Zaposlena žena

odgovora

Objavljeno

Tek sada kada ne radim kapiram DA JA TOI NE MOGU! Ubila me je dosada kod kuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odvajanje od majke nije dobro do godinu dana,ne samo zbog dojenja,vec i zbog emocionalnog stresa za dete.Do godinu dana,a ne 6 meseci.

Ali kako god ja moje dete ne bi mogla ostaviti,ni sa godinu dana i kada sam mu najpotrebnija da odem da radim.Kada najvise spoznaje svet i uci,ja da ga pustim na milost i nemilost nekome ko mu nije roditelj,neka hvala.Moje dete,moja briga,moja radost.Niko mi ga nece gledati sem mene i mm.

Opet preterujes i to opasno. MIslis da je ovo sto si napisala ok prema nekome ko mora da radi?

A iskreno, ne zelim da mi dete ceo zivot bude uz suknju, treba da se osamostale a ja da im pruzim podrsku u tome. A ne da im cucim nad glavom do penzije (njihove, a ne moje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve ima svoje prednosti i mane.

Meni licno ne bi odgovaralo da budem kod kuce non-stop i da mi jedina briga budu deca i kuca...takodje, muz ne zaradjuje dovoljno da zivimo opusteno, tako da i ja moram da radim i zaista uzivam u svom poslu. Veoma mi odgovara to sto mogu da iskoristim punih godinu dana porodiljskog i godisnji da budem sa svojom decom sto duze.

Medjutim, ne mislim da ce mojoj deci bilo sta faliti u vrticu ili bilo gde drugde dok sam ja na poslu. Niti ce biti uskraceni za bilo sta zbog mog odsustva, jer i muz i ja im se nakon posla potpuno posvecujemo.

Prija mi da odem na posao i radim "nesto drugo"...a onda vratim se mojim ukucanima opustenija i rasterecenija. :)

Sto se tice vremena provedenog sa decom- vec svi znaju da je bitan kvalitet, a ne kvantitet! Ja bih dala prednost majkama koje se svojoj deci zaista posvete, nad onima koje to ne rade...a to sa zaposlenjem i nema puno veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice vremena provedenog sa decom- vec svi znaju da je bitan kvalitet, a ne kvantitet! Ja bih dala prednost majkama koje se svojoj deci zaista posvete, nad onima koje to ne rade...a to sa zaposlenjem i nema puno veze.

Dobro receno (napisano).

Ne radim, samo zato sto bi mi to vise oduzelo nego donijelo- mm-u bi plata bila dosta manja, a kada se tu doda i placanje vrtica... Ne isplati se.

Ovako sam djetetu posvecena 100 %, ali bih, i da radim, cinila SVE za svoje dijete i pruzila mu svu mogucu paznju i ljubav. Ne bi bilo uskraceno ni za sta.

Da mm-ova plata nije dovoljna, isla bih i kanale da kopam, i to i prije nego sto dijete napuni 6 mjeseci, jer bih mu jedino na taj nacin osigurala ono materijalno, koje je, pogotovo u tim prvim godinama bitno kao i emocionalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro receno (napisano).

Ne radim, samo zato sto bi mi to vise oduzelo nego donijelo- mm-u bi plata bila dosta manja, a kada se tu doda i placanje vrtica... Ne isplati se.

Ovako sam djetetu posvecena 100 %, ali bih, i da radim, cinila SVE za svoje dijete i pruzila mu svu mogucu paznju i ljubav. Ne bi bilo uskraceno ni za sta.

Da mm-ova plata nije dovoljna, isla bih i kanale da kopam, i to i prije nego sto dijete napuni 6 mjeseci, jer bih mu jedino na taj nacin osigurala ono materijalno, koje je, pogotovo u tim prvim godinama bitno kao i emocionalno.

Naravno Borjana,ja ovo tvrdim jer mi situacija omogucava da biram,ali kad ne bi bilo tako verovatno bih razmisljala drugacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno Borjana,ja ovo tvrdim jer mi situacija omogucava da biram,ali kad ne bi bilo tako verovatno bih razmisljala drugacije.

E pa, u tome je stvar. Razumijemo se. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju, tek sad videh ovu temu. Pa ja mislim da je sasvim drugacije... ja se osecam totalno neostvareno ovih nekoliko meseci koliko ne radim... zavisimo i beban i ja od muza koji pada na nos od posla... eto tako, mislim da sam mozda u prednosti zato sto mogu da stignem vise stvari da obavim po kuci, ali sve mi se cini da kada imam neku obavezu mnogo vise stignem nego kada se ovako sva nezadovoljna prevlacim po kuci... :( sve radim traljavo u poslednje vreme, kao macka repom i sve mi je tesko, bas sam zapala u neku krizu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta znam...meni je lepo kod kuće..samo da mm malko više zarađuje... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju, tek sad videh ovu temu. Pa ja mislim da je sasvim drugacije... ja se osecam totalno neostvareno ovih nekoliko meseci koliko ne radim... zavisimo i beban i ja od muza koji pada na nos od posla... eto tako, mislim da sam mozda u prednosti zato sto mogu da stignem vise stvari da obavim po kuci, ali sve mi se cini da kada imam neku obavezu mnogo vise stignem nego kada se ovako sva nezadovoljna prevlacim po kuci... :( sve radim traljavo u poslednje vreme, kao macka repom i sve mi je tesko, bas sam zapala u neku krizu.

Bori se sama sa sobom, ne dozvoli da te savlada pesimizam, i ja sam imala uzasne krize. Sve isto kao da sam ovo ja pisala. Sad sam malo nadosla, kako je bebac porastao, a i trazim posao. Sto kaze Neuhvatljiva sad mi je nekad i lijepo kuci samo sto nam treba novac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uvek mislila kako je posao vrlo važan,i u trudnoći.Sad kad sam dobila bebu,ne mogu se odvojiti od nje.Čak mi prete da se vratim na posao kad napuni tri meseca,a ja je ne bih ostavila dok ne napuni godinu dana.Tek sad vidim koliko je majka bitna bebi.Ja želim moju dojiti barem 6 meseci.Dojenje mi je nešto prelepo.Ne znam šta se sa mnom dešava,ali sam totalno za to i daizgubim posao,koji sam jedva dobila,nego da moju mrvicu prebacim na aptamil,i uskratim joj nežnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko da napise kako je uskladio posao i porodicu? Kako zaposlena zena i majka zna da ne trpi ni posao ni porodica? Kako postizete sve obaveze?

Kamilice, u mom slucaju ne trpe ni porodica ni posao samo onda kada sam ja ispunjena. A ispunjena sam kada radim. Godinu dana sam bila na bolovanju i sama sa Aleksom, mm je tada radio dva posla. Ali, definitivno kvalitetnije vreme provodim od kako radim a to je vec godinu dana. Porodicu tj mm neopterecujem poslom, zna samo ono osnovno, a na poslu ne pricam o porodici, jedino ako me pitaju ili pokoju Aleksinu provalu. MM nema zive roditelje, a moji takodje rade tako da se nemamo na koga bas osloniti. Aleksa ide u vrtic, mm dodje po mene pa po njega, on ga pricuva dok napravim rucak, posle rucka sve troje idemo negde, ili nam neko dodje, uvece mazenje i Aleksa spava. Sto se tice spremanja kuce, ne smeta mi ako je mali nered u Aleksinoj i dnevnoj sobi, kupatilo i kuhinja su mi cisti, i to mi je bitno. Desava se cesto da mi mm naravi rucak ( radno vreme mu je fleksibilno ), nekad odemo kod mojih.... Sve u svemu jako mi je drago sto mogu da radim i sto je na poslu sve bolje pa vise mogu i doprineti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kamilice, u mom slucaju ne trpe ni porodica ni posao samo onda kada sam ja ispunjena. A ispunjena sam kada radim. Godinu dana sam bila na bolovanju i sama sa Aleksom, mm je tada radio dva posla. Ali, definitivno kvalitetnije vreme provodim od kako radim a to je vec godinu dana. Porodicu tj mm neopterecujem poslom, zna samo ono osnovno, a na poslu ne pricam o porodici, jedino ako me pitaju ili pokoju Aleksinu provalu. MM nema zive roditelje, a moji takodje rade tako da se nemamo na koga bas osloniti. Aleksa ide u vrtic, mm dodje po mene pa po njega, on ga pricuva dok napravim rucak, posle rucka sve troje idemo negde, ili nam neko dodje, uvece mazenje i Aleksa spava. Sto se tice spremanja kuce, ne smeta mi ako je mali nered u Aleksinoj i dnevnoj sobi, kupatilo i kuhinja su mi cisti, i to mi je bitno. Desava se cesto da mi mm naravi rucak ( radno vreme mu je fleksibilno ), nekad odemo kod mojih.... Sve u svemu jako mi je drago sto mogu da radim i sto je na poslu sve bolje pa vise mogu i doprineti.

Kako ste se organizovali kad je sin bolestan? Ko ga tad cuva?

Ti uvek radis prvu smenu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste se organizovali kad je sin bolestan? Ko ga tad cuva?

Ti uvek radis prvu smenu?

Da, ja radim u drzavnoj firmi, dakle pon-pet, od 7 do 15h. Mm nema odredjeno vreme radnim danima, tako da ga on cuva. U ono vreme kada preko dana spava (oko podne) dodje baka od mm i ona ga pripazi a mm ode do posla i odradi ono bitno. U sustini, kod mene se sve zasniva na pomoci mm, i mojih posle podne kad ga cuvaju jer ja idem i na predavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno sam na porodiljskom i prija mi da se posle 10 godina rada i stresa na poslu malo odmorim od svega ali sa druge strane mi opet pomalo nedostaje. Ali ne, nikada ne bih mogla da se odreknem statusa zaposlene žene.

B.mama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba da se radi. Nikad ne znas sta nosi dan, a sta noc. Svaki dinar donesen u kucu znaci puno. Imam toliko primera oko sebe- bile ususkane domacice 15 godina, doslo do razvoda i one se ''izgubile''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Glasam za rad! Moze sve da se postigne,plus doprinosimo i kucnom budzetu sto je danas veoma bitno.

Kajsija* i mna mama volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.