Bolovi, grčevi, zatezanje stomaka


odgovora

Objavljeno

Nestrpljiva jesam, ali i uplasena... t3608.gif

:) razumem te...

jesi li isla na pripreme za porodjaj ili kako se to vec zove (on kad u DZ pripremaju trudnice za sve sta ih ceka na porodjaju)?

super je sto je muz uz tebe. to ce ti pomoci da drzis strah i napetost pod kontrolom. Misli na zene koje su se po nekoliko puta poradjale... Kontaktiraj mna mamu, mozda ona ima neki praktican savet :)

ljubim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se ovdje zalila na bolove u donjem dijelu stomaka, pogotovo pri okretanju u krevetu, ustajanju, bilo kom naporu... Ali, nisam mnogo obracala paznju na to jer sam procitala da je to sasvim normalno (a i nije trajalo dugo, povremeno se javljalo, i bilo je slabog intenziteta).

Ja se nadam da je kod tebe sve u redu, i mozda su ti promjene koje smo mi prosle izrazenije jer nosis blizance. Ipak bi trebalo to da provjeris sa dr.

Veceras sam u setnji osjetila takav bol u donjem dijelu stomaka, da sam pomislila da cu se poroditi na sred ulice! :blink:

Nemam predstavu kakvi su porodjajni bolovi, ali ovo je bilo zaista bolno i neprijatno- ostar, probadajuci bol, vise na lijevoj strani...

Morala sam da sjednem na neku klupu, i brze-bolje smo se vratili kuci. Cim sam legla, bol je nestao...

Na pregled idem tek 23. Ako mi se ovo desi jos koji put, moracu otici ranije. :(

Draga moja, Borjana, iste bolove sam i ja osetila pre dve veceri i zvala dr-a da ga pitam sta da radim. Rekao mi je da sam se najverovatnije prehladila (povezala sam sa klimom u stanu :angry: ) i rekao mi je da ne pijem vise Utrogestan vec odmah da pocnem Gynipral i Verapamil. Kasnije su bolovi prestali i evo sada je ok (da kucnem u drvo kuc kuc kuc).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) razumem te...

jesi li isla na pripreme za porodjaj ili kako se to vec zove (on kad u DZ pripremaju trudnice za sve sta ih ceka na porodjaju)?

super je sto je muz uz tebe. to ce ti pomoci da drzis strah i napetost pod kontrolom. Misli na zene koje su se po nekoliko puta poradjale... Kontaktiraj mna mamu, mozda ona ima neki praktican savet :)

ljubim!

Nisam isla na pripreme, u nasem DZ te opcije nema...

Morala bih ici u Federalni dio Sarajeva, a radno vrijeme skolica mi nije odgovaralo, tako da sam se informisala (najvise) ovdje i kod zena koje su vec prosle kroz porodjaj...

Mislila sam da necu biti uplasena, i da cu hrabro docekati dan D, medjutim, kako vrijeme odmice, hvata me panika...

Anchi, ja i jesam prehladjena (nista strasno- kijavica i zapusen nos)... Znaci, to bi mogao biti razlog bolu... Vidjecu sa dr da li ce mi preporuciti neke lijekove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam juce i danas osetila neki ostar bol u donjem delu stomaka. Bol se ponavlja vise puta u roku od par minuta, pa ga nema duzi period.

Znaci, mozda je ventilator u pitanju?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam juce i danas osetila neki ostar bol u donjem delu stomaka. Bol se ponavlja vise puta u roku od par minuta, pa ga nema duzi period.

Znaci, mozda je ventilator u pitanju?!

...a da nije bebcu dosta grcenja u "uzanoj kucici" pa resio da ugleda svetlost dana :rolleyes: i da se malo raskomoti

blago tebi 35-a sedmica, ja tek 31

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U petnaestoj nedelji sam. Zadnjih nekoliko dana mi je stomak tvrdji nego inace ali sam do malopre bila resena da ne panicim. Sad me ta resenost napustila. Stomak je postao jos tvrdji i i to poprilicno nisko i imam neke grceve. Nadala sam se da necu nisko da nosim ali izgleda da mi se nade nece ostvariti...

Samo da sve bude u redu...

Koliko stomak treba da bude tvrd? Mene bas plasi kad je tvrd i napet.

kada se stomak iznenada napne i bude tvrd u donjem dijelu i to postane po malo i neprijatno, nije bas dobar znak ako je trudnoca "mladja od 25-6 sedmica, ipak je to malo rano za kontrakcije. Ja sam dobila za ove siptome Ginipral i poslije 7-8 dana je prosla "mukica", sada mi se dogodi 1-2 puta sedmicno (31 sedmica sam), mada se sjecam da mi je dr rekao da je tolerantno osjetiti ove kratke kontrakcije 4-5 puta tokom dana i u toj 24 sedmici, ali sam ja bila prebacila tih tolerantnih 4-5 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja, Borjana, iste bolove sam i ja osetila pre dve veceri i zvala dr-a da ga pitam sta da radim. Rekao mi je da sam se najverovatnije prehladila (povezala sam sa klimom u stanu :angry: ) i rekao mi je da ne pijem vise Utrogestan vec odmah da pocnem Gynipral i Verapamil. Kasnije su bolovi prestali i evo sada je ok (da kucnem u drvo kuc kuc kuc).

Anchi, sobzirom da smo skoro u istom trudnickom stazu da li ti je doktor rekao koliko ti je teska beba sada (ili kada si vec poslednji put bila na UZ), interesuje me jer je meni rekao da je beba dosta krupna (sto za moju sitnu gradju nije dobro, t.j. upucuje na carski)...p.s.bebac sada ima 1600-1700gr....Masala :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima....Imam mali problem i strah me je :( U 14 sam sedmici(prva trudnoca) i imam bolove u (donjem djelu) stomaka.Prosle sedmice mi se pojavila sukrvica,naravno odma sam posjetila ginekologa prilikom pregleda dr je ustanovila da krvarenje dolazi usljed pucanja kapilara materice,krvarenje je hvala Bogu prestalo ali sad taj bol... :huh:

Dali je neko imao slicno iskustvo...Pisite molim Vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima....Imam mali problem i strah me je :( U 14 sam sedmici(prva trudnoca) i imam bolove u (donjem djelu) stomaka.Prosle sedmice mi se pojavila sukrvica,naravno odma sam posjetila ginekologa prilikom pregleda dr je ustanovila da krvarenje dolazi usljed pucanja kapilara materice,krvarenje je hvala Bogu prestalo ali sad taj bol... :huh:

Dali je neko imao slicno iskustvo...Pisite molim Vas

Ne treba da te brine, materica se siri a i beba stvara pritisak, mene je taj bol pratio kroz celu trudnocu, svremena na vreme se javljao, a znao se reflektovati i na noge.

U svakom slucaju, spomeni to na kontorli.

Vidim da si nova, pa obrati paznju gde otvaras teme. U gornjem desnom uglu imas Pretraga, koristi to, jer dosta tema ima vec otvorenih pa da ne dupliras, a i vise ces odgovora procitati.

Dobro nam dosla! :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slozila bi se sa Legendom, da se materica siri i stvar pritisak, ja sam prokrvarila u 6 nedelji i pila lekovu celu trudnocu, naime kontrakcije su mi pocele u 4 mesecu kao 'stezanje' stomaka, naravno ja nisam imala pojma sta je dok nisam otisla na kontrolu i spomenula to. E onda sam sa terapije utrogestan, presla na partusisten i to pila do kraja trudnoce, uglavnom meni je bila jako teska trudnoca otvorila sam se jos u 7 mesecu i lezala do ulaska u 9-ti i odmah se porodila :)))))) Nemoj paniciti, probaj da se opustisa i sto manje razmisljas o tome i bice sve o.k a svakako na kontroli ginekologu opisi te bolove. Pozdrav i sve najbolje :)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, posto sam ja ovdje nova, zanima me da li ste vi osjecale bol u ledjima i pleckama, da ne mozete disati, meni je 38 sedmica i termin je 10. avgusta, ali evo danas me nenormalno boli u ledjima i pleckama,a i stomak... zanima me da li je ikoga bolilo tako, i da li je to znak da cu se poroditi...prvo mi je djete.... hvala punooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovoj temi nije mjesto ovdje!

Tegobe u trudnoći!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ispravljeno!

E sad savjet...

Samo dubok udisaj i kratak izdisaj...pomaže...uglavnom tijelo ti se sprema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ispravljeno!

E sad savjet...

Samo dubok udisaj i kratak izdisaj...pomaže...uglavnom tijelo ti se sprema!

A da li je to znak da cu se poroditi uskoro??????? Stomak se vec dosta spustio, i imam osjecaj da cu eksplodirat.... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se to isto desilo 20-tak dana prije poroda. Zauzmi macin stav. Osloni se na koljena i dlanove, opusti stomak što više i duboko diši...pomoći će ti puno. I tebi i bebi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hmmm pa po tome sto pises ja bi rekla da su kontrakcije? kad ides na pregled?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hmmm pa po tome sto pises ja bi rekla da su kontrakcije? kad ides na pregled?

bila sam prije 5 dana kod svog doktora i sve je ok, beba napredna....al evo bas od jutros su ti bolovi posli i jos traju...u razmacima od 5 do 20 minuta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bila sam prije 5 dana kod svog doktora i sve je ok, beba napredna....al evo bas od jutros su ti bolovi posli i jos traju...u razmacima od 5 do 20 minuta..

boli pa prestane? to su onda kontrakcije i ako su tako mali razmaci... blizi ti se porodjaj i to mozda pitanje sata a ne dana! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prati danas...moguće da su kontrakcije. Možda ne bi bilo loše da pozoveš doktora za savjet.

Imaš li možda neki iscjedak na vešu?

Boli li te kao da trebaš dobiti menstruaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bila sam prije 5 dana kod svog doktora i sve je ok, beba napredna....al evo bas od jutros su ti bolovi posli i jos traju...u razmacima od 5 do 20 minuta..

masala eto nama jos jednog bebca kroz dan dva :rolleyes: jupiiiiiiiiiiiiiii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam imala bolove u ledjima ali to je bio isijas..ne ovo sto pise nas andjeo..

andjele, ako osecas takve bolove kakve si opisala mozda bi trebalo da dobro obratis paznju i da budes spremna ...da krenes u bolnicu.

mislim da ces znati kad treba...uvek se to oseti...bol je kao menstrualni samo jaci, u razmacima...

ajde ako se blizi da navijamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina kako si?

Jesi li skoro radila UZ?

Dr ti je tada sigurno utvrdila/o stanje grlica materice i karakteristike ploda (protok krvi, sirinu vratnog nabora, duzinu ploda, precnik glave, nosna kost...) Ako su beba i grlic materice u redu, oni obicno ne daju lekove. Ja sam imala i te "menstrualne bolove" a i grozne grceve.. pa nista.

Nadam se da si dobro. Kuckaj nam :)

Sada sam negdje u 17-18 nedelji (kako mi gdje izracunaju ... po doktorskom sam u 18) i bolovi su se opet pojavili.

Vec 2-3 dana mi se pojavljuju menstruacioni bolovi (pred svaku mecu mi je bol udarao iz materice u desnu nogu tako mi se i sada pojavljuju), nista zabrinjavajuce medjutim danas se opet pojavio onaj pritisak na dole kao i ostri bolovi pri svakom mom "iznenadnom pokretu" tipa hocu da se okrenem sa lijeve na desnu stranu kada spavam, presjece me preko materice i imam osjecaj da cu da vrisnem i tako traje nekih 20-ak sekundi i prestane ili kada se zakasljem, kihnem, nasmijem ... . Takodje imam neki tupi bol unutar same materice tacno kod pupka, kao da me nesto bode iznutra. Takodje strasno me bole janici i pojacano mi je bijelo pranje .....

Na pocetku trudnoce mi je doktorica objasnila da se siri materica i da mi se organizam priprema na dalju trudnocu i porodjaj medjutim nisam sigurna da li je to OK i sada a i zabrinjava me to bijelo pranje (tacnije tamno smedje). Nekada imam osjecaj kao da sam prokrvarila (takav osjeca) odem do toaleta a ono to bijelo pranje izlazi iz mene.

U utorak imam zakazano, sta mislite ima li potrebe da idem ranije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na pocetku trudnoce (od drugog meseca pa na ovamo) pojavili su mi se bolovi u dnjem delu stomaka (na mestu gde su jajnici). Naravno, odmah sam prijavila svojoj doktorici koja je to opisala kao normalan osecaj jer se "materica razvlaci". Bol je bio bas jak (kao sto je i Nani opisala), kada se okrenem na jednu stranu samo sevne....Pa isto kao PMS bolovi.

E, sad kako se nebi bacale kockice, da li je rec o toj vrsti bola (bezopasnoj) ili ne, svakako svaki bol treba prijaviti svom ginekologu jer se nikada nezna sta to znaci i svaka je porodilja slucaj za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame da li neko moze da mi kaze da li je normalan bol ispod rebara?Uvek mi se javlja sa leve strane i to kad sedim,bas cesto.Kad legnem nista.Molim Vas da mi neko kaze jeli to normalno ili bi trebalo da se obratim lekaru,Hvalaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji si mesec? Mozda su bebine nozice tu, pa joj smeta kad sedis? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.