Drage Savete

odgovora

Objavljeno

Nije to nista - moja svekrva me je "dobronamerno" posavetovala da "bebi slobodno sipam malo rakije u mleko ako nece da spava" ili da je ja popijem pa ce preko mleko stici i do bebe.

Ja sam se samo prekrstila. :blink:

Meni je moja svekrva rekla da je svako vče deci svojoj davala kuvano vino, da budu zdravi!!!

I da dam ja i mom detetu!!!

Juuu, pa nije mi palo na pamet da tako nešto uradim!

Da opijam dete da bi spavalo!!

One su sebi činile uslugu da bi spavale po celu noć, pa su davale vino - a mi smo kao sad lenčuge mame u odnosu na njih i to vreme (lenčuge - čitaj - deca koriste pelene, cucle, flašice i posle 1. godine)

A ovo za rakiju - to je dobro za grčeve - to mi je savetovala... QQ, QQ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HEHHEHE

situacija iz okoline: zena je deci davala tako po nesto da se 'umire' a to nesto je kuvanje caja od maka a znamo da je to opijat :blink: pa su ta deca kasnije postali zavisnici i na antidepresivima :o

istina :( :( :(

da, svi kritikuju danasnje mame kako su lenje za svoju decu a opste je poznato koliko se danas sa decom vise radi, koliko je materinstvo podignuto na neki visi nivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da mi smo lenje sto dajemo deci lazu,stavljamo u svakojake stolice za ljuljanje itd.Lenje smo i razmazane sto po ceo dan piljimo u njih,zavirujemo ,zagledamo ,pipkamo da nemaju T,zavirujemo u zubice,proveravamo pelenu..........A one nisu bile lenje sto po ceo dan ostavljaju bebe same,sto su deci davale,przen krompir i pasulj.

Ma uzas,bas su me sad iznervirale te bakute sto prosipaju pamet :angry: ,a sto je najgore nas mlade mame prave budalama.Uh ja sam srecom to na vreme raskrstila.Jednom sam rekla da sam ja Jani i Bog i batina i zakon! :angry:

Cast izuzetcima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kazu da sam luda i da preterujem u brizi i da cu da napravim slabica od deteta... Npr. sto direktno kazem da operu ruke ( narocito kad primetim da nisu prali posle wc-a )pa onda da mi diraju dete .... ili da se u kuci ne pusi...... Da se izuju jer dete puzi.... Da mu ne daju nesto sto ja zabranim za njegovo dobro.....

Bez obzira na to sto konstantno pricam cim se okrenem svi rade kako oni misle i eto :angry:....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kazu da sam luda i da preterujem u brizi i da cu da napravim slabica od deteta... Npr. sto direktno kazem da operu ruke ( narocito kad primetim da nisu prali posle wc-a )pa onda da mi diraju dete .... ili da se u kuci ne pusi...... Da se izuju jer dete puzi.... Da mu ne daju nesto sto ja zabranim za njegovo dobro.....

Bez obzira na to sto konstantno pricam cim se okrenem svi rade kako oni misle i eto :angry:....

Uvek bilo i uvek ce biti...samo teraj svoju pricu,pa kome pre dosadi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malopre smo bili u samoposluzi i zena koja radi na vocu prica sa Nikolom,

sva se raznezila,kao-'Jao sto je sladak....a sto mu niste stavili crveni konac oko ruke?' :blink:

Ja nisam mogla da verujem sta sve ljudi sebi dozvoljavaju!

Manje-vise sam oguglala na pitanja komsinica kada setamo-da mu nije hladno,da mu nije vruce,je l' sme tako da sedi,sto mu ne skinete bolje temenjacu,bla,bla...

ali,ovo mi je bio vrhunac!

Zena koja nas vidi prvi put u zivotu! Kao kada bih ja isto tako nekog koga ne poznajem pitala zasto nosi crveni konac!

U kakvoj mi zemlji zivimo,tuzno... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malopre smo bili u samoposluzi i zena koja radi na vocu prica sa Nikolom,

sva se raznezila,kao-'Jao sto je sladak....a sto mu niste stavili crveni konac oko ruke?' :blink:

Ja nisam mogla da verujem sta sve ljudi sebi dozvoljavaju!

Manje-vise sam oguglala na pitanja komsinica kada setamo-da mu nije hladno,da mu nije vruce,je l' sme tako da sedi,sto mu ne skinete bolje temenjacu,bla,bla...

ali,ovo mi je bio vrhunac!

Zena koja nas vidi prvi put u zivotu! Kao kada bih ja isto tako nekog koga ne poznajem pitala zasto nosi crveni konac!

U kakvoj mi zemlji zivimo,tuzno... <_<

Pravi se kao da nisi čula.....

tako ja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravi se kao da nisi čula.....

tako ja

Sto je najgore,ja sam kreten,pa uhvatim sebe kako se jos i svima pravdam za sve i svasta!

Ali,u pravu si,najbolje kulirati,ne mozes se izboriti sa njima,

nego se prosto zacudis svaki put,valjda zato sto polazis od sebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošli mi na rođendan moje drugarice (komšinice :D) pre neki dan, svekrva napolju i kaže mi: A što mu ne staviš beli luk u džep za svaki slučaj?

- Koji slučaj?

--> Pa da ga ne ureknu tamo?

:blink: :blink: :blink:

Oće, nemaju pametnija posla :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošli mi na rođendan moje drugarice (komšinice :D) pre neki dan, svekrva napolju i kaže mi: A što mu ne staviš beli luk u džep za svaki slučaj?

- Koji slučaj?

--> Pa da ga ne ureknu tamo?

:blink: :blink: :blink:

Oće, nemaju pametnija posla :P

hheheh, metlu naopacke da okrenes i da je uzjasite jos... ahahah

sory umreh od smeha hahaha

b0215.gif

bikica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Osoba A: " A sto joj ne stavis neko cebe u to sediste ( jaje ) da ga izravnas, ona tebi u tome sedi a treba da lezi do sestog meseca?"

Osoba B: pricam kako su mi zagoreli krompirici neki dan jer sam se zadrzala sa Elenom u drugoj sobi, " ma stavi je ispred tv-a, imaces vremena i za rucak i kafu." :blink:

Osoba C: "Sta ce joj sesir na ovu vrucinu, da joj se skuva glava!" A ne, nego da pustim da je sunce pici direkt na glavu....

Osoba A se inace navrzla na to auto sediste sto ide i na kolica - " A sto je u tome drzis, sigurnija ti je u rukama ako ne daj Boze bude nesto!"

Osoba D - setamo nas dve, Elena zaspala ja gledam izloge, a ona ti pridje i nadvije se nad kolica - " A JEL SPAVAAA " i probudi mi dete

Inace osoba A mi i dalje prica kako mi treba obavezno cebe neko za setnju pa cak i sad na ove vrucine, jer " ko zna kako odjednom zna da zahladni!"

I onda ja na takve komentare zakolutam ocima ili nesto odgovorim i posle osobe A, B, C i D kazu kako sam ja uobrazena i ne prihvatam nicije savete :P Pa ko vas je i pitao nesto :D

Ivana84 i bikica85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I onda ja na takve komentare zakolutam ocima ili nesto odgovorim i posle osobe A, B, C i D kazu kako sam ja uobrazena i ne prihvatam nicije savete :P Pa ko vas je i pitao nesto :D

Nije te briga, tako i treba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije to nista - moja svekrva me je "dobronamerno" posavetovala da "bebi slobodno sipam malo rakije u mleko ako nece da spava" ili da je ja popijem pa ce preko mleko stici i do bebe.

Ja sam se samo prekrstila. :blink:

A ja danas otisla kod frizerke da se osisam....aona me ladno pita,,TI CES DA SE SISAS IAKO SI TRUDNA??`` :blink: Bas sam se iznenadila...ja joj kazem,,da,a sto?`` ona mi rece da su njoj svi govorili dok je bila trudna da ne treba da se sisa,kao ne valja kad si trudna :mellow: glupost....

Sto je najgore,ja sam kreten,pa uhvatim sebe kako se jos i svima pravdam za sve i svasta!

Ali,u pravu si,najbolje kulirati,ne mozes se izboriti sa njima,

nego se prosto zacudis svaki put,valjda zato sto polazis od sebe!

Hhehehehe.... Nema više SAVETA, sve je u temi o svekrvama :D D:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošli mi na rođendan moje drugarice (komšinice :D) pre neki dan, svekrva napolju i kaže mi: A što mu ne staviš beli luk u džep za svaki slučaj?

- Koji slučaj?

--> Pa da ga ne ureknu tamo?

:blink: :blink: :blink:

Oće, nemaju pametnija posla :P

Sad naidjoh na ovu temu... Ja ne mogu da verujem da jos uvek ima ovakvih ljudi :huh: Mada, i nama je svekrva poklonila rog da obavezno nosimo u kolima, on je nju uvek cuvao od nesrece (u Italiji se rog koristi protiv uroka). Bice da zbog njega mm nije poginuo u januaru kad je imao udes :lol:

Sto se tice teme-sve sam savete cula, ali sve koje sam ovde procitala. Jedino mi nije jasno kako ljudi sebi svasta daju za pravo. Pa ja koja sam majka bih ostavila dete na cuvanje drugima i ne bih se mnogo brinula i izdavala naredjenja-kad je sa mnom bice po mojim pravilima, a kad je sa drugima neka bude po njihovim, ne mislim da ce joj se za to vreme nesto desiti ili da ce se iskvariti ili ista slicno. A ti drugi koji nisu roditelji mom detetu, misle da su saveti potrebni meni, koja sam sa svojom decom 24/7 :blink: Nesto tu nije normalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam za vas ali meni je najgore kad dete zaplače i pitaju "A da nije slučajno gladan?" S početka me je to živciralo, jednom mi je pukao film pa sam rekla: "A vidi stvarno, možda i jeste, nikad mi to ne bi na pamet palo!" Dotična osoba me samo bledo pogledala, verovatno misleći da sam luda ali nikad više nije komentarisala ništa vezano za moje dete :D

Nego, jeste li vi imale problema sa raznim dušebrižnicima i drugim mamama čija su deca sa 3 meseca tečno govorila, recitovala Ilijadu i Odiseju, išla na nošu i sl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

(Nice @ 27.06.2012, 19:28)

Ne znam za vas ali meni je najgore kad dete zaplače i pitaju "A da nije slučajno gladan?" S početka me je to živciralo, jednom mi je pukao film pa sam rekla: "A vidi stvarno, možda i jeste, nikad mi to ne bi na pamet palo!" Dotična osoba me samo bledo pogledala, verovatno misleći da sam luda ali nikad više nije komentarisala ništa vezano za moje dete biggrin.gif

Nego, jeste li vi imale problema sa raznim dušebrižnicima i drugim mamama čija su deca sa 3 meseca tečno govorila, recitovala Ilijadu i Odiseju, išla na nošu i sl?

Sad misli da ima prava meni da soli pamet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

(MatroNadja @ 27.06.2012, 22:00)

Da, svi misle da mogu soliti pamet nekom drugom. Recimo moja mama je nas dvoje sama odgajila, niko joj nije pomagao, jer svekrvu i svekra nije imala, umrli su ranije, a njena majka je bila daleko. Dakle, niko joj nije solio pamet pa nema pojma kako je to i to se vidi. Ona me počesto davi sa tim je li dete jelo, da mu nije hladno (na 35 stepeni blink.gif ) i tako razne stvari kojim se čudom čudim. A kad joj kažem da to nema smisla, ona se kao nađe uvređena. Doduše, ne bude dugo uvređena već nastavi vrlo brzo sa savetovanjem dry.gif Jedina sugestija, tj naređenje od mene, koje je prihvatila bez pogovora, bilo je da se u prisustvu deteta ne smeju izgovarati nikakve poštapalice koje su u stvari psovke (znate svi na koje mislim laugh.gif ). Viđala sam baka i deka koji psuju nemilice pred unucima, a onda se tobože čude kad dete krene da psuje, sigurno zaboga od roditelja čulo angry.gifdry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.