Sve o porođaju carskim rezom

odgovora

Objavljeno

Bolove nisam dobila tako da ne znam kako kontrakcije izgledaju...

Blago tebi! Kontrakcije su meni najbolnije bile. Ne znam kako su druge, ali meni nisu dali da se pomerim sa kreveta-vezana za KTG sto je jos teze jer ne smes ni da se grcis kad te zaboli-odmah dodje sestra i pita zasto sam se mrdnula?!?!?<_< OD BOLA ZENOOO!!! Jednom sam samo ustala,-i to sam ih molila, da bih otisla do wc-a :angry: ...Cimerke iz sobe, koje su imale zakazan cr su mnogo bolje prosle... Koliko vas je bilo strah operacije? Ja nisam imala kad da razmisljam o tome, samo sam bila srecna kad su mi rekli da ce me uspavati-ufff...samo da ne boli vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakvo god da je iskustvo, mislim da se samo kod nas moze traziti operacija koja nam nije potrebna. CZ se moze zaobici epiduralom, na veoma lep nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je jos mnoooogo rano da razmisljam o tome, ali mislim da ja necu imati izbora-vec cu na cr iz razloga sto sam prosle godine imala cr. Poznanica, lekar, mi je rekla da je u teoriji moguc prirodan porodjaj ubrzo posle cr, ali da u praksi to ne primenjuju cesto-zbog moguceg "pucanja" materice...e sad koliko je to tacno-ne znam... ali sam svakako VEC U STRAHU od porodjaja-bio on ovakav ili onakav-kroz ruke lekara moram da prodjem :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je jos mnoooogo rano da razmisljam o tome, ali mislim da ja necu imati izbora-vec cu na cr iz razloga sto sam prosle godine imala cr. Poznanica, lekar, mi je rekla da je u teoriji moguc prirodan porodjaj ubrzo posle cr, ali da u praksi to ne primenjuju cesto-zbog moguceg "pucanja" materice...e sad koliko je to tacno-ne znam... ali sam svakako VEC U STRAHU od porodjaja-bio on ovakav ili onakav-kroz ruke lekara moram da prodjem :huh:

Pa, onda materica moze da ti pukne u bilo kom delu trudnoce, ako tako gledas. Malo je to preterano! Ne mora carski ako je jednom bio carski. Sem ako si ga prvi put platila, onda se dr isplati da i sledeci put isto bude. Zato ta reklama! Inace, ne znam zasto sad ne bi mogla normalno?! Hoces reci da zene kojima je beba bila prvi put karlicno, pa morale carski i sledeci put mora, iako beba dobro stoji? Nije to neka logika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja bi sad mozda i isla normalno al hocu da se podevezem tako da ipak ostaje CR....

Stvarno? To se kod nas retko radi. A zasto bas to, mislim od ostalih metoda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja bih samo da priupitam.... zasto se na majke koje su se porodile carskim rezom ili ne daj Boze daju detetu AD mleko,gleda kao na monstrume??????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja bih samo da priupitam.... zasto se na majke koje su se porodile carskim rezom ili ne daj Boze daju detetu AD mleko,gleda kao na monstrume??????

Ja zaista ne znam iz kojih si ti to postova zaključila???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa zbog toga sto ispada da mi trazimo CR ili ih placamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, onda materica moze da ti pukne u bilo kom delu trudnoce, ako tako gledas. Malo je to preterano! Ne mora carski ako je jednom bio carski. Sem ako si ga prvi put platila, onda se dr isplati da i sledeci put isto bude. Zato ta reklama! Inace, ne znam zasto sad ne bi mogla normalno?! Hoces reci da zene kojima je beba bila prvi put karlicno, pa morale carski i sledeci put mora, iako beba dobro stoji? Nije to neka logika.

Pa koliko sam je razumela-od naprezanja na porodjaju moze da pukne, ne sama-od sebe ... A ne kazem da posle cr-mora cr, vec kad je drugi carski ubrzo posle prvog...

Ne tvrdim ja ovde nista, ja vam samo iznosim svoja iskustva i svoje strahove. Iako imam dobro iskustvo cr-svesna sam rizika i najverovatnije ce sam doktor da odluci kako cu se drugi put poroditi...mada-epidural lepo zvuci kad bih mogla da biram, zvuci najbezbolnije (a i jedino to jos nisam iskusila ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa zbog toga sto ispada da mi trazimo CR ili ih placamo

Pa ima mali broj koji to traže, i plaćaju, ali ovde niko ne osuđuje one koje su MORALE na CR.... to nije bio izbor već potreba....

Što se tiče plaćanja, i kod prirodnog porođaja dosta žena plaćaju jer se tako osećaju "sigurnije"...

Ja čitajući prethodne postove nisam ni jedan doživela kao osudu.... al sto žena sto ćudi...ili 200 sisa :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja bih samo da priupitam.... zasto se na majke koje su se porodile carskim rezom ili ne daj Boze daju detetu AD mleko,gleda kao na monstrume??????

Nije tako. Mada ja licno volim kad se to kaze da je neko bas hteo na carski ili bas nije hteo da doji i sl. Sto bismo se pretvarali, danas je sve dozvoljeno i moze da se bira.

Pa koliko sam je razumela-od naprezanja na porodjaju moze da pukne, ne sama-od sebe ... A ne kazem da posle cr-mora cr, vec kad je drugi carski ubrzo posle prvog...

Ne tvrdim ja ovde nista, ja vam samo iznosim svoja iskustva i svoje strahove. Iako imam dobro iskustvo cr-svesna sam rizika i najverovatnije ce sam doktor da odluci kako cu se drugi put poroditi...mada-epidural lepo zvuci kad bih mogla da biram, zvuci najbezbolnije (a i jedino to jos nisam iskusila ;) )

Ne brini nista, moze da pukne i onoj zeni koja nije bila prethodno na CZ. A za epidural bi mogla da probas, pa da nam das svoja iskustva sa svih vrsta poradjanja.

zelenooka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja bih samo da priupitam.... zasto se na majke koje su se porodile carskim rezom ili ne daj Boze daju detetu AD mleko,gleda kao na monstrume??????

:blink::blink::blink:

Meni samo nije jasno kada se žena svesno opredeli za CR, iako nema idikacija za tako nešto...što se tiče dojenja i AD mleka, svaka majka sama o tome odlučuje i to je samo njen izbor...u prvim mesecima mislim da je dojenje bolje, jer je zdravije i praktičnije od sterilisanja flašica i pravljenja svežeg AD mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A za epidural bi mogla da probas, pa da nam das svoja iskustva sa svih vrsta poradjanja.

Hahhahaha- :D Crni humor... eeeh ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja cu biti hrabra i stisnucu guzu i priznacu da sam zelela cr, i ne osecam se kao losija majka od onih koje su se prirodno porodile. Dok sam bila trudna moja mama me je skroz preplasila pricama o svoja 2 uzasno teska porodjaja i kako se onesvescivala od bolova. Takodje rekli su mi da je beba krupna a moja karlica uska, a imam i povecu dioptriju na oba oka. To su sve razlozi zbog kojih sam zelela da idem na tu varijantu. Na kraju je ispalo da sam imala srece jer je bebi bila vezana pupcana vrpca oko vrata i ne zelim da mislim sta bi se desilo da sam se normalno porodila.

Zenama koje su nesigurne i boje se cr imam da kazem samo 1 stvar, to je jako subjektivna stvar i osecaj. Svako treba da prouci razloge za i protiv i da na osnovu toga zakljuci. Meni je to sve bilo super iskustvo, nisam se nimalo plasila pre operacije. Posle sam se dosta lako probudila, jedino je rana jezivo bolela ali ne dugo jer sam trazila sredstvo protiv bolova, koje sam samo tad primila i vise mi nije bilo potrebno. Prvo ustajanje posle par sati je bilo gadno a sve posle toga nista strasno. Treci dan smo otisli kuci.

Takodje nadam se da cu se svaki sledeci put tako poroditi i mogu da kazem sto se mene licno tice cr je zakon. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nisam promoter ni jednog AD mleka,a ni carskog reza. ja sam misljenja da je sve sto je prirodno i bolje,ali jednostavno se lose osecam na ovim stranicama gde je tema cr(nebitno koje etiologije) dobijamo ovakve opaske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja cu biti hrabra i stisnucu guzu i priznacu da sam zelela cr, i ne osecam se kao losija majka od onih koje su se prirodno porodile. Dok sam bila trudna moja mama me je skroz preplasila pricama o svoja 2 uzasno teska porodjaja i kako se onesvescivala od bolova. Takodje rekli su mi da je beba krupna a moja karlica uska, a imam i povecu dioptriju na oba oka. To su sve razlozi zbog kojih sam zelela da idem na tu varijantu. Na kraju je ispalo da sam imala srece jer je bebi bila vezana pupcana vrpca oko vrata i ne zelim da mislim sta bi se desilo da sam se normalno porodila.

Zenama koje su nesigurne i boje se cr imam da kazem samo 1 stvar, to je jako subjektivna stvar i osecaj. Svako treba da prouci razloge za i protiv i da na osnovu toga zakljuci. Meni je to sve bilo super iskustvo, nisam se nimalo plasila pre operacije. Posle sam se dosta lako probudila, jedino je rana jezivo bolela ali ne dugo jer sam trazila sredstvo protiv bolova, koje sam samo tad primila i vise mi nije bilo potrebno. Prvo ustajanje posle par sati je bilo gadno a sve posle toga nista strasno. Treci dan smo otisli kuci.

Takodje nadam se da cu se svaki sledeci put tako poroditi i mogu da kazem sto se mene licno tice cr je zakon. :)

Nije lose kad mozes da biras... Ne osudjujem one koji biraju, ali mi je bezveze da neko ko je odrastao ne zeli da prizna da mu je to izbor.

Mnogo mojih drugarica je islo na CZ po izboru i nisam im zamerila, ali sam samo trazila da to lepo i kazu, a ne da izmisljaju zasto bi mogle ici kad im nista ne fali i to je i evidentno. Moj je izbor bio prirodan porodjaj, jer ne volim anesteziju i htela sam odmah da mogu da dojim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa zbog toga sto ispada da mi trazimo CR ili ih placamo

Ne ispada bas za sve. Neki placaju i ja sam protiv. Ali, kad nemas vezu to jedino moze da ti omoguci cz ili epidural nekad. Ja imam vezu, ali je za sebe nisam koristila. Ali zato ko je hteo od mojih nesto, mogao je. Neki su hteli, neki ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije tako. Mada ja licno volim kad se to kaze da je neko bas hteo na carski ili bas nije hteo da doji i sl. Sto bismo se pretvarali, danas je sve dozvoljeno i moze da se bira.

Ne brini nista, moze da pukne i onoj zeni koja nije bila prethodno na CZ. A za epidural bi mogla da probas, pa da nam das svoja iskustva sa svih vrsta poradjanja.

Mislim da ipak moraš priznati da je šansa za rupturu materice kod prirodnog porođaja IPAK veća kod žena prethodno porođenih CR-om?

Stekla sam utisak da stalno tvrdiš da je sve jedno. Mislim da ipak nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vesna sada vidim kako izgleda kada drugi nesto lose protumaci,a bas ja to cesto radim.Obicno protumacim pogresno.

Nije tema ali moram da navedem.Kada mi je evangeline rekla hoces da ti vratim kantice i lopatice,protumacila sam kao da me ona smatra za deriste koje se jos uvek igra u pesku.Medjutim kada je druga osoba to procitala protumacila je kao da me pita hocemo li se druziti jos ili necemo.

Hocu samo da ti kazem mozda si lose protumacila predhodne postove,niko na nas ne gleda kao na monstrume.Svako ima pravo izbora,alo cak ni doktori niti bilo ko drugi nema pravo da nas osudjuje.

Ili moras CR ili biras jer se osecas sigurnije.

Ja sam se porodila na carski za mene je oporavak bio kao Tantalove muke,ali kada bih sada mogla da biram opet bi na carski. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenama koje su nesigurne i boje se cr imam da kazem samo 1 stvar, to je jako subjektivna stvar i osecaj. Svako treba da prouci razloge za i protiv i da na osnovu toga zakljuci. Meni je to sve bilo super iskustvo, nisam se nimalo plasila pre operacije. Posle sam se dosta lako probudila, jedino je rana jezivo bolela ali ne dugo jer sam trazila sredstvo protiv bolova, koje sam samo tad primila i vise mi nije bilo potrebno. Prvo ustajanje posle par sati je bilo gadno a sve posle toga nista strasno. Treci dan smo otisli kuci.

Takodje nadam se da cu se svaki sledeci put tako poroditi i mogu da kazem sto se mene licno tice cr je zakon. :)

Potpisujem! Samo da operacija prodje kako treba!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne ispada bas za sve. Neki placaju i ja sam protiv. Ali, kad nemas vezu to jedino moze da ti omoguci cz ili epidural nekad. Ja imam vezu, ali je za sebe nisam koristila. Ali zato ko je hteo od mojih nesto, mogao je. Neki su hteli, neki ne.

Enav ti si bas rekla kljucnu recenicu.Ako nemas vezu moras da platis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ipak moraš priznati da je šansa za rupturu materice kod prirodnog porođaja IPAK veća kod žena prethodno porođenih CR-om?

Stekla sam utisak da stalno tvrdiš da je sve jedno. Mislim da ipak nije.

Naravno da nije, ali to se stvarno jako retko desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pilule su 99 %, onih 1 se smatra da je to kad zena zaboravi da popije, ali nece da prizna. Ali, ako neces hormone, onda je podvezivanje jedina mogucnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni je pre par dana doca reko da bez razmisljanja idem na carski zbog visoke dipotrije..preko -10 i plus nemam nikakve protekcicje,nisam iz tog grada,doselila sam se kod mm i prvi put vidimo tog doci i ja i on a boga mi i doca na B) ...svako ima pravo da odluci kako ce se poroditi..nije lako nositi 9 meseci,imati poteskoca,pa valjda buduca mama ima pravo da bude nagradjena izborom oko porodjaja :rolleyes:

nego htela sam vas pitati kad si vec predodredjenn za cr do koje nedelje se ceka da bi ti zakazali,do termina ili moze i ranije :blink:

zaboravila sam da pitam docu jer sam se skamenila kad je reko da ni ne pomisljam o prirodnom porodjaju :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj prijateljici je doktorka rekla da sigurno nece pre 38-39 nedelje, cak mozda i do termina saceka...ali ne znam kako znaju da nece kontrakcije pre toga da krenu???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.