Recepti za torte

odgovora

Objavljeno

I mene to plaši pa ću zato ga pripremiti dan ranije pre cele torte pa ću moći da se "vežbam" :lol:

Još mi je ona delovala i najjednostavnije :(Meni je bitno samo da nema da se kuva na paru fil... A gledala sam onaj recept što je Filipa postavila i ne sviđa mi se to što su kore deblje.

:lol: , samo nemoj na nacin na koji sam ja kuvala jaja na pari.

Evo ja probala :) . Cvrsta je da cvrsca ne moze biti, bas ukusna i jaka. Meni je ispala nesto suvlja, stvarno ne znam zbog cega.

To je prava torta.

Ko ce drugi ako ne Baca <_<

Pravila jutros tortu vocno osvezenje i vec otisla.

VOCNO OSVEZENJE

U litru vocnog jogurta staviti 200gr secera(stavila manje),ubaciti 500-600gr izlomljenog petit keksa i visnje,moze i malina,jagoda...sve izmesati.Oblikovati smesu na tacni,preko slag.Brzo,lako,a ukusno.

E ovo je za mene. Sto jedna moja drugarica kaze, za mene su torte koje se same prave :lol:

Da podsetim članice za trotu LENJA ŽENA koja je pisala negde na ovim stranicama... Ja sam ga modifikovala i pravila na ovaj način

LENJA ŽENA

Sastojci:

- 1000gr. Šlaga

- 600 gr. mlevene plazme

- visnje

- 100 gr. Eurokrema

- kisela voda

Cesto je pravim jer sam nju uglavnom znala i onu tortu sa piskotama sa serpom ;).

samo ja delim na tri dela, plazma, krem bananice, lesnik mleveni i dve tri lomljene jaffe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cesto je pravim jer sam nju uglavnom znala i onu tortu sa piskotama sa serpom ;).

samo ja delim na tri dela, plazma, krem bananice, lesnik mleveni i dve tri lomljene jaffe.

Dakle...LENJU ŽENU možemo da pravimo kako volimo...šlag je osnova, koji se deli na tri dela i u svaki ubacujemo šta volimo...odlično!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dakle...LENJU ŽENU možemo da pravimo kako volimo...šlag je osnova, koji se deli na tri dela i u svaki ubacujemo šta volimo...odlično!!! :rolleyes:

Ma da, stara torta a provereno se sve pojede, pogotovo kad se pravi kombinacija - plazma jedan deo, a drugi jagode/maline ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao što je lepaaa na oko Brza torta

Mogu je napraviti..ali ovako oblikovati i ukrasiti...nikada... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu je napraviti..ali ovako oblikovati i ukrasiti...nikada... :D

Ma lako je sneg-torta.jpg

Uzmeš kašiku, zatvoriš oči, mahneš dva tri puta i eto je ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel pravi jos neko neku tortu za ove praznike, sem D-A?

Ja bih, ali nemam ideju koju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel pravi jos neko neku tortu za ove praznike, sem D-A?

Ja bih, ali nemam ideju koju...

Ja ću čizkejk :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel pravi jos neko neku tortu za ove praznike, sem D-A?

Ja bih, ali nemam ideju koju...

Mm 28.12. rođendan..pa ostane torte...a 1.1. idemo kod mojih na ručak...pa nam mama spakuje i hrane i torte...jedino kada znam da ću imati goste onda pravim...što nije slučaj ove godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cizkejk ne volim.

Neuhvatljiva, koju si pravila muzu za rodjendan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cizkejk ne volim.

Neuhvatljiva, koju si pravila muzu za rodjendan?

ja sam pravila Griz kocke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto nije bilo čiz kejka - nisam stgla, napavila sam zamenu - Sanjinu tortu:

2 velika pakovanja piškota, 2 kg kisele pavlake, 10 kašika šećera u prahu, kutija smrznutog voća, mleko za piškote...

Umutite kašikom kiselu pavlaku, i šećer.

Piškote namočite u mleko i stavite u veliku đuvečaru. Stavite pola fila, poređate voće, odozgo drugi red piškota i preostali fil. Preko torte šlag. Napravi se za 10 minuta a super je ukusna.

Ja sam imala jedno pakovanje piškota, pa mi je u prvom redu plazma keks - super kombinacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto nije bilo čiz kejka - nisam stgla, napavila sam zamenu - Sanjinu tortu:

2 velika pakovanja piškota, 2 kg kisele pavlake, 10 kašika šećera u prahu, kutija smrznutog voća, mleko za piškote...

Umutite kašikom kiselu pavlaku, i šećer.

Piškote namočite u mleko i stavite u veliku đuvečaru. Stavite pola fila, poređate voće, odozgo drugi red piškota i preostali fil. Preko torte šlag. Napravi se za 10 minuta a super je ukusna.

Ja sam imala jedno pakovanje piškota, pa mi je u prvom redu plazma keks - super kombinacija.

I ja da pohvalim ovaj recept. Samo što ja ne stavljam mleko jer je pravim dan ranije pa piškote se super natope od pavlake... Stvarno je fenomenalnog ukusa a ovo nam je obavezan "kolač-torta" u letnjem periodu. Ja samo da napomenem da se pavlaka i šećer samo mešaju sa kašikom i to vrlo kratko - samo toliko da se izjednači smesa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Torta čokolada - vanila

Patišpanja izuzetno mekana i nije preslatka, generalno izuzetno ukusna torta i toplo je preporučujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto nije bilo čiz kejka - nisam stgla, napavila sam zamenu - Sanjinu tortu:

2 velika pakovanja piškota, 2 kg kisele pavlake, 10 kašika šećera u prahu, kutija smrznutog voća, mleko za piškote...

Umutite kašikom kiselu pavlaku, i šećer.

Piškote namočite u mleko i stavite u veliku đuvečaru. Stavite pola fila, poređate voće, odozgo drugi red piškota i preostali fil. Preko torte šlag. Napravi se za 10 minuta a super je ukusna.

Ja sam imala jedno pakovanje piškota, pa mi je u prvom redu plazma keks - super kombinacija.

Cula sam da je ova torta bas ukusna.Nisam pravila ali sigurno hocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivančicina torta :D

Kora:

6 belanaca,

6 kašika šećera,

6 kašika brašna,

1 prašak za pecivo,

300ml vrelog mleka.

Ispeći u većem plehu, izvaditi na poslužavnik i preliti vrelim mlekom.

Fil I:

800 ml mleka,

3 pudinga od maline,

9 kašika šećera,

1 margarin (puter)

Skuvati.

Ohladiti.

Umutiti margarin i dodati fil u njega.

Fil II:

200 ml mleka,

4 kašike griza

Skuvati.Ohladiti.

Fil III:

0,5 litara mleka

3 kašike brašna,

5 kašika šećera,

6 žumanaca,

125 (pola) margarina

Umutiti zumanca, brašno i vrlo malo vode. Šećer sipati u mleko i kad provri zakuvati cicvaru. Ohladiti.

Umutiti margarin i dodati fil u njega.

Za filovanje + 300 gr. malina i keks.

Fil II i III spojiti u jedan.

Tortu filovati na sledeći način:

Kora + I fil + keks namočen u sok od smrznutih malina + maline preko keksa + spojen fil griz/cicvara.

Odozgo šlag.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li je ti izmislila..i da li si je pravila? I da li postoji puding od maline?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.