Partusisten

odgovora

Objavljeno

Pre neki dan sam imala kontrakcije, osecala sam ih tacno u grlicu materice i jaaaako sam se uplasila. (inace sam 19, sad vec 20 nedelja) Sutradan sam otisla kod doktora i rekao mi je da nije nista strasno, grlic mi je ok, ali mi je dao partusisten da pijem, po pola tablete na 6 sati. Bila sam jako tuzna sto moram da pijem to, ali sam na kraju pocela. Jel ima neka mamia iskustva sa ovim lekom, jel opasan i jel istina da ne sme da se pije kalcijum uz njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam imala te kontrakcije bas oko grlica materice, ali su bile bezbolne i nisu se redovno nastavljale, pa mi nisu nista dali jer i ovako vec pijem Gynipral

Nisam cula ovo za kalcijum....mislim da smes, ali bolje da odgovore upuceniji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav

ja trenutno pijem Gynipral, a to je isto kao Partusisten i jos brdo vitamina i minerala sto u tabletama sto u vidu sirupa, naravno doktorica mi je sve uredno propisala, tako da mislim da nema nikakve veze.

Uzimaj samo u razlicitim terminima.......nemoj skupa radi zeludca, uvijek pojedi nesto prije uzimanja bilo koje tablete i ne brigaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sad pijem Partusisten i ovo mi je prvi put. Mislim da ga trudnice dosta cesto piju i da nema nikakvih posledica po bebu. Nisi navela da li si uz njega dobila i Verapamil, obicno idu u paru. Partusisten izaziva aritmiju, drhtavicu, pa je potrebno nesto da ti umiri srce, ja sam cak imala jedne noci toliko jaku aritmiju da sam imala i blago gusenje i mucninu pa mi je dr smanjila sa 4 na 3 dnevno. Dobila sam ga preventivno jer mi je beba jezivo nisko pa bi pojava kontrakcija dovela do prevremenog porodjaja.

Toliko ja znam o tome :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Ginipral ume da napravi arimtiju. I ja am ga pila u 8-om mesecu ali samo 6 dana. Hvala Bogu, sve je bilo ok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prepisao mi je doktor i verapamil, ali mi je rekao da probam bez njega prvi put pa da vidim reakciju, ja srecom nisam imala nikakve drhtavice ni aritmije, pa pijem samo partusisten. idem na pregles za 10 dana 'a cu da vidim sta ce da mi kaze doktor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prepisao mi je doktor i verapamil, ali mi je rekao da probam bez njega prvi put pa da vidim reakciju, ja srecom nisam imala nikakve drhtavice ni aritmije, pa pijem samo partusisten. idem na pregles za 10 dana 'a cu da vidim sta ce da mi kaze doktor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ga pijem 8x1..na 3h.... Opusti se...ta tvoja doza je preventivna. A pijem ga evo od 3.meseca a sad ulazim u 9-ti...

Verapamil nisam pila jer nemam nikakvih simptoma, ali ga je dobro imati uz sebe ako ti se desi da dobiješ aritmiju, da ga popiješ... Što se drhtavice ruku tiče, one se smire...to bude samo u početku. Nije mi rečeno sa čim ne smem da ga pijem, kuma mi je farmaceut,ni ona mi ništa nije spomenula..tako da ga pijem kad mi sat zazvoni pa tako na svaka 3 sata ;)

U prošloj trudnoći sam probala Ginipral jer nije bilo Partusistena i uopšte mi nije odgovarao, baš mi je stvarao tegobe...

Uživaj u trudnoći!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala rizicnu trudnocu pa sam maltene do kraja pila Partusisten a uz to i Verapamil, mislim da bi trebala i to da uzmes jer smiruje kako tvoje srce tako i srcane udare bebe, naravno uz savet lekara. Takodje sam se tripovala hoce li uticati na plod ali hvala bogu sve je u redu!

as1cERy-Sf-0010ODU4ODM4amR8MDZkfER1c2Egb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Partusisten preventivno...e od toga mi je zlo.Sada ga daju i sakom i kapom.Meni je prvo dr u 3.mesecu rekao zbog krvarenja da ga pijem preventivno-rekla sam da ne mogu jer imam aritmiju.Onda u 7-8 mesecu opet neke dr na vma.Objasnih ja opet kako mi srce lupa i bez njega.I dogurah do 39+2 bez i jednog partusistena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li dobijate partusisten na recept ili ga same kupujete? Pitam zato sto je meni moj cenjeni greskom izabrani lekar rekao kako "on nece da mi ispise recept jer tog leka nema cesto u apoteci, nego da ja prvo vidim u apoteci da li ga ima (to znaci da svaki dan idem do apoteke, sa serklazom i kontrakcijama, jer telefonom ne daju info) i da onda kad ga bude bilo dodjem da on ispise recept", jer ako ispise recept, aja lek ne nadjem, recept propada, a neko drugi ne dobija recept zbog tzv. racionalizacije...pa sta sam ja - pokusni kunic?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pila sam Ginipral (Pertusisten) i Verapamil pre i nakon operacije u petom mesecu, pa kroz čitav šesti... Jedne tabletice su bele, a druge žute, ali imala sam konstantne strahove i košmare da ih ne zamenim slučajno, pa popijem jednu u vreme kad trebam onu drugu!!! Opasne su svaka zasebno, i mogu da ubiju, ali u kombinaciji su spas ako krenu kontrakcije kad im vreme nije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao drage ja pijem partusistem od 6 tog meseca i pijem ga samog tako da sam malo otupela od njega :blink: imala sam otkucaje 106 i tresla se ko prut ali proslo me je pijem ga na svaka 4 sata i posto mi je termin 7 ili 10 oktobar picu ga do prvog.ja sam cula da se on pije do 37 nedelje i kad se prestane da moze da krene porodjaj.jer neko cuo tako nesto?pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzz :D:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao drage ja pijem partusistem od 6 tog meseca i pijem ga samog tako da sam malo otupela od njega :blink: imala sam otkucaje 106 i tresla se ko prut ali proslo me je pijem ga na svaka 4 sata i posto mi je termin 7 ili 10 oktobar picu ga do prvog.ja sam cula da se on pije do 37 nedelje i kad se prestane da moze da krene porodjaj.jer neko cuo tako nesto?pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzz :D:rolleyes:

Znam kako ti je, ponekad nocima nisam mogla da spavam kojim tempom mi je srce lupalo, a i treskavice sam dobre imala, ludela sam :angry: Ali to je bilo samo za nase dobro, pa se moze izdrzati ;) Pijes li uz to i Verapamil?

Sve si dobro cula :) , ja sam prestala da ga pijem kada sam usla u 37.nedelju (subota) a porodila se u utorak, 12 dana pre termina :rolleyes: Imam preslatku malu devojcicu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao drage ja pijem partusistem od 6 tog meseca i pijem ga samog tako da sam malo otupela od njega :blink: imala sam otkucaje 106 i tresla se ko prut ali proslo me je pijem ga na svaka 4 sata i posto mi je termin 7 ili 10 oktobar picu ga do prvog.ja sam cula da se on pije do 37 nedelje i kad se prestane da moze da krene porodjaj.jer neko cuo tako nesto?pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzz :D:rolleyes:

Ja sam partusustem pila od 4 meseca do tada utrogestan, pila sam ga na 3 sata najaca doza uzas, e prestala sam da ga pijem 31.12 uvece, i tacno nakon 24 sata sam se porodila ( stim sto sam ja jos u 7 mesecu bila otvorena 4 santimetra), a termin mi je bio 24 januar, i moja devojka je poranila 24 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao slatkis mali :D ja nisam dobila nista pored da pijem pa mi je bilo stasno na pocetku ali sad mi se organizam navikao :blink: zanima me zasto hoce do kraja bukvalno dok ne udjem u bolnicu da ga pijem .nisam za sad otvorena i vec ne znam nista tremaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao slatkis mali :D ja nisam dobila nista pored da pijem pa mi je bilo stasno na pocetku ali sad mi se organizam navikao :blink: zanima me zasto hoce do kraja bukvalno dok ne udjem u bolnicu da ga pijem .nisam za sad otvorena i vec ne znam nista tremaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :lol:

Ja mislim da se sve te tabletice piju do punih 37. nedelja, da posle toga ne bi valjalo da se piju zbog porodjaja..imaju jednu gadnu manu sve one da ''zatvaraju'' ženu, te upravo zbog toga ih preporučuju do navršenih 37 nedelja..ja inače pijem gynipral, 3 puta po pola tabletice dnevno, sledeće nedelje konačno prestajem sa njima.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izgleda nam je isti termin :D ja do prvog ili 3 oktobra pijem lekkkkkkkk piiiiiii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izgleda nam je isti termin :D ja do prvog ili 3 oktobra pijem lekkkkkkkk piiiiiii.

Tu smo..meni je termin 10. oktobar :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni :) :) :D :D :D :D :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poklanjam punu kutiju partusistena :) Ja nisam stigla da je nacnem jer sam imala zalihe sve do 37.nedelje kad sam i prestala da ga pijem. Javite mi se na pp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da se sve te tabletice piju do punih 37. nedelja, da posle toga ne bi valjalo da se piju zbog porodjaja..imaju jednu gadnu manu sve one da ''zatvaraju'' ženu, te upravo zbog toga ih preporučuju do navršenih 37 nedelja..ja inače pijem gynipral, 3 puta po pola tabletice dnevno, sledeće nedelje konačno prestajem sa njima.. :lol:

ja sam pila do 36 nedelje, posle 4 dana su mi krenule kontrakcije ispod 10 minuta, ali se nisam otvarala... 3 dana sam imala kontrakcije cak na 6 minuta, ali nista ( isla sam 2 puta dnevno u porodiliste i svaki put me vracali kuci). treci dan uvece ja se spakujem jer su pocele da mi dolaze kontrakcije na 2 minuta, kad sam stigla u bolnicu bila sam otvorena vec 6cm!!! i porodila sam se za 2 sata! :rolleyes: to je kod mene bila rigidnost ( ucila sam na pripremama) ali mislim da je to bilo sve od partusistema, jer mi je grlic vec bio slab, pa mi je cudno sto sam se toliko dugo otvarala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se otvarala 3 dana, sve polako svako vece po par sati i porodila se u roku od odmah :) eto, partusisten mi nije skodio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 21.nedelji trusnoce i doktor mi je rekao da mi je beba nisko i propisao mi je Partusisten i Verapamil i strogo mirovanje naredne 3 nedelje ;-(

Zanima me da li neko ima slicno iskustvo i moze li se to promeniti ili cu morati da lezim do kraja trudnoce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 21.nedelji trusnoce i doktor mi je rekao da mi je beba nisko i propisao mi je Partusisten i Verapamil i strogo mirovanje naredne 3 nedelje ;-(

Zanima me da li neko ima slicno iskustvo i moze li se to promeniti ili cu morati da lezim do kraja trudnoce?

Moja drugarica je pila Partusisten i nosila je bebca nisko ali se u toku trudnoće "podigla" i sve je bilo ok, čak ni Partiusisten nije morala da pije do kraja trudnoće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.