Zivot u zajednici...

odgovora

Objavljeno

Moji s&s su me jutros pitali odkud mi ideja da svoje dete od 20 dana vodim na dva sata kod mojih koji od nas zive pet minuta kolima... :angry:

Ne znam kako sam se suzdrzala. :angry:

A od svekrve ne mogu da dodjem do deteta,cak mi je i sa sise skine da je nosa,ja je uzmem kad place ona mi je otima iz ruku.Pa kad pocne pricu da je njoj kod bake najlepse... :angry:

Strašno! :angry:

Maki, ja bih na tvom mestu za početak zaključavala vrata tokom podoja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji s&s su me jutros pitali odkud mi ideja da svoje dete od 20 dana vodim na dva sata kod mojih koji od nas zive pet minuta kolima... :angry:

Ne znam kako sam se suzdrzala. :angry:

A od svekrve ne mogu da dodjem do deteta,cak mi je i sa sise skine da je nosa,ja je uzmem kad place ona mi je otima iz ruku.Pa kad pocne pricu da je njoj kod bake najlepse... :angry:

Mala je da se navikne na ruke, a ti ne čekaj časa, nego odmah postavljaj svakog na svoje mesto.

Moja je prvu noć kad sam došla iz porodilišta uletela u sobu, kad se mali probudio, a kad sam je pitala šta hoće, rekla je kako plače, pa je došla. Ja sam joj kulturno rekla da ide da spava, da ja hranim (sisa) bebu. Nikad više nije ušla.

I mužu alarm - čim pre.

To što ona oće da se šepuri, je tebi koska kasnije kad beba bude veća, a ti ne možeš u toalet jer ona neće hteti sama.

Na mene su se ljutii, a mene muž podržavao, mi smo bili u fazonu - dete je malo, nema šta da traži po rukama! A i svi ćete da odete, a šta ću ja posle?

Kasnije su se hvalili kako nam dete leži na krevetu dok mi sedimo oko njega i guguče, bez nosanja. I kako snajka pravi torte jednom nedeljno i generališe kuću, jer mali leži budan i ne traži da ga nosamo. Ma skroz okrenuli priču, na dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa znaš kad bih dala da mi uzme dete iz ruke,ja joj ga još i uzmem kad se rasplače i ako joj nije pravo,moje dete je moje dete i kraj,naravno da joj nije bilo sve jedno,al ko je pita .Ja sam zivela 2god. sa njom i nije bilo šanse da i dete kad se rodi dovedem u zajednicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekao je njima mm sve sto treba,ali tako su digli nos da je to bilo strasno.Na zalost zivimo sa njima i to se nece skoro promeniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekao je njima mm sve sto treba,ali tako su digli nos da je to bilo strasno.Na zalost zivimo sa njima i to se nece skoro promeniti.

Kad je već tako, ti gledaj da se ne brineš previše što oni DIŽU NOS.

Nek vaš dogovor potraje nekoliko dana, da vidiš kako će da spuste. ;)

Moji nisu išli toliko daleko, jednom smo imali boga mi i zajedničku raspravu (ja prisustvovala, mm sve to rešavao), jer nam je trebalo vremena da im objasnimo da je to naš brak, naše dete, pa i ako radimo pogrešno, da nas se batale - naša odluka. :lol:

Stvarno mislim da u takvoj situaciji ne treba da brineš što će neko da digne nos, već da se ti što manje nerviraš i prepireš sa mužem oko drugih ljudi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam u zajednici sa svekrom i svekrvom i to vec 11 godina : :huh: . Moja prouka je sledeca: ko moze da bira, ZAJEDNICA NIKAKO! Moram reci da moji verovatno spadaju u top five najboljih na svetu, ali ne, ne i ne, nikad svog mira!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam u zajednici sa svekrom i svekrvom i to vec 11 godina : :huh: . Moja prouka je sledeca: ko moze da bira, ZAJEDNICA NIKAKO! Moram reci da moji verovatno spadaju u top five najboljih na svetu, ali ne, ne i ne, nikad svog mira!

Svaka ti cast! Ja nisam u zajednici ali moja majka je dugo bila i prosla je kroz pakao!

Ma covjek nekad ne moze ni sa roditeljima izaci na kraj, a ne sa kim drugim.

SVOJ MIR je blagosloven!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh zajednica....Ziveli smo sa njegovima tri godine(u dvoristu njihove kuce na garazi napravljen je stancic od nekih 50m2,i tu smo bili nas dvoje).Jedva sam bila pristala da zivim tu(poucena iskustvom mame i sestre).Ali hajde,pocetak braka,ja ne radim,pa da ne placamo odmah kiriju(mada da sam rekla dragom da idemo u podstanare sigurno bi prihvatio).

I tako,tu smo ziveli tri godine,nismo hteli odmah decu-sto im je tesko palo.Ziveli smo,uzivali,lutali,zezali se nas dvoje...a s&s pizdeli zbog toga.I naravno nista ne govore svom sinu nego samo meni prebacivali.Da ne kazem da je moj prvi ves koji sam tamo rasirila ona sve preokrenula jer nisam rasirila onako kako ona siri(a u pitanju bio moj i od mog dragog ves).Iskreno nismo se svadjale svekrva i ja,jer sam joj svaki put lepo odgovarala,na nacin da ona nema sta posle toga da kaze sem da zamuckuje,a ja sve kroz osmeh.A tako je zelela sve da zna.Pa dva puta nam je upala u stan kada smo vodili ljubav.:)

E posle tri godine mom dragom ponude da predje za Bg da radi...stavljali smo na papir da li da predjemo ili ne(sve zbog finansija) i na kraju odlucismo da pihvati(bas zbog naseg mira,) i tako smo presli da zivimo u bg.Sada placamo kiriju,imamo i neki kredit....sve ukupni troskovi mesecni nam izadju 45000,i ostane nam 20000 da jedemo,sipamo gorivo...a cekamo bebu.Verujte da nema para za koje bi se vratila u zajednicu.Placa svoj mir,debelo ga placam ali sam srecna i zdovolna i zivim onako kako hocu i bez cimanja.Jeste da nekada nema da se kupi sok,ili cokolada ali je zato osmeh uvek tu.

Ako cemo cekati da oni umru da bi mi bili mirni,srecni i da zivimo onako kako zelimo...sta ce mi sve to sa 60 godina.Hocu da uzivam sada sa 30.

Da je tesko-finansijski jeste,ali prezivecemo:)

Tesko ce mi biti i sada kada budem imala bebu,jer nemam ovde nikog da mi pomogne,ali nema veze,bar cu da vaspitavam dete onako kako ja hocu i niko se nece mesati. :)

Sreca mi je sto imam veliku podrsku muza,on je stvarno divan.Uvek je na mojoj strani.Ipak mu ja perem,peglam,kuvam,docekujem,ispracam....samnom deli zivot a ne sa svojom mamom,nije vise mali.To svaki muz treba da shvati,dodje vreme kada treba da odrastu. :)

Ja se bas raspisala.....ali moje misljenje da niko od nas ne treba da trpi,gubi zivce...kratak je zivot za tako nesto.Nemojte da dozvolite i da se pomirite sa tim da vam svekrva ili mama "upravljaju" zivotom i vasom srecom onda nikada necete biti istinski srecne.

Ipak dodje vreme kada mi odrastemo,i mi i muzevi treba da se odvojimo od roditelja,dve,tri generacije nikako i nikada nece moci,uvek ce nekom nesto smetati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Violeta, bravo za tm i tebe. Divim vam se, a i potpuno razumem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh zajednica....Ziveli smo sa njegovima tri godine(u dvoristu njihove kuce na garazi napravljen je stancic od nekih 50m2,i tu smo bili nas dvoje).Jedva sam bila pristala da zivim tu(poucena iskustvom mame i sestre).Ali hajde,pocetak braka,ja ne radim,pa da ne placamo odmah kiriju(mada da sam rekla dragom da idemo u podstanare sigurno bi prihvatio).

I tako,tu smo ziveli tri godine,nismo hteli odmah decu-sto im je tesko palo.Ziveli smo,uzivali,lutali,zezali se nas dvoje...a s&s pizdeli zbog toga.I naravno nista ne govore svom sinu nego samo meni prebacivali.Da ne kazem da je moj prvi ves koji sam tamo rasirila ona sve preokrenula jer nisam rasirila onako kako ona siri(a u pitanju bio moj i od mog dragog ves).Iskreno nismo se svadjale svekrva i ja,jer sam joj svaki put lepo odgovarala,na nacin da ona nema sta posle toga da kaze sem da zamuckuje,a ja sve kroz osmeh.A tako je zelela sve da zna.Pa dva puta nam je upala u stan kada smo vodili ljubav.:)

E posle tri godine mom dragom ponude da predje za Bg da radi...stavljali smo na papir da li da predjemo ili ne(sve zbog finansija) i na kraju odlucismo da pihvati(bas zbog naseg mira,) i tako smo presli da zivimo u bg.Sada placamo kiriju,imamo i neki kredit....sve ukupni troskovi mesecni nam izadju 45000,i ostane nam 20000 da jedemo,sipamo gorivo...a cekamo bebu.Verujte da nema para za koje bi se vratila u zajednicu.Placa svoj mir,debelo ga placam ali sam srecna i zdovolna i zivim onako kako hocu i bez cimanja.Jeste da nekada nema da se kupi sok,ili cokolada ali je zato osmeh uvek tu.

Ako cemo cekati da oni umru da bi mi bili mirni,srecni i da zivimo onako kako zelimo...sta ce mi sve to sa 60 godina.Hocu da uzivam sada sa 30.

Da je tesko-finansijski jeste,ali prezivecemo:)

Tesko ce mi biti i sada kada budem imala bebu,jer nemam ovde nikog da mi pomogne,ali nema veze,bar cu da vaspitavam dete onako kako ja hocu i niko se nece mesati. :)

Sreca mi je sto imam veliku podrsku muza,on je stvarno divan.Uvek je na mojoj strani.Ipak mu ja perem,peglam,kuvam,docekujem,ispracam....samnom deli zivot a ne sa svojom mamom,nije vise mali.To svaki muz treba da shvati,dodje vreme kada treba da odrastu. :)

Ja se bas raspisala.....ali moje misljenje da niko od nas ne treba da trpi,gubi zivce...kratak je zivot za tako nesto.Nemojte da dozvolite i da se pomirite sa tim da vam svekrva ili mama "upravljaju" zivotom i vasom srecom onda nikada necete biti istinski srecne.

Ipak dodje vreme kada mi odrastemo,i mi i muzevi treba da se odvojimo od roditelja,dve,tri generacije nikako i nikada nece moci,uvek ce nekom nesto smetati.

svaka cast....ma sve se moze kad su m i z slozni...... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,verujem da imam mnogo srece sto se tice muza,hvala Bogu.Mada iskreno da nije takav ne bi mi bio muz:)

Zene samo glavu gore,gledajte prvo sebe,svoju decu i svog muza pa tek onda ostale,gledajte da vi budete srecni i zadovoljni pa tek onda razmisljajte o sreci njegovih i svojih roditelja. :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,verujem da imam mnogo srece sto se tice muza,hvala Bogu.Mada iskreno da nije takav ne bi mi bio muz:)

Zene samo glavu gore,gledajte prvo sebe,svoju decu i svog muza pa tek onda ostale,gledajte da vi budete srecni i zadovoljni pa tek onda razmisljajte o sreci njegovih i svojih roditelja. :*

i ovo cu da potpisem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo ziveli u zajednici sa svekrvom godinu dana u njenoj kuci.Za to vreme kupili smo stan,sredili ga i preselili se kada sam se porodila.Lepo smo se slagale,ona je fina zena ali ipak je neuporedivo lepse kada smo sami,i nikada ne bih zelela ponovo zajednicu.Jeste da sada otplacujemo stambeni kredit,ali sloboda nema cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,verujem da imam mnogo srece sto se tice muza,hvala Bogu.Mada iskreno da nije takav ne bi mi bio muz:)

Zene samo glavu gore,gledajte prvo sebe,svoju decu i svog muza pa tek onda ostale,gledajte da vi budete srecni i zadovoljni pa tek onda razmisljajte o sreci njegovih i svojih roditelja. :*

Jea... :)

Mi smo ziveli u zajednici sa svekrvom godinu dana u njenoj kuci.Za to vreme kupili smo stan,sredili ga i preselili se kada sam se porodila.Lepo smo se slagale,ona je fina zena ali ipak je neuporedivo lepse kada smo sami,i nikada ne bih zelela ponovo zajednicu.Jeste da sada otplacujemo stambeni kredit,ali sloboda nema cenu.

Naravno. Svoja kućica - svoja slobodica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Život u zajednici? NE, NIKAKO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Život u zajednici? NE, NIKAKO!

m1281.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slozila bih se, ali nekada je to nuzno zlo :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slozila bih se, ali nekada je to nuzno zlo :/

Kod mene to nuzno zlo jos uvijek traje... :( Roditelji mm su se vratili juce u svoj stan!Cijelo ljeto su bili na selu,nadomak grada,gajili cvijece,bastu,sada smo svi tu...na okupu u 40 kvadratnih metara :angry: Ljudi su ok,ali jednostavno ne mogu da se uklopim u taj "ritam"...Oni idu na spavanje otprilike kad i moj Nikola,a Nikola spava kao zec...znaci bukvalno mogu samo leci i spavati,jer se on na svaki sum budi...postaje mi sve teze,gusi me ova situacija... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene to nuzno zlo jos uvijek traje... :( Roditelji mm su se vratili juce u svoj stan!Cijelo ljeto su bili na selu,nadomak grada,gajili cvijece,bastu,sada smo svi tu...na okupu u 40 kvadratnih metara :angry: Ljudi su ok,ali jednostavno ne mogu da se uklopim u taj "ritam"...Oni idu na spavanje otprilike kad i moj Nikola,a Nikola spava kao zec...znaci bukvalno mogu samo leci i spavati,jer se on na svaki sum budi...postaje mi sve teze,gusi me ova situacija... :(

Jooj, draga baš nezgodno.... :( :( A jel bar vikendom opet odu u selo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah draga vjerujem da te gusi,ma da su moji roditelji ne bi stimalo,jednostavno mali prostor,sukob generacija i sve skupa tesko..Ima li nade da se tu nesto promjeni??

Jooj, draga baš nezgodno.... :( :( A jel bar vikendom opet odu u selo?

Tigi moja pa jel nam sanse za neku garsonjericu bar 20 kvadrata za vas troje je ok za pocetak ..jeste tm i ti pricali znas kako mi je zao kad cujem to..ja sam bila sama sa mm oko 3 god dok smo u vezi bili sami smo ziveli navikli se i sve super, onda smo imali jedan krah u zivtou dosli smo u slov.i sa svekijem sam bila 5 mes.ma uzas posebno prvo sami pa onda sa njima..sad smo opet sami pa i 20 kvadrata ja bi isla samo da nisam sa njima..jel bas nikave sanse nemate draga ?? :**

Mi imamo relativno rjeseno stambeno pitanje,ali sudski jos nije gotovo,tako da se mm i ne ide u podstanare,sto je i ok,ali sudski spor traje vec dvije godine...Finansijski,trenutno,situacija i nije na zavidnom nivou,ali kome jeste!? ;) Ne kazem da je njemu lako,ali on sa mojima ne bi bio ni dana,a ne dvije godine...Gubim zivce,polako... :(;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nek oni budu na selu cijelo vrijeme,mislim u 40 kvadrata da se svi stiskate jooj..Nadam se da ce vam se ta situacija uskoro rijesiti.Ja sa svojom S ne bi mogla ni u 400 kvadrata

My Beby,logicno je to sto ti kazes,ali...ko te pita...Definitivno cu morati da rijesim ovo,da ne bih pukla!

bete.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

My Beby,logicno je to sto ti kazes,ali...ko te pita...Definitivno cu morati da rijesim ovo,da ne bih pukla!

bete.gif

Selidba, ako ne može ovako... ;) I mnogo bolje ćeš se slagati sa s&s, veruj mi :);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.