Drage Savete

odgovora

Objavljeno

Kako se rodio moj maleni, tako se i u meni rodio osjecaj da niko ne zna oko njega kao ja iako nisam imala toliko iskustva sa djecom! Puno citam, pratim razne sajtove i casopise, kupujem knjige, pricam sa ljudima koji imaju vise iskustva, ali na kraju, ja sam ta koja donosi odluke, i puno se oslanjam na svoj osjecaj! Bilo je pokusaja od nekih ljudi da se mijesaju, ali brzo su uvidjeli moj stav po tom pitanju! Mm je isti takav, i najvaznije je da se ja i on slazemo oko toga sta je potrebno i vazno nasem djetetu!

Da sam slusala te "druge" dijete ne bih ni dojila jer "ne mogu" odrzati mlijeko, pa je bio "gladan i zedan" jer mu nisam kretala sa dohranom (a on dobijao po 1kg mjesecno dok sam ga samo dojila), pa njihoa djeca su sa 6 mjerseci jela sve, ukljucujuci i pasulj i sl,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve ih saslušam,aali posle preberem šta mi se čini zanimljivimi korisnim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene najviše nervira stalno mešanje u to šta je dete jelo i dali treba češće da jede. Kada kažem da je sit, jer da je gladan on bi plakao dobijem odgovor : ma čta on zna jeli gladan ili sit :blink:

hahaha,katastrofa! kakav odgovor! ja bih pored takvih pocela da tabam! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam se porodila htela sam da poludim od dezurnih dusebriznika :angry: Sve ih je zanimalo na koliko beba sisa, da li spava u svom kreveticu i sl. Moj bebac je kao i svako novorodjence sisao po ceo dan i celu noc, pa sam trpela zestoke kritike zbog toga. Kao, necu moci da ga odviknem od sise kasnije. Cista glupost! Novorodjencetu treba stalno da se nudi da sisa dok se navikne na sve to, jer je i za njega to novo. Sto se krevetica tice, istina je da je u pocetku spavao sa nama. A i meni je bilo lakse da samo izvadim sisu i podojim ga. Objasnjenje dusebriznika: nece hteti kasnije da spava u svom krevecu. :huh: Moj Toni sada spavka sam u kreveticu. :P

Radi se o tome da svi sve znaju i prosto se dure ako ih ne poslusas. Ja sve to na jedno uvo cujem, a na drugo izadje. Mada se pitam dokle ce to da traje? Evo poceli smo sa nemlecnom hranom i sada sa svih strana pljusti " ja sam ovo ovako, ja sam ono onako".

Meni nekad dodje da im svima odbrusim, ali znam da ako mi zivci popuste ispascu JA glavna lujka.. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemlecnom hranom i sada sa svih strana pljusti " ja sam ovo ovako, ja sam ono onako".

Meni nekad dodje da im svima odbrusim, ali znam da ako mi zivci popuste ispascu JA glavna lujka.. :angry:

Isto i kod mene...Ja samo kazem "Ja se vama nisam mesala kad ste cuvali decu!"i odem u sobu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve ,sve i nekako,ali pitanje:"Sto bebi nisi stavila crveni koncic?"me je dovodilo do ludila.Evo i sad sizim kad se toga setim,Tu sam bas reagovala.Ako je taj koncic ne spase nista nece :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je vrhunac bio kada mi je svekrva rekla da dajemo bebi neke kapi protiv grceva samo zato sto ih "SVI" daju.. a mi nismo imali jake grceve.. to mi je ponavljala svaki dan po 100 puta..

Nije to nista - moja svekrva me je "dobronamerno" posavetovala da "bebi slobodno sipam malo rakije u mleko ako nece da spava" ili da je ja popijem pa ce preko mleko stici i do bebe.

Ja sam se samo prekrstila. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije to nista - moja svekrva me je "dobronamerno" posavetovala da "bebi slobodno sipam malo rakije u mleko ako nece da spava" ili da je ja popijem pa ce preko mleko stici i do bebe.

Ja sam se samo prekrstila. :blink:

Ne mogu da verujem.. :blink: :blink: Nije valjda mislila da ces stvarno da je poslusas.. :wacko: Cuvaj bepca sto dalje od nje.. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije to nista - moja svekrva me je "dobronamerno" posavetovala da "bebi slobodno sipam malo rakije u mleko ako nece da spava" ili da je ja popijem pa ce preko mleko stici i do bebe.

Ja sam se samo prekrstila. :blink:

e ovo je stvarno strašno... meni je moja svekrva sad kad mi je dete bilo bolesno non stop delila neke savete šta da radim, ali ja sam kao i uvek terala po svome... jesam možda nekad tvrdoglava ali mi stvarno smeta kad mi se neko meša u odgoj deteta... kaži šta misliš jednom i pusti me na miru... nemoj sto puta da ponavljaš jedno isto ako vidiš da neću da poslušam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da verujem.. :blink: :blink: Nije valjda mislila da ces stvarno da je poslusas.. :wacko: Cuvaj bepca sto dalje od nje.. :ph34r:

Narano, i meni je stalno na umu da ne ostaje sama sa njom. Hvala bogu da muzic, bebana i ja zivimo sami i uzivamo jedni u drugima inace... :angry:

Sve one umeju da kazu "nekad su zene tako radile sa decom i sta im fali". Pitam se da li je ona tako sa svojom decom radila.

Ma, sa svekrvama samo na distanci.Cast izuzecima i naklon "do zemljice crne" :lol:.

U se i u svoje kljuse !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije to nista - moja svekrva me je "dobronamerno" posavetovala da "bebi slobodno sipam malo rakije u mleko ako nece da spava" ili da je ja popijem pa ce preko mleko stici i do bebe.

Ja sam se samo prekrstila. :blink:

LELEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije to nista - moja svekrva me je "dobronamerno" posavetovala da "bebi slobodno sipam malo rakije u mleko ako nece da spava" ili da je ja popijem pa ce preko mleko stici i do bebe.

Ja sam se samo prekrstila. :blink:

Al si ti neka nezahvalna snajka.... Pa ona je to za tvoje dobro... K'o da beba zna sta je rakija... :lol: Salim se, naravno! Ima nas raznih!

Ja sam sa te strane imala prilicno srece. Na pocetku sam ocekivala od mojih roditelja da mi se na glavu popnu, posto su za druge stvari bili takvi (dele savete kada ih ne trazim, potom se uvrede kada ih ne poslusam). Kada su dolazili kod nas na 3 nedelje razmisljala sam da odmah zakazem termin kod psihoterapeuta. Medjutim, potpuno druga prica kada su dosli. Cak sam dozivela da cujem: "Ti si njena majka, ti najbolje znas. Reci kako treba i mi cemo tako." Sto je jos bolje, toga su se zaista pridrzavali. Jedino su bili navrli da probaju da joj daju vodu. Ja sam ih pustila- beba je pljunula vodu onda su se smirili.

Sto se tice familije mm, i ako imaju nesto da prigovore to vise vidim po izrazu lica i drzanju. Nas dvoje oboje zauzimamo stav da posto mi sami gajimo bebu, niko nema pravo rec da kaze ako mi ne trazimo savet. Ali tako je i bolje, jer svakako ne bih volela da mi bebu gaje ljudi koji smatraju da je "controled crying" dobra vaspitna metoda za bebu. :) (ne samo sto to misle, nego su i primenjivali na svojoj deci pa se sad pitaju sto su deca distancirana...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ова тема је намијењена "корисним" и нимало напорним савјетима које добијамо од наших драгих паметних свекрва, пуница, теткица и сл.

Немојте ићи на улицу-удариће вас ауто;

Немојте ићи на љуљачку-паст ће те;

Немојте се играти са псима-угрист ће вас;

Немојте сједати у ауто-удариће вас неко;

И тако стално, стално...нема краја :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne bih da te razocaram,ali ova tema vec postoji...zove se ,,draga saveta`` :huh:

inace,mene bas ne dave takvim stvarima,bila sam dovolj no ``utripovana`` stvarima koje sam procitala o trudnoci,hahaha :lol:

kad sam videla da me to dovodi do ludila,odlucila sam da se opustim iuzivam,tako da ne slusam nikog i nista :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne volim nikako to mesanje. U pocetku cutim, a ako se neko zaleti i smatra to cutanje odobravanjem, e onda umem da budem i neprijatna :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne volim nikako to mesanje. U pocetku cutim, a ako se neko zaleti i smatra to cutanje odobravanjem, e onda umem da budem i neprijatna :angry:

Takodje!!!! Ja samo saslusam a uradim onako kako mislim da je najbolje........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve ,sve i nekako,ali pitanje:"Sto bebi nisi stavila crveni koncic?"me je dovodilo do ludila.Evo i sad sizim kad se toga setim,Tu sam bas reagovala.Ako je taj koncic ne spase nista nece :angry:

Slazem se! Ja sam kulirala pa je svekrva stavila bebi na rukicu i jako vezala, sve ju steglo, pa sam odprilike isto to rekla i skinula joj. Posle joj je tetka poklonila narukvicu, a to mi je vec slatko, zbog estetike a ne urokljivih pogleda. :rolleyes:

Mama i tata su tu da je spasu od svih zlikovaca! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se! Ja sam kulirala pa je svekrva stavila bebi na rukicu i jako vezala, sve ju steglo, pa sam odprilike isto to rekla i skinula joj. Posle joj je tetka poklonila narukvicu, a to mi je vec slatko, zbog estetike a ne urokljivih pogleda. :rolleyes:

Mama i tata su tu da je spasu od svih zlikovaca! ;)

Tako je :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je :lol:

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: da i meni su punili glavu (i još uvjek ne prestaju određene osobe) al ja samo odmahnem glavom i odbrusim - "Vi ste tako odgajali svoje djete u to vrijeme, sada su druga vrjemena i ovo je moje djete, hvala na savjetu" i tjeram po svom ;) Možda sam ponekad malo bezobrazna, al samo se ponašam onako kako se ponašaju prema meni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja danas otisla kod frizerke da se osisam....aona me ladno pita,,TI CES DA SE SISAS IAKO SI TRUDNA??`` :blink: Bas sam se iznenadila...ja joj kazem,,da,a sto?`` ona mi rece da su njoj svi govorili dok je bila trudna da ne treba da se sisa,kao ne valja kad si trudna :mellow: glupost....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja danas otisla kod frizerke da se osisam....aona me ladno pita,,TI CES DA SE SISAS IAKO SI TRUDNA??`` :blink: Bas sam se iznenadila...ja joj kazem,,da,a sto?`` ona mi rece da su njoj svi govorili dok je bila trudna da ne treba da se sisa,kao ne valja kad si trudna :mellow: glupost....

Da, cula sam i ja te gluposti. Kao "skracujes bebi zivot"! Heeeej, svakakvih gluposti- i sisala sam se, i farbala, i normalno sam ZIVJELA u trudnoci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, cula sam i ja te gluposti. Kao "skracujes bebi zivot"! Heeeej, svakakvih gluposti- i sisala sam se, i farbala, i normalno sam ZIVJELA u trudnoci!

:blink: UZAS....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav...nova sam pa eto...moja beba ima šest mjeseci i svaki dan me izludjuju savjetima..... :angry: :angry: :angry: ali ja samo sutim i radim po svom i uspjeva..moja je nakon sto mi je 186 puta rekla da bebi s 4 mjeseca dam kravlje mlijeko napokon odustala..naravno novi savjeti su tu..al odustati ce valjda godpodja sveznajuca jednog dana....hehhe a drage moje vama veliki pozdrav i poslusajte ali vi odlucite :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav...nova sam pa eto...moja beba ima šest mjeseci i svaki dan me izludjuju savjetima..... :angry: :angry: :angry: ali ja samo sutim i radim po svom i uspjeva..moja je nakon sto mi je 186 puta rekla da bebi s 4 mjeseca dam kravlje mlijeko napokon odustala..naravno novi savjeti su tu..al odustati ce valjda godpodja sveznajuca jednog dana....hehhe a drage moje vama veliki pozdrav i poslusajte ali vi odlucite :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

hej Ivana i ja delim tvoje misljenje uuuvekk ce se naci neko pametan da vam soli mozak i meni su pokusavali al je meni malo kraci fitilj pa ja odma u lice saspem par dobrih i kratkih komentara kad neko preteruje.Treba saslusati ponekad ali poslusati i uraditi eeeppaa to je vec pitanje izbora :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.