Recepti za torte

odgovora

Objavljeno

Zarbo kocke:

http://www.coolinarika.com/recept/729254/

moj omiljeni kolac. Nije bas isti recept ali je vrlo blizu ;)

Razlika je sto ja potopim orahe u mlako mleko pa nadevam kore posto sam ih namazala dzemom.

Inace, znam da napravim 2 pleha kocki i da jedan zamrznem kad se ohladi, da imam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka torta sa orasima?

Evo jedan brz a lak :)

Sastojci:

Za 3 kore: 18belanaca, 36kašika kristal šećera,18kašike brašna,300 gr.suvog grožđa, 300 gr. oraha(pola seckan,pola mleven),3 prašaka za pecivo

Za fil:18žumanaca,1l mleka,12kašika brašna ,12kašika šećera,400 gr margarina,3 vanil šećera,50gr seckanih oraha,100gr seckane čokolade

Prirema:Umutiti belanca,dodati šećer i mutiti dok bude čvrsta masa, zatim dodati ostale sastojke.Raspodeliti za tri kore.

Od litre mleka odvojiti 2dl i razmutiti u njemu šećer, brašno,žumanca i zakuvati u ostatak mleka, kad se ohladi dodati margarin, filovati kora, fil, kora,..celu tortu premazati tanko filom i posuti mlevenim orasima,suvim grozdjem ili necim po zelji sta volite.Na kraju ukrasiti slagom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo kako je uspela moja "Lenja zena",nestala je za tili cas :lol:photo0352.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Recept za pravi bozanstveni cheesecake

300g mlevene plazme ugnjaviti sa 100g putera + odokativno soka od visnje ili

djusa, da se dobije kompaktna, cvrsta masa. Kalup za tortu namazati puterom,

pa ugnjeckati smesu.

400g krem-maslaca umutiti sa 250g secera u prahu.

U drugoj posudi umutiti 500ml slatke pavlake.

Pazljivo dodati pavlaku u krem sir.

Pripremiti 2 kesice belog zelatina po uputstvu i umuljati zelatin sa 300ml jogurta. (razmutiti sa nesto vode i na blagoj vatri otopiti- to je uputstvo) Ja sam dodavala jogurt u zelatin i mutila sve vreme da se rastopljeni zelatin svuda lepo rasporedi.Dodati to u smesu krem maslaca i pavlake.

Na kraju iscediti u to sok od 1/2 limuna (mada sam ja stavljala ceo) i sve to nezno izmesati. Sipati u kalup preko mase od keksa.

300g smrznutih visanja pomesati sa 4 kasike secera i ostaviti da se odmrzava.

Ako visnje ne puste sok, dodati im vode.Ukuvati i ostaviti da se hladi. Dodati u visnje jos jednu kesicu zelatina spremljenu po uputstvu.

Preliti preko belog sloja i ostaviti jos par sati da se ohladi. Ja sipam polako, u tankom mlazu i odmah cusnem u zamrzivac dok se ne stegne zele, jer je tako brze nego da cekam par sati da se isto desi u frizideru. Posle moze da se ukrasava pufnicama slaga, a i ne mora.

I NARAVNO DEGUSTACIJA :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam citala sve redom, pa ne znam da li je neko vec postavio ovaj recept...

Torta je malo skuplja, ali je fantasticna, pravila sam je dva puta, svi su je nahvalili :rolleyes:

Cokoladna torta

Kora:

4 jaja

2 kasike secera

2 kasike ostrog brasna

1/2 praska za pecivo

200 gr. maslaca

150 gr. cokolade za kuvanje

Umutiti zumanca i secer. Dodati brasno i pp.

Otopiti cokoladu i dodati joj maslac. U posebnu ciniju umutiti belance pa sjediniti sa ostalim sastojcima (prvo zumanca sa secerom, pa brasno sa pp, pa cokoladu sa maslacem, mesati varjacom).

Peci na 180 C 20-25 minuta.

Pecen biskvit preliti sa toplim mlekom i rumom (dve manje solje mleka, a rum kupim onu vecu flasicu, pa pola stavim ovde, pola u fil)

Fil:

350 gr. cokolade za kuvanje

100 gr. maslaca

500 gr. vrhnje za kuvanje

2 kasike secera u prahu

rum

Otopiti maslac, dodati vrhnje i ostaviti kratko na laganoj vatri da se zakuva. U otopljenu cokoladu dodati smesu maslaca i vrhnja. Na kraju smesi dodati secer u prahu i rum.

Kad se ohladi premazati koru.

Moja drugarica stavi mnogo vise ruma, ali meni bude prejaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam citala sve redom, pa ne znam da li je neko vec postavio ovaj recept...

Torta je malo skuplja, ali je fantasticna, pravila sam je dva puta, svi su je nahvalili :rolleyes:

Cokoladna torta

Kora:

4 jaja

2 kasike secera

2 kasike ostrog brasna

1/2 praska za pecivo

200 gr. maslaca

150 gr. cokolade za kuvanje

Umutiti zumanca i secer. Dodati brasno i pp.

Otopiti cokoladu i dodati joj maslac. U posebnu ciniju umutiti belance pa sjediniti sa ostalim sastojcima (prvo zumanca sa secerom, pa brasno sa pp, pa cokoladu sa maslacem, mesati varjacom).

Peci na 180 C 20-25 minuta.

Pecen biskvit preliti sa toplim mlekom i rumom (dve manje solje mleka, a rum kupim onu vecu flasicu, pa pola stavim ovde, pola u fil)

Fil:

350 gr. cokolade za kuvanje

100 gr. maslaca

500 gr. vrhnje za kuvanje

2 kasike secera u prahu

rum

Otopiti maslac, dodati vrhnje i ostaviti kratko na laganoj vatri da se zakuva. U otopljenu cokoladu dodati smesu maslaca i vrhnja. Na kraju smesi dodati secer u prahu i rum.

Kad se ohladi premazati koru.

Moja drugarica stavi mnogo vise ruma, ali meni bude prejaka.

Joo, što volim čokoladne torte.... :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ja sam zavrsila plazma torticu za mog dragog! Ona izgleda ovako...

dae-P10505.jpg

:D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao svaka ti čast...Ivana hoćeš meni napraviti tortu...mislim ne džabe...predivna je!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ja sam zavrsila plazma torticu za mog dragog! Ona izgleda ovako...

:D :D :D

Bravo, Ivana!!!! Baš je lepa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Neuhvatljiva, naravno da hocu. Obezbedi materijal od kojeg hoces da bude i ovaj fondan dok ne naucim sama da ga pravim i napravicu ti sta god hoces. Hocu reci, ne treba meni da placas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Neuhvatljiva, naravno da hocu. Obezbedi materijal od kojeg hoces da bude i ovaj fondan dok ne naucim sama da ga pravim i napravicu ti sta god hoces.

He, he...evo povoda se uskoro vidimo. Dogovoreno. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh bre Ivana svaka cast,prelepa je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, sve smo lepo smislile, sad je na redu realizacija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IvanaKK, mnogu su ti lepe tortice.

Jel si videla recept za fondan na sajtu Minjine kuhinjice? Mnogo je jednostavno i bas lepo objasnjeno i lepo ispadne domaci fondan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Neuhvatljiva, naravno da hocu. Obezbedi materijal od kojeg hoces da bude i ovaj fondan dok ne naucim sama da ga pravim i napravicu ti sta god hoces. Hocu reci, ne treba meni da placas.

My Heart pravi odličan fondan (u temi rođendanske torte naše dece ili tako nešto je ostvljala slike).

Ja sam odavno odatle pokupila link za recept, samo da nađem vremena da ga napravim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videla sam nekoliko recepata samo sto ne znam hoce li mi upaliti iz prve, jer sam cula i da je dovoljno da malo slabiji bude zelatin ili malo losije samleven prah secer pa da 'ode mast u propast' Tako da cu da probam, pa daj Boze da uspe iz prve. I onda se ozbiljno bacam na posao, nosim probne cupcakes u nekoliko prodavnica zdrave hrane, na zemunsku pijacu i videcu gde cu jos da odnesem. Skontala sam da mi je to najbolje da radim, jer ako i torte i sitni kolaci budu 900 dinara,kao ovo malo sto sam do sada radila, opet cu biti jeftinija od mnogih, isplatice mi se, a znam da nece biti nezadovoljnih tako da racunam da ce pasti i neke preporuke. Otisla sam sad OT ali bas mi se opasno motaju razni planovi po glavi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IvanaKK, probaj onaj Minjin recept, najbolji je i najjednostavniji, uspeva iz prve, provereno. Samo prati uputstva. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IvanaKK, probaj onaj Minjin recept, najbolji je i najjednostavniji, uspeva iz prve, provereno. Samo prati uputstva. ;)

Da znas da hocu, probala sam neke njene slane piticu jedared i svi smo bili odusevljeni! Hvala na sugestiji! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,treba mi recept za neku cvrscu tortu,ali proveren.

IvanaKK,ja pravim minjin fondan , samo prati uputstva sa videa i neces pogresiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,treba mi recept za neku cvrscu tortu,ali proveren.

IvanaKK,ja pravim minjin fondan , samo prati uputstva sa videa i neces pogresiti.

A ona tvoja čokoladna?

Ja pravim onu sa noblicama ili čokoladnu... Mada imam puno nekih recepata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije dovoljno svrsta,treba mi bas-bas cvrsta,probacu da iscackam nesto na netu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije dovoljno svrsta,treba mi bas-bas cvrsta,probacu da iscackam nesto na netu...

Ja bih je onda izmislila ;) Tri čokoladne (tamne) korice + Fil na pari + šlag u tanjem sloju i to je to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije dovoljno svrsta,treba mi bas-bas cvrsta,probacu da iscackam nesto na netu...

minjon torta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:):) Znači da je mnogo dobra, čim je taoliko preporučuješ :);)

;) Prestaću kada ju neko proba. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.