Sve o porođaju carskim rezom

odgovora

Objavljeno

Ja nista nisam platila za porodjaj ,jedino je moja keva dala nesto babicama ne mnogo,nije pare nego cokolade i tako .. A svekrva dala vino doktoru cisto onako ,a doktor je porodicni prijatelj ,dok sam ja bila mala on i njegov brat se igrali sa mnom i mojom sekom.. A njegov otac porodio moju svekrvu kad rodila mm .. A sa doktorom sam na TI,sve super sa njim salimo se i tako.. Porodjaj nikad nebi platila,mm bi pre tog dokota izmatio i snimio ako trazi pare i dok mu dajemo pare i prijavio policiji za mito i korupciji..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam se porodila na carski.. 20.jula ove godine, a termin mi je bio 23.

curela mi plodova voda josh 10-ak dana pre porodjaja, taj dan sam imala bolove ali se nisam otvarala...

sutradan nakon operacije su nas naterali da ustanemo iz kreveta, ni sama ne znam kako sam uspela... josh mi se vrti u glavi kad se setim :) ali to tako mora.. bolje je shto vishe da se sheta, kako bi rana pre zarasla. bilo je bolno ali je brzo proshlo. sada se osetjam fantastichno, kao nova. :)

ali sam ipak pre za prirodni porodjaj, ne zove se za dzabe PRIRODNI!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e da, meni su drugi dan doneli bebu, bila je samnom u sobi.. morala sam da ustajem, naravno bez ichije pomotji, zato shto babica nikad nije bilo tu kada ti trebaju. bukvalno su nas terali da ih dojimo, iako meni nije odmah krenulo mleko(shto je normalno), pa smo ih ganjali da nahrane bebe! ima nas raznih...

sada je dojim i to mi je super, i najlakshe.

a shto se tiche anestezije... mene su jedva probudili posle operacije, shto moraju da urade, chula sam Bojanov glas(moj dragi) ali ga nisam videla :) i rekla sam mu: ''bezi tamo'' :D

konachno sam se probudila tri sata nakon operacije. nezgodno su me stavili u krevet, pa sam se josh vishe ukochila.. shou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka zena i njen organizam su prica za sebe. Neka se oporavlja od porodjaja (prirodnog ili carskog) duze sa komplikacijama, poteskocama... a neka brzo i bez problema. Sve zavisi od organizma same zene ali i od postupaka samog lekara. Otisla sam kod lekara na obicnu kontrolu, bez ijednog bola, kontrakcije, bez ikakvog nagovestaja za porodjaj. Doktor mi je u toku pregleda rekao da sam otvorena pet prsta i da ostajem u porodilistu. Ukljucili su mi indukciju i posle svega sat vremena pukao mi je vodenjak i dobila sam bolove, posle tri sata su me prebacili u porodjajnu salu, i tu sam se mucila jedno pola sata. Dosao je doktor, pregledao me i poslao me na hitan carski rez. Njegovo objasnjenje, kad sam se probudila, na pitanje zasto Carski rez, on mi je odgovorio da je vodenjak pukao, a da beba uopste nije krenula i da sam dobila obicne bolove ali ne i napon da rodim bebu. Moje misljenje je da meni uopste nije bilo vreme za porodjaj iako su prosla samo dva dana od predvidjenog termina, jer ja nisam osecala ama bas nista kad sam posla kod doktora na kontrolu. Oporavak mi je prosao solidno. Izasla sam posle pet dana iz porodilista. Kad god pomislim na to zao mi je sto se nisam porodila prirodno, jer sam sigurna da nema nista lepse u zivotu od tog samog cina. Zanima me da li je moguce da zena posle prvog carskog reza, drugi put rodi prirodnim putem? Da li je imala neka takvo iskustvo? Zaista bih zelela da sa drugim detetom pokusam prirodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka zena i njen organizam su prica za sebe. Neka se oporavlja od porodjaja (prirodnog ili carskog) duze sa komplikacijama, poteskocama... a neka brzo i bez problema. Sve zavisi od organizma same zene ali i od postupaka samog lekara. Otisla sam kod lekara na obicnu kontrolu, bez ijednog bola, kontrakcije, bez ikakvog nagovestaja za porodjaj. Doktor mi je u toku pregleda rekao da sam otvorena pet prsta i da ostajem u porodilistu. Ukljucili su mi indukciju i posle svega sat vremena pukao mi je vodenjak i dobila sam bolove, posle tri sata su me prebacili u porodjajnu salu, i tu sam se mucila jedno pola sata. Dosao je doktor, pregledao me i poslao me na hitan carski rez. Njegovo objasnjenje, kad sam se probudila, na pitanje zasto Carski rez, on mi je odgovorio da je vodenjak pukao, a da beba uopste nije krenula i da sam dobila obicne bolove ali ne i napon da rodim bebu. Moje misljenje je da meni uopste nije bilo vreme za porodjaj iako su prosla samo dva dana od predvidjenog termina, jer ja nisam osecala ama bas nista kad sam posla kod doktora na kontrolu. Oporavak mi je prosao solidno. Izasla sam posle pet dana iz porodilista. Kad god pomislim na to zao mi je sto se nisam porodila prirodno, jer sam sigurna da nema nista lepse u zivotu od tog samog cina. Zanima me da li je moguce da zena posle prvog carskog reza, drugi put rodi prirodnim putem? Da li je imala neka takvo iskustvo? Zaista bih zelela da sa drugim detetom pokusam prirodno.

...posto sam vec pisala o mom porodjaju(carskim)ne bih da davim opet... :rolleyes: Po rijecima mog ginekologa jednom carski-uvijek carski...I meni je bila zelja da se porodim prirodno,ali... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka zena i njen organizam su prica za sebe. Neka se oporavlja od porodjaja (prirodnog ili carskog) duze sa komplikacijama, poteskocama... a neka brzo i bez problema. Sve zavisi od organizma same zene ali i od postupaka samog lekara. Otisla sam kod lekara na obicnu kontrolu, bez ijednog bola, kontrakcije, bez ikakvog nagovestaja za porodjaj. Doktor mi je u toku pregleda rekao da sam otvorena pet prsta i da ostajem u porodilistu. Ukljucili su mi indukciju i posle svega sat vremena pukao mi je vodenjak i dobila sam bolove, posle tri sata su me prebacili u porodjajnu salu, i tu sam se mucila jedno pola sata. Dosao je doktor, pregledao me i poslao me na hitan carski rez. Njegovo objasnjenje, kad sam se probudila, na pitanje zasto Carski rez, on mi je odgovorio da je vodenjak pukao, a da beba uopste nije krenula i da sam dobila obicne bolove ali ne i napon da rodim bebu. Moje misljenje je da meni uopste nije bilo vreme za porodjaj iako su prosla samo dva dana od predvidjenog termina, jer ja nisam osecala ama bas nista kad sam posla kod doktora na kontrolu. Oporavak mi je prosao solidno. Izasla sam posle pet dana iz porodilista. Kad god pomislim na to zao mi je sto se nisam porodila prirodno, jer sam sigurna da nema nista lepse u zivotu od tog samog cina. Zanima me da li je moguce da zena posle prvog carskog reza, drugi put rodi prirodnim putem? Da li je imala neka takvo iskustvo? Zaista bih zelela da sa drugim detetom pokusam prirodno.

Cao draga,i ja sam se porodila carskim,moj porodjaj je tekao slicno kao tvoj,a i dan danas sam ubedjena da nije trebalo da se porodim tog dana ali.... <_<

imam par poznanica koje su imale carski a jedna se nakon carskog porodila prirodno,kao da nista nije bilo pre toga!nikada necu zaboraviti reci moje doktorke:"ako sacekas 2godine do sledece trudnoce mozes i prirodno da se porodis"

To je individualno kao i sve ;)

pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od pocetka trudnoce sam se "bojala" da ce nesto krenuti naopako na porodjaju,pa cu morati na carski..i,eto,to se i desilo.Kada mi je pukao vodenjak,odmah sam krenula u bolnicu,bez ikakvih bolova..voda je tekla satima,a ja nemam ni jednu jedinu kontrakciju.Konstatovali su da sam otvorena svega 1 prst,i ukljucili Oksitocin.Posle 10 sati i velikih muka,jedva 4 prsta otvorena..nastavak,jos nekih 8-9 sati Oksitocina i paklenih bolova..otvorena jedva 5 prsta,a beba krupna,pa jos pomerila glavicu udesno.Nasao se konacno jedan doktor,da posle skoro 20 sati kaze-idemo na carski.Laknulo mi je,nisam mogla vise..Uz epidural su me porodili,znaci bila sam svesna(nije bas lepo iskustvo,jer sam osecala i cula kako brckaju po mojoj pupi,ali kada sam cula plac mog malog sve je proslo:) Oporavak je bio sledeci-u 4 su me porodili popodne,ujutru sam vec ustala,pod naredbom:)vrlo tesko doduse..ali sam tog prvog dana 4 puta setala,po par koraka.Za spavanje vrlo nezgodno...boli bas mnogo,ali hrabro izdrzah:)Svaki sledeci dan je bio sve bolji,pa su me pustili kuci posle 4 dana.Mleko je krenulo tek 6-7-og dana.Sada,posle 2 nedelje,mnogo mi je bolje,ali mi je jos uvek tesko da nosim bebu,i dojim je u narucju,jer mi pritiska stomak.O oziljku od carskog cu u drugoj temi:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me da li je moguce da zena posle prvog carskog reza, drugi put rodi prirodnim putem?

Da moguće je, imam primer u mom komšiluku. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svasta sam nasla na forumu o carskom rezu, ali opet imam bezbroj pitanja. Tako je to valjda kada ti je prvi put :)

Je l' moze neko da mi kaze kada mogu da se tusiram u bolnici posle carskog reza. Da li je krvarenje (lohije) jako od prvog dana? Kako se to regulise, s obzirom da prvi dan jos uvek stoji kateter, pa je samim tim onemoguceno koriscenje ulozaka. Da li ste mogli da drzite i podizete svoju bebu tih prvih dana? Da li rana jos uvek boli kad se izadje iz porodilista?

Toliko od mene za pocetak. :) Znam da je sve individualno, ali bih volela bar malo da se uputim u to sta me ceka. Mislim da cu manje biti uznemirena zbog nepoznatog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nikog da mi odgovori na moje nedoumice. Pa reko' da probam jos jednom.... :) PS: Vidi post iznad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja cu da ti pisem moje iskustvo:

Mogla sam da se tusiram kad su mi skinuli kateter ,mozda 2dana posle carskog,krvarila sam kao kad dobijem menstruaciju,uloske su mi stavljali iako sam imala kateter ,a bebu sam mogla da drzim bilo mi je bolno okretanje na stranu i ustajanje ,ali sam nasla nacin(ne pokusavajte ovo ako nista spretni),posto na bebin krevetac ima sipke,ja stavim ruku jednu izmadju podignem bebu i sa drugom je uhvatim i stavim je u krevet pored mene... Rana me je bolela ,ali ne dugo posle izlaska jedino kad se naprezem... Nadam se da sam ti bar malo pomogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svasta sam nasla na forumu o carskom rezu, ali opet imam bezbroj pitanja. Tako je to valjda kada ti je prvi put :)

Je l' moze neko da mi kaze kada mogu da se tusiram u bolnici posle carskog reza. Da li je krvarenje (lohije) jako od prvog dana? Kako se to regulise, s obzirom da prvi dan jos uvek stoji kateter, pa je samim tim onemoguceno koriscenje ulozaka. Da li ste mogli da drzite i podizete svoju bebu tih prvih dana? Da li rana jos uvek boli kad se izadje iz porodilista?

Toliko od mene za pocetak. :) Znam da je sve individualno, ali bih volela bar malo da se uputim u to sta me ceka. Mislim da cu manje biti uznemirena zbog nepoznatog :)

Kod nas si mogao da se tuširaš nakon vađenja katetera - dakle 2 dana nakon porođaja. Krvarenje je isto kao i kod prirodnog porođaja, kod nekog obimnije, kod nekog slabije. To je individualno. Uloške možeš da koristiš. U ta dva dana dok još ležiš, kupanje međunožja su nam obavljale sestre.

Kod nas bebe nisu bile sa nama, već su ih donosili na podoje. Meni je bilo izuzetno teško da dignem bebu, a rana me je bolela otprilike 2 nedelje, naravno, svakim danom sve manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na detaljnim odgovorima. Bas to me je zanimalo. Ipak mi je malo lakse kad znam bar donekle sta me ceka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ustala dan posle carskog,i preporuka je sto pre to bolje.Kateter su mi isto skinuli dan posle.Bebu sam jedva mogla da drzim,spavanje samo na ledjima,a od treceg dana sam malo i na stranu,uz napor.Krvarenje mi je trajalo dve nedelje,i to ne mnogo,jer su me bas lepo ocistili,posle toga jos dve nedelje zuckastog sadrzaja- i to ne mnogo.Tusirala sam se vec sledeceg dana,ne kvaseci ranu(treba biti spretan ili imati pomoc).Bol je trajao desetak dana,onako da mi je nas smetalo,posle sve manje i manje,a sada mi je vise neka nelagodnost...i oko rane je sve tvrdo.Radim sve normalno i nemam nikakav problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ustala dan posle carskog,i preporuka je sto pre to bolje.Kateter su mi isto skinuli dan posle.Bebu sam jedva mogla da drzim,spavanje samo na ledjima,a od treceg dana sam malo i na stranu,uz napor.Krvarenje mi je trajalo dve nedelje,i to ne mnogo,jer su me bas lepo ocistili,posle toga jos dve nedelje zuckastog sadrzaja- i to ne mnogo.Tusirala sam se vec sledeceg dana,ne kvaseci ranu(treba biti spretan ili imati pomoc).Bol je trajao desetak dana,onako da mi je nas smetalo,posle sve manje i manje,a sada mi je vise neka nelagodnost...i oko rane je sve tvrdo.Radim sve normalno i nemam nikakav problem.

Имам слично искуство, па да се не понављам.. Такође сам устала из кревета одмах сутрадан, није ми била несвест и слично, али скапирала сам да сам овако мршава много боље поднела све што прати како сам порођај царским резом - тако и опоравак од истог. Катетер су ми извадили након 2 дана.. пар сати пре него што ће ме пребацити на оделење (иначе трећи дан мог боравка у породилишту). Чула сам да се катетер иначе вади након 24 часа, а не после 100 година како је пракса у бетанији. Можда зато сам имала потешкоћа приликом мокрења и после недељу дана након вађења катетера. Немам иначе искуства са тим, јер ми је ово била и прва операција у животу, односно први пут сам добила тоталну анестезију па нисам баш права особа да тврдим да је то све "нормално". Прихватила сам као да јесте, пошто ми је тако лакше било. ;)

Даље, бебу сам видела после пар сати.. порођена сам ујутру у 8:37ч, па сам их смарала цело пре подне да ми га донесу да га видим. Нараво, само на "мажење" су ми га донели, после тога у 20:30ч. Што се померања тиче, могла сам да мрдам, не превише.. али ипак сам могла (и нужно је што више да се вежба). Потребно је радити "вежбе" окретања на страну, помало. Ја сам иначе све радила, што сам могла убрзано.. јер сам хтела што пре да ме отпусте одатле. Иако искрено и није ми било толико лоше, једноставно сам хтела да одем што пре кући. Пошто је политика у бетанији таква, да једва чекају да те се реше, ја сам имала и ту несрећу да када сам требала да се преселим на оделење - није било места, а после су дезинфиковали собе, па опет нисам могла да одем. Па сам остала у шок соби и дуже од предвиђеног. Што се "вежбања" тиче, потребно је да се што више помераш, наравно да би што пре стала на ноге и да би ти што пре прорадила црева. Моја прва цимерка у шок соби је имала проблем са тим, па су је плашили да ће јој ставити неко гумено црево, а шта би тиме постигли и даље ми није јасно. Она је јадна вежбала, а заиста јој је тешко било..

Мој једини проблем тада је био, наравно сем бола у пределу ране је то што ми је било изразито хладно и што је једини вид спавања био на леђима. Што се крварења тиче, крварила сам скоро 3 недеље, а до скоро ми је било тамно браон, па касније жућкасто на улошку. Све у свему - мени је трајало 6 недеља "чишћење". Наравно и то је све индивидуално.

Још један од разлога зашто сам хтела што пре да одем на оделење је било управо туширање. Хвала Богу па сам имала супер сестрицу у смени, која ме је селила и помогла ми око туширања. Колико сам схватила, није претерано битно и ако поквасиш рану (која тада изгледа ужасно и имала сам утисак да то ништа није добро ушивено :D ), свакако ти је они после превију и буде ок. Што се тога тиче, заиста немам ни најмању замерку, када год да сам се туширала - било је потребно само једном да их позовем - оне су већ следећег момента биле ту да превију рану. Не сећам се тачно до када је трајала бол саме ране, па и стомака генерално. Свакако имала сам утисак да траје читаву вечност, али реално неке две недеље сам била "онеспособљена" да уживам у тим првим данима доласка на свет омиљеног створења. :) То је такође било узроковано и тиме што нисам имала помоћ око Душана скоро уопште. Јако ми је тешко било да се подигнем из кревета и генерално било шта што укључује рад стомачних мишића. Имала сам јастуче поред себе увек, за случај да се насмејем мало јаче и наравно док сам кашљала.. то ми је била ноћна мора (срећом, па сам само једном кинула-то нећу никад заборавити!). Ноћу ми нико није помагао, додавао бебу на подој, преповијање, Дућини грчеви (врло рано су почели).. једино преко дана сам имала помоћ око куће од моје мајке и сестре. Мм је радио без промене (што укључује и трећу смену), тако да сам све сама радила око бебе и ето успела сам. Јако мало сам спавала.. скоро нимало, не знам како сам тада функционисала уопште. Било је тешко, али све то прође и све се заборави када стигне тај дивни први осмех.. :)

Ово је моје искуство (у кратким цртама :lol: )..

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

POZDRAV SVIMA

JA SAM SE PORODILA PRE TRI MESECA CARSKIM. MORALA SAM JER SAM IMALA RIZICNU TRUDNOCU. BILA SAM ZALOSNA STO NEMOGU PRIRODNO, ALI SAM TAMO VIDELA DA ZENE SA PRIRODNIM BI HTELE CARSKI, A MI SA CARSKOG, PRIRODNI.

PO MOM JE RAZLIKA U TOME DA PRIRODNI PORODJAJ JE MUCENJE ZA VREME SAMOG PORODJAJA, DOK CARSKI JE MUCENJE POSLE. JAKO SAM TESKO PODNELA OPERACIJU. BILO JE VE OK, USPAVALI ME I KAD SAM SE PROBUDILA, VEC SAM BILA MAJKA, ALI ME JE JAKO JAKO BOLELA RANA, PLAKALA SAM I STENJALA U SNU I POSLE. JOS JEDNOJ ZENI PRE MENE JE RADJEN CARSKI KOJA JE LOSE PROSLA I URLISALA. JA SAM MISLILA TO TAKO MORA. BOGU HVALA I SNJOM NA KRAJU BILO SVE OK.

TAJ DAN JE PROSAO U MUKAMA, SAMO SAM KUCKALA PORUKE DA STO MANJI MISLIM. KASNIJE SU MI DONELI BEBU, SVE MI JE BILO KO DA SANJAM.

DRUGO JUTRO OKO 3H-4H SU ME PROBUDILI I DIGLI IZ KREVETA. GLASNO SAM VRISNULA JER SAM MISLILA DA CU LAGANO USTATI-PA NISAM USPELA. KAD SU ME PODIGLE BABICE, NEKAKO SAM SPOJILA NOGE, KAD LOKVA KRVI ISPALA, VAZDUHA NISAM IMALA I BILA SAM JAKO ZEDNA ALI SU MI REKLI DA NESMEM JOS VODE PITI. JEDVA SAM CEKALA DA SE VRATIM U KREVET.

TAJ DAN MI ISTO TAKO PROSLO, PA SU ME TRECI DAN SKINULI SA INFUZIJE I KATETERA I MOGLA SAM SAMA DA SE KRECEM. JAKO SAM SE TRUDILA ALI MI JE ILO TESKO. POPODNE SAM SOBILA KCERKICU, ONA JE BILA SAMNOM, TADA SE ISPOSTAVILO DA IMAM PUNO MLEKA A POSTO SU DOJKE PREPUNE, MALA NEMOZE DA SISA.TALP SAM POCELA DA SE IZMUZAVAM ALI NI SAMA NISAM ZNALA STA RADIM. 4I DAN ME UHVATILA DEPRESIJA ZBOG RANE I ZBOG BOLOVA. OSECALA SAM SE KAO NEKI INVALID. BEBU NISAM MOGLA DIZATI NORMALNO, BILA SAM UMORNA OD STALNOG IZMUZAVANJA-DOK MI JE SVE VREME U GLAVI BILO: OVO MI JE TEK PRVA BEBA, KAKO CU LI OPET NA CARSKI SA DRUGOM.

DUGO SAM HODALA SAVIJENA, O PRILIKE DVA MESECA. MEDJUTIM, SADA KADA MOJA MALA UJUTRO SE NASMEJANA BUDI I KRENE DA MI GUGUCE, JA SE RASPLACEM OD SRECE I KAZEM, PONOVO CU SVE OVO IZDRZATI BEZ KUKANJA. OVAKO UNAZAD MI NI NEDELUJE TAKO STRASNO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,

Evo da podelim i ja svoje iskustvo sa Vama , pre tri godine sam se porodila carskim posto je beba bila karlicno okrenuta visoko, tako da su doktori odlucili da to bude carskim rezom.Kada sam legla na sto mislila sam da se nikada necu probuditi ali pomislila sam KAKO BOG DA AKO UMREM UMREM, posle zavrsenog porodjaja i budjenja osecala sam jake bolove i mislila sam da sam ostala nepokretna bila sam prestravljena,nisam mogla da pomerim noge...ali sada shvatam da je to bilo u trenutku panike....sestra me je obilazila tokom noci i terala me da sto vise mrdam noge posto nisam mogla da ustanem kako bi ujutru napravila koji korak....mislila sam da nikada mecu uspeti.Ujutru sam se prosetala po sobi i svaki naredni dan je bio sve laksi.Sve se to brzo zaboravi kada se vidi beba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila carskim rezom pre mesec dana,moja doktorka nije bila za to, ali moj decko se oko termina okrenuo u poprecni polozaj.Inace moja zelja je bila carski rez,igrom slucaja se ostvarila,i uvek sam za carsk.Ne plasite se samo napred! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, evo i ja se spremam za CR, i zanima me jeste li vi povracale anesteziju, jer ja sam prosle god. radila laparo i to povracanje poslije narkoze mi je bas bilo tesko, jer je trajalo citav dan, pa me zanimaju vasa iskustva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikakvih problema nisam imala posle anastezije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, evo i ja se spremam za CR, i zanima me jeste li vi povracale anesteziju, jer ja sam prosle god. radila laparo i to povracanje poslije narkoze mi je bas bilo tesko, jer je trajalo citav dan, pa me zanimaju vasa iskustva

NI JA NISAM POVRACALA, ALI DRUGARICA JE POVRACALA ISTO KAO I POSLE LAPARO...

TO JE ZBOG NARKOZE. VEROVATNO OSETLJIVIJE REAGUJES.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, evo i ja se spremam za CR, i zanima me jeste li vi povracale anesteziju, jer ja sam prosle god. radila laparo i to povracanje poslije narkoze mi je bas bilo tesko, jer je trajalo citav dan, pa me zanimaju vasa iskustva

Ja sam se porodila uz epiduralnu,tako da tu nema povracanja...sad,za opstu ne znam kako to ide??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, da li neka zna, da li je moguce da zbog tahikardije koja traje vec par godina(znaci nevezano za trudnocu)posalju na carski rez?

Ili ako pre porodjaja ne valja sekret ili mokraca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, da li neka zna, da li je moguce da zbog tahikardije koja traje vec par godina(znaci nevezano za trudnocu)posalju na carski rez?

Ili ako pre porodjaja ne valja sekret ili mokraca?

Da,tahikardia jeste indikacija za carski,a sto se tice sekreta i mokrace,mala je mogucnost da se beba zarazi putem porodjaja(a i ako se to desi leci se odmah),sem ako nije nesto bas ozbiljno.Toliko ja znam:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O ou :/ Neeeeee... Nije valjda da ce me na carski :( :( :( Glupa cuka!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.