Bolovi, grčevi, zatezanje stomaka


odgovora

Objavljeno

Pozdrav svima. Interesuje me da li je neko od Vas imao problema sa bolovima u stomaku. (ne u donjem dijelu) Ali nije konstantna bol, već tupa bol. I to osjećam kao neko probadanje ili žiganje po stomaku. Ako je neko osjetio tako nešto, voljela bih da mi kaže zna li šta je u pitanju.... :-D

Da...zaboravila sam Vam napisati da sam inače sedmi mjesec ili 32 nedelja trudnoće...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cesto osecam bol izmedju nogu,oko prepona a ponekad i grc u donjem delu stomaka.Inace beba je jako nisko,ne znam da li to ima neke veze.Jel se neko osecao ovako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cesto osecam bol izmedju nogu,oko prepona a ponekad i grc u donjem delu stomaka.Inace beba je jako nisko,ne znam da li to ima neke veze.Jel se neko osecao ovako?

Da,verovatno te pritiska jako nisko na grlic pa zbog toga osecas tako tupe bolove bukvalno na vagini.I kod mene je tako.Ja sam u pocetku mislila da nisu mokracni kanali ili sl,ali mi je dr.objasnio da je to jer je beba jako nisko plus sto imam kontrakcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( zdravo drage trudnice,u 26 sam nedelji trudnoce i vec mi je malopotesko sa stomakom,vise puta kada se pokusam namestiti bilo to u lezeci ili sedeci polozaj dobijem neke bolove u donjem delu stomaka,bol je slican kao kada treba da dobijem menstruaciju,i nekada iz cista mira imam te bolove ali ne strasne :( pa me zanima dali ste i vi prolazile kroz to???pozdrav svim buducim majkam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno se samo rastezu misici stomaka, taj bol ima veliki broj trudnica, ali za svaki slucaj naglasi to svom doktoru sledeci put kada odes na kontrolu... Ono sto je jako vazno je da stomak nije tvrd na dodir jer to moze da ukaze na kontrakcije materice, jer je i taj bol slican menstrualnmom, ali naravno mnogo veca verovatnoca je da je u pitanju sirenje stomaka. Pozdrav i uzivaj u trudnoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam da neke zene pisu da ginipral ne sme da se koristi u devetom mesecu. Ja ga pijem iako imam jos 2 nedelje do termina. Dok sam lezala na odeljenju u osmom mesecu, pile su ga zene do dana porodjaja. Nekada ginipral daju i kada krene porodjaj jer kazu da onda dolazi do bolje prokrvljenosti majke i bebe. I cula sam kada babice kazu da ako porodjaj krene, ni milion giniprla ga ne moze zaustaviti. |Tako da je moj savet da nista ne radite na svoju ruku. Ovo pisem na osnovu onoga sto sma cula da govore lekari i babice na odeljenju, nisam strucno lice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej drage,interesuju me vasa iskustva,imate li nizu matericu,da li vam se javljaju bolovi stidne kosti,bolovi malo ispod stomaka?Danas sam bila na pregledu,rec mi nije rekla,ama bas nista,glupaca m je samo dala detalje sa ultrazvuka.15 nedelja +4 dana,ove veceri,spopase me bolovi stidne kosti i malo ispod stomaka,a o krstima da i ne pricam...

VASA TRUDNOCA???

HVALAAA :* :blink::rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej drage,interesuju me vasa iskustva,imate li nizu matericu,da li vam se javljaju bolovi stidne kosti,bolovi malo ispod stomaka?Danas sam bila na pregledu,rec mi nije rekla,ama bas nista,glupaca m je samo dala detalje sa ultrazvuka.15 nedelja +4 dana,ove veceri,spopase me bolovi stidne kosti i malo ispod stomaka,a o krstima da i ne pricam...

VASA TRUDNOCA???

HVALAAA :* :blink::rolleyes::rolleyes:

Draga imas jako puno tema ovde o bolovima u stomaku, ispod stomaka itd, pa mozes tamo naci slicna iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga imas jako puno tema ovde o bolovima u stomaku, ispod stomaka itd, pa mozes tamo naci slicna iskustva.

Hvala :) ono u letu udjem,uvek neka zurba oko neceg,kasnije procitam savete,nisam se ni trudila naci,zapravo,jesam,ali malo nesto,ko normalno je,sada vidim da mi je to sinoc bio vec umor.....

Hvala ti :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od pre mesec dana osecam povremeno zatezanje stomaka a od pre dve nedelje sve cesce,

pri cemu mi se donji deo stomaka jako stvrdne i prosto tada kao da imam jak pritisak na besiku. Nemam nekih vecih bolova sem kada menjam polozaj u krevetu, a u krevetu sam stalno. Juce sam zvala da zakazem pregled, medjutim doktorka ide na odmor do 10.01. pa sam se cula sa njom pri cemu mi je uvela terapiju gynipral na 6h po pola tablete, verapamil kada je puls veci od 100/min., utrogestan na 12h po 2 (do sada sam pila 3X2) i bromazepam 1.5mg tri puta dnevno. Ja sam sama uvela magnezijum sumece dva puta dnevno kao i strogo mirovanje. Sada se samo nadam da ce biti dobro.

Svim trudnicama zelim da im sto lakse protekne trudnoca i srecno se zavrsi (sto i sebi zelim), da budu srecne sa svojom porodicom a onima koje su vec postale mame da budu srecne kao i njihova porodica i da uzivaju sa svojim malisanima!

SVE NAJBOLJE U NOVOJ I SVIM NAREDNIM GODINAMA od cetverca :unsure::rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena777,i tebi zelimo da ti se u 2012. ostvari najveca zelja!!!!

To su kontrakcije,a posto si dobro pokrivena terapijom,a uz to i mirujes ne bi trebalo da bude problema..ja sam ih imala u sve tri trudnoce od pocetka do kraja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko odgovor ... da li bolovi u krstima u vidu slabih kontrakcija u 1. trimestru mogu da budu opasni. U prve dvije trudnoce me bolio stomak ali nisam imala kontrakcije, ovo su bas kontrakcije, bude ih 5-6 i onda prestanu... da li je to normalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko odgovor ... da li bolovi u krstima u vidu slabih kontrakcija u 1. trimestru mogu da budu opasni. U prve dvije trudnoce me bolio stomak ali nisam imala kontrakcije, ovo su bas kontrakcije, bude ih 5-6 i onda prestanu... da li je to normalno?

Iskreno, nisam čula da su bolovi u krstima uticali na bebu... Ja bih to pre prepisala jačim fizičkim aktivnostima ovih dana ili čak i posledica "golih" leđa-promaja ili tako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, nisam čula da su bolovi u krstima uticali na bebu... Ja bih to pre prepisala jačim fizičkim aktivnostima ovih dana ili čak i posledica "golih" leđa-promaja ili tako nešto.

Hvala na odgovoru ... sve nesto kontam valjda nisu kontrakcije koje bi mogle biti opasne, tako me bolilo par sati pred prosli porod pa zato pitam. 5. imam pregled pa cu vidjeti sa doktoricom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U medjuvremenu umotaj krsta u vuneni šal ili džemper a super bi bilo da ti se malo blago izmasira taj deo leđa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U medjuvremenu umotaj krsta u vuneni šal ili džemper a super bi bilo da ti se malo blago izmasira taj deo leđa.

Topla kupka bi mi pomogla ... definitivno :D

U svakom slucaju, masaža zvuči odlično tako da ne bi bilo loše da večeras MM angažujem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da naziv teme i treba da bude zatezanje stomaka jer sam ja osecala zatezanje a nisam znala da su to kontrakcije. Ok je sto je bar to ostalo u naslovu teme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od pre mesec dana osecam povremeno zatezanje stomaka a od pre dve nedelje sve cesce,

pri cemu mi se donji deo stomaka jako stvrdne i prosto tada kao da imam jak pritisak na besiku. Nemam nekih vecih bolova sem kada menjam polozaj u krevetu, a u krevetu sam stalno. Juce sam zvala da zakazem pregled, medjutim doktorka ide na odmor do 10.01. pa sam se cula sa njom pri cemu mi je uvela terapiju gynipral na 6h po pola tablete, verapamil kada je puls veci od 100/min., utrogestan na 12h po 2 (do sada sam pila 3X2) i bromazepam 1.5mg tri puta dnevno. Ja sam sama uvela magnezijum sumece dva puta dnevno kao i strogo mirovanje. Sada se samo nadam da ce biti dobro.

Svim trudnicama zelim da im sto lakse protekne trudnoca i srecno se zavrsi (sto i sebi zelim), da budu srecne sa svojom porodicom a onima koje su vec postale mame da budu srecne kao i njihova porodica i da uzivaju sa svojim malisanima!

SVE NAJBOLJE U NOVOJ I SVIM NAREDNIM GODINAMA od cetverca :unsure::rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Da, to su kontrakcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada sam dvadeseta nedelja i bas me boli stomak nisko i bol se siri u prepone. Kada ustajem iz kreveta i kada hodam prosto moram da se drzim za donji deo stomaka (kao da mi tada bude malo lakse,mada znam da sa to umislila jer bi mi bilo isto drzala se za stomak ili ne). Nadam se da je to normalno jer se siri materica. Imam i povremene kontrakcije ali pijem terapiju za to i nadam se da bol nije posledica kontrakcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada sam dvadeseta nedelja i bas me boli stomak nisko i bol se siri u prepone. Kada ustajem iz kreveta i kada hodam prosto moram da se drzim za donji deo stomaka (kao da mi tada bude malo lakse,mada znam da sa to umislila jer bi mi bilo isto drzala se za stomak ili ne). Nadam se da je to normalno jer se siri materica. Imam i povremene kontrakcije ali pijem terapiju za to i nadam se da bol nije posledica kontrakcija.

Meni se to javilo u 8 mesecu (ako se dobro sećam) i nisam mogla da hodam duže od 10ak metara ali imajući u vidu da nosiš trojke nije isključeno da se kod tebe to javi nešto ranije.

Nešto smo pisali i na ovoj temi Bolovi, grcevi i zatezanje stomaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

caoo,, evo ja sam nova na forumu u 4 sam mjesecu trudnoce tacnije 17 sedmici,, i imam manje bolove u stomaku gornjem djelu,, da li je to normalno u trudnoci,, i da li jos neko ima take bolove,,poz za sve buduce mame,, :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

caoo,, evo ja sam nova na forumu u 4 sam mjesecu trudnoce tacnije 17 sedmici,, i imam manje bolove u stomaku gornjem djelu,, da li je to normalno u trudnoci,, i da li jos neko ima take bolove,,poz za sve buduce mame,, :rolleyes:

Svaki bol u trudnoći može da se oktarakteriše kao normalan ali UVEK napomenuti ginekologu koji vodi trudnoću o tome jer su oni najbolje upućeni u istoriju trudnoće. Iskreno, nova si članica Sanci, pa nisam upućena da li se nekada pre imala neke tegobe i kakve. Nemoj da se brineš sve to zna da bude normalno ali ipak obavesti i dr na prvom sledećem pregledu. ;)

Pozdrav i sve najbolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

caoo,, evo ja sam nova na forumu u 4 sam mjesecu trudnoce tacnije 17 sedmici,, i imam manje bolove u stomaku gornjem djelu,, da li je to normalno u trudnoci,, i da li jos neko ima take bolove,,poz za sve buduce mame,, :rolleyes:

sanci, ja sam u 27 nedelji trudnoce, i prvi pust sam osetila bolove negde oko 15 nedelje, ali uvek u donjem delu stomaka, obavezno pomeni lekaru jer sam ja tada dobila kontrakcije pa sam primila inekciju progesterona (valjda se tako zove ne secam se) i nakon toga morala bas da mirujem, i od tada kada god odem na pregled stalno sam u nekim kontrakcijama, mada za bol u gornjem delu stomaka prvi put cujem,

nemoj da se uplasis samo ti kazem za moje iskustvo,

sve ce biti u redu :)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage,sinoc su me jako bolila ledja imam osjecaj da su bubrezi,nisam se nikako mogla namjestiti,inace sam 6 mjesec..Da li ste imale tih problema?Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мене већ 5-6 дана заболи стомак на секунду- две и престане, то се деси два- три пута дневно, не знам да ли је то нормално и да ли треба да одмах да идем код доктора, неки пут ме као пресече само у доњем делу стомака а неки пут осећам као да је упала мишића у питању.

Uh...ne znam šta da ti kažem s obzirom na okolnosti tvoje trudnoće...ja bih bar pozvala dr. i pitala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.