Bolovi, grčevi, zatezanje stomaka


odgovora

Objavljeno

Ма ја све се тешим није дуготрајно, него само по 1-2 секунде, али можда је боље да је зовем и да се немислим, а браон секрет ми је престао задња три дана, и од тад осећам та болуцкања.

Ma rekla bih ti nije to ništa, jer verovatno i nije...ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мене већ 5-6 дана заболи стомак на секунду- две и престане, то се деси два- три пута дневно, не знам да ли је то нормално и да ли треба да одмах да идем код доктора, неки пут ме као пресече само у доњем делу стомака а неки пут осећам као да је упала мишића у питању.

I meni se to dešavalo u prvom trimestru. Nije bilo ništa.

Ipak proveri da bi bila sigurna i opuštena :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene po nekad zaboli stomak, kratko traje i cim legnem ili se namestim kako mi odgovara, prodje. Zna da me zaboli i kad kinem, bas kao i tebe. Proveri, ali mislim da to nije nista strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic, najbole je da proveris...

Kad kijas, uhvati se za donji stomak, kao da ga pridrzavas, tako ce ti biti lakse da kijas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče sam išla kod prijateljice u posjetu, 34-ta nedelja je i leži zbog kontrakcija. Nisam ni znala da su to kontrakcije, kada se meni to dešavalo ja sam mislila da beba guzom ili glavom napinje stomak i zateže...Juče mi je dala da opipam...

Jel neko od vas prolazio kroz to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče sam išla kod prijateljice u posjetu, 34-ta nedelja je i leži zbog kontrakcija. Nisam ni znala da su to kontrakcije, kada se meni to dešavalo ja sam mislila da beba guzom ili glavom napinje stomak i zateže...Juče mi je dala da opipam...

Jel neko od vas prolazio kroz to?

Da, ja. Isto sam mislila šta i ti :D :D :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ja sam u 4.nedelji, međutim imam bolove na desnoj strani stomaka tu negde na sredini..inače sam pre trudnoće išla na razna ispitivanja zbog sumnje na slepo crevo, i rekli su mi posle irigografije da imam neke fibrozne priraslice na slepom c.i da to nije operativno (naime oni operišu samo kad pukne crevo). Sad mi se taj bol vratio, bol je daleko od jajnika i materice..i veoma me brine..inače je tup i dosadan..i pošto radim u kancelariji i dugo sedim, to ga samo pogoršava. Da li jeno od vas imao slično iskustvo? Veliki pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče sam išla kod prijateljice u posjetu, 34-ta nedelja je i leži zbog kontrakcija. Nisam ni znala da su to kontrakcije, kada se meni to dešavalo ja sam mislila da beba guzom ili glavom napinje stomak i zateže...Juče mi je dala da opipam...

Jel neko od vas prolazio kroz to?

Ja sam 10 dana lezala u bolnici zbog toga. Ni malo bezazleno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi pisu kako je bol u preponama najava za porodjaj, kako se javlja u 8, 9. mesecu, a ja sam tek u petom, pa sam malo zbunjena. Inace, boli me poslednjih par dana, i to samo sa leve strane i samo dok hodam. Ima li koga da je to iskusio u ovoj, ranijoj fazi? Pozdrav! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi pisu kako je bol u preponama najava za porodjaj, kako se javlja u 8, 9. mesecu, a ja sam tek u petom, pa sam malo zbunjena. Inace, boli me poslednjih par dana, i to samo sa leve strane i samo dok hodam. Ima li koga da je to iskusio u ovoj, ranijoj fazi? Pozdrav! :)

Ti ako možeš odmori kad te boli... Napomeni DR ja ne znam šta znači i šta može bol da predstavlja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!!!! Prva mi je trudnoca :rolleyes: i u 14oj nedelji sam. Do sada je sve bilo pod kontrolom, ali desilo mi se 4-5 puta u poslednje 2 sedmice da me u noc jako zaboli zaludac, preko dana nista. Prvo sam mislila da sam mozda gladna i onda pojedem nesto malo i to malo *npr.pola banane ili jedan stapic lepo povratim sa malo neke vodice. Ne bude mi muka kad me zaboli, niti je u pitanju gorusica, samo jak bol koji traje nekoliko minuta i izmuci me. :blink: prodje sam od sebe ili kad povratim to malo. Inace preko dana nista, a nije mi ni muka. Da li je neko imao slican problem i da li je moguce da budem gladna, a da ne osecam glad? :blink: Do sada sam se ugojila 1-1,5 kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nowa sam owdje , trenutno sam u 18-oj nedelji trudnoce , nosim blizance , imam bolove u donje dijelu stomaka,pretezno na lijevoj strani,uvece nmg da se namjestim da spawam, kad dugo stojim il nesto radim opet zaboli ,pa nzm dal je to normalno ,inace mi je prwa trudnoca , isto mi se desawa kad idem ujutru prwi put da mokrim zaboli me stomak , aa wec kasnije kad idem da mokrim ne osjecam taj bol , neki kazu da je to swe normalno u trudnoci, neki kazu da je to znak da cu se prije porodit',pa nzm ni ja wise sta da mislim :-S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nowa sam owdje , trenutno sam u 18-oj nedelji trudnoce , nosim blizance , imam bolove u donje dijelu stomaka,pretezno na lijevoj strani,uvece nmg da se namjestim da spawam, kad dugo stojim il nesto radim opet zaboli ,pa nzm dal je to normalno ,inace mi je prwa trudnoca , isto mi se desawa kad idem ujutru prwi put da mokrim zaboli me stomak , aa wec kasnije kad idem da mokrim ne osjecam taj bol , neki kazu da je to swe normalno u trudnoci, neki kazu da je to znak da cu se prije porodit',pa nzm ni ja wise sta da mislim :-S

Prvo,dobrodosla na forum,nadams e da ces ovde resiti sve nedoumice i da ce ti i kasnije u podizanju dece pomoci.

Mozda ti se materica siri,pa te zato boli,a mozda te besika zaboli kad je puna,mene je tako znala zaboleti dok je ne ispraznim. Nadam se da nije nista ozbiljnije.

I cestitam na blizancima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za svaki bol, svaku nedoumicu bolje odi kod lekara i resi svoje sumnje da se ne bi nervirala. Da bi tebi bilo lakse. Svaka trudnoca je razlicita. Opusti se i uzivaj u trudnoci. Ja sam stalno brinula i nervirala se da li ce sve biti kako treba. Nemoj. Misli na ta dva divna bica i uzivJ. Hej, pa tebi se sreca udvostrucila! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo,dobrodosla na forum,nadams e da ces ovde resiti sve nedoumice i da ce ti i kasnije u podizanju dece pomoci.

Mozda ti se materica siri,pa te zato boli,a mozda te besika zaboli kad je puna,mene je tako znala zaboleti dok je ne ispraznim. Nadam se da nije nista ozbiljnije.

I cestitam na blizancima

Hwala :) , nadam se da je tako , nekako mi je lakse kad mi neko drugi da sawjet il' mi kaze swoje misljenje :)) ... Hwala jos jednom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

caos zene zanima me jeste li pocetkom trudnoce imali menstrualne bolove?prva mi trudnoca nije bila bas sjajna pa zato vas pitam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

caos zene zanima me jeste li pocetkom trudnoce imali menstrualne bolove?prva mi trudnoca nije bila bas sjajna pa zato vas pitam :(

srculence, zašto ne bi otišla kod gin. na pregled, možda ti fali Progesteron, pa se telo buni, možda nije ništa, al' ipak otidji, da ne razmišljaš. Menstrualni bolovi u ranoj trudnoći su normalni ukoliko nisu jaki i nema krvarenja, ako te baš boli, moj ti je savet da odeš kod ginekologa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

caos zene zanima me jeste li pocetkom trudnoce imali menstrualne bolove?prva mi trudnoca nije bila bas sjajna pa zato vas pitam :(

Ja sam imala bolove,malo manje nego kad treba da dobijem. Cak sam i tabletu popila misleci da je u pitanju menstruacija. Hvala Bogu,nije bilo posledica.

Za svaki slucaj idi kod lekara. Javi nam se kako je proslo! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi pisu kako je bol u preponama najava za porodjaj, kako se javlja u 8, 9. mesecu, a ja sam tek u petom, pa sam malo zbunjena. Inace, boli me poslednjih par dana, i to samo sa leve strane i samo dok hodam. Ima li koga da je to iskusio u ovoj, ranijoj fazi? Pozdrav! :)

Ne brini,i mene su pocele da bole prepone isto tako negde oko 5 meseca a mozda i ranije, ne secam se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Desava mi se od kako sam osjetila pokrete bebe, 19 nedelje, sad sam 21, da mi se ,,zgrči,, materica, stvrdne se i jako je ružan osjećaj, nekad se samo zgrči a nekad se i ,,pomjeri,, na stranu pa se zgrči, e sad, čitala sam da se mnoge susreću sa tim, mene pri tome ne boli to, ali zanima me da li je to u redu, beba obično lupne malo prije il malo poslije grčenja, sinoć mi se čak desilo da je prvo zgrčeno oko pupka (što se nije još dešavalo) i bebac lupa visoko, a ni 5 minuta poslije, grči se skroz nisko, i bebac lupa dole, nije mi jasno... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Desava mi se od kako sam osjetila pokrete bebe, 19 nedelje, sad sam 21, da mi se ,,zgrči,, materica, stvrdne se i jako je ružan osjećaj, nekad se samo zgrči a nekad se i ,,pomjeri,, na stranu pa se zgrči, e sad, čitala sam da se mnoge susreću sa tim, mene pri tome ne boli to, ali zanima me da li je to u redu, beba obično lupne malo prije il malo poslije grčenja, sinoć mi se čak desilo da je prvo zgrčeno oko pupka (što se nije još dešavalo) i bebac lupa visoko, a ni 5 minuta poslije, grči se skroz nisko, i bebac lupa dole, nije mi jasno... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

caos zene zanima me jeste li pocetkom trudnoce imali menstrualne bolove?prva mi trudnoca nije bila bas sjajna pa zato vas pitam :(

srculence,ti si sad verovatno uveliko trudna,ali citam sad ovu temu o bolovima posto sam ja tek 3-4 nedelja,a boli me bas stomak kao da cu svakog momenta dobiti...samo idem okolo i smaram ljude ..ccc.. :unsure: Nadam se da je sve ok i da nije zbog progesterona jer kod dr treba da idem tek iduce nedelje ,zdravlje Boze,ako bude sve ok i ne iscuri... :unsure: Prvo iskustvo mi je bilo lose,pa sam zato malo vise uplasena nego sto treba..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage moje,

evo da i ja podelim moje dosadasnje iskustvo.

Pocetak trudnoce - bolovi u donjem delu stomaka i ledja, kao da cu najnormalnije da dobijem. E kada je zakasnilo 2 dana ( a meni nikada u zivotu nije kasnilo) znla sam da sam trudna.

Sve je posle toga bilo ok do poslednje sedmice juna, I tada je pocelo!

Ginekolog mi je rekao sledece.

Bilo sta da se javi od sledecih stavki, odmah se javiti:

1. Ostar bol u donjem delu stomaka,

2. Ostar bol u donjem delu ledja,

3. Bol koji se ponavlja u intervalima,

4. Osecaj kao da cu da snesem jaje i

5. Krvarenje i

6. Stomak tvrd kao kamen ( materica moze da menja svoj tonus tj. da jedan deo bude tvrd a drugi meksi ALI bitno je da celokupan stomak nije tvrd kao kamen. kod mene je probava i gasovi zezali taj tonus zbog progesterona)

E sada, posto trudnocu vodim privatno, doktora zovem i za mnooogooo manje probleme :D Ali u sustini to su kao neki simptomi pobacaja.

Do punih 12 nedelja sam primala progesteron i strogo mirovala (ledja i bokove nisam osecala), plus pila sam caj od lipe koji opusta i tako dogurala danas do 15 nedelje.

Caj od lipe:

Jednu serpu odvojiti koja ce vam biti samo za to. Dobro je oprati a potom sircetom ocistiti i onda isprati vodom. U tu posudu ja sam stavljala (tj moj muz) 1,5-2 litra vode. Pustiti da prokljuca. Potom, kljucalu vodu skloniti sa izvora toplote i brzo dok jos ima onih baloncica ubaciti u vodu 3-4 prstohvata lipe (moze se kupiti u zdravoj hrani). Mora se brzo poklopiti i ostaviti da stoji 10-12 sati. Po ukusu posle se moze dodati soka od limuna ili malo meda.

Caj od lipe sadrzi selen koji je potreban trudnicama.

Pffffffff.... Rsspisala sam se. HIhihhih...

Sorry, uzasna sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage moje,

evo da i ja podelim moje dosadasnje iskustvo.

Pocetak trudnoce - bolovi u donjem delu stomaka i ledja, kao da cu najnormalnije da dobijem. E kada je zakasnilo 2 dana ( a meni nikada u zivotu nije kasnilo) znla sam da sam trudna.

Sve je posle toga bilo ok do poslednje sedmice juna, I tada je pocelo!

Ginekolog mi je rekao sledece.

Bilo sta da se javi od sledecih stavki, odmah se javiti:

1. Ostar bol u donjem delu stomaka,

2. Ostar bol u donjem delu ledja,

3. Bol koji se ponavlja u intervalima,

4. Osecaj kao da cu da snesem jaje i

5. Krvarenje.

E sada, posto trudnocu vodim privatno, doktora zovem i za mnooogooo manje probleme :D Ali u sustini to su kao neki simptomi pobacaja.

Do punih 12 nedelja sam primala progesteron i strogo mirovala (ledja i bokove nisam osecala), plus pila sam caj od lipe koji opusta i tako dogurala danas do 15 nedelje.

Caj od lipe:

Jednu serpu odvojiti koja ce vam biti samo za to. Dobro je oprati a potom sircetom ocistiti i onda isprati vodom. U tu posudu ja sam stavljala (tj moj muz) 1,5-2 litra vode. Pustiti da prokljuca. Potom, kljucalu vodu skloniti sa izvora toplote i brzo dok jos ima onih baloncica ubaciti u vodu 3-4 prstohvata lipe (moze se kupiti u zdravoj hrani). Mora se brzo poklopiti i ostaviti da stoji 10-12 sati. Po ukusu posle se moze dodati soka od limuna ili malo meda.

Caj od lipe sadrzi selen koji je potreban trudnicama.

Pffffffff.... Rsspisala sam se. HIhihhih...

Sorry, uzasna sam.

Nema za šta sorry, svako iskustvo će nekom značiti :)

Samo ti piši ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo da i ja postavim pitanje! u 19nedelji sam i imam bolove u donjem delu stomaka ali mi je jako teko da ih objasnim ali ujedno imam i bol u jajnicima!!!!! nisam od onih koji odmah alarmiraju i zovi lekara pa zato rekoh da pitam da li se nekoj isto desavalo!!!!!!!!

POZDRAV!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.