Beba NE ume da zaspi

odgovora

Objavljeno

Mi smo malo bolji sto se spavanja tice.......

Poslednjih par dana to izgleda ovako:

probudi se oko 8, malo se mazimo, presvlacimo, i onda klopa oko 9. Oko 10:30 vec krene da trlja okice, i tada se nosamo ispred tv-a i ona zaspi.... Spava jedno sat vremena. Onda budjenje, opet igranje i klopa u 13:00 i zaspi uz flasicu. Opet spava sat vremena. Onda jeeeeeedva izdrzimo do sledece klope koja je u 17:00, posto nam se mnogo spava, ali onda opet zaspi uz flasicu, i opet sat-satt ipo zaspi. I na kraju nocno spavanj tu zaspimo supee kao i uvek.....

Eto tako.....malo smo promenili vreme spavanja, ranije se uvek tako desavalo da je vreme klope bilo taman kada se probudi.......a klopa pa spavnanjac....

Jedino sto je njoj tih sat vremena sto spava malo......kada se probudi cesto je i dalje malo kenjkava.....ne znam kako da joj produzim malo san....

Pa da probaš da budeš pored nje kad prolazi tih sat vremena, i da kad krene da se budi da je malo pomaziš, šapneš ššš, da zna da si tu. Možda produži da spavka.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da probaš da budeš pored nje kad prolazi tih sat vremena, i da kad krene da se budi da je malo pomaziš, šapneš ššš, da zna da si tu. Možda produži da spavka.....

Uradila sam sada tako.....i gle cuda, nastavila je da pajki!!! Juuuuuuuuuuuuuuupiiiii!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo, jel mala spava s vama ili u svom krevecu? E sou s ovim nasim bebama. Moja se isto uspava na slki pa je stavim u krevetac. Bez obzira kad zaspala obavezno se budi oko 3-4h i ujutro oko 6h. kada sam ja vec slomljena i to jutarnje mi je najgore pa je samo prebacim u nas krevet i dojim lezeci a mm ide na posao. Preko dana isto na siki al evo sad spava uz fen, kako ga iskljucim ona se budi. Vec se plasim da joj ne utice na sluh.

Zene sta ima?....ja dobila.. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila sam sada tako.....i gle cuda, nastavila je da pajki!!! Juuuuuuuuuuuuuuupiiiii!!!

Suuuuper :) :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo, jel mala spava s vama ili u svom krevecu? E sou s ovim nasim bebama. Moja se isto uspava na slki pa je stavim u krevetac. Bez obzira kad zaspala obavezno se budi oko 3-4h i ujutro oko 6h. kada sam ja vec slomljena i to jutarnje mi je najgore pa je samo prebacim u nas krevet i dojim lezeci a mm ide na posao. Preko dana isto na siki al evo sad spava uz fen, kako ga iskljucim ona se budi. Vec se plasim da joj ne utice na sluh.

Zene sta ima?....ja dobila.. :blink:

Probaj da joj pustiš neku muziku - neće joj fen oštetiti sluh, dete neće u tišini da spava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi u zadnje vrijeme imamo problem sa uspavljivanjem...prije bih je uspavaj za 5minuta,a sad mi uzme vise od sat vremena,pa cak i 2h...jos je uspavljujem na siki...bas ne znam kako bih je uspjela uopste uspavati da nema sike... :blink: bas nezamisljivo mi djeluje...

navecer ide u 9h na spavanje,i spava ujutro do 9,10sati...s tim sto se 100x preko noci budi i trazi siku...ako joj je ne vadim,prespavala bi cijelu noc na njoj,,,al ja tako vise ne mogu,,,ledja mi pucaju od bolova,i ujutro slomljena ustanem... :( ...sad praktikujem dok je uspavam da joj siku izvadim,,,al zato se cesto i budi...

onda preko dana,oko 2h opet spava nekih sat,sat i po...al mi i tu uzme jako dugo da je uspavam... :(

ja se kontam il da joj ukinem spavanac po danu,il da je navecer kasnije uspavljujem,a ranije budim...al nekako mi je zao budit ujutro... :(

bas ne znam sta bih i kako... :(

Uh, ona baš voli da se uspava na siki... A ti da padneš od umora - ustajući svaki čas. Ne znam šta bih ti rekla, da joj ne daš neko vreme, ili da joj ponudiš flašicu da vodom kad se probudi... Svakako nisam za ukidanje dnevnog spavanja, jer posle može da bude samo još više nervozna....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka muzika je uvek ukljucena, dal decja ili opustajuca al eto fen je smiruje valjda. Stoji joj iznad glave u cosku kreveca pa se zato zentam za sluh. Nocu nam fen nije potreban, nekako zaspi. Pre neki dan sam je stavila u krevetac i uzela da peglam ispred nje, sve vreme me gledala i nesto smo kao pricale i ja zavrsila i sklonila se kad ona zaspala...prvi put sama od sebe u krevecu a ne meni na rukama! Dal je normalno da se beba budi i momentalno pocinje da place?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka muzika je uvek ukljucena, dal decja ili opustajuca al eto fen je smiruje valjda. Stoji joj iznad glave u cosku kreveca pa se zato zentam za sluh. Nocu nam fen nije potreban, nekako zaspi. Pre neki dan sam je stavila u krevetac i uzela da peglam ispred nje, sve vreme me gledala i nesto smo kao pricale i ja zavrsila i sklonila se kad ona zaspala...prvi put sama od sebe u krevecu a ne meni na rukama! Dal je normalno da se beba budi i momentalno pocinje da place?

Neke bebe se tako bude, moj mali često ko zna koliko bude budan u krevecu (kad je bio tako mali) i ne čujem kad se probudio... Posle čujem da guče i guguče... :) Sve zavisi i od bebe, sad je plačljiva proći će je ta faza, pa će biti ok :)

Strpljenja, doći će na svoje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja imam isti problem sa Strahinjom, pogotovo za nocno spavanje. Sve mu je zanimljivo, steker na zidu, dezen na jorganu, bukvalno je sve zanimljivije od spavanja, pre sam mogla da ga zeznem tako sto ga nosam i pevam, ali sada nece ni da ga drzim samo hoce da puzi, a podocnaci mu budu ljubicasti od umora, cak se desi da slucajno zaspi puzeci po krevetu, ali to samo nekoliko sekundi do minut traje i onda se trgne iz sna, kao da se seti da nesto propusta i krene u akciju (kao da ga je neko ubo iglom u guzu) :(

nema sta nisam probala, TV, deciji spotovi na youtbe, muzika, ljuljanje, sve to ima efekta 1 ili 2x i vise ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja imam isti problem sa Strahinjom, pogotovo za nocno spavanje. Sve mu je zanimljivo, steker na zidu, dezen na jorganu, bukvalno je sve zanimljivije od spavanja, pre sam mogla da ga zeznem tako sto ga nosam i pevam, ali sada nece ni da ga drzim samo hoce da puzi, a podocnaci mu budu ljubicasti od umora, cak se desi da slucajno zaspi puzeci po krevetu, ali to samo nekoliko sekundi do minut traje i onda se trgne iz sna, kao da se seti da nesto propusta i krene u akciju (kao da ga je neko ubo iglom u guzu) :(

nema sta nisam probala, TV, deciji spotovi na youtbe, muzika, ljuljanje, sve to ima efekta 1 ili 2x i vise ne.

A da probaš da ugasiš svetla i ostaviš neku lampu uključenu dok ne zaspi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se borimo s ovim problemom !

prvo nece sama da zaspe vec moram da je nosam po pola sata nekad i duze

Drugo nocu se budi i do 10 puta iz navike da je nosam..tj da je JA uspavam!

Ja to ne mogu da postignem, nemam samo jedno dete pa da san nadoknadim danju

E sad ona ima oko 4 mes, i probavala sam onu metodu s ostavljanjem po 5 min pa 7 pa 9 ...

Jedan dan se smirila posle sat....drugi posle 45 min...i uvece je sama zaspal prvi put!

Sinoc posle podoja , ja je stavim onaku usnulu u krevetic , ona otvori oci ,pogleda me i zaspe....ali bila je komirana jer nije spavala od 13 do 20 h, jer sam je ostavljala da se sama uspava!

Al slusajuci je kako place dusa me boli, i sve se pitam da li je ona mala za takvo ucenje?????

Da se to ne radi pre 6 mes?

Ajde mame pomagajte, bas mi treba pomoc i necije iskustvo u ovome???!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saležem se sa Milar, ovako kako si počela - pa vidi kako će biti za par dana. Koliko vidim ona reaguje na to i verujem da će biti efekta.

JA ne mogu dete da ostavim da plače i divim ti se zbog toga. Moj mališa se nije navadio na ruke, bez obzira na grčeve i na to što stvarno nisam mogla da ga pustim da plače...

Mislim da i mnogo zavisi i od same bebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njanjice, moja beba ima 8 meseci, i ja nju i dalje uspavljujem, nikada sama ne zaspi, prosto ne ume sama da se umiri kako bi utonula u san.....ali uspavljivanje kod nas ne traje dugo, kada vidim da je proslo 3 sata da je budna, i ona pocne da trlja okice ili da kenjka, ja je uzmem u narucje, pevam Ljulja-ljulja-ljuske, i ona je gotova za minut-dva....tako da mi generalno nije tesko da je uspavam, ali naravno da bih vise volela da sama ume da zaspi. I slazem se da ima veze i sa tim kako je beba navikla, ali mnooooogo zavisi i od same bebe...... Ja se druzim sa jos 11 mama koje imaju bebe starosti kao moja Jana, i svakodnevno sa njima razgovaram i druzimo se.....i prosto imaju bebe koje lakse i teze zaspe, one koje vise vole da im se navije vrteska u kreveticu i da tako zapsu, one koje vole da spavaju u kolicima, one koje najvise vole da spavju u autosedistu dok se voze i one koje vole da se nosaju.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se borimo s ovim problemom !

prvo nece sama da zaspe vec moram da je nosam po pola sata nekad i duze

Drugo nocu se budi i do 10 puta iz navike da je nosam..tj da je JA uspavam!

Ja to ne mogu da postignem, nemam samo jedno dete pa da san nadoknadim danju

Huh, imam slican problem...s tim sto je sin napunio godinu dana, i nije navikao da ga uspavljujem nosanjem, vec sisanjem! Strasno!

I sto je najgore, bolje je spavao kad je bio mladji...tad je znao da zaspi posle par minuta sisanja i da spava do zore, tad opet sisa i spava do 8-9h...a sad :( ...katastrofa! Stavljam ga da spava izmedju 21h i 22h...od tad pa do 8 ujutro se probudi izmedju 3 i 7 puta...nekad bude budan i po sat, dva nocu. Totalno sam premorena. Imam utisak da mi cela noc prodje u njegovo sisanju.

Da napomenem da on sve ostalo lepo jede preko dana, cak mozda i malo vise nego sto bi trebao- tako da se ne budi od gladi sigurno, a ni zubi mu ne rastu trenutno (ima ih vec 10, a sad trenutno nema naduvane desni)

Pocinjem da radim za dve nedelje i naprosto moram nesto da uradim po tom pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Huh, imam slican problem...s tim sto je sin napunio godinu dana, i nije navikao da ga uspavljujem nosanjem, vec sisanjem! Strasno!

I sto je najgore, bolje je spavao kad je bio mladji...tad je znao da zaspi posle par minuta sisanja i da spava do zore, tad opet sisa i spava do 8-9h...a sad :( ...katastrofa! Stavljam ga da spava izmedju 21h i 22h...od tad pa do 8 ujutro se probudi izmedju 3 i 7 puta...nekad bude budan i po sat, dva nocu. Totalno sam premorena. Imam utisak da mi cela noc prodje u njegovo sisanju.

Da napomenem da on sve ostalo lepo jede preko dana, cak mozda i malo vise nego sto bi trebao- tako da se ne budi od gladi sigurno, a ni zubi mu ne rastu trenutno (ima ih vec 10, a sad trenutno nema naduvane desni)

Pocinjem da radim za dve nedelje i naprosto moram nesto da uradim po tom pitanju.

Ovaj problem sam imala i ja sa Lukom, nije gladan, nista ga ne muci, samo voli da provede vreme uz siku. ;) Luka je prestao da se budi nicu kad je prestao da sisa, sa 15 meseci, do tad je bilo bas kao kod vas. Probudi se on i sad, ali to je jednom, dva puta sedmicno, i odmah zaspi, ali to je nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj problem sam imala i ja sa Lukom, nije gladan, nista ga ne muci, samo voli da provede vreme uz siku. ;)Luka je prestao da se budi nicu kad je prestao da sisa, sa 15 meseci, do tad je bilo bas kao kod vas. Probudi se on i sad, ali to je jednom, dva puta sedmicno, i odmah zaspi, ali to je nista.

Eh, meni se cini da Marko nikad nece prestati da sisa! :lol:

Nadam se da ce sam prestati, jer ne znam kako bih ja mogla da ga odviknem.

Ja stvarno imam zelju da on sisa, ali ako ce to ovako da izgleda, onda bih iskreno vise volela da to batalimo...ovo nije dobro ni meni, a ni njemu....mislim na toliko nespavanje.

Inace, sinoc je zaspao oko 22h, probudio se posle 45min, otisla sam i uspavala ga sisanjem...opet se probudio kad sam legla, oko pola 1...e, tad smo probali varijantu da mm ode u sobu sa njim, a ja sam otisla sa cerkom u njenu sobu, da kao spavamo zajedno. Mm je sav optimistican krenuo da konacno nauci Marka da se sam uspava...medjutim, do pola 3 ujutro se sve svodilo na to da Marko ustaje vristeci u kreveticu, a ovaj ga spusti i legne...Marko opet vristeci ustaje, a mm ga vrati u lezeci polozaj i ode u krevet...i to je trajalo puna dva sata, a Marko se uopste nije smirivao- naprotiv- na momente se toliko drao da sam mislila da mu nesto fali.

Zaspao je oko 3, kad sam usla u sobu, izbacila mm i dala Marku da sisa- nakon pola sata je zaspao. :(

Posle se budio jos jednom oko 6 i spavao do 8h. Strasno...ne znam kako tako malo dete se ne umori i ne odspava bar nekoliko sati bez prekida.

Danas sam premorena!

Nadam se da ce veceras biti bolje- moje dete definitivno ne ume da zaspi drugacije, osim na siki! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ce veceras biti bolje- moje dete definitivno ne ume da zaspi drugacije, osim na siki! :(

Jao, jao...a ima već godinu dana...srećno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, 

Ja sam novopečena mama, živim u inostranstvu i ovo naglašavam, jer je apaolutno sve sve na meni. Nemam ničiju pomoć. Muža da, ali on većinu vremena provodi na poslu. Bebac ima 4 meseca. Uspela sam da napravim neku rutinu i spavanja i hranjenja i pred nocno spavanje se kupamo,presvlacimo i  hranimo. Medjutim, moj problem je taj da sam ga navikla dosta na kolica, tu spava preko dana, nocu pred hranjenje u 1 prebacim ga u krevetac i nahranim, spava do 7-8.. s tim da se budi bar 2x, produzim spavanje uz flasicu. Do tad vec prodje neko vreme da je okej da mu dam malo  mleka, ALI posle kupanja, bez bele buke u pozadini, na sta mislim da sam ga isto navikla, on ne moze da spava… Odnosno bas se brzo budi, a kada mu to pustim, spava dosta duze.. U pocetku uz par budjenja, ali ga zaljuljam i on nastavi. Ponekad sam neutesna i danju, pa mu s vremena na vreme kad mu je tesko da zaspi, a to je pocelo od skoro(sumnjam da krecu zubi), pustim belu buku. Da li puno gresim, da li mislite da cu imati vecih problema zbog toga ili je to faza uz koju mu je lakse da pregura noc? Da li ima slicnih iskustava? Jako cesto ga i nosim.. Ja sam od onih mama koja misli da to nije lose, jer smatram da im pruzamo sigurnost i gradimo poverenje. Nemam problema uspavljivanja na flasici, da konstantno moram da ga nosim itd. Ali bez ljuljanja kratkog ili duzeg u kolicima i bele buke s vremena na vreme i nocu, da . Puno hvala unapred na savetima i odgovorima. 
 

S ljubavlju mama, 

A

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, 

Ja sam novopečena mama, živim u inostranstvu i ovo naglašavam, jer je apaolutno sve sve na meni. Nemam ničiju pomoć. Muža da, ali on većinu vremena provodi na poslu. Bebac ima 4 meseca. Uspela sam da napravim neku rutinu i spavanja i hranjenja i pred nocno spavanje se kupamo,presvlacimo i  hranimo. Medjutim, moj problem je taj da sam ga navikla dosta na kolica, tu spava preko dana, nocu pred hranjenje u 1 prebacim ga u krevetac i nahranim, spava do 7-8.. s tim da se budi bar 2x, produzim spavanje uz flasicu. Do tad vec prodje neko vreme da je okej da mu dam malo  mleka, ALI posle kupanja, bez bele buke u pozadini, na sta mislim da sam ga isto navikla, on ne moze da spava… Odnosno bas se brzo budi, a kada mu to pustim, spava dosta duze.. U pocetku uz par budjenja, ali ga zaljuljam i on nastavi. Ponekad sam neutesna i danju, pa mu s vremena na vreme kad mu je tesko da zaspi, a to je pocelo od skoro(sumnjam da krecu zubi), pustim belu buku. Da li puno gresim, da li mislite da cu imati vecih problema zbog toga ili je to faza uz koju mu je lakse da pregura noc? Da li ima slicnih iskustava? Jako cesto ga i nosim.. Ja sam od onih mama koja misli da to nije lose, jer smatram da im pruzamo sigurnost i gradimo poverenje. Nemam problema uspavljivanja na flasici, da konstantno moram da ga nosim itd. Ali bez ljuljanja kratkog ili duzeg u kolicima i bele buke s vremena na vreme i nocu, da . Puno hvala unapred na savetima i odgovorima. 
 

S ljubavlju mamama,

A

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, sta je starijom decom, nama sin ima 2 god i 4 meseca i bukvalno se budi na svaka 2h i sabije 240mm mleka - hipp3 organic uglavnom, place, bacaka se, nema sanse da zaspi dok ne dobije mleko, da li je kod nas u krevetu ili krevecu svom, svakako je tako. Recimo u 20h zaspi, oko 9:30 prvo mleko, 12h naredno, i tako skoro do jutra, PAKAO, popije u toku nocu litar mleka, da li imate neke ideje kako da se ova situacija reshi? 

 

Hvala svima unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.