Sve o porođaju carskim rezom

odgovora

Objavljeno

Meni ce operacija biti ujutru tako da se nadam da cu vec predvece morati da ustanem. Cula sam da je jako vazno prohodati sto pre zbog brzeg oporavka ali i zbog opasnosti od tromboze. Znaci i ako me jako bude bolelo prilikom prvog ustajanja da se potrudim da hodam sto vise?

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ce operacija biti ujutru tako da se nadam da cu vec predvece morati da ustanem. Cula sam da je jako vazno prohodati sto pre zbog brzeg oporavka ali i zbog opasnosti od tromboze. Znaci i ako me jako bude bolelo prilikom prvog ustajanja da se potrudim da hodam sto vise?

moj ti je savet da obavezno ustanes.Naravno,ako te sestra ponudi i ako je to praksa tu.

opusteno,videces da nije nista strasno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetu, potrudicu se :)

Htedoh samo da pitam jos nesto mada cu malo da odem u off. Naime ja sam sada 36+3. Da li to znaci da sam u 36 ili 37 nedelji. Kontam da sam usla tj. na sredini 37, ali kazu da je beba zrela tj.da se porodjaj smatra u terminu ako je sa punih 37. Ja cu znaci krajem ove nedrlje biti punih 37. A sta je onda sa onih 15 dana pre i posle termina kada kazu da se ocekuje porodjaj. Buduci da je meni zapravo od sledece nedelje tri nedelje pre termina.(termin je 4.8).

Izvinite na konfuznosti..nadam se da neko razume moje pitanje :)

BEBERON voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si 37 nedelja.Koliko znam sve pre 38 nedelje se smatra prevremenim porodjajem.MEDJUTIM doktor vidi na uz i zna da li je beba zrela.Ja sam se drugi put porodila u 36 nedelji jer su ustanovili da je beba zrela i da mogu da me porode.Cekanjem bih samo dovela sebe i bebu u rizik.Tako da sam se porodila u 36 nedelji beba dobila 9 na rodjenju,3600g teska.

Samo se opusti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je proslog petka imala 2800 ako je za verovati UZ. Znaci posto mi je cr zakazan za 12 dana pre termina tada cu de fakto biti 38+2 sto je skroz ok. Dr je rekao da ne praktikuje ranije ako nema vecih komplikacija.

Joj sada me pravo da ti kazem bas briga da li ce da boli i koliko samo da se sto pre zavrsi i da sve bude ok sa bebom. Hvala ti :)

BEBERON i C*I*C*A*N*A volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U sto se tice okretanja, ja nisam duuuuugo mogla sama u krevetu da se okrenem na levi i desni bok, spavala sam iskljucivo ravno na ledjima, jer sam imala osecaj od bola da ce cela utroba da mi ispadne. A bebu sam dojila tako sto sam sedela na krevetu u turski sed, pa na krilo stavila jastuk, a bebu na jastuk, nije bilo sanse da je od tezine drzim samo na rukama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni to setanje i ustajanje.. nije bio problem, koliko kasljanje sto od anastezije sto od onog kiseonika... brale mili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dojila na boku lezeci. samo da kazem da se ne preforsirate,pogotovo ne prvi dan,znaci ustanes pa 5-6 koraka je dovoljno. naravno,prvi dan cekas sestru da ti pomogne,sto neeko rece i da hoces ne mozes sama.

BEBERON i Anonymous volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kakvu crnu sestru.. meni niko nije pomogao.. :/ imala sma onu onu rucku iznad glave, i to je to, doduse krevet sam bila spustila na najnize.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame evo da podelim i svoje iskustvo o carskom rezu

Naime, zbog zdrvstvenog problema tj urodjene luksacije kukova od svog rodjenja se znalo ako jednog dana budem majka moracu da radjam carskim rezom...Znaci to znam od kad znam za sebe...bilo mi je tesko jer sam smatrala da je prirodan porodjaj nesto najlepse, ali sad i da mogu verovatno nikad ne bi zelela da se porodim prirodno (zbog iskustva celo mog okruzenja)

Prvi carski mi je zakaz na dan termina jer nisam bila otvorena, nisam imala kontrakcije, niti bilo sta sto bi nagovestilo da beba dolazi. U bolnicu sam legla dan pre carskog kako bi me spremili za operaciju znaci od 12h nema jela sem vode do 22h kad su nam i dali i klizmu...Na programu sam bila druga i taj period iscekivanja da me odvedu u salu je strasan u smislu opteretila sam se da li ce sve biti ok kako cu biti ja, beba...medjutim odes u salu uspavaju te i gotovo za cas u salu sam usla u 11h a u sobi bila vec u 11 i 40, rana kao rana je boluckala sve dok nisam napravila prve korake i posle gotovo kuci dosla kao nova kao da se nisam ni poradjala

Drugi carski mi je zakazan io ranije jer je beba bila karlicno i imala sam lazne kontrakcije (ranije mislim na 39 punih nedelja)on je prosao jos bolje mnogo brzi i bolji oporavak ustala posle par sati rana prestala vec sutradan da boli, ostala sam duze jedan dan u bolnici u odnosu na prvi carski jer u BG tako praktikuju i kuci dosla kao nova. Od tog carskog je juce bilo tacno 6 nedelja :) na kontrolu sam bila i sve je savrseno

Sad sam ponosna mama decaka od 3 godine i devojcice od 6 nedelja

Ako Bog da za par godina bice i trece

Samo mame smatram da treba ispostovati razliku izmedju carskog koju lekari preporucuje znaci izmedju prvog i drugog dve godine, drugog i treceg 4 godine i nema razloga za brigu :D

BEBERON, Dica, Ivančica i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija sve cestitke! Hvala sto si podelila svoje iskustvo, meni svako pozitivno puno znaci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja uopšte nisam kašljala posle carskog. imala sam bolove od drena, a tih par sati posle carskog nisu ništa u odnosu na jednu snažnu kontrakciju.

prošla sam i jedno i drugo i završila na hitnom carskom.

oko jela... hm ja sam krkala neposredno pre toga, jer nisam znala da ću ići na carski i nikakvih problema nije bilo. ok je ne prežderati se, ali ne po svaku cenu pa da padaš u nesvest od gladi.

samo opušteno, to ti je kao slepo crevo, samo po buđenju imaš bebu, a ne samo ranu na stomaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se ubila od kasljanja... uzas uzasss... jos dolazila neka blesava sestra pa nas zasmejavala :D plakanje bilo, ona zasmeje mi svi za stomak xD

Ali dobro, sve prodje.. ja sam peti dan po izlasku, hodala normalno, i iznela bebu na peti sprat zgrade, posto sam jedva cekala da legnem u svoj krevet, i da budem u svom. xD

I onda su svi koji su isli da me sacekaju trchali zamnom sa stvarima i kesama.. xD ehh

BEBERON voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

citam i vidim da su neke zenice imale dren,a neke ne...ja licno nisam imala.Od cega to zavisi,da li ga stavljaju ili ne???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

citam i vidim da su neke zenice imale dren,a neke ne...ja licno nisam imala.Od cega to zavisi,da li ga stavljaju ili ne???

E nisam ga ni ja imala, a moja sestra bliznakinja jeste i to oba puta, stvarno ne znam od cega to zavisi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E nisam ga ni ja imala, a moja sestra bliznakinja jeste i to oba puta, stvarno ne znam od cega to zavisi.

a bas me zanima...cudno :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je posteljica bila sraslu uz matericu, pa su to sastrugali. možda zato... dren izvlači krv iznutra i to mi je jedina neprijatnost posle carskog. em je materica ušivena, sastrugana i još to crevo struže po njoj kako se pomerim. kako su mi ga izvukli tako su bolovi prestali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, i razlika izmedju sestre i mene je to sto su njoj bebe bile karlicno okrenute, a meni normalno, sad mozda i to ima veze sa tim sto je ona imala dren a ja ne. A inace smo se porodile u istom porodilistu, porodio nas je isti dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, i razlika izmedju sestre i mene je to sto su njoj bebe bile karlicno okrenute, a meni normalno, sad mozda i to ima veze sa tim sto je ona imala dren a ja ne. A inace smo se porodile u istom porodilistu, porodio nas je isti dr.

Meni je S bio karlicno i nisam imala dren. Ni meni nije jasno kada se dren stavlja, ali sam srecna sto ga nisam imala :D

*andjelcic* i BEBERON volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je S bio karlicno i nisam imala dren. Ni meni nije jasno kada se dren stavlja, ali sam srecna sto ga nisam imala :D

U vala i ja sam srecna sto ga nisam imala . I kateter kad su mi izvukli, svanulo mi :D

Mrzim kateter! :angry:

Dzo voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ne,meni je super bio kateter,bolje on nego da idem sama do wca,3 dana sam ga imala.Mislim,grozno je sve ali ovo me je manje bolelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni bas naprotiv, peklo me je od katetera jer mislim da su mi ga na silu nagurali, nisam znala gde me vise boli i pece, stomak, rana, grudi, grlo od tubusa ili od katetera. Hvala Bogu brzo su to povadili, a i brzo je sve osim stomaka proslo.

A da, eto tubus mi je bio jos gori, jer sam mislila da se davim sa njim, a nisu mi ga odmah izvadili, dok mi nije istekla prva boca transfuzije.

I koliko god se lose provela, nije mi zao, i opet bih,m jer znam za sta sam sve to trpela!

BEBERON voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U vala i ja sam srecna sto ga nisam imala . I kateter kad su mi izvukli, svanulo mi :D

Mrzim kateter! :angry:

Ja sam imala konstantnu zelju da piskim i imala sam utisak kao da se suzdrzavam... Odvratno, i ja sam jedva docekala samo da ga skinu, a sto se tice setanja, bila sam tamo naj setacica porodjena carskim, jer sam se u bolnici ponasala kao da sam na misiji- osposobi se dok ne stignes kuci :D :D :D Zadnjih 2 dana nisam htela ni nista protiv bolova :D

BEBERON i Пчелица volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke!!!

Porodjaj me ocekuje u septembru, a zbog moje gradje i velicine bebe moracu na carski...Ono sto mene plasi su injekcije koje se primaju posle operacije. Imam panican strah i svako bockanje za mene je trauma (vadjenje krvi je ok). Dodatni problem je sto se ja toliko stegnem da budem sva modra. Na pocetku trudnoce sam primila 5 Progesterona i guza mi je bila dva meseca plava, a sestre su jedva ubrizgavale lek.

Kako pobediti strah i ublaziti bol :o :o :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neeensi ne znam sta bih ti rekla,povodom tog tvog straha...ali kada ugledas bebicu i postanes svesna da je to malo bice sada pored tebe i da je ono centar tvog sveta i da zavisi samo od tebe i tvoje paznje i ljubavi,mislim da ces prebobati taj strah :) jer ces samo od tog trenutka misliti o bebici.To je moje misljenje.

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.