Da li ste vozile automobil u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

Da, vozim i dalje. Znam da nisam normalna ali šta da se radi :) Možda me novonastale vremenske prilike sad natjeraju da prestanem... hm... ipak je rizično...

Slazem se, nije preporucljivo ipak su nam sad stomacici poveliki. Ja sam prestala, naravno ako bih morala nije problem, ali izbegavam.

Jedna moja poznanica se sama odvezla u porodiliste kad joj je krenuo porodjaj, ja kazem svaka joj cast, ali mislim da u danasnje vreme kad ima toliko taksi sluzbi nije trebala da rizikuje, ne ugrozavamo vise samo sebe takvim odlukama, ipak je tui beba, kao i slucajni prolaznici i ucesnici u saobracaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak sam vise verovala sebi nego taksisti.

Pre ce on ugroziti moj zivot i zivot moje bebe,nego ja... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast ako mislis da si u stanju da vozis pod jakim kontrakcijama, meni treba pola sata do 45 min vznje do porodilista i iskreno ne bih se usudila sama, sem da moram :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivo da li mi verujes da sam pila ginipral celu trudnocu i vozila do zadnjeg dana,ali u mom slucaju sam morala zivim daleko,mm radi i sta cu,.I svaki put kad sednem u auto kazem ja stvarno vise ne mogu ovo je poslednji put,ali ipak sam vozila i svaki sledeci.

Samo mi je bio problem da od stomaka dohvatim volan i neki pritisak mi se spusti u dnu stomaka kao da cu da se porodim ( samo ) :lol::unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vozila sam sve do dan pred porodjaj, kad smo prodali moj auto :( stomak mi nije smetao i nisam pomisljala da odustanem...cak sam razmisljala kako cu sama da se odvezem na porodjaj ako mm nebude tu, ali je bio :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, svaka vam cast!!! Ma ne kaze se dzabe da su zene sposobnije od dosta muskaraca. Ja sam imala jedan udes i zivotu i navukla strah, tako da cu od ulaska u deveti mesec samo da vam se divim iz prikrajka, pa kad dodje bebirom pravo brrrm brrrm :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vozim non stop,i voziću sigurno do kraja trudnoće...odličan sam vozač i hvala Bogu imam veliki auto pa mi ne smeta ni što se tiče stomaka.. Kad mi je dosadno,sednem pa se provozam(bilo bi mi pametnije da šetam al ajde) :) ... Pojas nisam nikad imala običaj da stavljam pa ga po gradu ne stavljam ni sada,ali kad idem van grada obavezno ga stavim... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ne krecem, pa retko i vozim, samo kad idem do dr ili na GAK... Stomak mi ne smeta, mada iskreno, nije ni velik, pa ne moze ni da smeta, ja i dalje vozim sa sedistem namestenim kao pre trudnoce, nije bilo potrebe da ga pomeram...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vozim i dalje, ali ne precesto. Pre neko vece sam isla po mm i primetila da sam postala puuuuno opreznija. Da se razumemo, nisam neki rizican vozac, ali umem da budem agresivna i netolerantna. Prilicno me zamorila ta voznja od 10ak km-a, kontam da je zbog pojacane koncentracije. :) Sto bi jedan moj drug rekao: "znam ja kakav je konj sa ove strane volana, ali nisam bas siguran za onog otuda" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja moram da kazem da je u mom slucaju kao sa cicanom, svaki put kazem ovo je zadnji put ali i dalje vozim a sad sam u 37 nedelji.. :P bas sam malopre vozila tepihe na pranje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene voznja najmanje umara. Sa prvim detetom sam dan pred porodjaj isla kod frizera koji je na drugom kraju grada....

I sada vozim, jer moram, i decu u skolu da odvezem, i da obidjem firmu i da obavim gomile poslova za koje mi je potreban auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam i u prvoj trudnoci vozila a i sad vozim.. najduze sto vozim je 36km kad idem sama kod mojih na selo, a ovako po gradu isto opusteno.. dobro se osecam i nemam nikakvih poteskoca pa ne vidim sto ne bih vozila..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vozila do 2 dana pred prorodjaj, a porodila sam se skoro u 41. nedelji...odvezla bih se i sama na porodjaj da sam morala :), jedino sto mislim je da ipak zavisi kakav automobil imate, moj je veliki i udoban pa sam komotno mogla da stanem a znam drugarice koje voze mala kola i vec u 7. mesecu su imale problema da spakuju stomak :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vozila do 2 dana pred prorodjaj, a porodila sam se skoro u 41. nedelji...odvezla bih se i sama na porodjaj da sam morala :), jedino sto mislim je da ipak zavisi kakav automobil imate, moj je veliki i udoban pa sam komotno mogla da stanem a znam drugarice koje voze mala kola i vec u 7. mesecu su imale problema da spakuju stomak :))

sad vozimo toyotu koja je stvarno komforna, ali u prvoj trudnoci smo vozili yuga i pakovala sam se i vozila bez problema.. bilo me je malo smesno gledati kad izadjem tako velika iz tako malog auta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

heheh i mi vozimo toyotu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja vozim,najcesce po gradu zasad mi ne smeta voznja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vozila do zadnjeg dana,jednostavno sam se osecala dobro a posto sam otisla na porodiljsko i bilo mi je vec dosadno kuci,da su mi jos to zabranili,izbili bi teski konflikti :angry: Inace ja sam veoma smirena ...... i ne svadjam se ........ :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam zadnji dan pre porodjaja vozila auto citav dan, i tokom cele trudnoce sam vozila i nista mi nije falilo a ni detetu, hvala Bogu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vozila sam, ali sada ne jer skoro nigde i ne idem. Naredjeno mi je strogo mirovanje. Inace bih rado vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da vozim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da vozim :)

:rolleyes: :rolleyes: i ja potvrdjujem da ti vozis ali ne preporucujem nikom da ga ti vozis dok si trudna :lol: :lol: :lol: hormoni su cudo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: :rolleyes: i ja potvrdjujem da ti vozis ali ne preporucujem nikom da ga ti vozis dok si trudna :lol: :lol: :lol: hormoni su cudo ...

Nemoj tako.... sad sam još i "mirna" kako umem :lol:

i ja potvrdjujem i jos dodajem " BICIKLO" B):D :D

Smanjila vožnju bicikla... zima :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugarica mi je rekla pre neki dan da trudnice po zakonu smeju da voze kola do 7 meseca a nakon toga se vode pod "neuračunljive i nesposobne" za vožnju motornih vozila :blink: :blink: :blink:

Odmah sam pisala mail MUP-u da proverim... i još uvek nema odgovora....

Da li je neko čuo nekad za to????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja polozila vozacki,doduse u ranoj trudnoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugarica mi je rekla pre neki dan da trudnice po zakonu smeju da voze kola do 7 meseca a nakon toga se vode pod "neuračunljive i nesposobne" za vožnju motornih vozila :blink: :blink: :blink:

Odmah sam pisala mail MUP-u da proverim... i još uvek nema odgovora....

Da li je neko čuo nekad za to????

;) Pa sad neke i jesu neuracunljive ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.