odgovora

Objavljeno

Mi smo savladali boje konacno ... Malo uz vaspitacicu malo mi sami , sad sve zna bez greske konacno :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo savladali boje konacno ... Malo uz vaspitacicu malo mi sami , sad sve zna bez greske konacno :P

:o

kad pre?! je l' tvoj tiker ispravan? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o

kad pre?! je l' tvoj tiker ispravan? :D

Joj nisam napisala :D :D :D Ne Markic bre :D Mita (mm sin iz prvog braka) :D Ima 6 godina a do pre par nedelja nije znao boje , tj nije znao da ih imenuje a njegova mama je tvrdila da je daltonista :D Pa smo je sad ubedili da nije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha NSanja, iskreno, doro je :D i ja sam se baš presekla kad napisa :D

Ova moja šmizlica razlikuje boje ali ne po imenu :lol: Iskreno još uvek je i ne interesuju, probala sam da je usmerim ali to je kratko trajalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

xaxaaxaxaaxaa ma gde bre Markic nema veze sa zivotom , mada ja kad redjam sa njim kocke ucim ga da ih redja o bojama al nema on pojma ... a imenovanje ... ne nadam se do trece godine nicemu , nema taj na koga da bude genije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo savladali boje konacno ... Malo uz vaspitacicu malo mi sami , sad sve zna bez greske konacno :P

Joj nisam napisala :D:D:D Ne Markic bre :D Mita (mm sin iz prvog braka) :D Ima 6 godina a do pre par nedelja nije znao boje , tj nije znao da ih imenuje a njegova mama je tvrdila da je daltonista :D Pa smo je sad ubedili da nije :D

Super,sad mama vidi da nije u pravu. :) Sad moze batu da uci boje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super,sad mama vidi da nije u pravu. :) Sad moze batu da uci boje

:lol: :lol: :lol: Ne smemo da ga zbunjujemo sad , taman je utvrdio :D Markic ce ga samo zbuniti .... Ucice on sam :D :D :D

_________________________

I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

35548_405698196327_38450691327_4452618_8

Vrlo nezdrav ali efikasan nacin ucenja boja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol: Ne smemo da ga zbunjujemo sad , taman je utvrdio :D Markic ce ga samo zbuniti .... Ucice on sam :D:D:D

_________________________

I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

I to sto kazes...neka polako,kad utvrdi gradivo on ce sam krenuti markica da uci

35548_405698196327_38450691327_4452618_8

Vrlo nezdrav ali efikasan nacin ucenja boja. :)

A mi ni ne stignemo da kazemo koja je koja boja on sve pojede,jako voli 'sarene bone' :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

My heart ja Luki dam bombonu tek kad kaze koju ce boju. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

My heart ja Luki dam bombonu tek kad kaze koju ce boju. ;)

Dy,ja ne stignem ni da uzmem kutijicu u ruke,on vec jede :D mi vezbamo sa slikovnicom kreativnog centra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

David je naucio boje sa neke 2,5 god, one osnovne, a sad zna i da razlikuje rozu od ljubicaste, zna koja je narandzasta itd. Imali smo cokoladice raznih boja i dok smo ih ruckali ucili smo boje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji sinovi su naucili pre trece godine,znaci u jaslenom uzrastu,sto je ok.Imamo decu i mladjoj vaspitnoj 3-4god da ne znaju boje,ali uglavnom u toku te mladje vaspitne nauce.

Sanja,ja sam imala dete daltonistu u grupi,ono ne zna kako sta treba obojiti,pita mene-a kojom sad da obojim,psiholog je radio test i utvrdio,samo ovde je bio slucaj da majka to uopste nije primetila a dete imalo 6godina,to je zalosno...

A vas Mita ima drugi problem koji ja stvarno ne znam da definisem,odnosno da li se to i nekako zove ili samo ne imenuje a zna boje...ja bih ti preporucila da se raspitas kod jos nekog psihologa....

Moj brat je 78god, nije daltonista, ali ne zna boje da imenuje niti ga to interesuje. Kaze plava, crvena, bela ,crna, zelena. Sve ostale boje objasnjava kroz predmet, npr. braon- ona kao nas oramar i slicno. I koliko god da ga zezas on se ne trudi da upamti.

hahaha NSanja, iskreno, doro je :D i ja sam se baš presekla kad napisa :D

Ova moja šmizlica razlikuje boje ali ne po imenu :lol: Iskreno još uvek je i ne interesuju, probala sam da je usmerim ali to je kratko trajalo.

Aleksa je sam pre jedno 10tak dana poceo da me pita: Koja boja zuta... Dakle, uce u vrticu boje ali on pojma nema sta je to, dok posle pitanja dodaje zuta.... Tako da sam ja pocela da mu ih spominjem, ima kamion sa 12 plinskih boca, koje su bele, crvene i plave boje, pa ga ucim tim ali on cak ni ne slaze belu pored bele... Ja se nesto bas i neopterecujem tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto radim sa decom uzrasta od 2 do 7 godina (predajem engleski), vidim da deca oko 2.godine savladaju boje (naravno,sve je to individualno i zavisi od zainteresovanosti deteta). Mi sa 3 godine već učimo boje na engleskom. Do sada se nisam susrela sa tim da neko dete ne zna boje na srpskom,ponekad ih pobrkaju,ali sva deca u principu znaju... Čak i kad ih pitam koje im je boje nešto (očekujući odgovor na srpskom,jer je pitanje nevezano za čas), oni odgovaraju- yellow ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od pre neki dan sam primetila da smo počeli da (samoinicijativno) imenujemo boje :D žuvele šoljice i kockice :) Do duše reč je o crvenoj, žutoj i plavoj (čini mi se) ali dobro... Za početak dovoljno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od pre neki dan sam primetila da smo počeli da (samoinicijativno) imenujemo boje :D žuvele šoljice i kockice :) Do duše reč je o crvenoj, žutoj i plavoj (čini mi se) ali dobro... Za početak dovoljno ;)

I mi isto... Promaši boju, al vidim da sam to radi. Uzme nešo i kaže "evo ti c®veni ranac..." Ja ga ispravljam kad pogreši, često pitam koje je boje to što drži u rukama, on sarađuje al dešava se da omaši boju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto radim sa decom uzrasta od 2 do 7 godina (predajem engleski), vidim da deca oko 2.godine savladaju boje (naravno,sve je to individualno i zavisi od zainteresovanosti deteta). Mi sa 3 godine već učimo boje na engleskom. Do sada se nisam susrela sa tim da neko dete ne zna boje na srpskom,ponekad ih pobrkaju,ali sva deca u principu znaju... Čak i kad ih pitam koje im je boje nešto (očekujući odgovor na srpskom,jer je pitanje nevezano za čas), oni odgovaraju- yellow ;)

moja cerkica je sa 20 meseci naucila skoro sve boja,a nije znala sivu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage članice,

još odavno sam primetila da E uveliko raspoznaje boje (slaže žutu tacnu sa žutom šoljicom, crvenu sa crvenom i sl.) ali NIKAKO neće da npr na zahtev koji formulišem ovako: "E, daj mi žutu šoljicu", daje neku "desete" boje...

Na koji način ste učili decu bojama?!

Daj mu (evo ti) žuti autić, daj mi (evo ti) crveni flomaster, ova kuca je bela, itd i on sad sam "boji" predmete kad priča :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj mu (evo ti) žuti autić, daj mi (evo ti) crveni flomaster, ova kuca je bela, itd i on sad sam "boji" predmete kad priča :)

tako smo i mi,ili kad setamo pricamo koje je boje koji auto,koje je boje cvece itd.sa pune dve godine znao je sve boje bez greske,kad je krenuo u vrtic vaspitacice su bile bas iznenadjene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se pohvalim da je moje dete upravo pocelo da imenuje boje! Znao je jos zanije za plavu, tj. da je imenuje, a sad ga cujem kako izgovara imena nekih boja sto ih prikazuju na TV-u. U prvi mah nisam konstatovala, ali bas sam se obradovala.

Bravo za drugara! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka čast Millari. :)

Kod nas je neki zastoj -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Osećam da će Ema u vrtiću da "procveta" sa znanjem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.