Trnjenje/bolovi u rukama/prstima

odgovora

Objavljeno

pozdrav svima,

sada sam u 13 nedelji trudnoce.za vecinu simptoma sam nasla na internetu opis da su potpuno normalni za drugo stanje,osim za jedan.imam bolove u prstima leve sake i to pri vrhovima prstiju.osecaj kao da su mi te kosti slabije i kao da imam osecaj trnjenja u istim.ako neka zna sta to moze biti ili je mozda prozivela isto,neka mi napise sta je to.Ja sam cula da je moguce da se javi i ukocenost i trnjenjne,ali mi je ovo malo rano..

Hvala puno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima,

sada sam u 13 nedelji trudnoce.za vecinu simptoma sam nasla na internetu opis da su potpuno normalni za drugo stanje,osim za jedan.imam bolove u prstima leve sake i to pri vrhovima prstiju.osecaj kao da su mi te kosti slabije i kao da imam osecaj trnjenja u istim.ako neka zna sta to moze biti ili je mozda prozivela isto,neka mi napise sta je to.Ja sam cula da je moguce da se javi i ukocenost i trnjenjne,ali mi je ovo malo rano..

Hvala puno :)

Jelena,meni je desna ruka trnula celu trudnoću.Ja sam pila šumeće tablete kalcijum (ujutru) i magnezijum (uveče),nije baš mnogo pomoglo ali pokušaj.U svakom slučaju reci to svom ginekologu kada sledeći put odeš na pregled.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena,meni je desna ruka trnula celu trudnoću.Ja sam pila šumeće tablete kalcijum (ujutru) i magnezijum (uveče),nije baš mnogo pomoglo ali pokušaj.U svakom slučaju reci to svom ginekologu kada sledeći put odeš na pregled.Pozdrav

Hvala puno na odgovoru :)

ja pijem magneijum,ali kalcijum ne.Pitacu ginekologa svakako.Hvala jos jednom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos je rano da beba vuce toliko kalcijuma da tebi pofali, pa mozda i nema veze sa trudnocom.

Desava se i da nastaju problemi sa krvotokom u trudnoci,mozda je to, ali ne znam resenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima,

sada sam u 13 nedelji trudnoce.za vecinu simptoma sam nasla na internetu opis da su potpuno normalni za drugo stanje,osim za jedan.imam bolove u prstima leve sake i to pri vrhovima prstiju.osecaj kao da su mi te kosti slabije i kao da imam osecaj trnjenja u istim.ako neka zna sta to moze biti ili je mozda prozivela isto,neka mi napise sta je to.Ja sam cula da je moguce da se javi i ukocenost i trnjenjne,ali mi je ovo malo rano..

Hvala puno :)

Ja sam pila Biofarov Calcium-Magnesium celu trudnocu i nisam imala taj problem s pocetka kao ti, vec na kraju, u 8. i 9. mesecu. Boleli su me zglobovi na prstima obe ruke i ponekad sam imala utisak da ne mogu da uhvatim nista prstima. Kad sam pitala doktora, rekao mi je da se voda zadrzava na raznim mestima u organizmu (ja nisam oticala, nisam imala visok pritisak, niti preteranu kilazu) i da ponekad sprecava cirkulaciju bas u zglobovima koji su najpokretniji. Rekao mi je da unosim manje soli i da ujutro masiram sake od zgloba sake do vrhova prstiju. To mi je pomoglo.

U tvom slucaju, ne verujem da moze da ti se vec negde 'skuplja' voda. Medjutim, ako ti je pritisak povisen, onda jeste moguce.

Probaj sa masazom za pocetak. Vidi da li je cirkulacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da..moracu da proverim sve ovo sto ste mi napisale kao mogucnost..Imam zakazan ekspertni ultrazvuk 24-og,sada u sredu,pa cu ih pitati da li znaju nesto o ovome sto me muci.Inace sam profesor klavira,pa sam se malo i uplasila da ovaj problem nije vezan za nesto drugo sto bi moglo da utice na moju profesiju.. :unsure:

Cirkulacija mi je od malena jako slaba,sake i stopala su mi gotovo uvek ledeni.Nadam se da je nesto bezazleno...

U svakom slucaju,hvala puuuuno na savetima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na kraju 37.nedelje i vec jedno dve nedelje mi uzasno trnu prsti na obe ruke.Preciznije receno utrnuti su mi tokom celog dana.Uzasan osecaj!Bole me i zglobovi obe sake pogotovo kada treba recimo da se oslonim na njih kada npr.ustajem iz kreveta.Bas bole.U sredu idem na kontrolu pa ce mi dr valjda reci nesto pametno. :(:unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da..moracu da proverim sve ovo sto ste mi napisale kao mogucnost..Imam zakazan ekspertni ultrazvuk 24-og,sada u sredu,pa cu ih pitati da li znaju nesto o ovome sto me muci.Inace sam profesor klavira,pa sam se malo i uplasila da ovaj problem nije vezan za nesto drugo sto bi moglo da utice na moju profesiju.. :unsure:

Cirkulacija mi je od malena jako slaba,sake i stopala su mi gotovo uvek ledeni.Nadam se da je nesto bezazleno...

U svakom slucaju,hvala puuuuno na savetima :)

Joj, i ja sam imala taj problem sa hladnim rukama i nogama. Sve mi se to u trudnoci kasnije sredilo, a kad pocnes da dojis, tek onda ce krvotok da ti radi super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u sedmom mesecu i imam isti problem.Dr.mi je rekao da pijem kalcijum.Inace procitala sam da se taj problem javlja u trudnoci i kod ljudi koji puno koriste sake u svojoj profesiji.Zove se,akose ne varam,sindrom karpalnog tunela,tecnost koja se skuplja u saci pritiska nerv i ybog toga se javljaju bolovi i osecaj trnjenja.Prestaje posle porodjaja.Preporucuje se uzimanje vitamina B,B kompleksa.Nadam se da sam bila od pomoci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, veliki pozdrav za sve buduce mame, nova sam na forumu pa imam lom pitanja, za pocetak: Ja sam u 13. nedelji trudnoce, do sada je sve u redu osim mucnina, oticanje grudi, suza bez razloga, ma totalno drugo stanje :).

Idem uskoro na kontrolu opet i nosim reziltate jer sam imala dosta uputa za razne testove. Sve je to ok ali sam htela da neka podeli iskustvo samnom. Planiram u Avgustu da idem na more, naravno ne planiram da se przim na suncu i slicno, sestra mi zivi u Budvi pa malo da budem kod nje, da li je neka putovala u (tada cu vec biti puna) 4 meseca i trudnoce i da li je uopste preporucljivo da idem. Pazila bi se svakako i najvise me brine taj put do Budve.

Veliki pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, veliki pozdrav za sve buduce mame, nova sam na forumu pa imam lom pitanja, za pocetak: Ja sam u 13. nedelji trudnoce, do sada je sve u redu osim mucnina, oticanje grudi, suza bez razloga, ma totalno drugo stanje :).

Idem uskoro na kontrolu opet i nosim reziltate jer sam imala dosta uputa za razne testove. Sve je to ok ali sam htela da neka podeli iskustvo samnom. Planiram u Avgustu da idem na more, naravno ne planiram da se przim na suncu i slicno, sestra mi zivi u Budvi pa malo da budem kod nje, da li je neka putovala u (tada cu vec biti puna) 4 meseca i trudnoce i da li je uopste preporucljivo da idem. Pazila bi se svakako i najvise me brine taj put do Budve.

Veliki pozdrav

Ja sam išla u četvrtom mesecu i bilo mi je prelepo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozz svima... u 25.oj sam nedelji trudnoce i imam iste probleme sa utrnulim prstima, tj zglobovima prstiju saka... procitala sam vase komentare moram reci da su od velike pomoci. medjutim imam i velike probleme sa bolovima u nogama. to nisu ni grcevi, niti mi noge oticu, niti su problemi sa prosirenim venama, vec jaki i konstantni bolovi u koljenima. nisam uspjela da pronadjem nikakva objasnjenja za to. povremeno radim vjezbe istezanja i dnevno setam dva puta, ukupno sat i po - dva vremena. nisam bas previse aktivna ali ni staticna. ugojila sam se pet kilograma i sada imam 69, tako da mislim da nije problem zbog tezine. nemam bolive u ledjima, tako da sam iskljucila i vezu sa opterecenjem kicme zbog tezine stomaka. molim one koji su imali iste ili slicne probleme da mi daju savjet sta da radim. hvala i sretno svima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozz svima... u 25.oj sam nedelji trudnoce i imam iste probleme sa utrnulim prstima, tj zglobovima prstiju saka... procitala sam vase komentare moram reci da su od velike pomoci. medjutim imam i velike probleme sa bolovima u nogama. to nisu ni grcevi, niti mi noge oticu, niti su problemi sa prosirenim venama, vec jaki i konstantni bolovi u koljenima. nisam uspjela da pronadjem nikakva objasnjenja za to. povremeno radim vjezbe istezanja i dnevno setam dva puta, ukupno sat i po - dva vremena. nisam bas previse aktivna ali ni staticna. ugojila sam se pet kilograma i sada imam 69, tako da mislim da nije problem zbog tezine. nemam bolive u ledjima, tako da sam iskljucila i vezu sa opterecenjem kicme zbog tezine stomaka. molim one koji su imali iste ili slicne probleme da mi daju savjet sta da radim. hvala i sretno svima :)

poz vitinka

i ja sam u 25 nedelji..da li pijes neke lekove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poz vitinka

i ja sam u 25 nedelji..da li pijes neke lekove?

pozz

pijem samo vitaminske dodatke prehrani PREGNAVIT i zeljezo FERRUM LEK 100mg.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to ne bi trebalo da ti izaziva ovakve simptome...jasno nam je svima da stomak pritiska nerve i tad se moze javiti neki od slicnih simptoma...ja pijem metildopu i imam problem (ponekad) sa bolnim zglobovima...mozda imas manjak kalcijuma negde sam procitala da i manjak istog moze da izaozve bolove u zglobovima i kostima...a za utrnulost je kriva cirkulacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice problema sa prstima, ja u zadnja tri meseca trudnoce mali, domali i srednji prst leve ruke nisam bukvalno osecala... Mogla sam da ga grizem i nista... Ginekolog mi je objasnila da je to prikljesten neki nerv i da nista ne pijem dok se ne porodim. Ukoliko se tako nesto nastavi i posle porodjaja e onda reagovati. Naravno zena je bila u pravu.

Sto se tice bolova u kolenima, meni su se pojavili tek u 8 mesecu (na pocetku) bas odvratan osecaj koji je posebno bio izrazen kada ustajem iz kreveta... Taj bol je bio jos veci nakon porodjaja ali evo sad, da kucnem u drvo, polako se sve vraca u normalu.

I nisam pila nikakve tablete za sve to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na kraju 37.nedelje i vec jedno dve nedelje mi uzasno trnu prsti na obe ruke.Preciznije receno utrnuti su mi tokom celog dana.Uzasan osecaj!Bole me i zglobovi obe sake pogotovo kada treba recimo da se oslonim na njih kada npr.ustajem iz kreveta.Bas bole.U sredu idem na kontrolu pa ce mi dr valjda reci nesto pametno. :(:unsure:

E ovakve simptome imam nekih 5-6 dana. Prvo mi krenulo samo sa desnom rukom a sada u obe. Bas cudan osećaj. Utrnulost mi se siri ka laktovima a bol je najjaču u zglobovima korena prstiju i pomalo u zglobu šake. Ne uzbuđujem se ali mi je baš čudno. Ima li neko predstavu o tome zašto se trudnicama javljaju ovakve tegobice?

Možda cirkulacija?

Možda priklješteni nervi?

Možda neki hormoni u organizmu koju utiču na pripremu karlice, pa utiču neselektivno i na druge zglobive?

:unsure::unsure::unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 31 sam nedelji trunoce.

Poslenjih nedelju dana ima problem sa rukama.

Ujutru kad se probudim ruke ( samo sake ) su mi potpuno oduzete tj. utrnute su.

Da li je to normalno ?

Hvala unaped

Pozdrav ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalno je. Meni je tako bilo recimo izmedju 25. i 33. nedelje i onda je odjednom prestalo. Dr mi je rekla da cutim i trpim :lol: i da mogu da pijem B vitamin. Nisam ga pila i proslo je samo od sebe. Ne brini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 31 sam nedelji trunoce.

Poslenjih nedelju dana ima problem sa rukama.

Ujutru kad se probudim ruke ( samo sake ) su mi potpuno oduzete tj. utrnute su.

Da li je to normalno ?

Hvala unaped

Pozdrav ;)

To mi je bila najveća muka u trudnoći...dakle,normalno je <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sa i bez trudnoce to mi se znalo desavati. Užasno me nervira kada mi se to desi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 31 sam nedelji trunoce.

Poslenjih nedelju dana ima problem sa rukama.

Ujutru kad se probudim ruke ( samo sake ) su mi potpuno oduzete tj. utrnute su.

Da li je to normalno ?

Hvala unaped

Pozdrav ;)

I meni je to bilo ali ne samo posle spavanja nego non-stop. Ginekolog je objasnila da je beba pritisnula nerv i tek posle porođaja će se to "srediti". I stvarno, tako i bi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 25-oj nedelji trudnoce i evo vec nekoliko dana imam problem sa bolom u rukama, najvise u laktovima, podlakticama i sakama, bol je nekako najjaci uvece kad odem na spavanje i najveci mi je problem sto ne znam kako da se namestim. Da li neka od vas ima ovaj problem, sledece nedelje idem kod lekara pa cu ga pitati sta bi to moglo da bude. Nemam problem sa oticanjem zglobova i sakupljanjem vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 25-oj nedelji trudnoce i evo vec nekoliko dana imam problem sa bolom u rukama, najvise u laktovima, podlakticama i sakama, bol je nekako najjaci uvece kad odem na spavanje i najveci mi je problem sto ne znam kako da se namestim. Da li neka od vas ima ovaj problem, sledece nedelje idem kod lekara pa cu ga pitati sta bi to moglo da bude. Nemam problem sa oticanjem zglobova i sakupljanjem vode.

Batuti jel bol u stvari kao osećaj da ti trne? Ako je tako ja sam imala isto takav bol da mali i domali prst na levoj ruci nisam osećala sve do par nedelja posle porođaja. Dr-i to uglavnom prepisuju da bebin položaj priklješti neki nerv. Čak mi je i dr preventivno dala neke tablete (jer nije bila sigurna da li je posledica prikreštenog nerva) ali te tablete nisu imale efekta pa je rekla da prestanem da pijem jer def. je bebin položaj to učinio i da će proči posle porođaja. U svakom slučaju savetujem ti da ovo ipak prijaviš i svom dr na sledećem pregledu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 31 sam nedelji trunoce.

Poslenjih nedelju dana ima problem sa rukama.

Ujutru kad se probudim ruke ( samo sake ) su mi potpuno oduzete tj. utrnute su.

Da li je to normalno ?

Hvala unaped

Pozdrav ;)

i ja imam isti problem, cesto se probudim nocu a da ni ne osecam prste na rukama...Nemam pojma ima li to veze s trudnocom ili sa nekim nedostatkom vitamina????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.