Bolovi, grčevi, zatezanje stomaka


odgovora

Objavljeno

Da li je normalno da imam jače menstruacione bolove i da su mi se obe noge oduzele do koljena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uff Nani, ne znam. Nadam se da ce ti se uskoro javiti nekoko zna. Iskreno se nadam da nije nista strasno.

Ma boli me kao menstruacioni bol koji udara u desnu nogu, inace sem tog bola bukvalno ne osjecam noge sem kao da trnci kroz njih prolaze, sva se nesto tresem i imam neki grc u zeludcu i nagon za povracanjem ali nije ona trudnicka muka nego isti onaj nagon koji imam kada dobijem migrenu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li merila pritisak?

Nemam mjerac

Znalo me je u drugoj trudnoci na ovaj fazon boliti ali nikada ovako jako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oboje djece spavaju a trenutno sam sama kod kuce .... sacekacu do sutra .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani i meni je tako bilo u pocetku trudnoce i to bas kad sam kao trebala da dobijem, da sam se posle zacudila kad nisam dobila, tj saznala da sam trudna, posto su simptomi bili katastrofa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i meni je u drugoj trudnoći ali ovo BAŠ boli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani, sta se desava ? Kako si ?

Sada se malo smirilo, ne boli toliko, sinoc kada su mi se pojavili bolovi u krstima pokusala sam da legnem i opustim se malo i popustilo je. Ono je bilo katastrofa kako je bolilo ta dva sata ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada se malo smirilo, ne boli toliko, sinoc kada su mi se pojavili bolovi u krstima pokusala sam da legnem i opustim se malo i popustilo je. Ono je bilo katastrofa kako je bolilo ta dva sata ....

Onda kad krene, lezi i opusti se koliko možeš... A jesi išla na UZ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda kad krene, lezi i opusti se koliko možeš... A jesi išla na UZ?

Jesam UZ je OK sem sto mi materica "nije dovoljno čvrsta" - šta god to značilo i što sam malo krvarila jedan dan. Sve ostalo djeluje OK.

Ma nešto kontam obe trudnoce su mi bile komlikovane, zašto bi sada bilo drugacije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam UZ je OK sem sto mi materica "nije dovoljno čvrsta" - šta god to značilo i što sam malo krvarila jedan dan. Sve ostalo djeluje OK.

Ma nešto kontam obe trudnoce su mi bile komlikovane, zašto bi sada bilo drugacije ;)

Onda se čuvaj bolova (meni je rečeno da su to kontrakcije), ako treba preleži svako malo po dva sata... ;) Evo prilike da muž sve radi... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ha ha ... odmaranje svaka dva sata meni djeluje kao nemoguca misija :lol: ... potrudicu se mada sumnjam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ha ha ... odmaranje svaka dva sata meni djeluje kao nemoguca misija :lol: ... potrudicu se mada sumnjam

Ma nemoj da ti dođem tamo, pa da ležimo zajedno... ;)

Važno je da ćeš da se čuvaš... Ne možeš ni da provedeš u horizontali 9 meseci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li postoji tema, ali sam je otvorila kako bih pomogla trudnicama da prepoznaju simptome zbog kojih se treba obratiti lekaru.

Poceo je da me zateze stomak (kao da imam staznik preko stomaka) i da me bole ledja u cetvrtak pre podne na poslu, da bi se to nastavilo i preko noci. Inace, sve se to desava u 32. nedelji. U petak sam otisla kod lekara da bi on pregledom ustanovio da sam dobila kontrakcije. Vikao je na mene kako sam trebala da dodjem ranije i kako sam mogla da se porodim tokom noci. Moj vam je savat da se javite lekaru cak i zbog obicne glavobolje, jer sam shvatila da svaki bol u trudnoci nosi i neki potencijalni rizik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da je neka hirurška intervencija u pitanju...'zatezanje stomaka' ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da je neka hirurška intervencija u pitanju...'zatezanje stomaka' ;)

;) hahaha. Znala sam da ce se neka "upecati".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam osećala to zatezanje stomaka još od 5.meseca i zato sam počela da pijem Partusisten. Nikakve bolove, niti šta, sem tog zatezanja nisam osećala, ali to su bile kontrakcije i Dr mi prepiše ovaj lek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam zatezanje stomaka osetila jos od 4. meseca, ali bez ikakvih bolova i zalila se na svakoj kontroli kod lekara ali posto je grlic zatvoren, cvrst i 38mm dug dala mi je magnezijum da bi se misici opustili, i tako to ide do sada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da,i magnezijum sam pila, eto to sam zaboravila da napomenem...

Miva, jel su dali tebi nešto da piješ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da,i magnezijum sam pila, eto to sam zaboravila da napomenem...

Miva, jel su dali tebi nešto da piješ?

Ginipral. Lekar je rekao da imam kontrakcije. sada sam na strogom mirovanju i i dalje pijem ginipral.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocele su da me bole prepone pre neki dan. Nekad manje nekad vise. Da li to znaci da se porodjaj blizi? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocele su da me bole prepone pre neki dan. Nekad manje nekad vise. Da li to znaci da se porodjaj blizi? :unsure:

Da, da spremaj se... :) Za nekih mesec dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da spremaj se... :) Za nekih mesec dana...

Hahahahaha, mislim da ce pre. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ova tema moze da se promeni u "kontrakcije u trudnoci" ili sl.

I prvu i drugu trudnocu imam kontrakcije jos od cetvrtog meseca.Pijem ginipral na 6 sati,ali izgleda cu morati na cetri,jer kako dani prolaze mene stomak boli sve jace.

Miva i ja sam tako u prvoj trudnoci osecala zatezanje stomaka tacnije kao da me uhvati grc u stomaku.Sada vise osecam bolove i materica se stegne kao kamen.

Sada se mnogo vise bojim jer podizem Janu i aktivnija sam,nemam bas vremena da leskarim,bojim se da se ne otvorim itd.Za sada mi je grlic zatvoren.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ova tema moze da se promeni u "kontrakcije u trudnoci" ili sl.

I prvu i drugu trudnocu imam kontrakcije jos od cetvrtog meseca.Pijem ginipral na 6 sati,ali izgleda cu morati na cetri,jer kako dani prolaze mene stomak boli sve jace.

Miva i ja sam tako u prvoj trudnoci osecala zatezanje stomaka tacnije kao da me uhvati grc u stomaku.Sada vise osecam bolove i materica se stegne kao kamen.

Sada se mnogo vise bojim jer podizem Janu i aktivnija sam,nemam bas vremena da leskarim,bojim se da se ne otvorim itd.Za sada mi je grlic zatvoren.

Izmenjen naslov ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima. Interesuje me da li je neko od Vas imao problema sa bolovima u stomaku. (ne u donjem dijelu) Ali nije konstantna bol, već tupa bol. I to osjećam kao neko probadanje ili žiganje po stomaku. Ako je neko osjetio tako nešto, voljela bih da mi kaže zna li šta je u pitanju.... :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.