"Jednom carski - uvek carski?"

odgovora

Objavljeno

Vevericice* potpuno se slazem sa NanomS....Nemoj tako da razmisljas, sve majke su hrabre bez obzira kako su rodile i nisi ti manja majka od one koja je rodila prirodno....

*andjelcic* i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa upravo tako mislim i ja, al' mi ovaj tekst deluje u tom fazonu kako zena nije zena ako nije rodila prirodno. :( A na zalost mnogi tako misle. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vevericice* glavu gore i ne razmisljaj o takvim stvarima, drugo je onaj ko uopste NE SME da rodi prirodno, zasto bi iko zbog nekog ponosa rizikovao prvo svoj zivot a i detetov. Drugo je kad se neko porodi carskim a nije bas morao....

*andjelcic*, BEBERON i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za utehu Vevericici* i ostalim majkama i budućim majkama koje čitaju ovu temu, moje iskustvo je sasvim drugačije. Prvog sina sam rodila prirodnim putem, posle dugoooog porođaja gde sam od bolova već počela da haluciniram... Naravno da sam bila ispunjena i srećna u trenutku kad sam konacno ugledala svoje milo čedo, ali sam sledeće dane provela u očajanju jer od bolova od prilicno velike epizotomije, priklještenog nerva i hemoroida veličine pesnice, nisam mogla da se brinem o bebi, a bili smo u bebi friendly programu i morala sam... Gledala sam ostale ženice kako lepršaju po sobi, primaju posete, brinu o bebama, a ja sam ih molila da mi dodaju mog dečaka kako bih ga nahranila... Tako je to potrajalo i kad smo došli kući, niti sam mogla da ga kupam, ni nosim, skoro mesec dana mi je trebalo da se oporavim ...

Drugog dečaka sam rodila carskim rezom pre 9 meseci i prošla fantastično. Doneli su mi ga da ga dojim već posle par sati, bila sam srećna, zadovoljna i odmorna... Već narednog dana mogla sam potpuno samostalno da brinem o njemu, a kod kuće je već bilo sve ok...

Da me ne shvatite pogrešno, opšte je mišljenje, pa i moje, da je zdraviji prirodni porođaj za majčine reproduktivne organe, svaka operacija nosi rizik, kako trenutni, tako i kasnije. Dakle, bolje je za ženu da se porodi prirodnim putem ako je to moguće.

Ali, nikako, nikako, žena nije manje majka ako se porodila carskim rezom, niti je ne daj bože dobila dete na poklon kako to neki znaju da kažu. Majčinstvo je proces odgajanja zdravog, srećnog i zadovoljnog deteta, a to svakako duže traje od bilo kog porođaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za utehu Vevericici* i ostalim majkama i budućim majkama koje čitaju ovu temu, moje iskustvo je sasvim drugačije. Prvog sina sam rodila prirodnim putem, posle dugoooog porođaja gde sam od bolova već počela da haluciniram... Naravno da sam bila ispunjena i srećna u trenutku kad sam konacno ugledala svoje milo čedo, ali sam sledeće dane provela u očajanju jer od bolova od prilicno velike epizotomije, priklještenog nerva i hemoroida veličine pesnice, nisam mogla da se brinem o bebi, a bili smo u bebi friendly programu i morala sam... Gledala sam ostale ženice kako lepršaju po sobi, primaju posete, brinu o bebama, a ja sam ih molila da mi dodaju mog dečaka kako bih ga nahranila... Tako je to potrajalo i kad smo došli kući, niti sam mogla da ga kupam, ni nosim, skoro mesec dana mi je trebalo da se oporavim ...

Drugog dečaka sam rodila carskim rezom pre 9 meseci i prošla fantastično. Doneli su mi ga da ga dojim već posle par sati, bila sam srećna, zadovoljna i odmorna... Već narednog dana mogla sam potpuno samostalno da brinem o njemu, a kod kuće je već bilo sve ok...

Da me ne shvatite pogrešno, opšte je mišljenje, pa i moje, da je zdraviji prirodni porođaj za majčine reproduktivne organe, svaka operacija nosi rizik, kako trenutni, tako i kasnije. Dakle, bolje je za ženu da se porodi prirodnim putem ako je to moguće.

Ali, nikako, nikako, žena nije manje majka ako se porodila carskim rezom, niti je ne daj bože dobila dete na poklon kako to neki znaju da kažu. Majčinstvo je proces odgajanja zdravog, srećnog i zadovoljnog deteta, a to svakako duže traje od bilo kog porođaja.

lajkovala bih 100puta da mogu. Bas si ovo lepo rekla,slazem se sa tobom u potpunosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da se zena porodi carskim, a da "nije bas morala" ona se takodje porodila, i isto je majka kao i ostale. :)

Njeno telo, njena stvar, bebu sigurno ne ugrozava carskim, tako da moze da radi sto joj srce iste. :)

Zivela sloboda izbora! :)

Bocy, poslednji pasus :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: Hvala vam drage moje! Što kaže moj stariji sin: "Zaboga, pa 21. vek je..." Dosta mi je više tih priča u fazonu... kako su naše bake... I žena koje su me sažaljivo gledale kad sam rekla da sam se porodila carskim rezom. Uopšte mi nisu bile jasne...
Dzo, Munche, Fox i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

That username is already taken, mislim da nam je to slaba tacka- nama, zenama. :D

Kad postanes majka, onda je tvoje dete najbolje, najlepse, najnaprednije i ti sve znas nabolje, i naravno, najpozrtvovanija si. :D

Tako kada jedna majka doji, misli da onoj koja ne doji moze bez problema da objasni kako je losa majka, ili neko ko se prirodno porodio moze da kaze kako se neko porodjen carskim rezom "nije porodio dovoljno". :D

I mislim da je svuda tako, ali ovde je lakse reci, internet, pa smo svi malo k**cevitiji nego obicno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ima neko da je isao tri ili vise puta pod noz neka ovde podeli svoje iskustvo. Sve su prilike da mene ceka to. Mada i one koje su se porodile prirodno posle dva carska takodje neka se jave :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vas, imala tri, oporavak brzi nego prvi put, slican drugom. Nekako sve vec vidjeno pa znas sta da ocekujes i kako najbolje da pomognes sebi, strpljivo sacekas oporavak. Ustajanje i kretanje je po mom misljenju presudno. Krvarrenje mi je bilo duze i jace ali tek nakon 10-tak  dana od zahvata... Dobra volja i brze ces stati na noge od prvorotki...

vaskrsija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da prvi mi je bio najgori, a na drugom sve islo lakse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja rodjena sestra tri carska, posle treceg se najlakse oporavila, ali joj je treca trudnoca bila najteza. Prvi pod opstom anestezijom i to joj je bas tesko palo, druga dva pod spinalnom i ima super iskustva... 

vaskrsija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za sve mamice! Imam pitanje za mame koje su se porađale u N. Sadu. Imala sam carski rez pre 3 god. u junu, i sad me u oktobru opet čeka cr. Bar tako kaže moja dr. Zato što je prethodno bio cr, u Betaniji praktikuju da i svaki sledeći porođaj bude isto. Jel zna neko da li je to nužno? Čak sam čula da trudnica može i sama da odluči kako će se završiti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, naravno da imas izbor i da treba i mozes da biras, ali nazalost, to tesko da ce ti uspeti ako nemas podrsku svog dr, bas zbog toga sto je kod nas praksa drugacija i tesko se od nje odstupa. Izguglaj malo, mislim da sam na blogu Zmajka i na sajtu Mati.rs citala iskustva zena koje su se nakon carskog porodile prirodno i sve je proslo super. Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margaritta, meni je, u principu, svejedno. Ne žalim se na prethodni porođaj. Sve je prošlo super i posle 10 dana sam bila kao nova. Htela sam čisto da znam šta me čeka. A hoću svakako istražiti sve na tu temu. Imam još vremena do porođaja. Hvala ti! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam iz N.Sada, ali sam u slicnoj situaciji. Pre tri i po godine sam imala carski zbog karlicnog polozaja bebe, a sada bih htela vaginalno da se porodim, ako mogu. Beba je ovog puta lepo namestena. I ovde uglavnom po automatizmu ide opet carski posle carskog, ali sam ja pitala dr koja ce me poradjati za drugu opciju. I ona je u sustini pristala. S tim sto smo se dogovorile da cemo probati prirodno ako krene porodjaj sam na vreme. Nece ga izazivati, jer je to vec rizicno. Malo su lekari poceli da menjaju stav u vezi sa tim.

Najbitnije je da prosao dovoljan vremenski period izmedju dva porodjaja (vise od dve godine), i najbolje da je do tada bio samo jedan carski. 

Najbolje da porazgovaras sa svojim lekarom i pitas ga i za tu mogucnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za sve mamice! Imam pitanje za mame koje su se porađale u N. Sadu. Imala sam carski rez pre 3 god. u junu, i sad me u oktobru opet čeka cr. Bar tako kaže moja dr. Zato što je prethodno bio cr, u Betaniji praktikuju da i svaki sledeći porođaj bude isto. Jel zna neko da li je to nužno? Čak sam čula da trudnica može i sama da odluči kako će se završiti. :)

Meni je razmak 2 i po godine između porođaja. Pitala sam dr da li mogu da prođem bez carskog i rečeno mi je da je u teoriji moguće da bude prirodni, ali da verovatno niko od kolega ko bi se tad našao ne bi dopustio prirodni posle carskog.

Prvi put je bila krupna beba i karlični položaj, drugi put savršeno nameštena, ali opet beše carski. :/ 

I sve se to dogodilo u ns.

Možda nisam dovoljno insistirala...

Probaj, pitaj unapred!

Ivana2013 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Magarence, kakva je situacija sa komisijom za drugi carski? Ja sam prošli put dva puta išla na komisiju. To mi je bilo najgore. :( Imala sam i indikaciju od oftalmologa, doduše privatnika, jer sam išla na operaciju, ali to nije bilo dovoljno. Pa su me slali na polikliniku, ovi zakazuju jednom mesečno, jedva sam uspela preko veze da se ubacim, i naravno, dobijem isto mišljenje kao i od mog lekara, pet dana pre termina. Više nisam znala da li da idem da vijam dr, ili da molim Boga da krene prirodno, pa kako bude. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne vidiš komisiju, prime te na Patologiju i samo ti jave kad si na programu. 

Ivana2013 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sam čula od mnogo žena, ali ja nisam imala tu sreću. Možda ovaj put. :D Hvala ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.