Sterilizacija kao vid kontracepcije

odgovora

Objavljeno

Ovo mi je dosta interesantno jer sam procitala dva posta u jednoj temi gdje se otvorilo ovo pitanje pa ne bi bilo loše da malo proćaskamo.

Mislila sam da kopiram neke postove ovde ali neću, da to neko ne bi shvatio kao provokaciju jer zaista nije :)

Kako se sterilizacija uopšte izvodi?

Da li možeš kasnije da se "desterilišeš" ili je to za cijeli život?

Da li se to vrši podvezivanjem jajnika?

itd ....

Kakao izgleda sterilizacija kod muškarca i da li bi na to pristale kao vid kontracepcije i pod kojim uslovima?

JA BI, KADA BI MI ŽIVOT ILI ZDRAVLJE BILI UGROŽENI!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Xexexe , slobodno kopiraj ako je moj post u pitanju ... nisam se jos detaljno raspitala o tome ali sam bas pre neko vece o tome pricala sa mm ... tako bezveze ... posto ostanem trudna kad se pogledamo bojim se da ni jedan drugi vid kontracepcije nebi bio 100% siguran :) Salu na stranu ... Sve ovo je velika obaveza i odgovornost a sta ako zaboravis pilulu , pukne kondom o spirali necu ni da razmisljam i sama pomisao da mi je tamo neka vijuga u gospodji mi se uopste ne svidja .... tako da sam ja za ! A kad dodjem do te faze detaljnije cu da se raspitam o uticaju na zdravlje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanimljiva tema... Ni ja ne znam ništa o tome, ali sam razmišljala da to uradim u nekoj dalekoj budućnosti :) kada ne budemo želeli više dece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ali zar to nije malo "PRE ŽESTOKA" kontracepcija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podvezivanje jajovoda se izvodi laparoskopski, na taj nacin se sprecava spajanje jajne celije i spermatozoida, moguce je opet napravati prohodnost jajovoda samo je dosta komplikovanije i nije siguran uspeh.

Ovde u Austriji kad se radi carski rez i ko izrazi zelju je besplatno i urade odmah, inace kosta oko 500-1000 eura..Ovaj vid kontacepcije koriste najvise Azijatkinje iz religioznih razloga.

Nemam nista protiv ovog zahvata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani, možda i jeste, stvarno ne znam, rekla sam već, čak nikad nisam ni čitala nešto o tome, čula sam da su neke žene radile ali nisam htela da se raspitujem kako i šta, jer za mene je to još uvek rano da bude pod znakom pitanja da li raditi ili ne. Ali pošto si već otvorila temu...tu sam, baciću pogled šta su žene napisale :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podvezivanje jajovoda se izvodi laparoskopski, na taj nacin se sprecava spajanje jajne celije i spermatozoida, moguce je opet napravati prohodnost jajovoda samo je dosta komplikovanije i nije siguran uspeh.

Ovde u Austriji kad se radi carski rez i ko izrazi zelju je besplatno i urade odmah, inace kosta oko 500-1000 eura..Ovaj vid kontacepcije koriste najvise Azijatkinje iz religioznih razloga.Nemam nista protiv ovog zahvata.

Zasto iz religioznih?

majecek .... vidjecemo :D :D :D .... javices nam valjda ako se na to odlucis :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni se to ne svidja. kao prvo mozda nekada resim ipak da hocu jos jedno dete..

sto je malo verovatno dok izradjam ovo sto sam obecala :rolleyes:

po meni je bolje onda da muz uradi vazektomiju sto bismo mi morale da se podvezujemo???

ni meni se ne svidja ideja o spirali u "gospodji" :lol: mada moja sestra je koristi vec...

pilule isto ne bih..

heheh, moja kontracepcija je najbolja i jedina 100% sigurna, kakva sterilizacija!!!

salu na stranu, Zvonka je to radila pa bi mogla da podeli iskustvo sa nama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto iz religioznih?

majecek .... vidjecemo :D:D:D .... javices nam valjda ako se na to odlucis :P

Npr. Indijke kod njih je greh da uzimaju pilule, da imaju spiralu, da koriste uopste nesto jer tako ih uce.. i one kad izrode decu podvezu jajovode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

majcek .... vidjecemo :D :D :D .... javices nam valjda ako se na to odlucis :P

Naravno, ali pošto to neće biti skoro, ne znam da li će Bebac još uvek postojati :P Ili će tada biti već BAbac forum, xaxaxa :D Šalim se naravno!

Za sada samo čitam, još ne planiram...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, ali pošto to neće biti skoro, ne znam da li će Bebac još uvek postojati :P Ili će tada biti već BAbac forum, xaxaxa :D Šalim se naravno!

Za sada samo čitam, još ne planiram...

hahahahhahahahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, mnogo mi se svidja ovo 'vijuga u gospodji', bas sam se ismejala :) :) :)

Ja sam razmisljala da to uradim, ali se ispostavilo da je kod muskaraca daleko jednostavnija i ta i povratna procedura. A i mm i ja smo nesto pricali i nismo sigurni hocemo li mozda za 5 do deset godina imati jos jedno dete. Tako da...posle dojenja prelazim na pilule, a dok dojim religiozna kontracepcija - molim Boga da se nista ne desi... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, mnogo mi se svidja ovo 'vijuga u gospodji', bas sam se ismejala :) :) :)

Ja sam razmisljala da to uradim, ali se ispostavilo da je kod muskaraca daleko jednostavnija i ta i povratna procedura. A i mm i ja smo nesto pricali i nismo sigurni hocemo li mozda za 5 do deset godina imati jos jedno dete. Tako da...posle dojenja prelazim na pilule, a dok dojim religiozna kontracepcija - molim Boga da se nista ne desi... ;)

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje postove nemoras da kopiras JA SAM SE STERILISALA ako neko nije znao mozda neko smatra to da je surovo al ja smatram da ako vise nezelim dece to uradim meni je ovo bila 6 operacija u zivotu i smatram da sam najbolje izabrala za sebe ...to se radi podvezivanje jajnika sa obe strane posle cr .....

E, odlicno, informacija iz prve ruke! Posto ja ne mislim da je to surovo (surovije mi je da na svakih par godina budem trudna pa da abortiram ili da se kljukam previse hormonima i sl), zanima me koliko je to bolno i je li reverzibilno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ovo suviše invazivna metoda...jedino ako bi život bio ugrožen novom trudnoćom, u tom slučaju ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zna li neko nesto o muskoj sterilizaciji, cula sam da je to jednostavnije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, mnogo mi se svidja ovo 'vijuga u gospodji', bas sam se ismejala :) :) :)

Ja sam razmisljala da to uradim, ali se ispostavilo da je kod muskaraca daleko jednostavnija i ta i povratna procedura. A i mm i ja smo nesto pricali i nismo sigurni hocemo li mozda za 5 do deset godina imati jos jedno dete. Tako da...posle dojenja prelazim na pilule, a dok dojim religiozna kontracepcija - molim Boga da se nista ne desi... ;)

:lol: :lol: :lol:

E, odlicno, informacija iz prve ruke! Posto ja ne mislim da je to surovo (surovije mi je da na svakih par godina budem trudna pa da abortiram ili da se kljukam previse hormonima i sl), zanima me koliko je to bolno i je li reverzibilno?

Slazem se sa ovim u potpunosti !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste jednostavnije al ako ja vec radjam cr i otvaraju me lakse meni da uradim nego da on ide posebno na operaciju uz vas zahtev i tad se sigurno placa...

A posto sam ja radjala prirodno, to se radi kao operacija, nikako nije izvodljivo, ginekoloski, kako da se izrazim, odozdo? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A posto sam ja radjala prirodno, to se radi kao operacija, nikako nije izvodljivo, ginekoloski, kako da se izrazim, odozdo? :)

:lol: :lol: :lol: :lol: Rudarski zahvat :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: :lol: Rudarski zahvat :lol: :lol: :lol:

Sada sam se setila jednog vica...bas cu da ga stavim u temu sa vicevima da ne budem bas ja uvek OT :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko traje oporavak posto je onda ipak rekla bih malo teze nego da ide rudarskim putem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

p.s. ako te udavih, slobodno mi reci, samo pokusavam da se informisem sto je vise moguce pre nego definitivno odlucim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko traje oporavak posto je onda ipak rekla bih malo teze nego da ide rudarskim putem?

Zahvat se radi u punoj anesteziji laparaskopom, jedan dan se provodi u bolnici a mozda i isti dan ides kuci, dva-tri dana oporavak, i par dana ne dizati nista tesko, na stomaku ostaju po jedan sav na tri mesta, konci sami ispadnu posle se nista i ne primecuje,moguce prisutnost lakseg bola u donjem delu stomaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima, imam jos samo jedno pitanje. Gde se to radi kod nas, koja je procedura da se zakaze, sta ce mi traziti osim krvne grupe i koliko kosta (okvirno)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u NS posle 3 cr meni su dosli sami ponudili i pitali me "DA LI STE RAZMISLJALI O STERILIZACIJI " ja rekoo da i zelim onda su me 3 puta pitali da li sam sigurna u tu odluku reko da i kad ti rade cr odma radi to i nista se neplaca ....

Pa da, ali kako ja da dodjem do toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.