Zaposlena žena

odgovora

Objavljeno

Mama dy aj da te ispostujem,pa da ti ovde odgovorim.

Svekrva je prvo bolesna zena,ima dosta posla,i ne ume da gleda malo dete.Nikada Janu ne ostavljamo nasamo bez naseg nadzora,par puta je imala zestoke ispade.

Moja mama je zena u penziji ali aktivna zena,pazi devojcicu od 15 godina-mentalno zaostalu u razvoju i pazi jos jednu baku.Sestre imaju svoju deca koja idu u vrtic,rade i obe su upisale usavrsavanje,jedna u Uzicu,jedna u Beogradu tako da ni za svoju decu cestito nemaju vremena.Mada starija sestra mi dosta i pomogne.

E sad ja sam nezaposlena zena jer tako zelim.Posao sam dobila u svojoj struci jos davno.Trebala sam da pocnem da radim 3 dana posto sam se udala.Prvi jul,ja krenula na posao i sa pola puta se vratim kuci.Budala- ja razmisljam necu da se mucim za male pare.

Do sada bih i zavrsila pripravnicki i uredno imala trudnicko i porodiljsko.No dobro nikada se nisam previse pokajala jer sam sama tako htela.

I sda takodje ne bih pocela da radim.Moja plata ne bi bila veca od 25/30 000.Samo za prevoz autom + troskovi + vrtic od plate bi mi ostalo manje od 10 000,sto mi ne pada na pamet da radim za tako male pare.

E sad emancipacija,usavrsavanje,napredovanje nema cenu,ali ja ipak zivim u bracnoj zajednici i sve odluke donosimo zajedno pa i ovo.

Uopste se ne osecam beskorisno,izlazimo ,druzimo se,dete vodimo svuda.Kad izadje dobra nova knjiga odem kupim,kad vidim dobar kaput u izlogu odem kupim,itd.Zao mi je samo svoje struke koju toliko volim,al dobro.U zivotu se nikada ne zna. :rolleyes:

Zao mi je sto bar sveki ne moze da ti pomogne. Ni ja nisam imala pomoc od iste, znam da ti nije svejedno uvek, ali dobro kad je zena spremna na ono sto je ceka sve bude uredu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je u organizaciji...

Ja sam pomoc moje mejke koristila samo kad su deca bila bolesna...

Inace radno vreme mi je 6 sati...moze da se stigne,ali da se znaju prioriteti...

A prioritet nikad nije bilo ciscenje :lol:

Sada se odmaram psihicki od posla i obaveza,ali mi nedostaje to kretanje medj ljudima,kontakti,komunikacija svakodnevna...

I da mm zaradjuje milione ne bih se nikad odrekla svog posla,jer nisam tip domacice,a nisam ni karijerista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko da napise kako je uskladio posao i porodicu? Kako zaposlena zena i majka zna da ne trpi ni posao ni porodica? Kako postizete sve obaveze?

Ja sam se vratila na posao kada je Sofija napunila godinu dana. Srecom imam fino radno vreme posto radim kao asistent pa ne moram da ostajem do kasno, obicno sam kuci vec oko 16h. Kada je semestar tada mi nekada iskrsnu neke vezbe popodne, ali kad se pravio raspored kukala sam da mi stave sto vise obaveza prepodne dok je ona u vrticu. Mm i ja manje vise sve radimo sami, nemamo nikavu pomoc oko kucnih poslova. Imamo podelu ko sta radi i eto ja imam srecu da moj muz to hoce i da mu smeta nered, pa je njemu pripalo usisavanje i brisanje prasine i podova, ja kuvam, peglam i perem kupatilo, oboje stalno rasklanjamo i peremo sudove, u principu nam je uvek cisto i sredjeno. Iskreno, mastam o zeni koja bi nam pomogla, mnogo mi se svidja Filipina organizacija. Moja mama nam dolazi par puta nedeljno, i to se svede na to da ona pripazi dete dok ja nesto od poslova zavrsim. Njegova majka je ranije dosta vise dolazila, sada nekako mi idemo kod nje jednom nedeljno i tada naravno ja ne mogu nista da uradim po kuci. Vise bi mi odgovaralo da ona dodje. Ja kada dodjem sa posla iskljucivo se igram sa Sofijom i kada je uspavam budem cesto toliko umorna da zaspim i ja... Jako mi prija sto radim, i odgovara mi i ovo radno vreme, jedino bih volela da plata bude malo veca da unajmimo zenu da nam pomaze po kuci. Jer bas dosta vremena i energije ode na to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno sam na porodiljskom, pa sam kod kuce sama sa dvoje dece. Muz radi skoro ceo dan, kuci je negde posle pola sest uvece....posle toga mogu da racunam na njega stvarno sto se skoro svega tice, al najvise ga koristim za to da bude sa decom dok ja obavim gomilu stvari sto se nagomila po kuci, jer dok nije tu vreme mi ode na hranjenje dece, presvlacenje, uspavljivanje, igranje i boravak na vazduhu...tu negde udenem i kuvanje rucka ;). Ne buni se nikad da radi po kuci i "ne gadi" se nijednog kucnog posla, ali ja nekako vecinu stvari volim da uradim sama...cini mi se da za krace vreme em uradim vise em bolje od njega- iskreno. :)

Dodje moja mama nekad, povremeno sestre, a i svekrva...svekrva uglavnom pomaze sto se tice nabavke, kad ide sebi da kupuje, cesto joj samo posaljem spisak, a mamu i sestre u vecini slucajeva zaposlim oko dece dok ja ponesto obavim.

E sad, od drugog polugodista radim pa cu videti kako ce to funkcionisati, jer cerka ima mesto u vrticu i tamo cu je voditi, ali sin je mali...imace nepunih godinu dana i morace baba da ga cuva, jer sa mojom profesorskom platom i ovom sto ima muz bas i ne mozemo priustiti zenu, a kamoli nekog da mi jos i kucu sredjuje...mada se uopste ne bih bunila. :)

Iskreno, ne bih volela da ne radim...obozavam svoj posao i mislim da bih radila i kad ne bih morala. Volim to spremanje za posao, komunikaciju sa ucenicima, kolegama, malo setnje medju ljudima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li po vama "savremena zena" sa sobom nosi veliki teret odgovornosti,prezaposlenosti,manjak vremena za sebe,decu i muza?

Da li se zbog trenda "savremena zena" sve vise brakova raspada,jer niko nikoga nece da istolerise?

Ako nismo savremena zena da li spadamo u neku nizu vrstu?Zasto nas gledaju kao bauka ako smo nezaposlene i posmatraju nas sa sazaljenjem.

Mislite li da je veliko opterecenje za zenu da postigne sve to sto joj se namece.Da li je zbog toga krivo vreme i drustvo u kojem zivimo ili smo krive mi zene koje same sebi diktiramo toliko obaveza.

Mislite li da zena moze biti emancipovana i ako je samo domacica?

Samo malo da prodiskutujemo,uvek me je mucilo ovo pitanje ko je odgovoran za to.Ko nam diktira takav tempo.Da li je krivac borba za ravnopravnost zena i muskaraca.Sta nam je donela ravnopravnost?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Domacica, trenutno jesam, imam drugarica koje su uvek bile samo to. Nisu ni glupe, ni zostale , ni neemancipovane, niti im se zivot vrti samo u kuci. Zar nemoze da se desi da zena koja radi samo ode do posla, u kancelariju gde ima tri koleginice od kojih je jedna za penziju, druga se razvodi, a treca u svom svetu( hocu da kazem i nisu za neko druzenje ) i onda dodje kuci i nije vise ni zasta vec samo za to da skuva rucak i sedi sa svojom porodicom. Po meni je ispunjena ona koja radi posao svojih snova i ima porodicu. Kao sto rece mna, razlika je zaposlenost i karijera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dvije nainteligentnije žene na svijetu, članice MENSA kluba čiji IQ je prelazio 170 su po profesiji bile domaćica i kamiondžija :lol:

Moja majka je izuzetno mancipovana, pametna i sposobna žena i većinu svoga vijeka domaćica - to joj je nametnuo život i njeno zdravstveno stanje a dok je radila uvjek je imala duplo veca primanja nego otac ... dakle nije nesposobna.

Porodica mi mnogo znači, prva je na mjestu mojih pririteta, odgojena sam tako da se uvijek moram držati svoje porodice i raditi u interesu nje ali isto tako ne odričem se svojih 5 minuta a mojih 5 minuta jeste upravo moj posao, moje dokazivanje, moje intelektualno i profesionalno napredovanje. To je moj kutak, moj bjeg od stvarnosti, moji snovi, maštanja i želje ALI TO SAM JA .... to nije neko drugi!

Masa mojih drugarica žele da budu samo domacice ali moraju da rade zbog loše finansiske situacije i to ih nervira ALI TO SU ONE

Ljudi se razlikuju i imaju različite želje. Neke žene jednostavno vole da budu domaćice i ne vidim razloga zašto bi bili "niža vrsta" u odnosu na one što "jure na štiklama"

Kao dijete sam maštala da sam "Ksena ratnica" ili neka druga "velika" i hrabra žena :lol: :lol: :lol: :lol: a nakon prvog razvoda, trudna, bez nekog specifičnog obrazovanja, posla i svega ostalog sam shvatila koliko u suštini u životu MORAM da budem jaka i nezavisna žena a to zahtjeva mnogo rada i truda a najviše od svega odricanja

..... I DA, PONEKAD MI DOĐE DA VRIŠTIM, DA IZ VLASTITE KOŽE IZLETIM, PUCAM PO SVIM ŠAVOVIMA .... a opet savršeno funkcionišem u tom svom malom svijetu jurnjave i haosa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li po vama "savremena zena" sa sobom nosi veliki teret odgovornosti,prezaposlenosti,manjak vremena za sebe,decu i muza?

Da li se zbog trenda "savremena zena" sve vise brakova raspada,jer niko nikoga nece da istolerise?

Ako nismo savremena zena da li spadamo u neku nizu vrstu?Zasto nas gledaju kao bauka ako smo nezaposlene i posmatraju nas sa sazaljenjem.

Mislite li da je veliko opterecenje za zenu da postigne sve to sto joj se namece.Da li je zbog toga krivo vreme i drustvo u kojem zivimo ili smo krive mi zene koje same sebi diktiramo toliko obaveza.

Mislite li da zena moze biti emancipovana i ako je samo domacica?

Samo malo da prodiskutujemo,uvek me je mucilo ovo pitanje ko je odgovoran za to.Ko nam diktira takav tempo.Da li je krivac borba za ravnopravnost zena i muskaraca.Sta nam je donela ravnopravnost?

Mislim da savremena zena nije zena koja radi vec emancipovana zena sa izgradjenim stavovima i misljenjem. To po meni nema veze sa poslom vec zivotnom filozofijom i ciljevima. Nije svakoj zeni ili muskarcu cilj karijera i polozaj sto ih ne cini staromodnim. Evo ja licno sam odlucila da idem samo povremeno da radim da bi malo promenila klimu. Radim 15god, imala sam i vislji polozaj pa sam napustila jer mi se vise jednostavno ne radi. Dali to znaci da sam staromodna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vec 4 godine jesam kuci (ok radim od kuce , ali sam ipak kuci sa detetom) i sebe smatram savremenom zenom.Mada taj izras mi se nikako ne svidja. No dobro. Ne smatram da savremena zena ima veze sa karijerom vec sa mozgom. Tacnije ne smatram da je neko savremen zato sto radi ili ganja karijeru.

Teorije koje ljudi imaju se menjaju vremenom. Mnogo je drugacije kad neko ko ima milione odluci da nece da radi, a drugo kad neko nema da jede, zar ne?!

Sve u svemu, jako je plitko osudjivati bilo koga. I one sto sede kuci i one sto rade 24 sata dnevno. Ja razumem i jedne i druge. Ne razumem samo majke koje odluce da rade 24 sati dnevno, jer po meni onda bolje da si rekao "necu decu". No dobro, svako radi kako zeli a i kako mora tacnije kako mu se moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da savremena zena nije zena koja radi vec emancipovana zena sa izgradjenim stavovima i misljenjem. To po meni nema veze sa poslom vec zivotnom filozofijom i ciljevima. Nije svakoj zeni ili muskarcu cilj karijera i polozaj sto ih ne cini staromodnim. Evo ja licno sam odlucila da idem samo povremeno da radim da bi malo promenila klimu. Radim 15god, imala sam i vislji polozaj pa sam napustila jer mi se vise jednostavno ne radi. Dali to znaci da sam staromodna?

Upravo i ja to mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da savremena zena nije zena koja radi vec emancipovana zena sa izgradjenim stavovima i misljenjem. To po meni nema veze sa poslom vec zivotnom filozofijom i ciljevima. Nije svakoj zeni ili muskarcu cilj karijera i polozaj sto ih ne cini staromodnim. Evo ja licno sam odlucila da idem samo povremeno da radim da bi malo promenila klimu. Radim 15god, imala sam i vislji polozaj pa sam napustila jer mi se vise jednostavno ne radi. Dali to znaci da sam staromodna?

!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vec 4 godine jesam kuci (ok radim od kuce , ali sam ipak kuci sa detetom) i sebe smatram savremenom zenom.Mada taj izras mi se nikako ne svidja. No dobro. Ne smatram da savremena zena ima veze sa karijerom vec sa mozgom. Tacnije ne smatram da je neko savremen zato sto radi ili ganja karijeru.

Teorije koje ljudi imaju se menjaju vremenom. Mnogo je drugacije kad neko ko ima milione odluci da nece da radi, a drugo kad neko nema da jede, zar ne?!

Sve u svemu, jako je plitko osudjivati bilo koga. I one sto sede kuci i one sto rade 24 sata dnevno. Ja razumem i jedne i druge. Ne razumem samo majke koje odluce da rade 24 sati dnevno, jer po meni onda bolje da si rekao "necu decu". No dobro, svako radi kako zeli a i kako mora tacnije kako mu se moze.

E o ovome ja "tupim" ceo dan. Upravo tako, samo sa voljom, mozgom i zeljom da se uopste emacipuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitam neke postove u par različitih tema i ne kontam zašto svi djele žene na one što rade i one što su domaćice ... i međusobno se prepucavaju sa pitanjima zašto si uopšte rađala ili ti si staromodna i glupa?

Zar ja ne mogu biti majka a ujedno i napredovati na poslu??? Možda sam glupa ali ne kontam u čemu je problem????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

savremena zena...po meni je najnormalnije da zena radi i bude majka i smatram da se moze u potpunosti posvetiti deci i pored toga sto radi.Ja radim zbog toga sto volim svoj posao,sto sam se skolovala za to a i da doprinesem poboljsanju finansijske situacije u kuci i nije lepo da moj muz radi 24h dnevno da bi nas izdrzavao vec da sve podelimo.Kao sto ja radim tako radi i on a i obaveze kod kuce delimo...u brako sve obaveze se trudimo da podelimo da bi nam oboma bilo lakse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E o ovome ja "tupim" ceo dan. Upravo tako, samo sa voljom, mozgom i zeljom da se uopste emacipuje.

Najbolje je kad se zena pravi glupa i neemancipovana. Takve najbolje prodju u zivotu. :rolleyes: Ali to je vestina koja se uci, zar ne?

Emancipovane mnogo rade, od danas do sutra, ubise se da pokazu koliko su emancipovane. Hahaha.

Salim se naravno.

Mislim da ova tema vec postoji a zove se "Feminizam" a i "Karijera iznad svega?" :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Emancipovane mnogo rade, od danas do sutra, ubise se da pokazu koliko su emancipovane. Hahaha.

:mellow::mellow::(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolje je kad se zena pravi glupa i neemancipovana. Takve najbolje prodju u zivotu. :rolleyes: Ali to je vestina koja se uci, zar ne?

Emancipovane mnogo rade, od danas do sutra, ubise se da pokazu koliko su emancipovane. Hahaha.

Salim se naravno.

Mislim da ova tema vec postoji a zove se "Feminizam" a i "Karijera iznad svega?" :rolleyes:

:lol: :lol: :lol:

Ima tu i istine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolje je kad se zena pravi glupa i neemancipovana. Takve najbolje prodju u zivotu. :rolleyes: Ali to je vestina koja se uci, zar ne?

Emancipovane mnogo rade, od danas do sutra, ubise se da pokazu koliko su emancipovane. Hahaha.

Salim se naravno.

Mislim da ova tema vec postoji a zove se "Feminizam" a i "Karijera iznad svega?" :rolleyes:

:lol:

Sve u svemu moj odgovor na Cicanino pitanje da li zene nose veliki teret na plecima je DA i to nije nista novo i to ide kao sto vec negde rekoh u rok sluzbe jedne zene, bila ona savremena ili ne i bila ona emancipovana ili ne ;), jedina je razlika u tome kako se sama zena nosi sa tim teretom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Sve u svemu moj odgovor na Cicanino pitanje da li zene nose veliki teret na plecima je DA i to nije nista novo i to ide kao sto vec negde rekoh u rok sluzbe jedne zene, bila ona savremena ili ne i bila ona emancipovana ili ne ;) , jedina je razlika u tome kako se sama zena nosi sa tim teretom.

Pa naravno.Svaki covek nosi teret, nije ni muskarcima lako da izdravaju celu porodicu, pogotovo onima kojima su zene ceo dan na Bepcu :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa naravno.Svaki covek nosi teret, nije ni muskarcima lako da izdravaju celu porodicu, pogotovo onima kojima su zene ceo dan na Bepcu :lol::lol::lol:

Da znas da je tako :lol: jos i srece imaju ako dobiju rucak kada dodju kuci :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa naravno.Svaki covek nosi teret, nije ni muskarcima lako da izdravaju celu porodicu, pogotovo onima kojima su zene ceo dan na Bepcu :lol::lol::lol:

B):D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja radim osam sati i kad dođem kući postajem domaćica koja mora da ispuni sve obaveze koje je čekaju..ručak, pranje, peglanje..mislim da to nije nimalo lako! Sad sam na porodiljskom odsustvu pa odmaram od posla, ali nije lako biti ni domaćica jer toliko radi u kući a ti poslovi se najmanje primijete..islim da su žene boreći se za ravnopravnost polova samo sebe dovele u težu situaciju..stvorile sebi više obaveza!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitam neke postove u par različitih tema i ne kontam zašto svi djele žene na one što rade i one što su domaćice ... i međusobno se prepucavaju sa pitanjima zašto si uopšte rađala ili ti si staromodna i glupa?

Zar ja ne mogu biti majka a ujedno i napredovati na poslu??? Možda sam glupa ali ne kontam u čemu je problem????

Ni ja iskreno ;)

savremena zena...po meni je najnormalnije da zena radi i bude majka i smatram da se moze u potpunosti posvetiti deci i pored toga sto radi.Ja radim zbog toga sto volim svoj posao,sto sam se skolovala za to a i da doprinesem poboljsanju finansijske situacije u kuci i nije lepo da moj muz radi 24h dnevno da bi nas izdrzavao vec da sve podelimo.Kao sto ja radim tako radi i on a i obaveze kod kuce delimo...u brako sve obaveze se trudimo da podelimo da bi nam oboma bilo lakse

Potpisujem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila teski karijerista ako se tako moze nazvati , od 19 do 30 godine . Rekord radnih sati u toku dana mi je bio 20h ( 4 sata odspavala i ajd opet na posao ) niko me nije terao i nije mi bilo tesko.Moji su uvek imali i mogli da mi pruze ali sam uvek bila presrecna i preponosna kad sama sebi zaradim i kupim i na kraju krajeva ta nezavisnost mi je najvise prijala. Bez obzira sto sam od roditelja dobijala sve u sta sam upirala prstom ( a nisam se puno ni gurala da upirem, nisam mogla doci do izrazaja od sestre :D ) savremen zivot sam za jako kratko vreme promenila za ovaj koji sad zivim . Vise mi nije bitno koju cu danas kombinaciju garderobe u kanc obuci , koji cu parfem staviti i gde idem na otvranje nego kako ce moje dete biti nasmejano i imati majku pored sebe koliko god je to njemu potrebno . Sad sam savremena domacica i time se dicim ali ne mpogu reci da se necu opet jednog dana vratiti poslu kad on malo poraste i krene u skolicu. Za sad mi je ovako dobro .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila teski karijerista ako se tako moze nazvati , od 19 do 30 godine . Rekord radnih sati u toku dana mi je bio 20h ( 4 sata odspavala i ajd opet na posao ) niko me nije terao i nije mi bilo tesko.Moji su uvek imali i mogli da mi pruze ali sam uvek bila presrecna i preponosna kad sama sebi zaradim i kupim i na kraju krajeva ta nezavisnost mi je najvise prijala. Bez obzira sto sam od roditelja dobijala sve u sta sam upirala prstom ( a nisam se puno ni gurala da upirem, nisam mogla doci do izrazaja od sestre :D ) savremen zivot sam za jako kratko vreme promenila za ovaj koji sad zivim . Vise mi nije bitno koju cu danas kombinaciju garderobe u kanc obuci , koji cu parfem staviti i gde idem na otvranje nego kako ce moje dete biti nasmejano i imati majku pored sebe koliko god je to njemu potrebno . Sad sam savremena domacica i time se dicim ali ne mpogu reci da se necu opet jednog dana vratiti poslu kad on malo poraste i krene u skolicu. Za sad mi je ovako dobro .

Kako si ovo lepo srocila, bas mi se svidja!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.