Sve o prevremenom porođaju

odgovora

Objavljeno

Pre deset meseci ja sam se zbog preeklampsije porodila prirodnim putem. Curica je rodjena sa 1400g a pala je brzo na 1100g. Rodjena je u 32. nedelji. Oporavak je bio dug.

Najvaznije je da budes pozitivna, da kupis pumpicu za grudi odrzavas laktaciju i ako je iakko moguce sto pre odes da je hranis i budes pored nje! :wub:

Sve najlepse vam zelimo i da brzo budete zajedno :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima i na podrsci!Jos uvek mi je bebac u kriticnom stanju.Ima treci stepen krvarenja u glavici!Cekam 12h da vidim jesu li uradili snimanje i molim boga da je krvarenje prestalo. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima i na podrsci!Jos uvek mi je bebac u kriticnom stanju.Ima treci stepen krvarenja u glavici!Cekam 12h da vidim jesu li uradili snimanje i molim boga da je krvarenje prestalo. :(

Da li ste dobili rezultate,kako je bebac?

Ja sam se porodila u 34-toj nedelji i,hvala Bogu,nije bilo problema. Izasle smo iz bolnice posle dve nedelje. U tom periodu je na odeljenju neonatologije bilo 20-ak prevremeno rodjenih beba,dobar deo izmedju 25 i 30 nedelje. Kasnije sam isla na odeljenje zbog snimanjea kukova moje Victorie i sve bebe su bile ok. To sto si se ranije porodila ne treba lose da utice na bebu,samo budi svesna da ce provesti minimum mesec dana na neonatologiji. Odrzavaj mleko i redovno nosi u bolnicu to ti je najbolja zastita za bebu. Sve najbolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam sa mojim malisom juce i doktorka kaze sa mu je bolje.Skinut je sa mehanickog aparata za disanje :) a stavili su mu nazalni aparatic da mu drzi plucne alveole otvorenim! Bitno je da se bori i da je krenulo da bolje!Molim se i nadam da ce sve biti u redu. Jos uvek se plasim tog krvarenja koje je imao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam sa mojim malisom juce i doktorka kaze sa mu je bolje.Skinut je sa mehanickog aparata za disanje :) a stavili su mu nazalni aparatic da mu drzi plucne alveole otvorenim! Bitno je da se bori i da je krenulo da bolje!Molim se i nadam da ce sve biti u redu. Jos uvek se plasim tog krvarenja koje je imao!

Zelim ti puno srece, i da tvoja bebica prebrodi sve i brzo doce kucici!!! On je pravi borac! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam sa mojim malisom juce i doktorka kaze sa mu je bolje.Skinut je sa mehanickog aparata za disanje :) a stavili su mu nazalni aparatic da mu drzi plucne alveole otvorenim! Bitno je da se bori i da je krenulo da bolje!Molim se i nadam da ce sve biti u redu. Jos uvek se plasim tog krvarenja koje je imao!

Bitno je da se bebac bori. Nama su u bolnici preporucili da kupimo bebi neku igracku,mzda muzicku,za laku noc,da se navikava na spoljasnost. Ocekuj i to da ce do 37 nedelje biti u bolnici,bar ode tako praktikuju,jer se smatra da od te nedelje porodjaj nije prevremeni i beba moze sama da obavlja sve funkcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam sa mojim malisom juce i doktorka kaze sa mu je bolje.Skinut je sa mehanickog aparata za disanje :) a stavili su mu nazalni aparatic da mu drzi plucne alveole otvorenim! Bitno je da se bori i da je krenulo da bolje!Molim se i nadam da ce sve biti u redu. Jos uvek se plasim tog krvarenja koje je imao!

Beba ce biti u bolnici dok ne bude imala najmanje 2kg i drugi uslov je da bude skroz zdrava!

Moja curica je imala krvarenje III stepena u mozgu. To apsolutno ne mora nista da znaci, svako dete je za sebe. Konkretno ja znam za nedonoscice koji su imali isti stepen krvaenja i razlicito se razvijaju ...

konkretno mi imamo problem sa usporenim psihomotornim razvojem, ali znam za bebicu koja je rodjena sa 600 g i istim stepenom krvarenja i nema zaostajanja u psihomotornom razvoju. Verovatno da cete po dolasku kuci raditi vezbe! Shvati to ozbiljno! sto pre krenete sa stilulacijom, bebica ce biti bolje i pre ce sustici vrsnjake !!!

Sve najbolje vam zelimo!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se porodila 10-og septembra u 28 nedelji trudnoce.Beba je rodjena sa 1000gr i jos je na neonatologiji na intenzivnoj negi,u zivotnoj opasnosti!Molim nekog ko je imao slican problem da napise nesto o tome....Svi se molimo da sve bude u redu! :unsure:

Tijana, iskreno se nadam da cete svi biti dovoljno jaki da pregurate ovaj period...

g35060.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila u 35-oj nedelji. pukao mi je vodenjak, bilo me je bas strah. Hvala Bogu sve se dobro zavrsilo rodila sam decaka 47cm dugacak i 2850 gr tezak. Lezali smo u porodilistu 6 dana i sad smo kuci. Lepo napredujemo, malo mu je teze da sisa, jos je mala mrvica ali se trudimo svim silama da porastemo. Eto sve je u redu i moj mali Lazar slavi rodjendan 27.06.2011. Srecni smo svi zajedno i na okupu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila u 36. nedelji, sve je bilo u redu, sada sa 3 i po meseca, mi smo jedna zdrava i napredna beba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se u 33,4 nedelji. Bebac je imao 2050gr i 45cm, sedam dana bio je u inkubatoru. Tri dana na kiseoniku i 4 dana radi žutice. U bolnici smo bili 19 dana dok nije dostigao 2250gr. Sada smo kod kuće, lepo napredujemo!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se u 33,4 nedelji. Bebac je imao 2050gr i 45cm, sedam dana bio je u inkubatoru. Tri dana na kiseoniku i 4 dana radi žutice. U bolnici smo bili 19 dana dok nije dostigao 2250gr. Sada smo kod kuće, lepo napredujemo!!!!

Bravo...drago ni je da je sve ok. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se u 33,4 nedelji. Bebac je imao 2050gr i 45cm, sedam dana bio je u inkubatoru. Tri dana na kiseoniku i 4 dana radi žutice. U bolnici smo bili 19 dana dok nije dostigao 2250gr. Sada smo kod kuće, lepo napredujemo!!!!

Superiška. :)

Pudlica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put sam ovdje , tek sam se prijavila ii nzm bas kako sve ovo ide, gdje treba da pisem i postavljam pitanja i tak' to , pa nemoj te mi zamjerit' ako sam pogresila :)) , ja sam u 17-oj nedelji trudnoce , nosim blizance , imam bolove u donjem dijelu stomaka , pretezno uvece kad legnem da spavam na lijevoj strani osjetim bol , pa nzm dal je to normalno , na internetu uvjek nesto drugacije pise na tu temu ,jedni ovako drugi onako , pa me zanima ako je neko imao nesto slicno tako , da mi kaze te vasa misljenja ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put sam ovdje , tek sam se prijavila ii nzm bas kako sve ovo ide, gdje treba da pisem i postavljam pitanja i tak' to , pa nemoj te mi zamjerit' ako sam pogresila :)) , ja sam u 17-oj nedelji trudnoce , nosim blizance , imam bolove u donjem dijelu stomaka , pretezno uvece kad legnem da spavam na lijevoj strani osjetim bol , pa nzm dal je to normalno , na internetu uvjek nesto drugacije pise na tu temu ,jedni ovako drugi onako , pa me zanima ako je neko imao nesto slicno tako , da mi kaze te vasa misljenja ....

Evo teme koju tražiš KLIK

A što se tiče samih bolova, misli mda je to i normalno, pisale su devojke na temi. Ako ti je frka - najbolje da pozoveš lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo teme koju tražiš KLIK

A što se tiče samih bolova, misli mda je to i normalno, pisale su devojke na temi. Ako ti je frka - najbolje da pozoveš lekara.

Oke , hwala punooo :*** <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam u 33.nedelji i danas sam bila na ultrazvuku i doktorica mi je rekla da mi je posteljica zrelija nego sto bi trebala da bude.dobila sam uput za bolnicu da me tamo detaljnije pregledaju,ali ja sam jako uplasena i jako se brinem,jer mi je doktorica rekla da moze da dodje do prevremenog porodjaja :( da li ima neko sa slicnim iskustvom da mi da savet neki?

tsrls6m8gs.jpgeNortjKzUjI0MzOwMFSyBlwwFYwC0w,,95.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam u 33.nedelji i danas sam bila na ultrazvuku i doktorica mi je rekla da mi je posteljica zrelija nego sto bi trebala da bude.dobila sam uput za bolnicu da me tamo detaljnije pregledaju,ali ja sam jako uplasena i jako se brinem,jer mi je doktorica rekla da moze da dodje do prevremenog porodjaja :( da li ima neko sa slicnim iskustvom da mi da savet neki?

tsrls6m8gs.jpgeNortjKzUjI0MzOwMFSyBlwwFYwC0w,,95.png

Hej draga,nema razloga za brigu,najvaznije je kako se ti osecas!

Ja sam35-36 nedelja,posteljica 2-3 stepen,sad vec mislim da je 3',kada je spremna za porod-isto kad i ti-33.nedelji recn je da je posteljica zrelija,nemoj da te to brine-ja sam jos i pusac.Rekla mi je da ih izbacim zato sto one deluju na starost posteljice-cigare -ili ukoliko si u drustvu pusaca-da je svejedno A ti pusila A bila u prostoriji kojoj se pusi.Bice sve u redu aBd,samo se nemoj plasiti,kod mene je i trudnoca rizicna,ali kako citam ove postove mama koje su ranije rodile,manje me je strah..:) Ja sam uplasena zbog sada spustenog stomaka,bebu manje osetim no pre i srce mi jace lupa svremena na vreme-molim i ja za savet:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam u 33.nedelji i danas sam bila na ultrazvuku i doktorica mi je rekla da mi je posteljica zrelija nego sto bi trebala da bude.dobila sam uput za bolnicu da me tamo detaljnije pregledaju,ali ja sam jako uplasena i jako se brinem,jer mi je doktorica rekla da moze da dodje do prevremenog porodjaja :( da li ima neko sa slicnim iskustvom da mi da savet neki?

tsrls6m8gs.jpgeNortjKzUjI0MzOwMFSyBlwwFYwC0w,,95.png

Nemoj da se brineš bitno je da udzeš u 9 mjesec ja sam sa drugim djetetom bila otvorena 5 cm nisam mogla mirovati zbog starijeg sina i rodila sam dva dana ušla u 9 mjesec i sveje bilo dobro :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Ns je osnovano udruzenje zena koje su se prevremeno porodile. Sledece nedelje se nalazim sa jednom clanicom, pa cu ostaviti nakon toga podatke kome zene mogu da se obrate za sve moguce savete u vezi s tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliki pozdrav za sve mamice!!! Ja sam nova na ovom forumu, izvinjavam se ako nešto zabrljam :) Trenutno je prevremeni porođaj i ne daj bože gubitak bebice moj najveći strah, pa ću podeliti sa vama moje dosadašnje iskustvo.

Ušla sam u 30. nedelju, a moja trudnoća do sada je bila sve samo ne uživancija. Napominjem da imam 30 god i da mi je ovo 1. trudnoća.

Bila sam presretna kada sam saznala da sam trudna, ali ubrzo su počele jake mučnine i povraćanje što je trajalo oko 2 meseca i s obzirom da sam izgubila oko 8 kg završila sam u bolnici. Hvala bogu da se to završilo, ali ubrzo su mi otkrili poremećaj u radu štitne žlezde (hyperthireosis), pa sam od tada na lekovima i pod redovnim nadzorom endokrinologa. Ubrzo sam radila i double test koji nije bio dobar i nakon genetskog savetovališta zakazana mi je amniocenteza. Taman kada sam počela da se psihički pripremam za ono što me čeka, u 14. nedelji sam jako prokrvarila tako da su me sanitetom ponovo prebacili u bolnicu gde su ustanovili da je bebica dobro i stavili na tokolitike i još neke silne infuzije. S obzirom da je dr kod koga vodim trudnoću car i jako temeljan, nakon pregleda koji je trajao oko 1h rekao mi je da sumnja da krvarenje ima veze sa nekim poremećajem krvi koji ja verovatno imam i predložio mi da uradim neke testove i analize koji se inače rade nakon 3 pobačaja. Sve za bebca naravno, ko bi normalan čekao 3 pobačaja! Nakon tih testova ustanovljen mi je nasledan poremećaj koagulacije krvi (vrsta trombofilije) i odmah prepisan clexane 0,4, po 1 injekcija dnevno.

U 17. nedelji prošla sam i kroz amniocentezu i na svu sreću nalaz je bio: normalan muški kariotip, i tada sam prvi put plakala od ČISTE SREĆE!

Međutim u 18. nedelji, na redovnom pregledu kod mog dr-a, ustanovljeno mi je da je grlić skraćen na 1cm sa znacima tunelizacije, pa po 3. put u bolnicu i plasiran mi je serklaž sa savetima za umereno mirovanje.

E ni tu mojim mukama nije bio kraj jer sam u 21. nedelji zaradila neko trovanje hranom uz strašno povraćanje i dijareju - pa ponovo u bolnicu!

U 23. nedelji radila sam dopler krvnih sudova marerice koji je pokazao da materica nije dovoljno prokrvljena pa su me po 5. put zadržali u bolnici radi testova i objasnili kako moram biti spremna na sve što ovakav rezutat može da nosi - gubitak proteina, oticanje, visok pritisak, preeklampsija, infarkt posteljice, gubitak bebe... ali i "ne mora da znači". Do tada sam već postala ne samo visoko rizična već i visoko uspaničena trudnica!

Poslednji put sam završila u bolnici u 27. nedelji zbog peska u bubregu i nepodnošljivih bolova. I to sam na svu sreću prebrodila, mada i dalje imam povremene bolove zbog kojih ne mogu da legnem na desnu stranu.

Sada sam kod kuće i "mirujem umereno" s obzirom da treba što više da ležim zbog serklaža a što više da šetam zbog koagulacije krvi :))), a kada kod posetim bolnicu zbog doze clexana čujem - ma samo se Vi smirite, dobro je da smo i do ove nedelje dogurali, pa niko ni ne očekuje da dođete do 40. nedelje!

Ne treba ni da napomenem koliko sam u panici i štrecam se na svaki bol, zatezanje i pritisak. A već 2 dana mi se čini i da slabije osećam bebine pokrete.

U ponedeljak idem na kontrolu, poslednji nalazi koagulacije su na donjoj granici, verovatno ću ponovo u bolnicu.

Jako mi je žao ako sam vas sve udavila svojom pričom, morala sam malo da olakšam dušu, ako je predugačka molim administratore da je uklone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gema, dobro nam došla na forum :rolleyes: ...i žao mi je što ti je trudnoća tako rizična i puna problema :( ...dobro si i dogurala...sve najbolje i samo slušaj savete lekara. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neuhvatljiva hvala ti na podršci.

I pored svega se trudim da ostanem pozitivna i nadam se da će se na kraju sve dobro završiti.

Veliki pozzzzzz......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gema ja se od srca nadam da ćeš izgurati što duže! Svaka ti čast kako izdržavaš! Za lekara samo reči hvale. Samo ti piši kad god poželiš jer podršku ćeš ovde uvek imati, divne žene su na ovom forumu. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mamice, vaša podrška mi mnogo znači.

Jedva čekam pregled sutra da vídim mog malog švrću! Mada moram da priznam da dosta i strepim od toga šta će mi novo dr reći.

Ljubim vas puno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.