Da li ste vozile automobil u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

Vozila sam do 8 meseca. Posle toga sam svuda išla taksijem. Nisam htela da rizikujem. Svakakvih ludaka ima na drumu. Mogu ja da pazim do sutra ako neko drugi ne vodi računa kako vozi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoći sam, ne znam ni sama kako, prestala da vozim... Uopšte mi nije jasan taj čudni i iznenadni strah. Kasnije mi je mnogo trebalo da se oslobodim i ponovo počnem da vozim... Zato nisam napravila istu grešku u drugoj trudnoći, a ni sada. I ne namjeravam prekidati sve dok mi eventualno ne zasmeta stomak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko od vas cuo da trudnice ne vezuju pojas u trudnoci?! Dobila sam tu informaciju od nepouzdane osobe :) koja tvrdi da joj je saobracajac pitao zasto se vezala jer trudnice ne smeju da se vezuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko od vas cuo da trudnice ne vezuju pojas u trudnoci?! Dobila sam tu informaciju od nepouzdane osobe :) koja tvrdi da joj je saobracajac pitao zasto se vezala jer trudnice ne smeju da se vezuju.

Mislim da moraš da se vezuješ. Ne znam šta o tome stoji u novom zakonu, ali čini mi se da je on po pitanju bezbednosti rigorozan. Ja sam se uvek vezivala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko od vas cuo da trudnice ne vezuju pojas u trudnoci?! Dobila sam tu informaciju od nepouzdane osobe :) koja tvrdi da joj je saobracajac pitao zasto se vezala jer trudnice ne smeju da se vezuju.

Veruj mi da to i mene interesuje! Vec mi je stomacic poveci tako da mi smeta pojas itekako. Raspitacu se malo danas kod zeta on je saobracajac, pa ti javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se vezujem uvek i baš mi je nelogično da trudnice ne smeju da se vezuju. Šta ako dođe do sudara, direktno stomakom udaraš u volan.

Promenila sam samo način vezivanja, jer onaj deo što ide preko kukova, stavim ispod stomaka, ako se zategne, da se ne zategne preko stamaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мој случај је занимљив, нисам возила аутомобил откад сам положила(cca 5 година), остала сам у другом стању и ићи аутобусом на посао ми је била патња, тако да сам била приморана сјести у ауто и возити. Тако сам и кренула са вожњом. А што се тиче вожње, код нас (Реп.Српска), законска обавеза је да трудница након 6 мјесеци трудноће не смије возити нити сједити на сувозачевом мјесту.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vozim itekako. MM i ja malo se raspravljamo oko toga ali on ućuti kad mu kažem ALI JA VOLIM DA VOZIM! Tu je kraj :D

hahahahahaha :lol:

i ja vozim,i volim da vozim ..a i posto radim van grada,neophodno mi je...ne pada mi na pamet da se drndam busom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veruj mi da to i mene interesuje! Vec mi je stomacic poveci tako da mi smeta pojas itekako. Raspitacu se malo danas kod zeta on je saobracajac, pa ti javljam.

E, super. :) Obavezno javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мој случај је занимљив, нисам возила аутомобил откад сам положила(cca 5 година), остала сам у другом стању и ићи аутобусом на посао ми је била патња, тако да сам била приморана сјести у ауто и возити. Тако сам и кренула са вожњом. А што се тиче вожње, код нас (Реп.Српска), законска обавеза је да трудница након 6 мјесеци трудноће не смије возити нити сједити на сувозачевом мјесту.

UPS! :) Nije valjda tako i kod nas?! A taman sam se opustila da vozim auto. Nisam ga vozila od kad sam polozila, pa sam sada resila da vozim malo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ако те ухвате, реци да те је нешто забољело и да си кренула на преглед, а нема ко да те вози. Тако сам и ја и прошло.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe... Pa, da. :) Mora covek da se snalazi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako oni znaju koji si mesec? Gledaju stomak pa odokativnom metodom.

Ja vozim normalno kao i pre trudnoce. Ne volim da molim nekoga da me odveze, doveze... A i dobro se osecam pa mogu.

A pojas je obavezan i za trudnice. Koliko sam ja znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jellenna, a otkud tebi ta informacija??? I ja sam u RS i prvi put čujem tako nešto... U prošloj trudnoći sam vozila do samog kraja, bez problema. Takođe sam sjedila i na suvozačevom mjestu, bili smo i zaustavljeni nekoliko puta od strane policije (sa baš velikim stomakom) i niko nije rekao da je zabranjeno.

A, inače, trudnica OBAVEZNO treba da se veže, u svakoj državi. To sam sigurna. Možete i izguglati, ima mnogo o tome. E sada, trudnicama često smeta pojas, pa možda zato pređu na zadnje sjedište, ali da je zabranjeno da budu naprijed ja stvarno ne vjerujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Углавном прошле године је супруга и мене зауставио полицајац у самом центру БЛ, његово питање је било: да ли сам упозната са новим Законом да трудница не смије сједити на сувозачевом мјесту?

Након тога сам се распитала и уведене су нове мјере Закона о безбједности саобраћаја, али још се не проводе. Ето то је то...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svašta... Nema teorije da ću im ja sjediti pozadi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sa sjedenjem pozadi je stvarno smijesno :D , ja sam vozila u prethodnim trudnocama do kraja, sada vozim ali samo sebe na pregled i bas umije da bude zamorno, ja dam gas, beba vrc-vrc, ja kocnicu, beba vrc-vrc..pa pitam se jel' mi to i gospodin u stomaku vozi, uci voznju ili sta vec. Takva je nasa voznja "borimo se za volan" :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sa sjedenjem pozadi je stvarno smijesno :D , ja sam vozila u prethodnim trudnocama do kraja, sada vozim ali samo sebe na pregled i bas umije da bude zamorno, ja dam gas, beba vrc-vrc, ja kocnicu, beba vrc-vrc..pa pitam se jel' mi to i gospodin u stomaku vozi, uci voznju ili sta vec. Takva je nasa voznja "borimo se za volan" :rolleyes:

Dabo, isti slučaj je i sa nama, "zajedno" vozimo :lol: :lol: :lol:

A što se tiče sedenja pozadi, čista glupost. Pa ja imam napred više mesta i za noge i da spustim sedište malo. Nemamo mali auto, ali pozadi ne bih sedela!

A što se tiče pojasa, štipaljka za veš je čudo ;):lol:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A što se tiče sedenja pozadi, čista glupost. Pa ja imam napred više mesta i za noge i da spustim sedište malo. Nemamo mali auto, ali pozadi ne bih sedela!

A što se tiče pojasa, štipaljka za veš je čudo ;):lol:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za zadnje sediste je velika glupost, jer po ovom novom zakonu o saobracaju i na zadjem sedistu moras biti vezan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvu sam kompletnu vozila i evo sada druga, vozim normalno samo imam jednu nedoumicu. Koliko vidim uglavnom ste tj većinom iz Srbije tako da ne znam kakav je zakon tamo. Ja sam iz BiH (Banjaluka) i jednom prilikom, negdje u 6 mjesecu trudnoce jedan policajac mi je skrenuo paznju da trudnice niposto ne bi smjele da vezu pojas. Nisam ga pitala jel to definisano nekim zakonom i sl ali mogu vam reci da me je "fino" izgrdio .... Malo mi je to "kontradiktorno" ... imate li iskustva sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto????

ja sam celu trudnocu i na kraju sam se sama i odvezla do porodilista ;)

zato malecki sada obozava da se voza :lol:

ista prica i kod mene,samo sam se ja odvezla do muza na poslu pa produzili u porodiliste :) a vozim calibru,jedva sam se spustala da udjem i jedva ustajala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posto vise ne putujem na posao,prepustam mm da me ,,taxira``.po gradu,uglavnom idem pesaka...tiba mi je bas velika i prosto mi nije prijatno kad sednem na par cm od volana(ako udaljim sediste,ne mogu nogama lepo da upravljam sa papucicama)...tako da-neka hvala...ovde po NS IONAKO VOZE KAO MANIJACI...ne treba mi nikakav problem,ko moze,neka vozi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvu celu vozila,i sad takodje vozim.Ja obozavam da vozim :wub: ,i takodje mi je lepse nego kad mi muzic vozi(mada on vozi neznije,meni se cini kao da ce stomak otpasti)... Inace i ja sam cula da trdunice smeju voziti do 6.meseca-ali otkud bi oni znali koji smo mesec... ;) A da se ne trebamo vezati-to nije tacno!

joj, ja isto tako komentarisem kad vozim, skroz druga osoba :rolleyes:

Hihi,SaskaS i ja takodje... Doduse otkad sincic sedi iza mene malo manje i tise,ali... Sta cu kad me nerviraju... :lol: I jos kazu da zenama treba uzeti dozvolu,ccc,a neki muskarci nemaju pojma ni o voznji ni o parkiranju... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obozavam da vozim, ali zbog "stomacica" ne vozim jer mi udara u volan :lol:

Mm me vozi gde god treba tako da bebac i ja uzivkamo :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.