Otvaranje štednog računa detetu

odgovora

Objavljeno

Ako ima tema preusmerite me.Ja sam razmišljala kad se porodim da bebi otvorim račun u banci,raspitala sam se o svemu i postoji neki program Dečija štednja,otvara se na dan rođenja deteta do njegove 18 godine.Da li ste vi razmišljali o tome?Da li neko ima iskustvo da mi da savjet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ima tema preusmerite me.Ja sam razmišljala kad se porodim da bebi otvorim račun u banci,raspitala sam se o svemu i postoji neki program Dečija štednja,otvara se na dan rođenja deteta do njegove 18 godine.Da li ste vi razmišljali o tome?Da li neko ima iskustvo da mi da savjet?

Ja sam se setila kad je Stefi trebao da napuni godinu, pa je moj muž zakasnio sa uplatom, i otvaranjem računa. Meni je to ok. Ko može i hoće. :)

Bila je u pitanju Alfa banka koja ti daje 30 eura na knjižicu za dete (to smo dobili u porodilištu), a procedura je sledeća - roditelj otvori račun, uplati 3000 dinara, pa kad bebac napuni godinu dobije tih 30 evra. Pose dodajete novce kad možete i koliko možete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je bolja varijanta kod Delta osiguranja, postoji izvesna polisa za obrazovanje, ako se pocne kada je beba bas mala, mesecna rata je oko 20 evra, a dete novac moze dobiti ili za skolarinu za fakultet ili nakon 18 godine za pocetak nekog privatnog biznisa ili tako nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je bolja varijanta kod Delta osiguranja, postoji izvesna polisa za obrazovanje, ako se pocne kada je beba bas mala, mesecna rata je oko 20 evra, a dete novac moze dobiti ili za skolarinu za fakultet ili nakon 18 godine za pocetak nekog privatnog biznisa ili tako nesto...

Upravo to je i kod nas u Societe Generale,i možeš dodavati na račun koliko hoćeš.Kamatna stopa je 5.68% što je sasvim ok.Ali,mora se otvoriti po rođenju deteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je odlicna ideja. Mi smo nasem sinu otvorili racun kad se rodio,i sav novac koji je dobio od drzave,za babine,rodjendane i praznike,sve smo na njegov racun stavili.Ja,skoro svaki put kada se ulogujem na internet banking prebacim nesto novca.Do sad je se skupila lepa suma. Novac je orocen sve dok on ne napuni 21 god,jer ce tada biti vec dovoljno zreo da raspolaze sa novcem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi stedimo u Banca Intesa - Bambino stednja, do Janinog 18-og rodjendana, pa onda zurka!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi stedimo u Banca Intesa - Bambino stednja, do Janinog 18-og rodjendana, pa onda zurka!!!

Da dodam samo da je u pitanju orocenje na 17 godina, a kamatna stopa je 7%! Na taj racun novac mogu uplacivati roditelji a i bake, deke, rodbina, prijatelji.... Super stvar, zaista ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na osiguranju,jedno u MERKUR,drugo Unika.Za jedno korisnik Maša,Drugo NEDA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.