"Jednom carski - uvek carski?"

odgovora

Objavljeno

A.N.A zelim ti svu srecu, bice to sve ok.

Hvala NanaS, trebace mi! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula da posle carskog reza ne idu ni indukcija ni epidural, zbog opustanja misica i pucanja materice. Hm, cula, ne od doktora, vec od devojke koja se takodje poradjala carskim rezom.

Ana ja ti zelim lak porodjaj u svakom slucaju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super je taj lekar ako zna koliko će porodjaj da traje,mislim za 2 do 3 sata,ali ajde...Ja koliko sam čula nema indukcije posle cr,baš zbog tih problema koje si navela.Ja mislim da će on tebe poroditi cr.U svakom slučaju neka bude kako želiš.Znam neke lekare koji rade probni vaginalni porodjaj posle cr,ali se to sve uglavnom završi na carskom.Srećno.

Sansa da pukne materica jeste veca kod prethodnog carskog, ali na nivou statisticke greske, tako da o tome ne moras da brines.

Nije tacno da se mora zavrsiti na carskom opet, jer ako je razlog prvog carskog bio placenta previa, ako je beba isla na guzu prosli put i sl, ne mora da znaci da ce opet da se ponovi to, pa stoga ni scarski. Jedino kad je sigurno, ako se beba zaglavila tj.nije mogla da prodje. A danas zene idu i za bebe koje nisu imale ni 3 kg na carski, kao velika beba, pa kad se rodi - iznenadjenje. Zato ne zuri, dr ce proceniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sansa da pukne materica jeste veca kod prethodnog carskog, ali na nivou statisticke greske, tako da o tome ne moras da brines.

Nije tacno da se mora zavrsiti na carskom opet, jer ako je razlog prvog carskog bio placenta previa, ako je beba isla na guzu prosli put i sl, ne mora da znaci da ce opet da se ponovi to, pa stoga ni scarski. Jedino kad je sigurno, ako se beba zaglavila tj.nije mogla da prodje. A danas zene idu i za bebe koje nisu imale ni 3 kg na carski, kao velika beba, pa kad se rodi - iznenadjenje. Zato ne zuri, dr ce proceniti.

Ja sam imala marginalnu placentu previu,kod koje može bar lekari kažu vaginalni porodjaj.I sad zamisli tu procenu lekarsku gde četvoro njih stoji i gleda vaginalnom sondom i jedan kaže može,drugi ne nikako idemo na crski.I odoh ja na elektivni cr,pod totalnom anestezijom i dva sata me operisaše,odlubljivali su posteljicu,a prvi put sam se normalno porodila,bila u kadi,muž bio na porodjaju,pa ti vidi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sansa da pukne materica jeste veca kod prethodnog carskog, ali na nivou statisticke greske, tako da o tome ne moras da brines.

Nije tacno da se mora zavrsiti na carskom opet, jer ako je razlog prvog carskog bio placenta previa, ako je beba isla na guzu prosli put i sl, ne mora da znaci da ce opet da se ponovi to, pa stoga ni scarski. Jedino kad je sigurno, ako se beba zaglavila tj.nije mogla da prodje. A danas zene idu i za bebe koje nisu imale ni 3 kg na carski, kao velika beba, pa kad se rodi - iznenadjenje. Zato ne zuri, dr ce proceniti.

Ena, ne kontam, je l' moguce da ako se u prvoj trudnoci desi placenta previa, karlicno okrenuta beba i slicno, da se isto desi i u drugoj? Je l' se to desava sa razlogom (odredjen polozaj materice i slicno) ili se jednostavno desi? Hm... ako me razumes sta hocu da ti kazem...

Kolika je verovatnoca da se posle prvog carskog ponovo desi trudnca sa istim problemima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka trudnoca je za sebe. To je pravilo Isto vazi i za porodjaj. Prva dva dobra puta ne znace i takav treci, i sl. Isto vazi i obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka trudnoca je za sebe. To je pravilo Isto vazi i za porodjaj. Prva dva dobra puta ne znace i takav treci, i sl. Isto vazi i obrnuto.

E na to sam mislila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, trebace mi ;) Nisam znala da ne uvode indukciju posle carskog. Verovatno ce onda odmah da proceni, pa ako se telo nije spremilo, ako se nije skratio grlic, bebac krenuo-verovatno cu odmah na sto. Samo da me ne maltretiraju dugo-sta god odlucili, samo da kratko traje.

Nadam se da ce kratko trajati i da ce biti sve u redu,zelim ti sve naj naj laganije moguce da doneses na svet tvoju bebu.

Ja sam prvom trudnocom isla na carski jer mi curica ponosna pa drzala glavicu sve gore :lol: sve je proslo ok,cr je trajao negde dva sata bila sam budna normalno nisu me celosno uspivali niti sam htela.Sad sam ponovo trudna i pitala sam doktora dali cu morati ponovo na carski on je rekao ako je beba sa glavicom dole ondak nece biti potrebe ali ce izbor biti moj?Jedino ako je beba postavljeno karlicno ili glavica gore ondak nemam izbor sem cr.Porodila sam se jedne nedelje prije termina i iskreno neznam sta su bolovi nadam se da i ovaj put necu saznati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam se jos porodila. :D Otisla sam juce u GAK, javila sam se svom lekaru (po dogovoru), uradili ctg, uz, rucno me je pregledao i rekao mi da mu lici da bi prirodan porodjaj dobro prosao. Nema kontrakcija a telo se i bez bolova prst ipo otvorilo, grlic skratio i bebac odlicno namestio. Kaze doca da sacekamo jos koji dan da vidimo kako napreduje. Razmisljao malo-pa me ipak vratio kuci da me kako on kaze "ne secka bez potrebe".

Ostalo je da se vidimo za dva dana i ukoliko se jos otvorim-idemo na prirodni, a ukoliko stvari ostanu ovakve kakve su sad-zakazujemo ponovo carski <_< Kaze da nece da mi ubrzava ni indukcijom, ni gelovima porodjaj-vec ocekuje da se telo samo pripremi.

Frka velika, neizvesnost i strah i ko zna sta mi je jos.

Pisem konacnu odluku cim mi je saopste ;) Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema mesta panici ;) Javi šta su Dr odlučili :)

Ti odmaraj koliko možeš, samo polakoc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A.N.A. držim fige da ipak krene prirodno...biće ti lakše... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ce kratko trajati i da ce biti sve u redu,zelim ti sve naj naj laganije moguce da doneses na svet tvoju bebu.

Ja sam prvom trudnocom isla na carski jer mi curica ponosna pa drzala glavicu sve gore :lol: sve je proslo ok,cr je trajao negde dva sata bila sam budna normalno nisu me celosno uspivali niti sam htela.Sad sam ponovo trudna i pitala sam doktora dali cu morati ponovo na carski on je rekao ako je beba sa glavicom dole ondak nece biti potrebe ali ce izbor biti moj?Jedino ako je beba postavljeno karlicno ili glavica gore ondak nemam izbor sem cr.Porodila sam se jedne nedelje prije termina i iskreno neznam sta su bolovi nadam se da i ovaj put necu saznati ;)

:huh: spinalna anestezija? Na to misliš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:huh: spinalna anestezija? Na to misliš?

Da, ona je Makedonka...pa ima malo drugačije izraze... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jedan pregled i opet me vratili kuci. Nista za sad od porodjaja. Nema kontrakcija kaze ktg i odmah me poslali kuci :| Nisu me ni pregledali da li sam se otvorila. Izgleda da ceka da krenu kontrakcije. Frrrrkkkicaaaa... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jedan pregled i opet me vratili kuci. Nista za sad od porodjaja. Nema kontrakcija kaze ktg i odmah me poslali kuci :| Nisu me ni pregledali da li sam se otvorila. Izgleda da ceka da krenu kontrakcije. Frrrrkkkicaaaa... :huh:

Nema mesta frkici :) Polakoc :)

Opusti se i uživkaj u izležavanju kući, ako ima ko da ti pripazi na starije dete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jedan pregled i opet me vratili kuci. Nista za sad od porodjaja. Nema kontrakcija kaze ktg i odmah me poslali kuci :| Nisu me ni pregledali da li sam se otvorila. Izgleda da ceka da krenu kontrakcije. Frrrrkkkicaaaa... :huh:

Dobro je to.Samo se opusti koliko god možeš.Veliki pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jedan pregled i opet me vratili kuci. Nista za sad od porodjaja. Nema kontrakcija kaze ktg i odmah me poslali kuci :| Nisu me ni pregledali da li sam se otvorila. Izgleda da ceka da krenu kontrakcije. Frrrrkkkicaaaa... :huh:

A kada ti je termin...i ako je beba ok, nema mesta žurbi...pokušaj da ne misliš na porođaj i radi sve normalno po kući i oko devojčice...pozz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za 3 dana mi je termin. Ono cega se ja bojim je da mi ne krenu kontrakcije nocu. Ne znam ni koliko dugo smem da trpim kontrakcije-ukoliko krenu a nije vreme za telefoniranje? Ne bih da ga zovem nocu-a ne bih ni da zavrsim kod drugog lekara. Ovom mom stvarno verujem. Drugi me mozda odmah spremi za carski-i zasta smo cekali?!?!? ...nego valjda ce na sledecem pregledu da odluci sta ce sa mnom i smanji mi ovoliku napetost (a i stomak ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za 3 dana mi je termin. Ono cega se ja bojim je da mi ne krenu kontrakcije nocu. Ne znam ni koliko dugo smem da trpim kontrakcije-ukoliko krenu a nije vreme za telefoniranje? Ne bih da ga zovem nocu-a ne bih ni da zavrsim kod drugog lekara. Ovom mom stvarno verujem. Drugi me mozda odmah spremi za carski-i zasta smo cekali?!?!? ...nego valjda ce na sledecem pregledu da odluci sta ce sa mnom i smanji mi ovoliku napetost (a i stomak ;) )

I da ti krenu kontrakcije noću,ima bolnica to znaš i sama.Kontrakcije ćeš svakako trpeti bilo kući bilo u porodilištu.Ako zaista hoćeš da te lekar koji ti je vodio trudnoću i poradja ti se dogovori sa njim kako ćete.Ja samo mogu da kažem primer svoje dobre prijateljice koja je trudnoću vodila u domu zdravlja blizanačku,dobila uput za bolnicu sa 34 nedelje,legla na patologiju trudnoće u 37,porodila se sa 37,2 dana prirodno prva beba išla glavom,druga bila popreko pa je radjen unutrašnji okret,rodjeni sa 2750g,3050g i to se sve dešavalo od 22.30h do nekih 5.30h ujutru.Nije imala vezu,ali joj je babica rekla tu noć"Imate sreće tu je lekar koji je Bog za porodjaj".Inače čovek koji ju je vodio na patologiji ju je spremao za carski planirani sa punih 38 nedelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da ti krenu kontrakcije noću,ima bolnica to znaš i sama.Kontrakcije ćeš svakako trpeti bilo kući bilo u porodilištu.

Nisam bas sigurna da smem da trpim dugo kontrakcije posle prvog carskog reza. Valjda se zbog toga cesto radi carski posle carskog i retko kad ceka prirodni porodjaj. Ne znam. Nadam se da ce bebac da miruje do sledeceg pregleda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam bas sigurna da smem da trpim dugo kontrakcije posle prvog carskog reza. Valjda se zbog toga cesto radi carski posle carskog i retko kad ceka prirodni porodjaj. Ne znam. Nadam se da ce bebac da miruje do sledeceg pregleda...

Mozda kontrakcije u pocetku nece biti toliko jake i ceste da ces morati bas da ih trpis. Pa se taman uklopis sa doktorom...

Ti jos uvek imas mogucnosti za prirodan porodjaj, kod mene vazi ovo u naslovu "uvek casrski". Ja i da hocu ne smem da se porodim prirodno, tako da kod mene dileme nece biti, od pocetka trudnoce imam osecaj da ce da krene trema od porodjaja... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jedan dan sam u devetom i krece deseti mesec a idalje me nisu porodili. Danasnji ctg kaze da idalje nema kontrakcija a lekar-da se bebac fantasticno namestio i da gura glavom. Vidim da bi me nerado operisao. Daje bebcu fore jos do sutra da krene prirodno ako ne-uradice carski. :mellow:

Razlog je malo-vise glup ali se tako pogodilo: moj doktor radi jos sutra i onda je slobodan do 15.maja Rekli su mi da ne smem da trpim dugo bolove kod kuce vec da se odmah javim u GAK kad osetim kontrakcije. Ono sto ne bih zelela a velika je verovatnoca da tako bude-javicu se nekom dezurnom lekaru koji ce odmah da me stavi na operac.sto kad vidi skorasnji carski rez... i cemu onda cekanje?!?!? Pa ako cu tako da zavrsim bar nek operaciju uradi moj lekar kome jako puno verujem. Ne zelim u bilo cije ruke da zavrsim.

U bolnici mi je sestra danas rekla da JAKO RETKO rade prirodni nakon carskog i to retko koji lekar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana ja ti zelim svu srecu i iskreno potajno sam navijala da opet kod tebe bude carski.Veruj mi da ce ti biti mnogo lakse jer neces rizikovati.Bol je isti,ali je oporavak mnogo laksi jer znas sta te ceka.

Puno srece i javi se kad sve prodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja kad sam isla da zakazem drugi CR onda mi je sestra rekla poradjaju prirodo jedino ako stignes u porodiliste a da je porodjaj vec krenuo tj.glavica krenula napolje.. Inace su me porodili u 38 nedelji ,sve je brzo proslo spinal i trajalo je 10-ak minuta. Jeste da boli stomak al prodje to sve,vazno da na kraju sve bude ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

14.maja su me ostavili u GAK da urade potrebne analize za carski rez.

15.5 oko 14h su me sa patologije spustili u porodiliste-da bi me u 16h operisali.

Djordje se rodio u 16:10h :)

Ne znam razlog ali su me probudili dok su mi jos cevke bile u grlu i dok je doktor sio zadnji bod. Panika. Uzas.

Od tad bolovi ne staju. Daju mi trodon na 7sati. I sad ga jedva cekam.

I jos nesto-stavili mi dren. Sa 1. C.r. ga nisam imala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.