Sve o prevremenom porođaju

odgovora

Objavljeno

gema, imamo isti problem vezano za prokrvljenost materice, tačnije, moj problem su slabiji protoci koji snabdevaju posteljicu kiseonikom, a moguće posledice iste kao i tebi. Pokrivena sam terapijom od samog početka al' eto, i pored toga protoci ne mogu da budu savršeni. Ono na šta mi je dr.skrenuo pažnju jeste pritisak, moram dvaput dnevno da ga merim, ne bi valjalo da on raste jer može da pogorša situaciju. Za sada je dobar, neka tako i ostane do kraja. Srećno danas :)

Neuhvatljiva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gema javi se danas da nam kažeš kako napredujete :):wub:

Biće ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mamaice, evo da vam se pohvalim da je kontrola prošla u najboljem redu, valjda 1. put od početka trudnoće. Švrća lepo napreduje, ima već 1.5kg, a ja sam pod ovom terapijom za sada stabilna. Valjda ste mi vi talične :)

Suncokret, žao mi je da čujem da se još neko isto tako pati kao i ja, ni moji protoci i danas nisu bili sjajni, ja takođe često merim pritisak i za sada je ok, ali danas me je dr malo utešio time što se prokrvljenost poboljšala ovom terapijom koju primam. Ali isto tako me je upozorio i da se ne smem opuštati, tako da sutra ujutru moram ponovo do bolnice da urade još neke analize.

Samo da sve do kraja bude OK, a biće, MORA DA BUDE!!!! :D

Pozzz.... i ljubim vas puno! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veverice, zao mi je zbog malih mrvica... :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vevericice, prvi put sam usla u ovu i temu, bas sam se potresla.... suncici mali, 250 i 300 gr.... zao mi je :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam mogla ni da zamislim da cu pisati na ovoj temi, a ni ne znam da li da pisem ovde ili gde...

Moju sestru su porodili jutros u 20toj nedelji, u pitanju je blizanacka trudnoca, gde su joj u 14 i 17. Nedelji zaustavljali spontani, u 14. Su joj stvili swrklaz, a u 17. Joj je krenulo odlepljivanje posteljica. Od 14te nedelje je hospitalizovana, sa 2x pustanjem za vikend, znaci pod stalnim lekarskim nadzorom je, ali porodjaj nije mogao da se zaustavi, pa su joj skinuli serklaz i porodili je da joj ne bi pukao grlic, iako je bila vec spremna i da je vode na hitni carski bebe su ipak uspele prirodno da se rode.

Jedna beba ima 250gr, driga beba 300gr, u pitanju su decak i devojcica, obe bebe za sada imaju dobru srcanu radnju, a nadamo se da ce i sve ostalo dobro funkcionisati kao njihova hrabra srca!

Jako sam se potresla, ucinila bih sve sto treba, ali ne znam sta mi je ciniti, samo da im je Bog u pomoci!!!

boli vise nego ista vec pola sata sedim ispred kompjutera i placem.Nedao bog nikom.Rana nikad nece zarasti.A jos noaj ko prezivi uvec ke se secati malih mrvica. Nek pocivaju u miru malise moje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<p>

Pudlice, nema utehe, samo vreme da prođe, drugo ništa ne može da ti pomogne da se osećaš bolje. Samo treba da prođe vreme. Naravno da ih nikad nećeš zaboraviti, ali će vremenom da boli sve manje, posebno kad budeš imala drugu decu.

ne mogu vam opisati koji je to bol.Danas sam idla kod doktora i znate da sam saznala da je serklaz napravio tu katastrofu,a njega su mi stavljali radi preventive. Koji bedak. Ceo dan placem. Tangerine imam dve zlatne devojcice 7 i 6 god. ali kosmari proganjaju li proganjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, mislim da niko ne može da zamisli kako ti je. Ja sam sama donela odluku da prekinem tako kasno patološku trudnoću pa je bilo strašno, a kako li je tek tebi kad su deca bila željena i još si se do poslednjeg trenutka borila da ti prežive. Nemoj da razmišljaš da li su lekari pogrešili kad su ti stavili serklaž, nema svrhe sad lupati glavu, biće ti još gore.

Ja sam sa prvom vec imala takav problem. Bila je blizanacka trudnoca,ali se jedno nije razvilo sa 7 nedelja. Druga trudnoca mi je bila normalno.A posle nje sam abortirala jer mi je bilo jako rano za trece. A ovo sad me je dotuklo, ali imam vere i znam da cu ponovo smoci snage da rodim trece, tj. peto zdravo i pravo. Nada nikad ne umire.

Anchica14 i Ivančica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima :) 

Molim admina da prebaci moje pitanje tamo gde mu je mesto ako sam pogresila :) 

Ja sam sada 34 nedelja..nesto mi se uvrtelo u glavu sta ako se porodim u 36 nedelji npr. a nemam spremne sve briseve..uput za porodiliste itd.. Mislim, znam da sigurno nece da me vrate kuci ako se poradjam ali kako funkcioniše to kad porodjaj krene a vi niste spremile svu papirologiju jer oni sve to ostavljaju za deveti mesec da se radi..? Cak sam na stranici fronta videla da traze neke briseve ne starije od 15 dana..odkud ja znam kad cu se poroditi pa da radim to.. O.o Jel su vas primili u bolnicu bez problema?  Ja sam mislila da uzmem i epidural pa me zanima da li to može ako nisi prethodno obavio sve testove koje traze nego samo dodjes na bum..? 

Eto :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su uzeli bili briseve, ali sam se ja porodila pre rezultata. Pa moraju te poroditi, ako ti krene porodjaj:) sta god donela i kako god dosla porodice te. Briseve radis zbog sebe, tj bebe. A sad da li ima to veze za epiduralom, zaista ne znam. Uostalom, ako bi ti krenuo porodjaj u 36.smatra se prevremenim, tako da tu posebno verujem da ne mogu da ti prave problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su uzeli bili briseve, ali sam se ja porodila pre rezultata. Pa moraju te poroditi, ako ti krene porodjaj:) sta god donela i kako god dosla porodice te. Briseve radis zbog sebe, tj bebe. A sad da li ima to veze za epiduralom, zaista ne znam. Uostalom, ako bi ti krenuo porodjaj u 36.smatra se prevremenim, tako da tu posebno verujem da ne mogu da ti prave problem.

E super :) Hvala na odgovoru.. :) Nikad se ne zna kad porodjaj može da počne pa bar da ne panicim sto nemam sve te briseve odradjene..moze i bez njih dakle :D U svakom slučaju nadam se da ce bebac pricekati dok ne obavim sve to :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

 

Pa i meni "preti" ginekolog bolnicom, a vec sam dva puta odlezala malo, radije bih kuci izvukla jos bar 2 meseca da udjem u deveti...

Sva sreca pa ti simptomi nisu jaki, niti tako ucestali, i prodju. Meni je samo potrebno vise mirovanja, ali je tesko kada te okolina ne razume. Muz radi 12 sati na dan i ne moze puno pomoci, zivimo sa svekrvom koja je uzasna po pitanju mog mirovanja, a mama mi je daleko....

 

imam istu situaciju u kuci. Muz mora da radi,imamo djete od 2g...moja mama treba i na 3.operaciju kancera ici(tako da od nje nmg ocekivati pomoc). Prethodnu trudnocu izgubila u 22tt,sada opet rizicna. 26.tt i imam serklaz...na strogom mirovanju,al ko me pita??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svekar,svekrva?  Da platite nekog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pusti tv i uzivaj sa detetom, ostalo nista ne radi. Sta te se tice i kako kuca izgleda i sta prica svekrva. Cuvaj bebicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.