko, jogurt, kiselu pavlaku, slatku pavlaku? U mom slucaju ja stavim sta imam, ali uglavnom mleko, to je otprilike 100ml mleka na 100g cokolade da ti se ne bi razmazivale bombonice... (mada mozda moze i vise mleka, pa procenis onda kad da naredjas i bombonice, da li odmah po zavrsetku glazure ili koji minut kasnije) 

Ili u 200ml slatke pavlake ubacis 100g cokolade i polaaaaako zagrevas dok se ne otopi...moja majka kaze da ona stavlja kasiku, dve ulja u cokoladu da se ne bi lomila, ali ja vise mislim da to ima veze sa mlekom. 

I dooobar noz sa secenje, koji mozes da zagrevas u vodi da bi bolje isekla (nekad i to radim, samo ga obrisi krpom jer ako je mokar upropasti stvar)

Inace ovako dekorisana torta je moj saaaaaaaaan :lol:

Mirka90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cokoladna glazura koja se provereno ne razmazuje i ne puca je 100 g cokolade, 4 kasike ulja i kasika vode. Bombonice staviš kad počne malko da se steže.

makki 78, Mirka90 i crnokosa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace pre rezanja nek torta stoji na sobnoj temperaturi desetak minuta, to je inace zakon za rezanje, da se ne reže direktno iz frižidera.

Mirka90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj nam recept. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova torta moze i da se zamrzne ako je nekom važan taj podatak (ja sam je turila malo u zamrzivač jer mi se nije lepo rezala), i super je i kao sladoled torta za leto. Brzo se napravi, ko voli kremasto i da se topi u ustima preporučujem, mene licno nije nesto oduševila  (ja kolače stalno pravim i tesko me je oduševiti pa nisam neko merilo) ali ostali su smazali u roku keks, pogotovo deca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirka, u receptu pise 3 kasike gussnela?Sta je to?Pomislila sam da je mozda gustin, ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.