Otkazi U Merkuru

odgovor

Objavljeno

Slovenački trgovinski lanac Merkur je sve radnice koje su na trudničkim ili porodiljskim bolovanjima stavio na spisak za tehnološki višak,a otkaze će im verovatno podeliti kad se vrate na posao jer po Zakonu RS dok su na tim vrstama bolovanja ne mogu da dobiju otkaz.

Tako je jasno stavio do znanja ostalim zaposlenim radnicama da ne trebaju da rađaju.

Ja sam na tom spisku i revoltirana sam na državu i firmu u kojoj sam se lepo osećala a sada mi se gadi.

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.

• "Vodena" stolica
      Započeo/la Šmizli · Objavljeno
      Dojim,ala sam joj caj od kamilice nezasladjen pa cemo videti....i be bih joj davala ch neko vreme neka samo doji dok to ne izbaci  
    • "Vodena" stolica
      Započeo/la KruelaDeviL · Objavljeno
      Mi imamo problem otkako smo uveli ch. Još uvek evo kad ima 8meseci. mozes da das i krusku ili šljivu. Jabuki. Tikvice. Oni otvaraju. Nudi vodu. Sto više... mozes da probas i čas neskadjeni. Ako dojis probaj i ti čaj od kamilice da piješ ali sladak. 
    • "Vodena" stolica
      Započeo/la Šmizli · Objavljeno
      Pozdrav imam bebu 4 ipo meseca poceli smo sa krompirom sargarepom i jabukom medjutim vec 5 dana nema stolicu...Stomacic nije tvrd,ona ima gasove ali ne place...da li bi mogla malo caja od kamilice da joj dam...? Hvala vam
    • Drugi trimestar
      Započeo/la KruelaDeviL · Objavljeno
      sena,drži se! Želim vam da izgura te i da prodje sve sto bolje da može. Javljaj nam se obavezno!
    • Drugi trimestar
      Započeo/la Sena13 · Objavljeno
      Da se javim posle nedelju dana u bolnici. Napisala sam vec da sam u 34-oj nedelji pocela ozbiljno da oticem u licu i rukama ali posto je pritisak bio ok nisam tome pridavala vaznosti. Na pola 35-te nedelje, usred noci, skocio mi je pritisak i primili su me hitno u bolnicu sa dijagnozom preeklampsija. Sva srece uhvaceno je na vreme, proteini u urinu tek na gornjoj granici tako da su uspeli lekovima da zaustave sve i da me sasvim stabilizuju. Nadam se da cu za koji dan kuci na 2 nedelje pa onda nazad u bolnicu do porodjaja. Sada smo usli u 36-tu nedelju tako da se bas primaklo. Pisem ovo da podsetim sve trudnice da proveravaju krvni pritisak u osmom mesecu i da ne ignorisu otecenost jer moze da bude MNOGO opasno i za mamu i za bebu. Mene je iznenadilo sto me nisu odmah poradjali jer sam mislila da se samo to moze u preeklampsiji - ali su mi objasnili da to zavisi od stepena preeklampsije i da ako se uhvati rano, moze da se zaustavi i stabilizuje dovoljno da se bebi da jos vremena da sazri bez ugrozavanja maminog zivota. Naravno, rezim je jako strog - lekovi za pritisak, blagi sedativi, vitamini, kompletno neslana hrana, odredjena kolicina tecnosti svaki dan, strogo lezanje... ali to je nista u poredjenju sa time sto moja beba ima sanse da bude u terminu ako izguramo jos dve nedelje ovako. 
  • Teme