Bolovi, grčevi, zatezanje stomaka


odgovora

Objavljeno

Odmakla trudnoca u pitanju?Vjerovatno se bebe nezgodno namjestila... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje jedno pitanje,posto mi je ovo prva trudnoca.

Da li je normalno da imam velike boleve u preponama,da nekad cak ne mogu da hodam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

usla sam u sesti mesec pre nedelju dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je u prosljoj trudnoci to bio problem ali negde je pocelo u 8 mesecu jer me beba stalno gurala u to rebro pa je cak ostalo i iskrivljeno i bolelo me bas dugo posle porodjaja..ali sad je malo prerano za to kod tebe..mozda da ipak odes do lekara..sta je sigurno sigurno je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

usla sam u sesti mesec pre nedelju dana

Onda pitaj lekara sta je u pitanju. Sto kaze Lilika, i meni se taj "problem" javio negde od 8. meseca. I to kraj 8.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daaaa, posebno na pocetku trudnoce a kasnije hoce da se javi od tezine. Ja sam cak imala problema i sa hodanjem da da ne pominjem ustajanje iz kreveta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da draga moze sve da te boli a i ne mora sve zavisi koliko si bila pre trudnoce aktivna

meni je I trudnoca bila ekstra a u II ..do podneva mrzim sebe od podneva celi svet :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da draga moze sve da te boli a i ne mora sve zavisi koliko si bila pre trudnoce aktivna

meni je I trudnoca bila ekstra a u II ..do podneva mrzim sebe od podneva celi svet :wacko:

zasto je svaka druga trudnoca tako ,,dosadna,,?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

*sve vec znas nista ti nije novo zanimljivo

*vec imas dete, obaveze + stomak pored svega toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E tako kada mi kazete nemam zelju da prezivljavam drugu trudnocu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vala..ubiše me prepone ovih dana na mestu..prosto imama osećaj da će mi beba ispasti :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E vala i mene, jos se sve nesto plasim da ovoj bebi glavu ne prignjecim (ma gdje li joj je ta glava). Drzim jastuk izmedju nogu kada lezim, da se beba ne rodi sa presovanom glavicom :o a i to sam vidjela da u Americi preporucuju ljekari svakoj trudnici, ovi nasi ne misle na to.

Jos malo pa da vidimo kakva ce da ispadne ova beba moja.

Ma bice to zgodan momak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dabo, i meni su ovde preporucivali da ponekad odmaram (kada legnem da stavim malo tvrdji jastuk izmedju nogu) ali su naveli da to tako radim ne zbog bebe nego zbog boljeg odmaranja. Iskreno samo par puta sam primenila tako nesto, i priznajem prijalo mi je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzim jastuk izmedju nogu kada lezim, da se beba ne rodi sa presovanom glavicom :o a i to sam vidjela da u Americi preporucuju ljekari svakoj trudnici, ovi nasi ne misle na to.

Ma nije ti to Dabo zbog glavice preporucivano, nece bebi biti nista od tvog polozaja spavanja! :)

Ja sam tako spavala od kad sam uzela onaj jastuk za trudnice- jedan kraj izmedju nogu, drugi ispred mene. Nista mi drugo nije pomagalo jer inace spavam na stomaku i ovo je jedini priblizno slican polozaj bio (kad zagrlim jastuk). Jastuk izmedju nogu (sto Ana rece) je za smanjenja pritiska na donji deo kicme i njegovo izvijanje (drzi kicmu u pravoj liniji) i extra je posebno u poslednjem tromesecju.

A cisto informativno trudnicama se preporucuje da spavaju na levom boku (zbog smanjenja pritiska na jetru koja je sa desne strane) i sa nogama povijenim u kolenima. Takodje kome odgovara moze i jastuk ispod stomaka (onaj sto se blago penje) da ga malo odigne i jedan izmedju nogu, vec rekoh zasto. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sutra ulazim u 9 mesec i takav bol ispod rebara sa desne strane mi se javio pre 10-tak dana. Na ultrazvuku je lekar utvrdio da je beba okrenuta glavom na dole a nozicama verovatno upire bas u taj deo tj. u rebra. Izuzetno je neprijatan cak i bolan osecaj kada sedim na stolici, anesto manje kad sednem u fotelju.... Sad kad vidim da i druge trudnice imaju takve poteskoce-malo mi lakse! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sutra ulazim u 9 mesec i takav bol ispod rebara sa desne strane mi se javio pre 10-tak dana. Na ultrazvuku je lekar utvrdio da je beba okrenuta glavom na dole a nozicama verovatno upire bas u taj deo tj. u rebra. Izuzetno je neprijatan cak i bolan osecaj kada sedim na stolici, anesto manje kad sednem u fotelju.... Sad kad vidim da i druge trudnice imaju takve poteskoce-malo mi lakse! :D

I meni je je to upiranje postalo nocna mora. Narocito uvece. Moram da se izvijem unazad da bi izdrzala bol i to i u rebra i u kuk. Pitala sam ljekara savija li ova beba noge u koljena, sta mi radi. Sve je kaze ok, Savija noge, u rebra udara guzom ili ledjima , kako kad, a dolje glavicom. a sa lijeve strane nogama i rukama, i kada ga god pogledamo na ultrazvuk, on drzi se rukicama za stopala. Bolje receno atleta vjezba kako da sto jace udari :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemoj da se brines,to je skroz normalno,siris se u kukovima i telo ti se polako priprema,mene su prepone konstantno bolele,trebalo mi je po vise minuta da ustanem iz lezeceg polozaja,i pitas se da li ce to nekad prestati,a kad se porodis,bukvalno sve to nestane preko noci,da neverujes,pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pored prepona, mene jako boli sam ulaz dole..sinoć sam imala osećaj kao da mi neko noževe zabija..potrajalo par minuta, a za to vreme nisam mogla bukvalno da se maknem..iako mi je ovo druga trudnoća, nemam iskustva o tome..da li se nekoj od vas nešto slično dešava? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

povremeno imam bolove u ledjima, karlici, ali sve na kratko..najteže je naći udoban položaj za spavanje :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam izbezumljena. Od srede su mi krenuli jaki bolovi u donjem stomaku (kao pred bolnu menstruaciju) i kicma nisko, izmedju repnog i slabinskog dela. ‚Kad pocne da boli ja ne mogu ni da stojim ni da hodam. Bol se ne smiri dok ne legnem i to na stranu, nikako na ledja.

Htela sam da ne panicim jer kad mi se to prvi put desilo (pre dvenedelje) odoh do lekara, tamo konstatuju da mi je grlic materice dobar ali da mi je povecan tonus materice. Preporuka - lezanje i odmor.

Od srede mi krenu opet takvi bolovi. Cini mi se da su sada jos i jaci. Ja kao da ne panicim - rastu bebe, raste materica, veliki je pritisak na donji stomak i na kicmu... Ali boli... Ne mozes da ne panicis.

Nisam isla kod lekara do danas da ne pomisle da sam histericna panicarka. Koja budala! To sam ja.

Od jutros - bolovi jaci i cesci. Ne mogu da izdrzim BUKVALNO ni pet minuta na nogama a da bolovi ne krenu. Kad krenu, ja se uspanicim i placem. Morala sam da odem kod lekara.

Grlic materice je u dobrom stanju ali mi je stomak jako tvrd (kontrahovana materica). Dr kaze da je to reaktivno - posto bebe sada brzo rastu i treba im prostor (koji ne postoji) vrse pritisak na matericu. Ona se na taj pritisak, reaktivno, kao odgovor, kontrahuje. (Cista fizika - zakon akcije i reakcije) Rekao mi je da pocnem vaginalno da koristim po 2 tablete Utrogestana na 8 sati. Utrogestan opusta matericu.

Da li je jos neka medju vama imala slicna iskustva? Sta su vama lekari rekli i preporucili? Jeste li koristile Utrogestan o uvako odmakloj trudnoci? Ja sam ga vec koristila u prvom tromesecju zbog blagog krvarenja i grceva. Ali sada, u 25. nedelji???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ga koristila vaginalno 1x dnevno do 5 dana pred porodjaj...slobodno ne moze da ti steti...

Drago mi je da je sve u redu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj MB, jedino sto mogu da ti kazem da te bolove sve imamo, samo nijedan nije bezazlen. Ja sam isto panicila, ali uvek je sve bilo u redu. Sto se tice Utrogestana nemam iskustva, ali znam da sam u svakom trimestru korisitla neke vaginalete zbog sekreta...vise se i ne secam imena. Cak u upustvu pise da ne koriste trudnice??? sto je mene uzasno plasilo pa sam radila tripl test... na kraju sve bilo ok, dzabe panicila. A opet, na svoju ruku nisam htela piti tablete za cuvanje trudnoce. Misilim da bih trebala slusati DR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala drage moje. Kad krene da boli bas se uspanicim, narocito ako sam sama. Sve se bojim da mi ne krene prevremeni porojaj. Nisam normalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da kad prestanes da radis da ce sve doci na svoje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuuu... Ja ti bas nisam od pomoci ali slazem se sa Citanom da ipak moras malko da se primirs a to znaci da bar nekoliko dana se izlezavas u krevetu i da i ti malo budes sluzena...

Ja sam imala te bolove i tzv "kontrakcije" kao bio mi je tvrd stomak (a ja nisam nista osecala) i dala mi je da pijem partis... jbg ne secam se kako se zovu (to uglavnom i daju) ali sam na svoju ruku prestala da pijem (i ispostavilo se da je ipak sve ok i da i nisam morala da pijem).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.