Sve o porođaju carskim rezom

odgovora

Objavljeno

Ja sam u Narodnog Fronta i moram reći super sam prošla, meni je jedino frka pošto je ovaj sad za zakazivanje da mi ne rade sa spinalnom anestezijom. Imam jako nizak pritisak, ne ide preko 80 sa 40. Nekako bih radije totalnu, pa samo da me probude kad sve bude gotovo.

Pa ti valjda možeš da izabereš vrstu anestezije... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u Narodnog Fronta i moram reći super sam prošla, meni je jedino frka pošto je ovaj sad za zakazivanje da mi ne rade sa spinalnom anestezijom. Imam jako nizak pritisak, ne ide preko 80 sa 40. Nekako bih radije totalnu, pa samo da me probude kad sve bude gotovo.

A ja u Zr htela sa spinalnom ali nema,da budem budna pošto sam već rekla da sam prvo rodila prirodno,pa da opet imam doživljaj bebe koja se radja.Gledala sam jedan snimak od drugarice cr u spinalnoj iz Kg,muž je bio prisutan...Ne izgleda to loše,mislim strašno.Znam da se dobar deo tih zakazanih cr izvodi u spinalnoj anesteziji,naročito južno od Bg.Sve u svemu Front ima super anesteziologe tako da verujem da će biti sve ok.Srećno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ti valjda možeš da izabereš vrstu anestezije... :)

Može da bira: Spinal ili epidural. Tako je u Mišoviću.

Ako oćeš totalnu, potpisuješ izjavu da hoćeš totalnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam birala na oba carska koju cu anesteziju. na prvom sam imala opstu a sada spinalnu. i moram priznati da sam se bas pokajala zbog spinalne, meni licno je bas bilo neprijatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam birala na oba carska koju cu anesteziju. na prvom sam imala opstu a sada spinalnu. i moram priznati da sam se bas pokajala zbog spinalne, meni licno je bas bilo neprijatno.

U kojoj bolnici si se porađala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kojoj bolnici si se porađala?

Markova mama u Pančevu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Markova mama u Pančevu. :)

:rolleyes: ivancice!!! nisam te videla sto godina!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kojoj bolnici si se porađala?

prvi carski u zemunu a sada u pancevu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvi carski u zemunu a sada u pancevu!!!

Ja ću Narodnog Fronta, ne znam da li oni daju opcije, mada je meni veza anesteziolog pa se nadam da će mi izaći u susret. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću Narodnog Fronta, ne znam da li oni daju opcije, mada je meni veza anesteziolog pa se nadam da će mi izaći u susret. :blink:

sigurno ce ti ponuditi, zavisi od anesteziologa nagovarace te na spinalnu. doktorima je lakse da te operisu kada si pod spinalnom, ne moraju da zure mogu da rade opusteno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: ivancice!!! nisam te videla sto godina!!!

Nešto i nisam bila tu, al evo me opet :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sigurno ce ti ponuditi, zavisi od anesteziologa nagovarace te na spinalnu. doktorima je lakse da te operisu kada si pod spinalnom, ne moraju da zure mogu da rade opusteno.

Nije samo zbog toga. Spinalna je generalno bolja za organizam. Lakše se podnosi. Nema uvođenja tubusa i slično. Dišeš sama, a ne mašina umesto tebe. Buđenje i oporavak su generalno bolji. Sve u svemu, ipak je bezbednija anestezija u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije samo zbog toga. Spinalna je generalno bolja za organizam. Lakše se podnosi. Nema uvođenja tubusa i slično. Dišeš sama, a ne mašina umesto tebe. Buđenje i oporavak su generalno bolji. Sve u svemu, ipak je bezbednija anestezija u pitanju.

i ja se slazem sa tobom, to su razlozi zbog kojih sam se i odlucila na spinalnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko nakon carskog reza smem da radim trbusnjake i ostale vezbe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili bar kad ste vi poceli da radite vezbe nakon carskog reza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam probala nekih 4 meseca posle carskog i nije mi prijalo, pokusacu opet za nekih 2 meseca, cak ni voznja kucnog bicikla mi ne prija posle 10 minuta me boli stomak i oko rane

bar tri meseca se dobro cuvaj, pa posle probas pa ako ide ok, ako ne sacekas jos malo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene da vas pitam... Valjda ce neka da mi odgovori...

One koje su htele na carski, a nisu morale, da li im se desilo da su to rekle i predocile dr a ovaj ih odbio? Ili na porodjaju ipak poslao na prirodni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene da vas pitam... Valjda ce neka da mi odgovori...

One koje su htele na carski, a nisu morale, da li im se desilo da su to rekle i predocile dr a ovaj ih odbio? Ili na porodjaju ipak poslao na prirodni?

Meni je dr onako kroz priču rekao da bih mogla na carski zbog veličine bebe ( to je dr koji radi u porodilištu i kod kog privatno vodim trudnoću). Ne znam šta će biti do kraja,ali mislim da to sve zavisi od doktora i od porodilišta. Rećiću ti u ponedeljak posle poslednjeg pregleda. Odakle si?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene da vas pitam... Valjda ce neka da mi odgovori...

One koje su htele na carski, a nisu morale, da li im se desilo da su to rekle i predocile dr a ovaj ih odbio? Ili na porodjaju ipak poslao na prirodni?

Za carski postoje apsolutne,relativne i proširene indikacije.E sad možeš da predpostaviš šta se sve radi pod ovim proširene.Ako želiš carski raspitaj se u porodilištu gde ćeš se poradjati ko od dr voli operacionu salu pa pitaj tog dr.Mada znaj da u carskom nema c od carskog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam ni gdje kucam. Obavljena je hitna sekcija nocas. Beba je na momente prestajala da dise. Gubili su je. Meni je pritisak podivljao, pa opet, ni sama ne znam kada, oko 1h izvadili su zivu i zdravu Mariju iz mene tesku 4 kg. Ps osjecam se nikada gore, kako neko moze dobrovoljno na cr???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam ni gdje kucam. Obavljena je hitna sekcija nocas. Beba je na momente prestajala da dise. Gubili su je. Meni je pritisak podivljao, pa opet, ni sama ne znam kada, oko 1h izvadili su zivu i zdravu Mariju iz mene tesku 4 kg. Ps osjecam se nikada gore, kako neko moze dobrovoljno na cr???

Draga, pa čestitam na bebici!!! :wub: :wub: :wub:

:( I žao mi je pšto je moralo tako baš da sezavrši. Odmaraj se i oporavljaj, pa te čekamo sa detaljnijim izveštajem.

Poljubac za tebe i Mariju!!! :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam ni gdje kucam. Obavljena je hitna sekcija nocas. Beba je na momente prestajala da dise. Gubili su je. Meni je pritisak podivljao, pa opet, ni sama ne znam kada, oko 1h izvadili su zivu i zdravu Mariju iz mene tesku 4 kg. Ps osjecam se nikada gore, kako neko moze dobrovoljno na cr???

prvo cestitamo na bebici, da je ziva i zdrava 10000 godina....

vazno je da se sve dobro zavrsilo a ti ces polako da se oporavis....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz, puno te grljim i volim. Vazno je da ste obe dobre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam ni gdje kucam. Obavljena je hitna sekcija nocas. Beba je na momente prestajala da dise. Gubili su je. Meni je pritisak podivljao, pa opet, ni sama ne znam kada, oko 1h izvadili su zivu i zdravu Mariju iz mene tesku 4 kg. Ps osjecam se nikada gore, kako neko moze dobrovoljno na cr???

Uh, dobro je da se završilo kako treba!

MARIJA-Po staroegipatskom znacenju Ona koju Bog voli...nije džabe ime :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam ni gdje kucam. Obavljena je hitna sekcija nocas. Beba je na momente prestajala da dise. Gubili su je. Meni je pritisak podivljao, pa opet, ni sama ne znam kada, oko 1h izvadili su zivu i zdravu Mariju iz mene tesku 4 kg. Ps osjecam se nikada gore, kako neko moze dobrovoljno na cr???

Uh,ti si bas svasta pretrpela sinoc...bitno je da se sve dobro zavrsilo i da ste i ti i beba dobro...a oporavices se,smo treba da prodje malo vremena. Sve najbolje i cestitam i ovde,da se sto pre oporavis i odes kuci da bebicom... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.