Sve o porođaju carskim rezom

odgovora

Objavljeno

Sectio caesarea ili u prevodu izrezan iz utrobe je operativni zahvat kojim je izvesni mesar Kajzer porodio svoju ženu videvši da je ova u stravičnim mukama.Nemogu više da slušam i razumem srpske ginekologe koj se frljaju sa Cezarom i carskim rodjenjem.Što bre folirate žene više...nije pošteno

Mislim da se ljudi sale. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

3 dana zakazan pre termina, za drugi je rekao- kad bude bio :D , da ce biti u 38oj nedelji, da ne rizikuju da pocne prirodni porodjaj.

Tako to rade u Sabackoj, u Bgdu ako prodje dovoljno vremena, posle carskog hoce da poradjaju i prirodno, ovde ne.

BEBERON voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je dr primio na odeljenje da tu cekam sto duze i bukvalno dan pred termin da se uradi sekcija (da ne kazem carski rez :D ).Dakle ceka se do kraja ovde kod nas.Meni je pukao vodenjak 6 dana pred termin i od 4 ujutru sve je bilo spremno u 7 za sekciju.Ja sam vecerala ali eto,sva sreca pa nije bilo problema :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moram opet da se umijesam :D mislim da(npr nije bilo sve kako je bilo pa da idem ispocetka), nikad zbog sraha od bolova ne bih trazila cr. jedino kad bi ga dr preporucio,sto se u krejnjoj liniji i desilo. ali, ovdje kod nas u cg,kad zelis prirodni porodjaj sa epiduralom, platis taj dan kad dodjes u bolnicu 125eura za epidural, a onda nije sigurno da ce da se pojavi anesteziolog. tuga jel da? slusala sam skoro emisiju, iz klinike za anesteziologiju obicno salju anesteziologa ako je slobodan,ako nije-nikom nista. trenutno je u cg 1 anesteziolog strucan sa epiduralom na porodjaju a 2 su na obuci za to (to su njihove rijeci,ne moje). i sigurno ti nije nimalo prijatno kad udjes na prirodan porodjaj i tjesis se da ce ti lakse biti zbog epidurala, ikad i na kraju kazu da ga neces dobiti. al takva smo drzava,to je to...

nebitno na ishod moje prve trudnoce, ja sam bas dobro prosla na cr i u oporavku. 4dan ujutru sam poslije vizite pustena kuci, porodila se u 17.35, sjutradan ujutru me digli na noge. bolovi su bili jaki samo to prvo vece,jer su me pritisli i onom vrecom pijeska preko stomaka,pa mi je vise to stvaralo bol nego sama rana. odmah pila vode,mogla i da jedem ali nisam osjecala glad. bas zbog toga sam jela keks i caj, i te supe grozne sto su davali,ali moji su mi donosili plazmu i sokice,pa sam ok bila.

samo se nadam da ce i ovaj sledeci cr biti isti kao prosli. samo se nadam da ce opet biti spinal, a ne total. nekako mi se cini da mi je zbog njega i oporavak prosao lakse.

BEBERON voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li moraju da se primaju inekcije posle carskog i koliko ne sme da se jede?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li moraju da se primaju inekcije posle carskog i koliko ne sme da se jede?

Moraju (barem su nas bockali non stop). Ne jedeš dan pred CR, taj dan i sutradan (ja mislim).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li moraju da se primaju inekcije posle carskog i koliko ne sme da se jede?

Mislim da moraju. Ja sam pokušala da odbijem trodon, ali nisu mi dali. :wacko:

Od injekcija se dobija još i fraksiparin + indukcija kroz infuziju. Ne znam da li se još nešto dobija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su davali + AB.Tek treci dan sme caj i keks,tj kad prestanes da primas infuziju i skines kateter.Onda ti daju injekciju za rad creva.Naravno ne smes da jedes sve i da se prejedas,jer stvarno mozes da napravis problem sa crevima,da se nadujes,zatvor itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, baš se razlikuje od bolnice do bolnice. U Novom Sadu, kateter, kao i infuziju završavaš za oko 24h. Čaj sam dobila odmah nakon porođaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix,mozda zato sto si spinalnom (mada cu najverovatnije i ja tako)...Svi pricaju da je lakse,valjda cu biti toliko hrabra ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je u Ns infuzija bila prikačena oko 24h, kateter malo duže jer sam nakon infuzije dobila i plazmu i (valjda) dve jedinice krvi.

Od lekova znam za trodon, zodol i fraksiparin, ali, kao što je neka rekla - stalno su ulazili i bockali me...

Taj dan kad nam je skinut kateter smo dobile supu i pire krompir, i jele smo plazmu i pile vodu, čaj... a od sutra su nam donosili normalnu hranu.

Mene su porađali u totalnoj - kako i zašto, ja nemam pojma. Ja sam na razgovoru sa anesteziologom rekla da bih spinalnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix,mozda zato sto si spinalnom (mada cu najverovatnije i ja tako)...Svi pricaju da je lakse,valjda cu biti toliko hrabra ^_^

Ja sam u totalu,ista je procedura kao i onima što su porođne u spinalu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u totalu,ista je procedura kao i onima što su porođne u spinalu ;)

Priprema je ista, jedina razlika je eto ta tečnost što sme odma da se pije. A to baš dosta znači. Prvi put pre 5 godina kad sam se porađala nisu dali, a tada je i infuzija i kateter i sve ostalo trajalo 48h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila caj tek drugog dana, a inekcije i bockanja nisam ni uspela da izbrojim. Ja mislim da sam ja dobijala baralgin. Antibiotiik kao inekcije, fraksiparin vakcine jos od dan pre porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila caj tek drugog dana, a inekcije i bockanja nisam ni uspela da izbrojim. Ja mislim da sam ja dobijala baralgin. Antibiotiik kao inekcije, fraksiparin vakcine jos od dan pre porodjaja.

I pored toga dve braunile, jedna za infuziju, druga za transfuziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pored onog što je Phoenix navela, u Dragiše Mišović je išao i diklofen (injekcije) protiv bolova, ko nije hteo mogo je bez problema da odbije i ne primi. :)

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada se ide na zakazani cr,da li mozemo da ponesemo pidzamice ili moramo spavacice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada se ide na zakazani cr,da li mozemo da ponesemo pidzamice ili moramo spavacice?

Moraju spavaćice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se daje Novalgetol to je dobro poznato i secam se dobro da su nam oba puta davali Longacef + sto sam imala temperaturu jer sam spavala pored otvorenog prozora skoro gola i prehladila se ,a oni se uplasili da nisu nesto zeznuli i dali mi Orvazil u venu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li moraju da se primaju inekcije posle carskog i koliko ne sme da se jede?

bockali su nonstop, ne znam gde sam vise bila plava, sve me bolelo od inekcija... oba boka, i ruke..

sve bilo plavo, a da ne govorim da one vene na laktovima.. ko narkoman jbte...

na kraju su uboli iglu da mi vade krv, i krv nije izlazila! O.o par puta me bockala sestra, i drzi iglu u veni a krv ne ide..

a ja se bojim igala uzas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja,to mi je najveci problem sto se tice carskog :'( Samo o inekcijama razmisljam,to je valjda neka fobija...Ali prezivela si ti,pa cu i ja nekako ali mi je bas frka od igla i iglica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ako se neko boji igala i vadjenja krvi i bockanja,to sam onda ja! A injekcije su mi bile maciji kasalj tada ;) Preziveces i posle ce ti biti smesno,pola se neces secatg! Meni je braunila bila najveci strah,a posle dva dana sa njom nisam je ni primecivala !

*andjelcic* i SuperStar volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno,stvarno si me utesila!Na vadjenje krvi sam se vec navikla,verovatno cu i na sve to...Znam da je sve ovo mnogo smesno ali sta cu

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja,to mi je najveci problem sto se tice carskog :'( Samo o inekcijama razmisljam,to je valjda neka fobija...Ali prezivela si ti,pa cu i ja nekako ali mi je bas frka od igla i iglica...

Bockanje ce ti biti maciji kasalj u odnosu na bol koji ces osetiti kad se probudis iz anestezije i kad prvi put pokusas da ustanes.Molices Boga da ti bol bude kao bockanje injekcijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bockanje ce ti biti maciji kasalj u odnosu na bol koji ces osetiti kad se probudis iz anestezije i kad prvi put pokusas da ustanes.Molices Boga da ti bol bude kao bockanje injekcijama.

OSIM, ako uzmeš spinal, pa onda bolovi dolaze polako i postepeno. :rolleyes:

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.