Zaposlena žena

odgovora

Objavljeno

Sad moram Ot. Da li mislite da su zene koje ne rade u prednosti nad ovima koje su zaposlene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad moram Ot. Da li mislite da su zene koje ne rade u prednosti nad ovima koje su zaposlene?

Zavisi u kom pogledu....

Ja recimo nikad ne bih mogla sedeti kod kuće i biti domaćica... Evo već peti mesec sam kod kuće i već polako "ludim", fali mi posao i mojih 8 sati za koje mogu da "pustim mozak na pašu"....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad moram Ot. Da li mislite da su zene koje ne rade u prednosti nad ovima koje su zaposlene?

Ovo je diskutabilno skroz, sve zavisi kakva je majka u pitanju, posvećena ili ne detetu.

Može da bude zaposlena i posvećena detetu maksimalno, a može biti nezaposlena i da ne haje mnogo za dete. Sve zavisi... Tako da se prednost ne može tek tako dati ni jednoj ni drugoj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje drage,ja nemam nikakvu pomoc.Hiljadu puta mi se desavalo dok je Jana bial manja da sam je morala nositi sa mnom na WC solju da bih ja piskila.Desavalo mi se da rucam pored krevetca i hiljade raznih stvari.Dok mm ne dodje sa posle sama sam.Volela bih i ja da imam neku pomoc,nekad bi mi znacilo i pola sata,ali nemam.

Zato ne smem da se pitam mogu li ja to,samo znam da moram.Zena jeste velika zrtva,ali zarad ljubavi prema deci i svojoj porodici da bude sto veca.Nisam sebicna.

Nadamms e da ste iz ovoga shvatile zasto branim svoje misljenje,jer zena kad mora,a jos i ima jaku volju,onda sve moze! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je diskutabilno skroz, sve zavisi kakva je majka u pitanju, posvećena ili ne detetu.

Može da bude zaposlena i posvećena detetu maksimalno, a može biti nezaposlena i da ne haje mnogo za dete. Sve zavisi... Tako da se prednost ne može tek tako dati ni jednoj ni drugoj ;)

Ne nisi me razumela. Ne mislim zbog dece vec zbog sebe same. Kako to sto je non stop kuci utice na zenu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad moram Ot. Da li mislite da su zene koje ne rade u prednosti nad ovima koje su zaposlene?

Ne,nikako,nisu ni u kakvoj prednosti.

Ali ne znaci ako ne radi da je non stop kuci i da provodi nekvalitetnije vreme od onih koje rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne nisi me razumela. Ne mislim zbog dece vec zbog sebe same. Kako to sto je non stop kuci utice na zenu?

Zavisi od žene, na mene negativno...

Zapostavljeno, van događaja, van socijalizacije...van svega...možda sam sebična, ali ne želim od svog života to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad moram Ot. Da li mislite da su zene koje ne rade u prednosti nad ovima koje su zaposlene?

Zanimljivo pitanje. Iz mog ugla mislim da im je lakse u smislu da su ceo dan kod kuce pa imaju vise vremena za sebe, decu, kucne poslove i sl. A sto se tice nekog zadovoljstva meni jaaaako prija sto radim. Moje dete mi mnogo fali dok sam na poslu, i cim zavrsim radno vreme trcim po nju u vrtic, ali opet sa druge strane prija mi da se svaki dan sredim, nesto uradim, nekako mojoj licnosti to jako prija. Kao i kontakt sa ljudima, a ne sedenje kod kuce po ceo dan. I ja sam po prirodi ambiciozna pa mi znaci karijera. A postoji i stvar da je plata mm mnogo mala da bismo ziveli samo od nje, pa ja moram da radim. Samim tim sto radim, ja sam zadovoljnija, a mislim da to znaci mnogo i mom detetu. A dobro sam se i organizovala sa mm, pa sve stizemo, rucak je uvek skuvan, ves opran, stan sredjen, stignemo i da se vidimo sa prijateljima. Jedino mi nekad fali sna. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi od žene, na mene negativno...

Zapostavljeno, van događaja, van socijalizacije...van svega...možda sam sebična, ali ne želim od svog života to.

Sa ovim se i ja slazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne nisi me razumela. Ne mislim zbog dece vec zbog sebe same. Kako to sto je non stop kuci utice na zenu?

Zavisi od žene, na mene negativno...

Zapostavljeno, van događaja, van socijalizacije...van svega...možda sam sebična, ali ne želim od svog života to.

Baš ko što reče Filipa - zavisi od žene. Na mene negativno.

Dodala bih i odgovor Maki-D

Ja recimo nikad ne bih mogla sedeti kod kuće i biti domaćica... Evo već peti mesec sam kod kuće i već polako "ludim", fali mi posao i mojih 8 sati za koje mogu da "pustim mozak na pašu"....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne nisi me razumela. Ne mislim zbog dece vec zbog sebe same. Kako to sto je non stop kuci utice na zenu?

Zavisi od žene, na mene negativno...

Zapostavljeno, van događaja, van socijalizacije...van svega...možda sam sebična, ali ne želim od svog života to.

Potpisujem. Evo vec godinu i po ne radim i polako ludim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi u kom pogledu....

Ja recimo nikad ne bih mogla sedeti kod kuće i biti domaćica... Evo već peti mesec sam kod kuće i već polako "ludim", fali mi posao i mojih 8 sati za koje mogu da "pustim mozak na pašu"....

potpisujem....ne bi mogla da ne radim.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi u kom pogledu....

Ja recimo nikad ne bih mogla sedeti kod kuće i biti domaćica... Evo već peti mesec sam kod kuće i već polako "ludim", fali mi posao i mojih 8 sati za koje mogu da "pustim mozak na pašu"....

Zavisi od žene, na mene negativno...

Zapostavljeno, van događaja, van socijalizacije...van svega...možda sam sebična, ali ne želim od svog života to.

Potpisujem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi od žene, na mene negativno...

Zapostavljeno, van događaja, van socijalizacije...van svega...možda sam sebična, ali ne želim od svog života to.

Potpisujem :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NI meni nije dovoljno da budem samo mama. Mislim, naravno da mi je to prece od svega ostalog i ako moram da biram, uvek cu to birati, ali hocu ja od zivota jos mnogo toga osim da se osecam korisno samo u kuci. Hocu JA da zaradim pare, da ucim nesto novo, da srecem nove ljude...a samo kao mama, to ne mogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne ispunjavam se kao domacica niti to zelim u životu ali postoje ‚momenti, kao što su ovi kada jednostavno poželim da mi je mozak na paaši i da ništa drugo ne radim sem da se brinem o djeci. Kod mene nema zlatne sredine, posao mi je stresan i kada radim onda BAŠ RADIM i taj tempo me ubija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama dy,da li ti radis?

Trenutno ne, i necu do proleca dok Luka ne krene u vrtic. Ma kod mene ti je to mac sa dve ostrice. Novac mi ne treba ali ne zelim da sedim kuci, mislim nebih sedela, kao sto znate preko cele godine imamo radnike i neko treba da bude sa njima i nadgleda radove i naravno pomogne, mm radi u fabrici u Lucanima i ne moze sve to sam da stigne tako da bih to morala ja. Sto znaci ako bih nasla neki posao sa nekom bzv platom a ovamo bih placala nekoga da radi moj posao..ne znam ne isplati mi se. Jos cu razmisliti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpisujem :D .

I čudila bih se da nisi tako odgovorila... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam radoznala ali zasto ti sveki ne pomogne malo?

Mama dy aj da te ispostujem,pa da ti ovde odgovorim.

Svekrva je prvo bolesna zena,ima dosta posla,i ne ume da gleda malo dete.Nikada Janu ne ostavljamo nasamo bez naseg nadzora,par puta je imala zestoke ispade.

Moja mama je zena u penziji ali aktivna zena,pazi devojcicu od 15 godina-mentalno zaostalu u razvoju i pazi jos jednu baku.Sestre imaju svoju deca koja idu u vrtic,rade i obe su upisale usavrsavanje,jedna u Uzicu,jedna u Beogradu tako da ni za svoju decu cestito nemaju vremena.Mada starija sestra mi dosta i pomogne.

E sad ja sam nezaposlena zena jer tako zelim.Posao sam dobila u svojoj struci jos davno.Trebala sam da pocnem da radim 3 dana posto sam se udala.Prvi jul,ja krenula na posao i sa pola puta se vratim kuci.Budala- ja razmisljam necu da se mucim za male pare.

Do sada bih i zavrsila pripravnicki i uredno imala trudnicko i porodiljsko.No dobro nikada se nisam previse pokajala jer sam sama tako htela.

I sda takodje ne bih pocela da radim.Moja plata ne bi bila veca od 25/30 000.Samo za prevoz autom + troskovi + vrtic od plate bi mi ostalo manje od 10 000,sto mi ne pada na pamet da radim za tako male pare.

E sad emancipacija,usavrsavanje,napredovanje nema cenu,ali ja ipak zivim u bracnoj zajednici i sve odluke donosimo zajedno pa i ovo.

Uopste se ne osecam beskorisno,izlazimo ,druzimo se,dete vodimo svuda.Kad izadje dobra nova knjiga odem kupim,kad vidim dobar kaput u izlogu odem kupim,itd.Zao mi je samo svoje struke koju toliko volim,al dobro.U zivotu se nikada ne zna. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko da napise kako je uskladio posao i porodicu? Kako zaposlena zena i majka zna da ne trpi ni posao ni porodica? Kako postizete sve obaveze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko da napise kako je uskladio posao i porodicu? Kako zaposlena zena i majka zna da ne trpi ni posao ni porodica? Kako postizete sve obaveze?

Počela sam raditi kada je Filip napunio 6 mjeseci i od tada ga čuva teta, zahvalna sam što sam našla tako dobru ženu uz koju sam uskladila sve obaveze.

Radim puno radno vrijeme, znači 8 sati, samo radnim danima. Kada dođem kući, sve me čeka gotovo, od spremljenog ručka do čistog i uredno stana. Da mi nije toga teško bih se snašla, iskreno.

Posao ne trpi, nikada još nisam izostala osim godišnjeg odmora, mislim i da je Filip srećan i zadovoljan...

Nekako smatram da muž ovdje najviše trpi...kada dođem kući, posvetim se Filipu, igra. šetnja, maženje i naveče zaspim s njim...umorna sam za daljne aktivnosti :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko da napise kako je uskladio posao i porodicu? Kako zaposlena zena i majka zna da ne trpi ni posao ni porodica? Kako postizete sve obaveze?

Ja sam se vratila na posao kad je Aki imao devet meseci, radila sam skraćeno radno vreme do isteka porodiljskog a onda se vratila na puno radno vreme, moja mama ga je čuvala kad mm radi pre podne, a kad je mm radio popodne onda ga je on čuvao.

Sa malo više od godinu dana je krenuo u jaslice, adapracija je trajala tri dana i onda je krenuo puno vreme boravka, moji roditelji su ga i vodili i dovodili iz vrtića i pazili ga dok mm i ja ne dođemo sa posla.

Kućne obaveze sam ostavljala za uveče, kad Aki zaspi, tad sam i kuvala ručak za sutra.

Vikendom sam radila generalku u kući...

Dobro sam se organizovala i sigurna sam da ni dete, ni kuća nisu trpeli moj odlazak na posao.

Moram da kažem da sam tad imala mnogo više volje za radom i organizacijom nego sad kad sam kod kuće... nemam volje da se pokrenem i uradim nešto dok ne dođe podne, a onda sve na brzaka uradim... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko da napise kako je uskladio posao i porodicu? Kako zaposlena zena i majka zna da ne trpi ni posao ni porodica? Kako postizete sve obaveze?

Nesto slicno kao i kod Filipe, teta obavi sve, od rucka preko uredne kuce i popeglanog vesa, stvarno je divna. Ja nemam određeno radno vrijeme, mogu da radim i od kuce. Nekada me uhvati pa danima nista ne radim, napravim generalku kuce, uzivam sa djecom a nekada zna da bude katastrofa da radim i po 12h dnevno. Tad raspordim posao, radim regularno, odem na posao i normalno dodjem kuci, rucak me ceka, uradim sa Anom zadacu tj prekontrolisem je i objasnim sve sto ne zna, igram se sa Stefom i kada on zaspe oko 9h sjedam za komp i nastavljam do 2h-3h ujutru da radim. Ponekad ako ponoci napravim kratku pauzu radi seksa :lol:

Znam da nije rjesenje ali dok je on mali ja zrtvujem svoj san ako zelimo da zivimo nekim normalnim zivotom.

Postoje momenti kada (obicno jednom ili dva puta mjesecno) idem na jednodnevni ali dvodnevni put - to me ubija u pojam. tada mi uskace mama koja se maksimalno angazuje oko djece

Ono sto mi je problem jesu Anine vecernje obaveze u pojedinim danima u nedelji a to je muzicka skola i engleski jezik, tu uskacu svi ostali - MM, brat, snaha, mama .... bukvalno svako ko stigne.

Sada mi je nastupio period kada ne mogu da stignem sve sto imam ispred sebe, razvlacim se na sve strane, rastrgana sam. Prilog tome i govori cinjenica da bukvalno ne stizem ni kosu da operem a o nekoj relaksaciji necu ni da pricam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da bi svaka žena trebalo da radi.Zbog same sebe.Ja sam ceo život učila,putovala,studirala i šta sad treba svoje znanje da bacim,i postanem domaćica?I vreme sa detetom se meri po kvalitetu a ne po kvantitetu.Pri tome žena treba da ima svoj budžet,za koji niko ne zna bez nje.Ko zna šta sve može da se desi.Moja majka je nastavnica,i ima mizernu platu u odnosu na oca.On joj je stalno pričao da batali posao,da on ima dovoljno za izdržavanje porodice.Ona nije odustajala,ne zbog novca,već zbog nečega zbog čega je tek sad razumem.Ima neku svoju svrhu,obavezu u životu,ispratila je toliko đaka,upoznala puno ljudi.

A ima i muškaraca koji su samo domaćice :) Šta mislite o njima?

Šalu na stranu.Bitno je da žena podjeli svoje obaveze (kućne) sa mužem,i sve će polagano stići.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.