Sve o porođaju carskim rezom

odgovora

Objavljeno

Imala sam carski rez jer mi je pukao vodenjak a nisam imaka kontrakcije i nisam se otvarala. Oduševljena sam jer apsolutno ne znam šta su to bolovi, zabolelo me je jedino kada su mi odlepljivali flaster sa ruke kako bi skinuli braunilu. Porodila sam se u 7:30h a u 16h sam šetala hodnikom kao da se nikada nisam ni porodila. Imala sam totalnu anesteziju. Apsolutno nikakve bolove nisam imala kada sam se probudila ! A soba u kojoj sam ležala prvu noć je pored porođajne sale i bolje da ne znate šta sam sve slušala... one se deru a ja plačem, istraumirala sam se za ceo život!!

Samo da me buduće mamice ne shvate pogrešno, ja sam bila za prirodan porođaj i savetujem svakoj ako može prirodno da se porađa tako, ipak je to najzdravije! Mada ću ja drudi carski verovatno da zakažem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

evo ja juce obavih prvu kontrolu u 9.mesecu! Prvi ginekoloski u trudnoci i CTG tj. pratili smo rad bebinog srca i da li vec postoje kontrakcije. E pa za sada ih nema a bebino srce radi kao satic, ubrzani! Obzirom da mi je prva trudnoca, 38 godina i jos radjena vantelesna, doktor je rekao da ce biti carski rez! Sada naravno opet u ponedeljak idem na kontrolu ali ovog puta u GAK. Da se otvori istorija bolesti i da se zavedu sve kontrole. Inace sam svo vreme (i pre i za vreme trudnoce) isla privatno kod svog lekara.

Pa ako neka od vas, koja je isto unapred znala da ce ici na carski, moze da mi da neki savet... beskrajno bih bila zahvalna!

Evo i mog iskustva... Ja sam se porodila carskim rezom 09.03.2010. u Sremskoj Mitrovici . Doktor koji mi je vodio trudnocu predlozio je carski rez iz razloga sto je beba bila krupnija i sto je na zadnjem UZ video da je pupcanik oko vrata . Zakazali su mi nedelju dana ranije carski . Sekcija mi je radjena u spinalnoj anesteziji i nije bilo strasno ! :rolleyes:

Jedino sto je neugodno je osecaj oduzetosti . Anestezija kada se daje nista ne boli, osecaj je kao kada te ujede komarac ! Anestezija deluje od nogu na gore a kada popusta u obrnutom smeru . Operacija je trajala pola sata . Prvih 4 do 5 sati nakon operacije su bolni a posle lagano bol prolazi . Stavljanje katetera nije nista bolelo jer je anestezija vec delovala . Posle malo iritira, pogotovo kada ti se vrati osecaj i dobijes nagon da piskis ! :rolleyes:

Ali sve se to prezivi ! 24 sata budes na intezivnoj i posle toga te odmah podignu na noge da odsetas do svoje sobe .

Nemas razloga za brigu ! :rolleyes:

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali, cekaj, ovde niko ne pominje koliko dugo ne mozes da radjas posle carskog reza. Ja sam ocigledno nedovoljno upucena u stvari, al aj nek mi neko molim Vas napise, koliko dugo moras da pravis razmak izmedju porodjaja carskim rezom i narednog porodjaja?

Inace sam samo za prirodna resenja i prirodne porodjaja. O epiduralu ni ne razmisljam jer moja mama ima problema sa kicmom i cula sam kako neki i dan danas osecaju mesto gde im je usla igla.

Stvarno se ne razumem u puno toga, zato i pisem, da mi neko upucen odgovori.

Za sada imam dve dusice i sve su prirodnim porodjajem dosle. Jedna prirodno bez gotovo ikakvih bolova, a druga beba, decak, dugo nije hteo napolje ali su me opet porodili prirodno. Dok sam se mucila, rekla sam babici da je luda sto ima troje dece, a ja sada razmisljam da imam bar jos dvoje. Ti bolovi se tako brzo zaborave kad se desi najlepsi trenutak u zivotu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče sledeće trudnoće meni je dr na prvoj kontroli posle porođaja, znači nakon 6 nedelja, rekao da odmah mogu drugo dete ako želim! Ja ću ipak malo da sačekam... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam dobila sličan odgovor od mog lekara. Porodila sam se u junu, a on mi je na prvoj kontroli rekao da već na jesen mogu ponovo da zatrudnim.

Znam da uglavnom preporučuju 2 godine pauze, pa sam se iznenadila kad sam dobila ovakvu informaciju od mog doktora.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je moj doca preporucijo pauzu od dve godine, uz osmeh i komentar,posto je ne vidjeni saljivdzija,ako budem izdrzala.Sto znaci moze i pre dve godine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam oba deteta rodila carskim rezom,razlika izmedju dece je 9 godina,toliko mi je trebalo da zaboravim,kroz sta sam sve prosla,protivnik sam carskog reza,ali kad se mora onda nije tesko,nije nimalo prijatno,lezis u sobi 3 dana,nesmes da ustajes,nisi za nista,nego da neplasim one mame koje zele carski rez pozzzz ^_^

ja sam rodila carskim,i ustala prvi dan,moja devojcica i ja smo prosle super,sto pre ustanes ides kuci,ja sam izasla treci dan.Htela sam prirodno,krenula,medjutim posle 12 sati porodjaja nisam mogla da se otvorim,tako da je bilo nuzno,nije bilo strasno,ali moj savet bolje PRIRODNO.Pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvo dete donela na svet prirodnim putem... Epidural mi nije najbolje delovao, porođaj mi je trajao...pa u box sam ušla oko 11h a Una se rodila u 16.15h. Isti taj dan sam ustala, išla do toaleta, sutradan izašla do čekaonice da se vidim sa mojima. Nisam bila najbolje, boli rana ali zanemarljivo... Posle 7 dana sam bila kao nova. 6-ti dan su mi skinuli konce i ja sam sutradan sedela normalno ( a nisam imala malu epizotomiju)

Sad sam u osmom mesecu i zbog tog neuspelog epidurala sve vreme insistiram na carskom i na opštoj anesteziji... Međutim kako sam sve bliže, razmišljam kako ne želim da budem u krevetu 2 dana nepokretna, kako će me rana boleti sigurno i mnogo više nego posle prirodnog porođaja, kako ću ostati u bolnici duže... Drugi mi je porođaj, uopšte nisam hrabra, ali ipak sam rešila da idem na prirodni porođaj, s tim što sam našla boljeg anesteziologa.

Neces biti dva dana u krevetu ako ne zelis,a sam prvi dan ustala i setala,pozzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam imala carski pre 13 meseci,to mi je prvo dete...nije bio planiran,nisam ga ni zelela(tj.9meseci sam ocekivala prirodan,imala sam divnu trudnocu,za pozeleti....)prenela sam trudnocu 9 dana,zadrzana u porodilistu i sa dg:makrozomija ploda-prevelika beba(5kg),odluceno je da mora CR...sve je proslo u najboljem redu i bilo OK bez ikakvih komplikacija...ali ja nisam bas tako odusevljena carskim,jako me je bolelo posle,i i pored lekova za bolove,i pored poprilicno visokog "praga bola"...mislila sam da je to nemoguce izdrzati,bolelo me je jako,jako 3-4 dana...7 onako-izdrzivo,tek 10.dana sam pocela normalnije da hodam,nisam mogla da se namestim za dojenje,svako saginjanje,ustajanje,kasljanje me je bolelo...a ranu sam osecala oko 2,5-3 meseca...ne znam kakav je prirodan porodjaj...ali mislim definitivno da oporavak krace traje a da bol u svakom slucaju postoji...pa ko ne mora,ja mu ga ne bih preporucila...i mogu vam reci da me malo plasi pomisao da kroz sve to treba ponovo prolaziti,jer planiram jos dece samo...bas mi je frka... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја sam se porodila u avgustu 2009. i doktor mi je preporučio da sačekam da prođe bar dve godine između porođaja. Ali pošto sam se ja izjasnila da ne bih da se vraćam na posao nego da nastavim trudničko bolovanje rekao mi je da možemo već krajem juna da počnemo da radimo na drugoj bebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја sam se porodila u avgustu 2009. i doktor mi je preporučio da sačekam da prođe bar dve godine između porođaja. Ali pošto sam se ja izjasnila da ne bih da se vraćam na posao nego da nastavim trudničko bolovanje rekao mi je da možemo već krajem juna da počnemo da radimo na drugoj bebi.

I ja sam se porodila carskim rezom u avgustu,a posto mi se nikako ne vraca na posao,razmisljam vec o drugoj bebi.Na pregledu pre 10ak dana,doktorka mi je rekla da mogu da radim na tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu i ja ali imam zakazanu operaciju oka u maju (skidanje dioptrije) pa zbog toga moram da sačekam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni je savetovano da ne planiram sledecu trudnocu bar 2 godine!

....I cula sam negde da vise od dva carska nije preporucljivo,eventualno tri(ali uz rizik i na sopstvenu odgovornost)...i da se svaki sledeci sve teze podnosi i jace boli....pa me interesuje da li je jos neko cuo tako nesto ili se eventualno poradjao dva-tri puta carskim?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam cula da se preporucuju max dva carska, ali neretki su slucajevi gde ima i tri. logicno je da je svaki naredni tezi i da je svako naredno secenje komplikovanije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se carskim porodila pre dva meseca.krenuli smo vaginalno,ali se nisam uopste otvarala,pa posle 7 sati na indukciji=hitan carski rez.Nikome ga ne preporucujem,ne mogu da verujem da devojke koje mogu prirodnim putem ipak biraju carski rez/to je ipak operacija.a oporavak posle toga-ne daj boze.mislim da me mogu razumeti samo devojke koje su prosle kroz to.od tubusa se susi grlo,a ne ne daju ti ni kap vode vec mokru gazicu da kvasis usta.tera te da kasljes,a ako samo pokusas da se malcice nakasljes imas osecaj da ti cupaju creva.uzas jedan.citav dan sam bila u sok sobi i tu mi je bilo ok,jer su mi sestre pomagale,a onda su me prebacili u sobu sa drugim porodiljama.katastrofa,morala sam da molim sestre,da placem da bi se smilovale da mi daju novalgetol za bolove.kao brinu da se ne naviknem na tablete za bolove hm bas su pazljivi.inekciju protiv infekcije sam dobila samo jedno vece jer nisu imali za pet veceri,koliko sam inace trebala da primam.posle operacije ne mozes lepo ni da se osmehnes svom andjelu tako da carski ne preporucujem ukoliko zaista nije neophodno iz opravdanih razloga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se porodila CR, morala sam hitno jer je bebcu ponestajalo kiseonika. Aktivnosti su bile sve manje,ja sam mislila to tako pred porodjaja ali hvala Bogu bila sam u bolnici tada i dr. me poslao na UZ, gledao gledao i kaze moramo na CR.

Dobila sam spiralnu,sve se odigralo jako brzo. Muz je bio iza mene,prvi video bebu pa su ga onda meni doneli.

Bolelo me je posle,bila sam u bolnici 6 dana i bilo je tesko ustajati,setati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se carskim porodila pre dva meseca.krenuli smo vaginalno,ali se nisam uopste otvarala,pa posle 7 sati na indukciji=hitan carski rez.Nikome ga ne preporucujem,ne mogu da verujem da devojke koje mogu prirodnim putem ipak biraju carski rez/to je ipak operacija.a oporavak posle toga-ne daj boze.mislim da me mogu razumeti samo devojke koje su prosle kroz to.od tubusa se susi grlo,a ne ne daju ti ni kap vode vec mokru gazicu da kvasis usta.tera te da kasljes,a ako samo pokusas da se malcice nakasljes imas osecaj da ti cupaju creva.uzas jedan.citav dan sam bila u sok sobi i tu mi je bilo ok,jer su mi sestre pomagale,a onda su me prebacili u sobu sa drugim porodiljama.katastrofa,morala sam da molim sestre,da placem da bi se smilovale da mi daju novalgetol za bolove.kao brinu da se ne naviknem na tablete za bolove hm bas su pazljivi.inekciju protiv infekcije sam dobila samo jedno vece jer nisu imali za pet veceri,koliko sam inace trebala da primam.posle operacije ne mozes lepo ni da se osmehnes svom andjelu tako da carski ne preporucujem ukoliko zaista nije neophodno iz opravdanih razloga

I moj porodjaj je skoro identicno tekao kao tvoj,ali posle cr imam samo reci hvale. Vec sam pisala na ovu temu pa se ne bi ponavljala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage mame,

htjela sam da pitam da li je nekoj od vas radjen carski rez zbog velike dioptrije i da li ste uopste cule da se preporucuje porodjaj CR zenama koje imaju veliku dioptriju,pa navodno normalnim porodjajem moze skociti ocni pritisak i izazvati pucanje kapilara u ocima ili cak i slepilo. Meni ovo deluje kao "naucna fantastika".

Rodila sam dvoje dece i niko me nije pitao kolika mi je dioptrija, pa kada ovo cuh nebi mi svejedno, a pogotovo sto cu u septembru u porodjajnu salu po treci put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala taj slučaj. Da se slučajno saznalo kada je ispao problem zbog neke druge stvari (doktor je napisao 10 dana pre termina da mi je beba nedonošče i ako je njegova koleginica 15 dana pre tog ultra zvuka rekla da je beba oko 3kg. i on mi je rekao da je sve ok i sa bebom i samnom) da imam visoku dioptriju -15 na desnom oku. Otišla sam na pregled kod očnog i ona nije htela da odobri prirodan porođaj baš iz tih razloga koje si navela jer od jakih napona može da se desi pogoršanje vida pa čak i slepilo. Ja sam još imala i operaciju zaustavljanja rasta dioptije kada sam imala 6 godina pa je to bio još jedan od razloga.

Ako ti je za utehu ni mene niko nije pitao već su mi rekli da je moja krivica što to nisam sama rekla. Menije savetovano da svaki sledeći porođaj koji budem imala bude CR i ja ću to prihvatiti.

Moj ti je savet da se konsultuješ sa svojim ginekologom i svojim očnim lekarom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Velika dioptrija (kod nas se mislim racuna od -10 pa nadalje) je indikacija za carski. Miopije su inace statisticki i povezanije sa glaukomom i retinopatijom, a sve to zajedno utice na ocni pritisak, koji moze skociti za vreme porodjaja (pri davanju napona, kad ne svaka zena zna gde da "stiska", i neretko postoje slucajevi zena sa ispucalim ocnim kapilarima). Moze doci do pucanje ocnog zivca i trajnih ostecenja. I da, svaka trudnica u sustini treba sama da prijavi sve od bolesti koje ima zbog ovakvih komplikacija.

Ja imam sve tri dijagnoze, porodila sam se carskim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene drage mamice poprvi put sa vama.Trenutno sam u 16-oj nedelji trudnoce i juce sam prvi put osetila to maleno cudo u stomaku.Inace ovo mi je treca trudnoca a razliku sam napravila jako veliku.Prvi porodjaj je bio CR jer je bebica bila okrenuta karlicno.Posle samo dve ipo godine zakazali su mi i drugi carski medjutim u sred bombardovanja rodio se dasa prirodnim putem dok su se doktori pripremali za intervenciju,E sada posle jedanaest godina od predhodnog porodjaja videcemo....a vise i nisam u Srbiji bas me zanima sta ce se desiti do kraja......zaista bih volela da to opet bude prirodnim putem..........prelep osecaj...zaista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodošla Naty!

Ne vidim razloga da se ne porodiš prirodnim putem ako je sa bebom i sa tobom sve ok. Želim ti puno sreće i lepih trenutaka u trećoj trudnoći, opusti se i uživaj. Kada dođe vreme za porođaj videćeš i sama kako će sve teći.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala carski rez zbog zdravstvenih problema koje ja imam sa srcem.Operacija je trajala 15 minuta,za 7 minuta su izvadili bebu,to znam jer sam videla koliko je sati bilo kada su poceli i zbog vremena rodjenja cerkice.Najteze mi je bilo sto sam ja dobila neku plitku anesteziju,spavala sam,ali sam cula sve i osetila(ne bol,vec rastezanje stomaka,cula sta pricaju,njen prvi plac......)to mi nije bilo prijatno!Posle carskog sam 30h provela u sok sobi zbog pracenja mog stanja,tek posle su me odveli na CR.TU sam videla svoju bebu tek,odmah taj dan stala na noge,setala,bolelo je,ali se covek malo pritrpi,svaki naredni dan sam najmanje vremena h090.gif bila u krevetu.Za mene je carski rez prosao super,boli/to da/,ali VREDI!Mislim da mnogi uvelicavaju koliki je taj bol,sve to prodje. s030.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam krenula na prirodan porodjaj, ali sam zavrsila na carskom rezu. Drzali su me sest sati na idukciji, uopste se nisam otvarala, a bolove sam imala od pocetka. Kada mi je doktor rekao da za 20 min. idem na sto za carski rez, pomislila sam da necu izdrzati jos 20 minuta. Boze ne volim ni da se sjetim tog trenutka. Tek kada su me otvorili vidjeli su da prirodan porodjaj ne bio izvodljiv, jer je Marija bila upetljana u pupcanu vrpcu cijelim tijelom.

Na kraju je sve dobro proslo,hvala Bogu. Dobila je dvije 10, ja sam se dobro oporavila. Posle 4 dana izasla sam iz porodilista.

Za drugo dijete ne znam dali bih se usudila da krenem na prirodan porodjaj :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.