Da li ste vozile automobil u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

Ja sam polagala u trudnoci,mnogi kazu da su me pustili jer sam bila trudna,ali bas me briga.I posle sam vozila mozda 2-3puta,i evo sad sam ponovo pocela posle dve godine.Ja jako volim da vozim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki ovo mi je poznato za 40 dana posle porodjaja,zene se vode kao neuracunljive. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam polagala u trudnoci,mnogi kazu da su me pustili jer sam bila trudna,ali bas me briga.I posle sam vozila mozda 2-3puta,i evo sad sam ponovo pocela posle dve godine.Ja jako volim da vozim...

Super što si se aktivirala - to je divno, uvek će ti trebati.

Da možeš i kad muž nije tu da završiš šta ima, da ne čekaš ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugarica mi je rekla pre neki dan da trudnice po zakonu smeju da voze kola do 7 meseca a nakon toga se vode pod "neuračunljive i nesposobne" za vožnju motornih vozila :blink: :blink: :blink:

Odmah sam pisala mail MUP-u da proverim... i još uvek nema odgovora....

Da li je neko čuo nekad za to????

Jok ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super što si se aktivirala - to je divno, uvek će ti trebati.

Da možeš i kad muž nije tu da završiš šta ima, da ne čekaš ;)

Da,samo da kupimo jos jedan auto i stvar resena :) on ode na posao i nema ga do 16h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugarica mi je rekla pre neki dan da trudnice po zakonu smeju da voze kola do 7 meseca a nakon toga se vode pod "neuračunljive i nesposobne" za vožnju motornih vozila :blink: :blink: :blink:

Odmah sam pisala mail MUP-u da proverim... i još uvek nema odgovora....

Da li je neko čuo nekad za to????

Mene je pajkan u trudnoci zaustavio bez pojasa sam bila i vadila se na trudnocu... Citiram sta mi je rekao : " Dali zelite da vam sad pokazem tacku zakona po kojoj trudnice uopste ne smeju da voze automobil " :blink: Eto sta ja doziveh :D Inace sam vozila do zadnjeg dana bez ikakvih problema , bio mi je bas velik stomak pa me je drustvo zezalo da izvadim prednje sediste i da vozim sa zadnjeg :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto sam dobila nov autic, sada ga i vozim, nema nikakvih problema, a porodjaj se blizi. Termin je za nedelju dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto sam dobila nov autic, sada ga i vozim, nema nikakvih problema, a porodjaj se blizi. Termin je za nedelju dana.

VEEC :o :o :o , au kako je proletelo, bar meni :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VEEC :o :o :o , au kako je proletelo, bar meni :lol:

Nancy, meni i nije ;) S obzirom da sam dugo radila i setala po gradu sa stomakom, ljudi su navikli da me vidjaju trudnu i non stop me pitaju kada ces, kada ces :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I u prvoj trudnoci sam vozila do pred porodjaj i sada vozim normalno.I uvek govorim kako stvarno ne mogu vise,i ipak svaki put sedam da vozim.Ipak moram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I u prvoj trudnoci sam vozila do pred porodjaj i sada vozim normalno.I uvek govorim kako stvarno ne mogu vise,i ipak svaki put sedam da vozim.Ipak moram.

Zasto ne mozes? Ne osecas se sposobnom ili mislis da ne bi trebala da vozis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zadnjih par dana sam po ceo dan u kolima.... ne smeta mi sem kad mi beba zabije nogu u rebra i gura... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto ne mozes? Ne osecas se sposobnom ili mislis da ne bi trebala da vozis?

Znas kako,zbog velicine stomaka ne mogu da dohvatim rukama volan,a ne mogu puno da se nagnem napred.Pa onda vozim skoro u lezecem polozaju.Samo iz tog razloga.Prosto mi je nekako neudobno jako.Sad nije jos,ali znam da ce uskoro biti. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas kako,zbog velicine stomaka ne mogu da dohvatim rukama volan,a ne mogu puno da se nagnem napred.Pa onda vozim skoro u lezecem polozaju.Samo iz tog razloga.Prosto mi je nekako neudobno jako.Sad nije jos,ali znam da ce uskoro biti. ;)

Hehe, volela bih da vidim to ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja obozavam voznju,tako da sam celu trudnocu do zadnjeg dana vozila i vozila se :lol: izgleda da se zato moj bebac voli da vozi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Закон о безбедности саобраћаја на путевима

>> Службени гласник Републике Србије 41/2009<<

Члан 30.

Возач и путници у моторном возилу у коме су уграђени, односно постоје

места за уградњу сигурносних појасева, дужни су да у саобраћају на путу

користе сигурносни појас на начин који је предвидео произвођач возила.

Када возило учествује у саобраћају на путу, у путничком, теретном

возилу и аутобусу се мора налазити одговарајући светлоодбојни прслук.

Члан 31.

У моторном возилу на предњем седишту не сме да се превози дете

млађе од 12 година, као ни лице које је под утицајем алкохола, односно

психоактивних супстанци или из других разлога није способно да управља

својим поступцима.

Дете до три године старости превози се у безбедносном седишту,

односно корпи, осим у возилима за јавни превоз путника.

Изузетно од става 1. овог члана, дете до три године, може се превозити

на предњем седишту, уколико се превози у безбедносном седишту - корпи, која

је окренута супротно правцу кретања возила, када возило нема или је искључен

безбедносни ваздушни јастук.

Ближе прописе о начину превожења деце и условима које мора да

испуњава безбедноснo седиште – корпа доноси министар надлежан за послове

саобраћаја.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Што би занчило да појас морамо да везујемо, било да седимо напред као возачи или сувозачи, било позади (код возила која имају сигурносне појасеве и на задњем седишту, као мој ауто нпр.). У казненим одредбама такође нигде нисам видела да постоји казна за везане труднице или труднице на предњем седишту.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CAO SVIMA :)

Nova sam na forumu i srecna buduca mama :) u 5 sam nedelji trudnoce. Suprug me svaki drugi dan vozi u ambulantu da primim progesterom jer zbog vanrednog stanja u zemlji patronaza je zabranjena neko vijeme. Nijesam sigurna koliko je dobro to sto se vozim svaki drugi dan ima li to nekog setnog tuticaja? <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vozila od prvog do poslednjeg dana auto,a dok nisam znala da sam trudna vozila sam i motor:)

Sneguljice nista ne brini,ne bi trebalo da bude problem.Moja trudoca je bila rizicna pa sam stalno bila u kolima:)...hvala Bogu sve se dobro zavrsilo:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vozila od prvog do poslednjeg dana auto,a dok nisam znala da sam trudna vozila sam i motor:)

Sneguljice nista ne brini,ne bi trebalo da bude problem.Moja trudoca je bila rizicna pa sam stalno bila u kolima:)...hvala Bogu sve se dobro zavrsilo:)

ja se nadam :) prosla sam kroz VTO i toliko sam sada srecna i nadam se da necu to ugroziti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se nadam :) prosla sam kroz VTO i toliko sam sada srecna i nadam se da necu to ugroziti :)

Meni je bila rizicna trudnoca,doktorka mi je rekla sve do dva sata voznje mi je dozvoljeno.Naravno nisam ni ja preterivala,pazila sam.Ti pogotovo sto si prosla kroz VTO treba vise da pazis.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoći sam vozila jako mnogo, od prvog dana do porođaja. Išli smo i na daleke puteve autom. Čak sam u 16. nedelji sama prevezla put od 1000 km.

Osećala sam se odlično i psihički i fizički i nisam posumnjala u svoje vozačke sposobnosti. Inače, uvek, pa i u trudnoći, vezujem pojas čim sednem u auto. Ne dozvoljavam sebi da vozim u žurbi, pogotovo kad idemo na dalji put i tada pravimo pauze na svaka 2-3h.

U drugoj trudnoći sam vozila skoro svakodnevno po 200 km, dok nisam prestala da radim u 22. nedelji. Kasnije sam imala problema sa spavanjem, preko dana sam bila umorna, a bez šanse za odmor pored malog deteta. Vremenom sam primetila da sam postala trapava, nestrpljiva. I hormonski haos sam mnogo teže podnosila nego u prvoj trudnoći pa sam sve ređe sedala za volan. Sada još uvek dojim drugo dete, ne spavam dobro, teško se koncentrišem, mozak mi je stvarno u nekom "trećem stanju" i zato se ne usuđujem da vozim uopšte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ne pada na pamet da vozim i da tako rizikujem da se nešto desi. Oduvek sam volela malo oštrije da vozim, jer nemam živaca u vožnji. Nikada se ne zna ko ti ide u susret. Mene muž svugde vozi a ako on nije u mogućnosti tu je taxi. Mada ja sada nigde i ne idem, samo na kontrolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ne pada na pamet da vozim i da tako rizikujem da se nešto desi. Oduvek sam volela malo oštrije da vozim, jer nemam živaca u vožnji. Nikada se ne zna ko ti ide u susret. Mene muž svugde vozi a ako on nije u mogućnosti tu je taxi. Mada ja sada nigde i ne idem, samo na kontrolu.

Tako je bilo i sa mnom.S tim što sam ja zatrudnela taman kad sam prvi put pala vozački.I tako sam pala i drugi put..A onda treći put,i ne znajući da sam već 2 mjesec trudnoće-položila sam.U to vrijeme bila sam jako pospana,i nervozna mislila sam da je to sve od nagomilanog stresa.Kad ono-trudnoća!Muž me lepo zamolio da ne vježbam vožnju dok sam trudna,i to rizično,nego kad se porodim onda ću voziti.Malo morgen :angry: tek sad ne mogu da vozim.Hronično sam neispavana i moram dojiti bebu kad god mi to zatraži.E sad kad beba malo poraste i ja ću vježbati da vozim.Tako želim voziti :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je bilo i sa mnom.S tim što sam ja zatrudnela taman kad sam prvi put pala vozački.I tako sam pala i drugi put..A onda treći put,i ne znajući da sam već 2 mjesec trudnoće-položila sam.U to vrijeme bila sam jako pospana,i nervozna mislila sam da je to sve od nagomilanog stresa.Kad ono-trudnoća!Muž me lepo zamolio da ne vježbam vožnju dok sam trudna,i to rizično,nego kad se porodim onda ću voziti.Malo morgen :angry: tek sad ne mogu da vozim.Hronično sam neispavana i moram dojiti bebu kad god mi to zatraži.E sad kad beba malo poraste i ja ću vježbati da vozim.Tako želim voziti :(

Ma za sve ima vremena! Kad prestane sisati neka te neko zameni dok si na časovima. :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.