Sterilizacija kao vid kontracepcije

odgovora

Objavljeno

Ja sam imala dva porod na carski rez,prvu trudnocu sam bila trudna sa blizancima i tad sam morala na carski rez,poslije opet jos jedna trudnoca ali tad sa jednom bebom opet carski rez,ali pre tih trudnoca imala sam problema sa cistama pa sam bila operisana i oni ovdje racunaju fakticki 3 carska reza.Meni je moj ginokolog sam preporucijo poslije zadnje trudnoce dali hocu neku zastiti od svih tih zastita rekao je da je podvezivanje najbolje rijesenje i tako da su me nakon poroda odmah i podvezali.Par dana me je boljelo unutra u utrobi nemogu to da objasnim kao da me steze nesto tako da se par dana nisam mogla uspraviti kad hodam al nakon 2 sedmice sve je bilo ok i uopste se nisam pokajala jer 3 opeacije su ipak puno za zenu. :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve vidove kntracepcije sam probala (koje moj ginekolog i ja znamo). Jako lose reagujem na sve te hormonske umotvorine :angry: . OK ... Mnogima pomazu, a ja sam od nekih krvarila po 3 meseca, od nekih su mi oci bile crvene, kao da sam pila mesec dana domacu rakiju-pucanje kapilara, od jednih AB pilula sam imala temperaturu oko pola godine itd.

Mm je resio da se sterilise, posle moje 3 kiretaze u jako kratkom razmaku, medjutim desilo se da sam bas taj mesec opet saznala da sam trudna. Imam 36 godina i dvoje dece. Neka ih Bog cuva, ali za trece nismo. Urade mi kiretazu sa onim pilulama, iako ja nisam bila za to, ali ovde u Svajcarskoj te niko ne pita sta ti zelis. Na kontroli se mm sve dogovorio sa docom oko sterilizacije, i onda krene on mene da pregleda. Ostala mi posteljica :o Hitna kiretaza sa anestezijom i ja onda resim da se sterilisem , kad ionako idem pod totalnu. Kad je bal, nek je maskenbal.

Verujte, sva ta iskustva su mi bila toliko bolna, da nisam imala odnose prva 2 meseca. Sada se oscam super. Nemam vise strah od trudnoce.

Moj savet je da ovo rade samo one zene, ili oni muskarci koji su sigurni da ne zele vise potomstva, iz ovih ili onih razloga. Ako u vama postoji samo trunka sumnje NEMOJTE se sterilisati. Nadam se da sam barem malo pomogla. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro nam došla na forum :rolleyes: ...a svačije iskustvo i mišljenje je ovde itekako bitno... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala @Neuhvatljiva. ;) Cesto sam VAS citala, ali sam juce prvi put postovala. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala @Neuhvatljiva. ;) Cesto sam VAS citala, ali sam juce prvi put postovala. B)

Aaaa...ne može to tako...piši i na druge teme... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj kumi su to uradili posle treceg CR i ona je posle nekih 8meseci opet ostala trudna,nikome nije jasno kako.Ocistila je,a sta su uradili po pitanju te neuspele sterilizacije ne znam,nisam je nikad pitala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, to mi zvuči kao štrojenje životinja! Grozno !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, to mi zvuči kao štrojenje životinja! Grozno !!!

:lol: :lol: :lol:

Meni je ovo mnogo bolje od kiretaza i kojekakvih pilula i mucenja , jedino sto nema nazad pa ne znam kad cu biti spremna na to , tj kad cu moci sa 100% sigurnosti reci to je to , necu vise dece ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wacko: :wacko: :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol:

Meni je ovo mnogo bolje od kiretaza i kojekakvih pilula i mucenja , jedino sto nema nazad pa ne znam kad cu biti spremna na to , tj kad cu moci sa 100% sigurnosti reci to je to , necu vise dece ...

Da,zasita treba biti 100% siguran u to da vise neces da radjas..ne znam kad bih se odlucila na to,nikad ne znas da li ces mozta resiti da rodis jos koje :) ja planiram 3,al ako bude mogucnosti zasto ne i 4..oduvek sam sanjala o velikoj porodici,moj stric ima 5 dece,i divno ih je videti zajedno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na temu sterilizacije kao kontracepcije:

MM kada je imao zaušnjake morao je da miruje 10 dana da ne bi dobio upalu testisa ali on to nikako nije mogao, stalno je ustajao, išao do prodavnice i sl. Kada sam ja naravno, nakon što sam ga uhvatila da se ispred zgrade igra ganje sa A poludila na njega izjavio je "taman riješimo problem kontracepcije" :lol: .... Ako on hoće neka izvoli, meni ne pada na pamet

Da sam prošla neka iskustva kao pojedine članice i da mi je zdravlje i život ugroženo uradila bi to bez priče. Ovako iz čista mira, sama od sebe nema šanse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.