Partusisten

odgovora

Objavljeno

Drago mi je da cujem da postoji mogucnost da se to promeni :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 21.nedelji trusnoce i doktor mi je rekao da mi je beba nisko i propisao mi je Partusisten i Verapamil i strogo mirovanje naredne 3 nedelje ;-(

Zanima me da li neko ima slicno iskustvo i moze li se to promeniti ili cu morati da lezim do kraja trudnoce?

Ja ih pijem vec 11 nedelja, ali zbog jakih kontrakcija i otvaranja grlica...

Ne znam koliko ih pijes na dan, ali ako ih pijes samo preventivno, ako nema kontrakcija i otvaranja, verovatno ce te skinuti sa lekova...

Verovatno ces morati da mirujes, ali ne strogo...

Ja se ne krecem vec 4.meseca dalje od relacije krevet-wc, ali ja pijem 6x1 Partusisten (pila sam 8, ali sam imala velikih problema sa srcem, pa od prosle nedelje pijem opet 6)I preko toga jos 4 Utrogestana vaginalno, ali ja sam otvorena oko 2cm, na zadnjoj kontroli... I jos samo 5 nedelja mi fali do devetog :)

Ako se osecas dobro, nemas krvarenja, bolove i kontrakcije, nemoj da se brines, sve ce biti u redu... A sve vezano za lek mozes uvek da me pitas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada sam u 25.nedelji,bila sam na kontroli i smanjio mi je lekove sa 6 na svakih 8 sati ali i dalje uz mirovanje iako nemam bolove ni kontrakcije,samo mi je rekao da mi je kratak grlic materice..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja pijem Partusisten od početka 6.meseca, jer mi je doktor tokom UZ-a video da mi se stežu mišići :blink: A da to ne bi dovelo do prevremenog porođaja prepisao mi je Part.da pijem, 3 x na dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnjace,

ja sam usla u 6.mesec blizanacke trudnoce i na poslednjem uz, koji je bio pre 3 nedelje, doktorka iz dz mi je rekla da je sve savrseno, da mi je grlic zatvorn i da je duzina 4,7 cm.

Pre par dana sam bila nesto aktivinija u toku dana, malo sam vise setala, mada je bila i velika vrucina, a i radila sam neke laganije poslove po kuci i poslepodne sam pocela da osecam grceve poput menstrualnih. Malo sam se uplasila, posto mi se to desavalo samo na samom pocetku trudnoce, a posto mi je doktorka vec dana uput za savetovaliste u nar.fronta, ja u petak odem da proverim da li je sve ok.

Prvo, cekala sam 3 ipo sata, i na kraju me je primila doktorka onako da ne kazem preko cega... pocela je da koluta ocima, verovatno joj se vise nije radilo.

U svakom slucaju, uradila mi je pregled , uz i ctg, koji je pokazao blagu aktivnost materica. kada sam je pitala jel su to kontrakicej, rekla je da nisu, ali posto je uocena aktivnost, da ce mi dati PREVENTIVNO parusistan +verapamil 4x1 dnevno.

POpila sam od juce 4 tablete i danas sam, osimuzasne drhtavice, znojenja i kocenja ruku i nogu, pocela da osem grozan bol i pritisak u grudnom kosu, uako sam pila i verapamil, koji bi navodno trebalo da ublazi sve negativne simptome partusistena.

Lekarka iz fronta mi uz to nije ni izmerila pritisak, niti uradila bilo kakvu proveru stanja srca i pritiska, niti je htela da pogleda bilo koji od rezultata koje sam ponela.

Danas mi je bilo toliko lose da sam pozvala hitnu, posto nisam mogla da odem do dz, utradili su mi ekg i izmerili pritisak. To je bilo u redu, osim tahilardije, usled leka, a pritisak 110 sa 60.

Odlucila sam da partusisten ne pijem do danjeg, tj.dok se ne konsultujem sa mojom dr iz doma zdravlja.

U medjuvremenu smo suprug i ja nasli na netu da je magnezijum izuzetno dobar za opustanje materica i misica uopste, sto mi do sada niko nije ni pomenuo.

Htedoh ovo da podelim sa vama, ne znam da li neko ima slicna iskustva.

Mozda sam vas malo udavila al' sta mogu...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnjace,

ja sam usla u 6.mesec blizanacke trudnoce i na poslednjem uz, koji je bio pre 3 nedelje, doktorka iz dz mi je rekla da je sve savrseno, da mi je grlic zatvorn i da je duzina 4,7 cm.

Pre par dana sam bila nesto aktivinija u toku dana, malo sam vise setala, mada je bila i velika vrucina, a i radila sam neke laganije poslove po kuci i poslepodne sam pocela da osecam grceve poput menstrualnih. Malo sam se uplasila, posto mi se to desavalo samo na samom pocetku trudnoce, a posto mi je doktorka vec dana uput za savetovaliste u nar.fronta, ja u petak odem da proverim da li je sve ok.

Prvo, cekala sam 3 ipo sata, i na kraju me je primila doktorka onako da ne kazem preko cega... pocela je da koluta ocima, verovatno joj se vise nije radilo.

U svakom slucaju, uradila mi je pregled , uz i ctg, koji je pokazao blagu aktivnost materica. kada sam je pitala jel su to kontrakicej, rekla je da nisu, ali posto je uocena aktivnost, da ce mi dati PREVENTIVNO parusistan +verapamil 4x1 dnevno.

POpila sam od juce 4 tablete i danas sam, osimuzasne drhtavice, znojenja i kocenja ruku i nogu, pocela da osem grozan bol i pritisak u grudnom kosu, uako sam pila i verapamil, koji bi navodno trebalo da ublazi sve negativne simptome partusistena.

Lekarka iz fronta mi uz to nije ni izmerila pritisak, niti uradila bilo kakvu proveru stanja srca i pritiska, niti je htela da pogleda bilo koji od rezultata koje sam ponela.

Danas mi je bilo toliko lose da sam pozvala hitnu, posto nisam mogla da odem do dz, utradili su mi ekg i izmerili pritisak. To je bilo u redu, osim tahilardije, usled leka, a pritisak 110 sa 60.

Odlucila sam da partusisten ne pijem do danjeg, tj.dok se ne konsultujem sa mojom dr iz doma zdravlja.

U medjuvremenu smo suprug i ja nasli na netu da je magnezijum izuzetno dobar za opustanje materica i misica uopste, sto mi do sada niko nije ni pomenuo.

Htedoh ovo da podelim sa vama, ne znam da li neko ima slicna iskustva.

Mozda sam vas malo udavila al' sta mogu...:)

Nije ti bas pametno da na svoju ruku prekidas terapiju.....Blaga tahikardija je sasvim uobicajena tokom upotrebe partusistena,zbog toga se i prepisuje verapamil.A i pregledi koji su ti obavljeni dokazuju da je sve u redu, tako da ti je moj savet da se ne igras svojom trudnocom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije u pitanju tahikardija vec bolovi u grudima i kocenje kicme...

Doktorka koja mi je prepisala terapiju nije ni pogledala ostale rezultate.

Ne zelim da se igram sa svojom trudnocom, niti svojim ydravljem, niti ydravljem svoje dece, i zato ne zelim da pijem tako ozbiljne lekove kao bombonice sa trafike, vec zelim da se posavetujem sa jos nekim lekarom...prvestveno sa svojom doktorkom oz doma zdravlja koja mi trudnocu vodi, i eventualno jos nekim.

Ponekad treba slusati sebe i svoje telo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vece je igranje sa zdravljem NE piti Partusisten, ja imam mitralnu stenozu(suzenje aorte, glavne srcane arterije), pa sam pila Partusisten 4 meseca uz tahikardiju, drhtavice, bolove u grudnom kosu, koji su svi uredno nestali kad sam lek prestala da pijem, a ujedno sam se 2 dana kasnije i porodila... Sacuvao mi je trudnocu, bez Partusistena, moje dete bi se rodilo u 25. nedelji! Ako ti je dr iz NF dala taj lek, sigurno ga nije dala kao bombone, to je lek za odrzavanje trudnoce, blazi od njega je Utrogestan, progesteronski lek... Ocigledno da je smatrala da je Partusisten ipak potrebniji...

Treba slusati svoje telo, ali cim se javljaju menstrualni grcevi i cim je stomak tvrd na dodir, to je kontrakcija... UZ i CTG belezi samo TRENUTNE kontrakcije, a ako belezi aktivnost, to znaci da kontrakcija s vremena na vreme ima... Gde ima kontrakcija ili bilo kakve aktivnosti treba piti lekove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam bila kod nacelnika patologije u narodnog fronta koji me je pregledao i pogledao sve rezultate i rekao da nema potrebe da pijem partusisten, vec samo utrogestan kao i do sada...

Drago mi je da sam se konsultovala sa nekim ko je strucan i sto nisam uzela taj lek zdravo za gotovo, jer ionako mnogi lekari otaljavaju svoj posao...

Sigurna sam da ima situacija u kojima to ne moze da se zaobidje, ali sam dosta citala o tome kako su totkolitici u ostatku sveta odavno prevazidjeni, i da se partusisten i slicni lekovi ovde prepisuju preventivno cak i onda kada to nije ni daleko od neophodnog.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.