Zivot u zajednici...

odgovora

Objavljeno

Hahahaha, tako sam uzivala prvih dana kad sam se udala...ja za sta god kreni, svekrva - neka ja cu, zaova - neka ja cu, pa im izgleda brzo dosadilo sve to :lol::lol::lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je tako 6 meseci. Dok je tako, super. A kad se promeni... videcemo sta ce da bude :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo tako :)

O da :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi živimo sami, plaćamo stan i komunalije, i trenutno samo muž radi, jer sam ja ostala bez posla u sedmom mesecu trudnoće,sada držim privatno časove, a muž radi i privatno, nije da živimo lagodno što se finansija tiče, ali nas troje uživamo jedno u drugom.

Sve ima svoje prednosti i mane. Sve radimo sami, teško je, ali i slatko. Umorni jesmo, ali smo mirni. Naši roditelji nam dolaze u goste, i mi njima idemo u goste. Ne svadjamo se i ne trpamo jedni drugima u živote.

Volela bih da jednog dana imamo svoj stan, ko ne bi? A do tada radićemo više, ali ćemo plaćati stan i živeti sami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MUZA I JA SMO OD POCETKA SAMOSTALNI,tj nismo ni sa kim u zajednici.Citajuci postove ostalih clanica,mogu samo da kazem da ljubim ovih mojih 28 m2!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi živimo sami, plaćamo stan i komunalije, i trenutno samo muž radi, jer sam ja ostala bez posla u sedmom mesecu trudnoće,sada držim privatno časove, a muž radi i privatno, nije da živimo lagodno što se finansija tiče, ali nas troje uživamo jedno u drugom.

Sve ima svoje prednosti i mane. Sve radimo sami, teško je, ali i slatko. Umorni jesmo, ali smo mirni. Naši roditelji nam dolaze u goste, i mi njima idemo u goste. Ne svadjamo se i ne trpamo jedni drugima u živote.

Volela bih da jednog dana imamo svoj stan, ko ne bi? A do tada radićemo više, ali ćemo plaćati stan i živeti sami.

Upravo tako! svako na svome,``cist racun,duga ljubav`` sto se kaze! na kraju krajeva,brak ne cini stan ,vec dvoje ljudi,naravno ,uvek je lakse kad je dzep dublji,ali kako i samam kazes uzivate jedni u drugima,nek tako i ostane,a moja zelja vam je da uskoro dodjete da neceg samo vaseg.SVE NAJBOLJE VAM ZELIM! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Natasa,micilici je u pravu,podhitno morate da sednete svi troje i da vidite kako ce te dalje. Ne moj te probleme gurati pod tepih,to nikuda ne vodi,bice sve gore. Ako se njih dvojica posvadjaju sta ces onda,po kome ces? Verujem da ti je grozno ali da bi ti se situacija poboljsala,pricaj te i pricaj te.

I mi zivimo u kuci sa dragim mi svekrom i svekrvom i sta da vam kazem,milina. Dnevno ispizdim bar tri puta ako ne i vise. Ali NJOJ stvarno nije jasno sta ja hocu,sta mi nije dobro kad su oni tako divni,a ja BREZOBRAZNA i NE ZAHVALNA. Zene, ovo je vecita tema i nema joj kraja. Bas me je iznervirala pre sat vremena ali kuckajuci ovde sa vama me je polako prosao bes. Zajednica je pakao koji ne zelim ni najgorem neprijatelju. Bice me jos na ovoj temi kad me bude izludela drugi put.Sad cu malo da zaboravim na nju-ljubi ga mama.

kazu da je na kinsekom simbol za nevolju DVE ZENE NACRTANE POD ISTIM KROVOM,hahaha treba li sta vise reci???!! :lol:

I ja bih natasi posavetovala da ne izbegava resavanje problema,jer to moze da dovede samo do vecih nevolja.Strasno je kroz sta je sve prosla i siguran sam da je bas zbog tih nevolja izgradila bliske odnose i sa muzem i sa bratom,pa sada oseca krizu ``podvojene duznosti``.oni moraju da razumeju da tebe stavljaju izmedju dve vatre,a posto te obojica vole,trebali bi da zbog tebe i bebe ``spuste loptu `` i nadju kompromis.Ako nist a drugo,dogovorite neka strozija pravila za ponasanje u kuci kojih ce svi morati da se pridrzavaju ,t6ako da niko ne bude u ``povlastenom polozaju.Eto,nadam se da sam rekla nesto korisno.NADAM SE DA CE TE SVE OVO LEPO RESITI I PREPUSTITI SE UZIVANJU U VASEM ANDJELCICU!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne svadjaju se za sad,al nikad ne znas.Ja sam za brata jako,jako vezana.Tata nam je umro kad sam imala 13 god,a mama alkoholicarka bila od moje 10.Imali smo samo jedno drugo,uvek sam pazila na njega kao da sam starija 15 a ne tri god.Ja sam ga i razmazila,zadovoljna sam sto je ovako dobar momak,ne pije (valjda zato sto je u tim uslovima odrasta),ne drogira se,nije lopov....kako je odrastao super.Uvek smo se drzali zajedno,bilo nas sramota drugima da kazemo sta se desava u kuci,samo smo se medjusobno tesili.To nas je vezalo.

A sad mom muzu smeta zasto mu ugadjam,zasto nista ne radi po kuci,zasto ne jede to sto kuvas???Kao da jedva doceka da mi prokomentarise,al sve lepo.Znam da je u pravu,a sta cu...

I jos nesto,kao i svaki momak ima drugove,fini su,al umeju da dodju u 10 uvece i to mu smeta,kao nema smisla,imamo malo dete u kuci,vreme za spavanje,jer on nasih svi dolaze u neko normalno vreme.A opet razumem i brata,momak je,ima prava da mu dolaze...

i tako,samo se ja jedem,a nervoza mi se skuplja i imam osecaj da cu puci,al kanda cu na muza poludeti.

a on kao da se oseti sta se u meni desava,zna,pa stalno u nekim razgovorima namece-imam vas dve,vi ste mi najrodjenije,najvaznije,drugi-rodbina kao njegova -me ne zanima.

I ja bih natasi posavetovala da ne izbegava resavanje problema,jer to moze da dovede samo do vecih nevolja.Strasno je kroz sta je sve prosla i siguran sam da je bas zbog tih nevolja izgradila bliske odnose i sa muzem i sa bratom,pa sada oseca krizu ``podvojene duznosti``.oni moraju da razumeju da tebe stavljaju izmedju dve vatre,a posto te obojica vole,trebali bi da zbog tebe i bebe ``spuste loptu `` i nadju kompromis.Ako nist a drugo,dogovorite neka strozija pravila za ponasanje u kuci kojih ce svi morati da se pridrzavaju ,t6ako da niko ne bude u ``povlastenom polozaju.Eto,nadam se da sam rekla nesto korisno.NADAM SE DA CE TE SVE OVO LEPO RESITI I PREPUSTITI SE UZIVANJU U VASEM ANDJELCICU!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo tako! svako na svome,``cist racun,duga ljubav`` sto se kaze! na kraju krajeva,brak ne cini stan ,vec dvoje ljudi,naravno ,uvek je lakse kad je dzep dublji,ali kako i samam kazes uzivate jedni u drugima,nek tako i ostane,a moja zelja vam je da uskoro dodjete da neceg samo vaseg.SVE NAJBOLJE VAM ZELIM! :rolleyes:

Hvala na lepim željama. Poljubac od nas troje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakog dana preispitujem sebe i svoje granice dokle cu moci da izdrzim suzivot sa svekrvom i svekrom.. e010.gif Stvarno mi je vise dojadilo.. g020.gif Hocu svoj mir i svoju kucicu slobodicu!!! a045.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakog dana preispitujem sebe i svoje granice dokle cu moci da izdrzim suzivot sa svekrvom i svekrom.. e010.gif Stvarno mi je vise dojadilo.. g020.gif Hocu svoj mir i svoju kucicu slobodicu!!! a045.gif

I JA!Nadam se da cemo se sto pre preseliti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, kako da kažem i živim i ne živim u zajednici. To je kuća, koja ima četiri sprata, na svakom spratu je odvojen stan. Niko mi se ne meša, a kad mi treba pomoć oko čuvanja dece, tu je pri ruci. Svako živi odvojeno, roditelji mm, njegov brat i mi, svako plaća svoje račune. Svekrva je znala vikendom napraviti ručak, to mi kaže unapred, pa svi zajedno ručamo kod njih u prizemlju. Viđamo se u prolazu na stepeništu i u dvorištu. Ma, kad su ljudi normalni, sve je lako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi zivimo sami sada ali prve 2 god sa nama je zivela moja divna svekrva koja je na zalost preminula.Nas 2 smo se odlicno slagale.Naravno da je sedela sa nama kada nam dodju prijatelji.To je vise smetalo mm nego meni.Zena popije kafu posedi malo i ode u svoju sobu.Sta je tu tako strasno?

Moram reci da nam se nije mesala ni u sta i moram reci da kad god sam je pitala za misljenje tipa da promenim ovo ili ono u kuci odgovor je bio da slobodno radim sta zelim.Ja npr mrzim goblene a u kuci sam ih zatekla na svim zidovima.To nikada nisam rekla svekrvi jer je u njih ulozen ogroman trud.Zakljucak je da ipak u zajednici mora postojati kompromis.Nisam zatezala ni ja a ni ona.Sada imamo dete i cesto pozalim sto mi svekrva nije ziva jer znam da bi mi bilo lakse da je ona tu.

P.S Gobleni i dalje stoje na zidovima.Mozda sam budala i kreten ali nemam srca da bacim u djubre dane necijeg truda

mamaSboy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi zivimo sami sada ali prve 2 god sa nama je zivela moja divna svekrva koja je na zalost preminula.Nas 2 smo se odlicno slagale.Naravno da je sedela sa nama kada nam dodju prijatelji.To je vise smetalo mm nego meni.Zena popije kafu posedi malo i ode u svoju sobu.Sta je tu tako strasno?

Moram reci da nam se nije mesala ni u sta i moram reci da kad god sam je pitala za misljenje tipa da promenim ovo ili ono u kuci odgovor je bio da slobodno radim sta zelim.Ja npr mrzim goblene a u kuci sam ih zatekla na svim zidovima.To nikada nisam rekla svekrvi jer je u njih ulozen ogroman trud.Zakljucak je da ipak u zajednici mora postojati kompromis.Nisam zatezala ni ja a ni ona.Sada imamo dete i cesto pozalim sto mi svekrva nije ziva jer znam da bi mi bilo lakse da je ona tu.

P.S Gobleni i dalje stoje na zidovima.Mozda sam budala i kreten ali nemam srca da bacim u djubre dane necijeg truda

Ovo je baš lepo pročitati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravo da vam kazem, meni odgovara sto zivim sa svekrvom. Moj posao je da sredim sobu u kojoj spavamo moj muzic i ja. Spremam rucak samo onda kada izrazim zelju da to uradim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi zivimo sami sada ali prve 2 god sa nama je zivela moja divna svekrva koja je na zalost preminula.Nas 2 smo se odlicno slagale.Naravno da je sedela sa nama kada nam dodju prijatelji.To je vise smetalo mm nego meni.Zena popije kafu posedi malo i ode u svoju sobu.Sta je tu tako strasno?

Moram reci da nam se nije mesala ni u sta i moram reci da kad god sam je pitala za misljenje tipa da promenim ovo ili ono u kuci odgovor je bio da slobodno radim sta zelim.Ja npr mrzim goblene a u kuci sam ih zatekla na svim zidovima.To nikada nisam rekla svekrvi jer je u njih ulozen ogroman trud.Zakljucak je da ipak u zajednici mora postojati kompromis.Nisam zatezala ni ja a ni ona.Sada imamo dete i cesto pozalim sto mi svekrva nije ziva jer znam da bi mi bilo lakse da je ona tu.

P.S Gobleni i dalje stoje na zidovima.Mozda sam budala i kreten ali nemam srca da bacim u djubre dane necijeg truda

Pa da je bila neki baksuz jos bi bila ziva

mamaSboy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da je bila neki baksuz jos bi bila ziva

:lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam sta da vam kazem...ali bilo koji vid zajednice mi se ne dopada...ne samo svekrva-svekar, vec ni sa mojima ne bih mogla da zivim...pa cak i da kuca ima 20 spratova i da su oni na prvom a ja na poslednjem,...no no, neka hvala....ipak je to ista kuca...ne da ne volim svoje, daleko od toga, ali volim da ja budem gazda svom zivotu.

mozda sam preteranno samostalna, ali mene bilo koji vid "nadgledanja" iritira....

i kad mi dodje sveki ovde na 20 dana, a to je dva puta godisnje, ja dobijem nervni napad....ne zato sto je ona losa, vec sto ja ne mogu normalno da se ponasam....ona samo gleda kako hranim dete, sta mu spremam, ne mogu ni muza da oteram u tri lepe kad mi dodje itd....ma nista...a zamisli da moram tako svakog dana....ne bih mogla zaista....pogotovo zbog privatnosti....ne privatnosti u fazonu "hocu da se setam u donjem vesu po kuci ", vec u svakom smislu....

mada svakom odgovara nesto drugo...imam drugarice koje su udate i zive sa roditeljima u istoj kuci i njima je to sve ok.....meni ne bi bilo nikad...ali ni moji nisu takvi jer moja mama je protiv zivota u zajednici pa makar se radilo i o meni....kaze "pre cu da ti placam kiriju, samo da ne zivimo svi zajedno, jer onda stvaras probleme kojih inace nemas" :lol::lol::lol:

ali dobro, neke muka natera da moraju, i onda nemaju drugog izbora, a nekima odgovara...svako onako kako mora i moze....

mamaSboy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najezim se kada vidim,a to je vrlo cesta pojava,da kada dodje snaha u kucu kao da je dosao rob i vise niko nista ne radi sem nje.To mi je stvarno katastrofa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da je bila neki baksuz jos bi bila ziva

I JA SAM TO REKLA MILION PUTA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam sta da vam kazem...ali bilo koji vid zajednice mi se ne dopada...ne samo svekrva-svekar, vec ni sa mojima ne bih mogla da zivim...pa cak i da kuca ima 20 spratova i da su oni na prvom a ja na poslednjem,...no no, neka hvala....ipak je to ista kuca...ne da ne volim svoje, daleko od toga, ali volim da ja budem gazda svom zivotu.

mozda sam preteranno samostalna, ali mene bilo koji vid "nadgledanja" iritira....

i kad mi dodje sveki ovde na 20 dana, a to je dva puta godisnje, ja dobijem nervni napad....ne zato sto je ona losa, vec sto ja ne mogu normalno da se ponasam....ona samo gleda kako hranim dete, sta mu spremam, ne mogu ni muza da oteram u tri lepe kad mi dodje itd....ma nista...a zamisli da moram tako svakog dana....ne bih mogla zaista....pogotovo zbog privatnosti....ne privatnosti u fazonu "hocu da se setam u donjem vesu po kuci ", vec u svakom smislu....

mada svakom odgovara nesto drugo...imam drugarice koje su udate i zive sa roditeljima u istoj kuci i njima je to sve ok.....meni ne bi bilo nikad...ali ni moji nisu takvi jer moja mama je protiv zivota u zajednici pa makar se radilo i o meni....kaze "pre cu da ti placam kiriju, samo da ne zivimo svi zajedno, jer onda stvaras probleme kojih inace nemas" :lol::lol::lol:

ali dobro, neke muka natera da moraju, i onda nemaju drugog izbora, a nekima odgovara...svako onako kako mora i moze....

Potpisujem. Mislim da bi s mojima mozda bilo i gore nego sto mi je sa njegovima. Mojima odmah kazem sta mi smeta i vrlo brzo se zakacim, a jos brze im oprostim,a i oni meni. Njegovima ipak NEKAD moram i da precutim jer bi rasprava i gundjanje islo u nedogled. Ipak mislim da je najteze mm jer ne znam po kome ce,ali to je njegov izbor. Nije tacno da ne mozemo da se odvojimo,on ima neke posebne fantazije. Bas sam pre neko vece razmisljala da li cu ja stvarno celog zivota ziveti sa njima :blink: Prosto ne mogu to da zamislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpisujem. Mislim da bi s mojima mozda bilo i gore nego sto mi je sa njegovima. Mojima odmah kazem sta mi smeta i vrlo brzo se zakacim, a jos brze im oprostim,a i oni meni. Njegovima ipak NEKAD moram i da precutim jer bi rasprava i gundjanje islo u nedogled. Ipak mislim da je najteze mm jer ne znam po kome ce,ali to je njegov izbor. Nije tacno da ne mozemo da se odvojimo,on ima neke posebne fantazije. Bas sam pre neko vece razmisljala da li cu ja stvarno celog zivota ziveti sa njima :blink: Prosto ne mogu to da zamislim

naravno da neces celog zivota, jer vec imas u svojoj glavi da bi zivela drugacije....zato samo drzi tu ideju u mozgu i jednom ce se obistriniti..... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

delimo stan sa svekrom i svekrvom... i ne mogu da kažem da to ne funkcioniše, ali više od svega hoću svoj stan... hoću da budem sama sa mužićem i detetom... ali ne bih rekla da će to u skorijoj budućnosti da se desi... :(

takodje delimo stan sa svekrom i svekrvom.....sve je bilo do skoro super,imamo uvek nekog tu da nam pomogne,ali neke stvari mi jako smetaju i jako bi volela kad bi imali svoje i morali bi jedno drugom da se skroz prilagodjavamo a ne svima po kuci....a pored svega toga svekrva mi je stvarno super ali me strasno iritira sto se prema mom suprugu ophodi kao prema bebici....kao da ima dve godine....sto mi stalno dodaju kako cu ja moje dete ovako,ne onako....na jednu stranu je dobro na drugu je lose.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se baš pitam kako je to deliti kuhinju i kupatilo sa nekim trećim, i ovako ludim kad treba očistiti, ili kad muž uđe u kuhinju, i pretpostavljam da bih se tu uvek osećala kao gost...svaka vam čast koje tako živite, nije to lako...ja nisam konfliktna osoba, ali teško bi se snašla u zajednici... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da je bila neki baksuz jos bi bila ziva

:lol::lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.