higijena intimne regije devojčica

odgovora

Objavljeno

ja moju operem vodom pri svakom presvlacenju koji je na svaka 3 do 4 sata kada je dan, a u noc je nepresvlacim da je ne bih razbudjivala. I pored takve higijene mojoj maloj se ponovo iritirala pika i crvena je :( Doktorka kaze da je infekcija, a ja kad sam je pitala od cega, ona mi kaze ma mora da je duze bila nepresvucena...Jednostavno od toga nema sanse da je. Sa druge strane, cujem cesto da je nepotrebna tolika higijena, ja, naravno, vrlo retko koristim sapun, prosto i mene vrlo retko perem sapunom, pa tako i nju. Imate li neki savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad kad pomislim, nisam nikad nikog pitala koliko cesto menjaju deci pelene. Ja na primer ako je kakila presvlacim je odmah, ako smo kuci operem je ako nismo obrisem vl.maramicama. I kad osetim da je pelena otezala, sto uglavnom bude na oko 2 sata, nekad tri, nekad je presvucem dvaput u sat vremena, npr taman promenim pelenu a ona se posle pola sata ukaki. Pre nego sto izadjemo napolje isto joj promenim pelenu, da bude suva. E sad kad gledam, ispada da je to precesto? Mada nikad nisam gledala na sat kad je vreme da menjam pelenu, nego po peleni. Inace je nocu ne presvlacim, stvarno se retko kad budi, a i ako se probudi uglavnom popije malo vode ili mleko ako je gladna i nastavi da spava, ne pamtim da je nocu kakila jos tamo od 3 meseca.

I ni jednom do sad nije imala nikakva crvenila ni ojede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad kad pomislim, nisam nikad nikog pitala koliko cesto menjaju deci pelene. Ja na primer ako je kakila presvlacim je odmah, ako smo kuci operem je ako nismo obrisem vl.maramicama. I kad osetim da je pelena otezala, sto uglavnom bude na oko 2 sata, nekad tri, nekad je presvucem dvaput u sat vremena, npr taman promenim pelenu a ona se posle pola sata ukaki. Pre nego sto izadjemo napolje isto joj promenim pelenu, da bude suva. E sad kad gledam, ispada da je to precesto? Mada nikad nisam gledala na sat kad je vreme da menjam pelenu, nego po peleni. Inace je nocu ne presvlacim, stvarno se retko kad budi, a i ako se probudi uglavnom popije malo vode ili mleko ako je gladna i nastavi da spava, ne pamtim da je nocu kakila jos tamo od 3 meseca.

I ni jednom do sad nije imala nikakva crvenila ni ojede.

i ja menjam na tako 3 sata, jednostavno pelena bude puna. Drugo, pricala sam sa drugaricama koje imaju zensku decu i one mi svi govore brisemeo maramicama, ne treba da se pere vodom unistava se flora. A sta su onda maramice? Potpuno mi je logicnije da je voda prirodnija od maramica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja menjam na tako 3 sata, jednostavno pelena bude puna. Drugo, pricala sam sa drugaricama koje imaju zensku decu i one mi svi govore brisemeo maramicama, ne treba da se pere vodom unistava se flora. A sta su onda maramice? Potpuno mi je logicnije da je voda prirodnija od maramica...

Tvoja devojčica je još mala. Mislim da pišicu ne treba iznutra da joj čistiš uopšte, osim ako tamo nema kake. Znači, samo spolja treba da je obrišeš vlažnom maramicom ili obrišeš vlažnom krpom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tvoja devojčica je još mala. Mislim da pišicu ne treba iznutra da joj čistiš uopšte, osim ako tamo nema kake. Znači, samo spolja treba da je obrišeš vlažnom maramicom ili obrišeš vlažnom krpom.

Pa da, ja je operem kad se ukaki jer se jednostavno cesto zavuce svuda, a ovako kad samo piski kad je presvlacim samo je obrisem. I nedavno sam citala o tome da ne treba prati dete stalno, a ni mi odrasli, jer se unistava ta flora koja inace neutralise one lose bakterije. Dovoljno je za nas jednom dnevno a za devojcice tj kad su u pelenama kad kake, mada i onda mozes samo maramicom da prebrises ako nije puno razmazana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, ja je operem kad se ukaki jer se jednostavno cesto zavuce svuda, a ovako kad samo piski kad je presvlacim samo je obrisem. I nedavno sam citala o tome da ne treba prati dete stalno, a ni mi odrasli, jer se unistava ta flora koja inace neutralise one lose bakterije. Dovoljno je za nas jednom dnevno a za devojcice tj kad su u pelenama kad kake, mada i onda mozes samo maramicom da prebrises ako nije puno razmazana.

Maramica nikako (sem u posebnim prilikama, kad nemas drugog resenja), posebno ne za devojcice, zbog eserihije i ostalih bakterija. Ako ces vec da je brises, onda sa vatom i toplom vodom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maramica nikako (sem u posebnim prilikama, kad nemas drugog resenja), posebno ne za devojcice, zbog eserihije i ostalih bakterija. Ako ces vec da je brises, onda sa vatom i toplom vodom.

Potpuno se slažem sa ovim.

A čim su velike (tj mogu da sede i stabilni su) možeš da je odvodiš u kupatilo i pereš direktno iznad lavaboa. Tako mi radimo već poprilično dugo. Do duše ovo je u redu za one kojima je T u stanu svugde ista a ne da sad samo zbog pranja guze uključuješ grejalicu u kupatilu (ona sa drži bokal+voda+vata)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jedna doktorka mi je jednom rekla da jednom nedeljno detetu isperam intimni deo blagim rastvorom hipermangana, pa sam jedno vreme tako i radila pa mi neko rece da moze i caj od kamilice i nevena ili kantariona a za gljivice moze i caj od zalfije, naravno ako dete nije alergicno na te biljke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me da li devojcicama koje nenose pelene brisete pisu kada piske?

Ja brisem svaki put, nekada sa vlaznim maramicama a nekada sa obicnim wc papirom. E sad u vrticu ih ne brisu i meni je to malo van pameti jer su onda deci mokre gacice jer uvek kapne koja kap.

moja se sama brise u vrticu i posle naravno opere ruke, bolje ona nego vaspitacica, ko zna sta sve ona ima na rukama, negde sam procitala da kondilomi mogu da se dobiju preko ruku, i da mogu da ih zapate i mala deca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne koristim maramice, mislim da su lose. koristim samo vodu, poslusacu savet da je ne perem stalno, odnosno pri svakom presvlacenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj Nadji se pojavilo na ribici,ali sa spoljne strane,unutra je ok,kao sitne bubuljice,kao alergijica neka.Crveno je.Ne znam da li je ojed,alergijica ili nesto slicno?Sta mi preporucujete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj Nadji se pojavilo na ribici,ali sa spoljne strane,unutra je ok,kao sitne bubuljice,kao alergijica neka.Crveno je.Ne znam da li je ojed,alergijica ili nesto slicno?Sta mi preporucujete?

tako je i mjoj bilo, meni su dali preporuku nistatin i gentamicin..ujutro i uvece, prvo namazes nistatin pa posle pola sata gentamicin i tako tri dana...

kada je to nestalo ja sam moju nastavila da mazem sa kantarionovim uljem za unutrasnju upotrebu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tako je i mjoj bilo, meni su dali preporuku nistatin i gentamicin..ujutro i uvece, prvo namazes nistatin pa posle pola sata gentamicin i tako tri dana...

kada je to nestalo ja sam moju nastavila da mazem sa kantarionovim uljem za unutrasnju upotrebu

Hvala ti draga,kupicu joj danas nistatin i gentamicin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macka mazo i vaskrsija, vase bebe su mnogo male za tako jake lekove kao sto su gentamicin i nistatin. Da biste uzimali te lekove, prvo treba da uradite bris, pa kad se odredi koja je gljivica u pitanju onda ide terapija.

Kod vas mozda nisu gljivice vec obican osip koji mozete da sredite nekom prirodnijom kremom, a ne da stavljate jaku hemiju. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame devojcica, da li su vase devojcice osetljive kada im perete genitalije? Jana je jako osetljiva i muku mucim svako vece kada je kupam. Desi se da mi ne da da je lepo operem pa onda moram vlaznom maramicom da je obrisem, sto joj jos teze pada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame devojcica, da li su vase devojcice osetljive kada im perete genitalije? Jana je jako osetljiva i muku mucim svako vece kada je kupam. Desi se da mi ne da da je lepo operem pa onda moram vlaznom maramicom da je obrisem, sto joj jos teze pada.

Da, ista situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ista situacija.

Sad mi je lakse :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macka mazo i vaskrsija, vase bebe su mnogo male za tako jake lekove kao sto su gentamicin i nistatin. Da biste uzimali te lekove, prvo treba da uradite bris, pa kad se odredi koja je gljivica u pitanju onda ide terapija.

Kod vas mozda nisu gljivice vec obican osip koji mozete da sredite nekom prirodnijom kremom, a ne da stavljate jaku hemiju. ;)

potpuno mi je jasno, zato se uvek rastuzim kad to moram da upotrebim (do sada sam to uradila dva puta), maze se u tankom sloju, cim se povuklo ja sam presla na kantarion :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macka mazo i vaskrsija, vase bebe su mnogo male za tako jake lekove kao sto su gentamicin i nistatin. Da biste uzimali te lekove, prvo treba da uradite bris, pa kad se odredi koja je gljivica u pitanju onda ide terapija.

Kod vas mozda nisu gljivice vec obican osip koji mozete da sredite nekom prirodnijom kremom, a ne da stavljate jaku hemiju. ;)

Hvala ti na objasnjenju puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage mame, moja devojcica vec neko vreme ima sinehije, koje se neprestano vracaju, i cak smo do sad nekoliko puta isli na odlepljivanje, za sad sve sa obicnim stapicem i kremicom, ali nam se nakon mesec dana opet pocnu spajati... jel ima neko iskustva sa sinehijama usmina kod devojcica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage mame, moja devojcica vec neko vreme ima sinehije, koje se neprestano vracaju, i cak smo do sad nekoliko puta isli na odlepljivanje, za sad sve sa obicnim stapicem i kremicom, ali nam se nakon mesec dana opet pocnu spajati... jel ima neko iskustva sa sinehijama usmina kod devojcica?

To je ono slepljivanje usmina? Cula sam za to... cerka moje drugarice je prvo imala eserihiju, nisu mogli nikako da je izlece, onda su ustanovili da joj je jedan deo slepljen i doktori su to secnuli nozem, islo je malo krvi, malo ju je peckalo posle, ali se vise nije vracalo.

Toliko znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo bile u bolnici,sestre su me iskritikovale kako joj dobro nisam oprala usnice,ja nikad ne skidam onaj zaštitni sloj jer se plašim da joj time ne ugrozim prirodnu floru.Operem je kad se ukaki obavezno,ali ne toliko da trljam taj deo.Jel ja grešim?One su mi objasnile da treba da natopim gazu vodom i dobro trljam dok se sve ne skine.Zar to nije malo preterivanje za malu bebu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojcice od rodjenja imaju to 'belo pranje' koje vremenom prodje iscisti se.Ja sam mojoj bebi posle kupanja cistila to.Naravno ne do kraja,vec svako vece po malko.

Marijachi,ja i sada bebu ocistim izmedju usnica naravno samo povrsinski,ne idem dole nize,vec samo kako bih ti objasnila pri vrhu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojcice od rodjenja imaju to 'belo pranje' koje vremenom prodje iscisti se.Ja sam mojoj bebi posle kupanja cistila to.Naravno ne do kraja,vec svako vece po malko.

Marijachi,ja i sada bebu ocistim izmedju usnica naravno samo povrsinski,ne idem dole nize,vec samo kako bih ti objasnila pri vrhu.

Pa u redu je to pri vrhu,misliš gde je klitoris,izvinjavam se,ne znam kako drukčije da objasnim.Al one su mislile i dole niže što se ja plašim jako.A ona nema više to belo pranje imala je sasvim malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa koliko ste prestale da peglate gacice svojim devojcicama? Ja svojoj curi jos uvek peglam ali mislim da ni to bas nije korisno. Sta vise mozda i nije mnogo pametno???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.