Apetit i ishrana dece dok su bolesni

odgovora

Objavljeno

Kako vasa djeca klopaju kada su bolesna?

Ana mastrafi sve zivo ali Stefo, koji je inace izjelica, ne jede apsolutno nista, bukvalno ga silim i onda cesto zna da povrati :(

Da li "silite" djecu da jedu kada su bolesna, da li vam smrsaju .... meni bas bude zao, imam osjecaj da se Stefo sav osuši

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj maleni je prehladjen i slabo jede,tj 150 ml je pio dosada i evo vec 2 dana popije jedva 100ml :mellow: raspolozen je,smeje se,valjda bi plakao da je gladan.

Stariji i kad je zdrav ne teram da jede,kad nece nece mozes svasta raditi :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve zavisi kako kad.

Obično kad je slinav izlaze zubi, a onda samo gura da jede. I non stop ručka...

Ja inače pokušam da mu dam - kad smo u fazi da neće - al to ne vodi nikuda, obično ga samo razdražim, pa ga pustim. On posle sam traži....

Neće mu ništa faliti što loše jede sad, važno je da uzima dosta tečnosti, a kad prezdravi on će sve to nadoknaditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako vasa djeca klopaju kada su bolesna?

Da li "silite" djecu da jedu kada su bolesna, da li vam smrsaju .... meni bas bude zao, imam osjecaj da se Stefo sav osuši

Emilija je baš retko bila bolesna, to su uglavnom bile reakcija od vakcine odnosno zubići. U svakom slučaju, ne silim je jer i sama polazim od toga da je i meni loše kada sam bolesna i tada ne jedem.

Forsiram jedino tečnost (voda, supica) a ostalo, ako hoće i šta hoće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad su bolesni svakako slabije jedu,a ako imaju i raznorazne sirupe jelo se svodi na minimum.Ali sto rece Ana trudim se bar tecnost da unose.Cim prestane uzimanje sirupa apetit se vrati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani meni se mali osusio za ovih nedelju dana sto su slinavi, on koji ima apetit za 10-ku, pojede dva zalogaja i ne moze vise,

ali pun mu je nosic pa ga razumem,

i ne teram ga, jedino tecnosti forsiram i voce , to mora pa makar povratio,

malecka isto, njoj je pun nosic+ crveno grlo, znaci apetit im je :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao mene psihicki ubija kad Luka ne jede. Evo ima deset dana pa je bas u toj fazi, izlaze mu trojke, tri su izasle u roku od cetiri dana, ostala je jos jedna. Plus sto je imao gingivitis. Ko sta radi ja mu non stop nesto spremam i nudim, umesto da ga malo pustim, pa jesce valjda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao mene psihicki ubija kad Luka ne jede. Evo ima deset dana pa je bas u toj fazi, izlaze mu trojke, tri su izasle u roku od cetiri dana, ostala je jos jedna. Plus sto je imao gingivitis. Ko sta radi ja mu non stop nesto spremam i nudim, umesto da ga malo pustim, pa jesce valjda.

Hoće, pusti ga jednom neko vreme i mnogo će bolje da pojede taj obrok. Kod nas je to retko, ali kad nas zadesi s mukom se borim da mu ne guram svaki čas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da slabije jedu...ali ja im forsiram laganiju hranu i po malo...uglavnom supicu, čajeve, voće, neki suv keksić...to traje dan-dva..i mislim da ne smršaju za to vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gotovo da ništa ne jede kad je bolesna. To zna da potraje i po četiri-pet dana. Izludim za to vreme. Inače je sitna, a tada se pretvori u grisinu. Sada joj dajem Probiokid imuno, i moram da primetim da jede mnogo bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dzaba nudila.....inače kada je povišena temperatura dobro je da je 'oganizam prazan'....ja čitala u knjizi koju je pisala Rika Zarai (valjda sam tačno rekla)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sin je dva puta bio bolestan i sa apetitom nije imao nikakav problem, ali kod cerke je druga prica...ona inace nije nesto jesna i to me ubi, a kad je bolesna, pa to je uzas...borba za svaki zalogaj. Sad vec mesec, dva ima nekih problema sa gornjim disajnim putevima i stvorio joj se od toga i nagon za povracanjem...pa tek sad je slabo jela. Mislim da poslednjih 2-3 meseca stalno na istoj kilazi. Ne gubi, ali ni ne dobija kilograme.

E, konacno smo uveli nekoliko stvari odjednom za imunitet, apetit i sve ostalo, povukla je iz vrtica, vise spava, odmara i ide na vazduh...pa videcemo sta ce biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta dati djetetu da jede dok ima blagi proljev a pri tome normalan apetit?

PS. mogui li admini da promjene naziv teme da umjesto apetit djece dok su bolesni bude "apetit i ishrana djece dok su bolesni" da se ne otvara nova tema a meni osim kuhanog krompira i mrkve ništa ne pada na pamet šta mogu da dadnem dok ima proljev

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rižu kada ugleda sav pozeleni :lol:

Stavim mu je u usta a on je pljune .... Šta bi moglo od priloga uz rižu, čisto da dobije drugi okus?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta dati djetetu da jede dok ima blagi proljev a pri tome normalan apetit?

PS. mogui li admini da promjene naziv teme da umjesto apetit djece dok su bolesni bude "apetit i ishrana djece dok su bolesni" da se ne otvara nova tema a meni osim kuhanog krompira i mrkve ništa ne pada na pamet šta mogu da dadnem dok ima proljev

kod proliva najbolje prazne spagete, pirinac, kuvani krompir, hleb. nista vise. i crna cokolada ako hoce slatko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cokoladu obozava, smije bananu i jabuke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cokoladu obozava, smije bananu i jabuke?

Ja ti ne bih nikad preporucila kod proliva voce, mada vidim da u srbij uvek preporucuju bananu da bi te stegne, mene ona uvek protera zbog kalijuma.. tako da ti najbojle znas kako banana reaguje na tvoje dete. a jel ' si sigurna da je to proliv, mozda je smao meksa stolica od neke hrane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ti ne bih nikad preporucila kod proliva voce, mada vidim da u srbij uvek preporucuju bananu da bi te stegne, mene ona uvek protera zbog kalijuma.. tako da ti najbojle znas kako banana reaguje na tvoje dete. a jel ' si sigurna da je to proliv, mozda je smao meksa stolica od neke hrane?

Pa mekana je i do sada ih je bilo 6-7 ... otprilike

Povracao je prije tri dana, curi mu nos i kaslje ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PS. mogui li admini da promjene naziv teme da umjesto apetit djece dok su bolesni bude "apetit i ishrana djece dok su bolesni" da se ne otvara nova tema

Promenila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.