Fiksna proteza

odgovora

Objavljeno

Jede normalno. Jedino oseca neki cudan pritisak, tup bol. Doktorka kaze da ce to biti dva tri dana i prestaje. Kaze ona da je to slican osecaj kao kad bebama nicu zubi. :)

draga koliko tvoje dete ima godina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel su to donja i gornja ili samo donja? posto sam j au srbiji platila samo gornju sa svih pregledima kasnije 750 ili 800 evra, ne secam se tacno, i to je kao jeftino, za razliku od ostalih koliko deru.

Donja je 550, a gornja 650.

Pa bogami prva noc a i druga zna da bude bas zestoko. Tj taj tup bol da preraste u ja bol i da ne mozes da izdrzis. zato sam ja svaki put posle zatezanja pila po 2-3 paracetamola pre nego legnem. ali to bukvalno traje tu noc i to je to.

Da, tako su mi i rekli, da je prva noc i sutradan najgore. Ne znam da li da mu dam nesto da popije pre nego legne? S tim sto mi je rekla da to mnogo manje boli decu nego nas odrasle. Valjda sto im korenje se nije skroz razvilo i mnogo lakse sve ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno sto je mnogo mnogo je. On je nosio obicnu protezu 4 godine i nista. I sta npr. da mi ne mozemo da insfinansiramo fiksnu, sta onda? Operacija mu negine, posto on ima veliki deformitet kako raste sve bi gore bilo.

pa verujem. ja sam imala zube poredjane savrseno i sa nekih 16-17 godina su poceli polako da se krive, tacno pre nego su umnjaci poceli. tako da sam uvek za protezu, ali i posle nje zna da se vrate zubi na staro, ne skroz ali pomalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Donja je 550, a gornja 650.

Da, tako su mi i rekli, da je prva noc i sutradan najgore. Ne znam da li da mu dam nesto da popije pre nego legne? S tim sto mi je rekla da to mnogo manje boli decu nego nas odrasle. Valjda sto im korenje se nije skroz razvilo i mnogo lakse sve ide.

To je super cena onda.

Ne znam da li da mu das ista ako se ne buni, mozda stvarno kod njih to ide lakse, mene je uzasno bolelo. pa videces vec sutra razliku u zubima, znas li koja je to snaga a samim tim i boli. ali ako ne kuka ne bih mu davala nista. ako malo zakuka daj mu malo paracetamol sirupa ili sta li tamo dajete deci za bol, ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je super cena onda.

Ne znam da li da mu das ista ako se ne buni, mozda stvarno kod njih to ide lakse, mene je uzasno bolelo. pa videces vec sutra razliku u zubima, znas li koja je to snaga a samim tim i boli. ali ako ne kuka ne bih mu davala nista. ako malo zakuka daj mu malo paracetamol sirupa ili sta li tamo dajete deci za bol, ne znam.

To je neka doktorka iz Beograda. Njen cale se bavi istim poslom, ima ordinaciju u Bgd-u, a ona dolazi jednom mesecno u Pozegu kod nase zubarke.

Evo zaspao je, kaze ne boli ga nista. Ako se probudi dacu mu paracetamol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj sad me neka frka uhvatila da ce ga boleti nocas, da nece moci da spava.

Doduse evo spava mirno nemrda se.....videcemo nocas. Uh.

Uvek imam na nesto da se zalim...............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije ga bolelo.:) Jedino kad jede, tako da je sad na meksoj hrani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prekjuce smo izvadili peticu,danas cetvorku i veceras je stavila gornju protezu i kaze doktorka mozda i manje od godinu dana nosenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna, ja sam nosila protezu u osmom razredu

fiksnu gornju i donju, kasnije zamenila sa onim što se vade

nemam ni jednu peticu, sve su morale da idu napolje da bi zubi imali mesta

gornji zubi su mi se savršeno ispravili, donji i ne, ali nisam je ni nosila dovoljno, skinula sam je pre vremena

jako je važno da se održava i pere redovno, da se redovno ide na zatezanje i čisšćenje

nije bauk, ali jako pomaže

mna mama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Licno iskuistvo-nosila sam obicnu protezu kao dete i to dugo, neke tri godine. Zubi su mi se ispravili, ali ne skroz. Nakon toga trojka mi je izrasla preko ostalih zuba i zbog toga bih sada trebala da nosim fiksnu protezu, ali zbog finasija odlazem, jer bi meni morala i gornja i donja, a to je oko 2000 evra kako su mi rekli. Uglavnom, da su na vreme kada sam bila devojcica stavili fiksnu, ja sada ne bih imala nikakvih problema i ne bih se sa tim patila u ovim godinama. Tako da Mna mnogo ces uciniti svom detetu da to sada zavrsite. Isto imam velike zube, a malo mesta u vilici, sve umnjake sam morala da izvadim.

mna mama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Licno iskuistvo-nosila sam obicnu protezu kao dete i to dugo, neke tri godine. Zubi su mi se ispravili, ali ne skroz. Nakon toga trojka mi je izrasla preko ostalih zuba i zbog toga bih sada trebala da nosim fiksnu protezu, ali zbog finasija odlazem, jer bi meni morala i gornja i donja, a to je oko 2000 evra kako su mi rekli. Uglavnom, da su na vreme kada sam bila devojcica stavili fiksnu, ja sada ne bih imala nikakvih problema i ne bih se sa tim patila u ovim godinama. Tako da Mna mnogo ces uciniti svom detetu da to sada zavrsite. Isto imam velike zube, a malo mesta u vilici, sve umnjake sam morala da izvadim.

e draga moja Ehinacea ova nasa doktorka je odlicna (moja dobra poznanica) I jedna proteza je 400 evra (dakle 800,mnogo manje nego 2000) i to na rate (valjda je za sve tako)...tako kada se odlucis javi mi se "" da te uredimo"" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke,vidim i ja da je to dobra stavr,zaista sam,naravno iz neznanja , bila protivnik f.proteze iz ko zna kakvih razloga....doktorka kaze da se nada da ce je cak za 8 meseci skinuti,mada se nama nigde ne zuri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.